مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
کتاب طراحی سازه های فولادی آقای میرقادری و ازهری
شروع کننده:engineer2014 آخرین ارسال توسط:siamak_meybodi پاسخ ها:3 طراحی سازه های فولادی مشاهده:7269 زمان:1395/09/20
اسمبلی برای بزرگراه
شروع کننده:kaveh1899 آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 درخواست ها مشاهده:131 زمان:1395/09/20
دانلود آموزشه نحوه اعمال بار برف در قابهای شیبدار ( سوله ها ) در ETABS 2015
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 آموزش های مکمل Etabs مشاهده:110 زمان:1395/09/19
دانلود کتاب جدول اشتال اصلی آلمانی ویرایش بیست و چهارم (Stahlbau Profile 24th editio
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 کتاب های لاتین مشاهده:113 زمان:1395/09/19
دانلود مجموعه مثالهای حل شده بار کمانشی ستونها ( Pcr ) در SAP + آموزش نرم افزار SAP
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:rasul69 پاسخ ها:8 آموزش نرم افزار Csi Sap2000 مشاهده:3544 زمان:1395/09/19
دانلود نسخه فارسی و قابل جستجوی استاندارد 2800 ویرایش چهارم
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 نشریه و آیین نامه های نظام مهندسی مشاهده:122 زمان:1395/09/19
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:HAMID GOLPA پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:174 زمان:1395/09/19
جزوات عصرانه سازه ای
شروع کننده:shadmand آخرین ارسال توسط:shadmand پاسخ ها:0 آموزش طراحی سازه با Etabs مشاهده:90 زمان:1395/09/19
مشکل کرک کردن etabs 9.7.4
شروع کننده:uveper آخرین ارسال توسط:civil_samane پاسخ ها:338 دانلود نرم افزار Etabs مشاهده:99246 زمان:1395/09/19
آموزش آنالیز بها به شیوه ای کاربردی.
شروع کننده:taksa2012 آخرین ارسال توسط:MEHRIDADI پاسخ ها:140 آموزش آنالیزبها و پیشنهاد قیمت مشاهده:91575 زمان:1395/09/19

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امیتازات: 2.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آرماتورهای عرضی دیواربرشی
1392/06/30 , 11:46 ب.ظ
ارسال: #1
آرماتورهای عرضی دیواربرشی
سلام من دیواربرشی رو به روش عمومی طراحی کردم با دوتا ستون اطرافشو..حالا میخوام دیتیل های اجراییشو بکشم اما برای محاسبه ارماتورهای افقی و فواصلشون و خاموت گذاری در المان مرزی گیج شدم فرمولاش چیه میشه یکی خیلی ساده بهم بگه بند ایین نامه نمیخوام فقط دوسه تا فرمولشو میخوام خودم داشتم الان نمیدونم کجا گذاشتم ممنون میشم اگه سریع بهم بگید
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/06/31 , 12:53 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/06/31 12:53 ق.ظ، توسط admin.)
ارسال: #2
RE: آرماتورهای عرضی دیواربرشی
(1392/06/30 11:46 ب.ظ)شیوا نوشته شده توسط:  سلام من دیواربرشی رو به روش عمومی طراحی کردم با دوتا ستون اطرافشو..حالا میخوام دیتیل های اجراییشو بکشم اما برای محاسبه ارماتورهای افقی و فواصلشون و خاموت گذاری در المان مرزی گیج شدم فرمولاش چیه میشه یکی خیلی ساده بهم بگه بند ایین نامه نمیخوام فقط دوسه تا فرمولشو میخوام خودم داشتم الان نمیدونم کجا گذاشتم ممنون میشم اگه سریع بهم بگید

آرماتورهای عرضی در المانهای عرضی طبق مبحث نهم مطابق می بایست از نوع آرماتورهای وِِیژه در ستونها محاسبه شوند . اگه سیستم دیوار شما دارای شکل پذیری متوسط است باید از ضوایط آرماتورهای عرضی ویژه در ستونهای متوسط استفاده کنید . برای دیوارهای ویژه هم همینطور . فواصل آرماتورها در دو حالت متوسط و ویژه همانند عکس ضمیمه باید محاسبه شوند . این نکته را هم فراموش نکنید که این آرماتورهای عرضی باید تا ارتفاعی که تنش فشاری دیوار در حالت ترک نخورده از عدد 0.2fc بیشتر است ادامه داشته باشد .
کلا بحث مفصلی است . پیشنهاد می کنم به کتاب چهارم آقای باجی در فصل پنجم مراجعه کنید ( البته اگه اشتباه نکنم . چون شک دارم دقیقا کدوم جلد است )

آرماتورهای عرضی در داخل دیوار هم می بایست از رابطه ی عکس ضمیمه استفاده شود

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/06/31 , 01:26 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/06/31 01:26 ق.ظ، توسط شیوا.)
ارسال: #3
فقط یه سوال ؟؟آرماتورهاب قائم که هم فواصلشون وهم نمره ی ارماتور مشخصه در تمام طول دیوار....وکنترل کردم میزان حداقل و حداکثرشو....ارماتورهای ستون های اطرف هم مشخصه ........حالا میمونه ارماتور های افقی که اوناهم یه ضوابطی برای حداکثر فاصله دارند ....اما در مورد آرماتورهای عرضی ویژه منظورشو نمیفهمم یعنی چی .؟؟؟؟یعنی قائم یا افقی ؟؟؟آرماتور تنگ یا رکابی چیه ؟؟؟ برای کشیدن دیتایلش در اتوکد من چه طوری باید ارماتورهای عرضی ویژه رو رسم کنم ببخشید شما یه دیتایل اجرایی از دیوار برشی درحال حاضر دارید واسم بزارید؟؟؟
1392/06/31 , 01:43 ق.ظ
ارسال: #4
دقیقا همون صفحه ای که در مورد فواصل ارماتورها توضیح داده بود با شکل و فرمول در کتاب باجی رو گمش کردم واین کمال بد شانسی منه ..ببخشید در کتاب خانه ی عمران یه سری فرمول واسه حداکثر فاصله ی بین آرماتورهای قائم و افقی داده مثلا گفته حداکثر فاصله ی بین ارماورهای قائم میشه حداقل (سه برابر ضخامت دیوار - طول دیوار تقسیم بر 3-350میلیمتر) پس این فرمولا چی ؟؟؟؟
1392/06/31 , 11:26 ق.ظ
ارسال: #5
(1392/06/31 01:26 ق.ظ)شیوا نوشته شده توسط:  فقط یه سوال ؟؟آرماتورهاب قائم که هم فواصلشون وهم نمره ی ارماتور مشخصه در تمام طول دیوار....وکنترل کردم میزان حداقل و حداکثرشو....ارماتورهای ستون های اطرف هم مشخصه ........حالا میمونه ارماتور های افقی که اوناهم یه ضوابطی برای حداکثر فاصله دارند ....اما در مورد آرماتورهای عرضی ویژه منظورشو نمیفهمم یعنی چی .؟؟؟؟یعنی قائم یا افقی ؟؟؟آرماتور تنگ یا رکابی چیه ؟؟؟ برای کشیدن دیتایلش در اتوکد من چه طوری باید ارماتورهای عرضی ویژه رو رسم کنم ببخشید شما یه دیتایل اجرایی از دیوار برشی درحال حاضر دارید واسم بزارید؟؟؟

آرماتورهای عرضی ویژه در دیوارها همان خاموتها می باشند . شما برای ستونها مگر یک سری آرماتور برشی ( خاموت ) در ناحیه L0 تعریف نمی کنید ؟ منظور آرماتورهای برشی ویژه در دیوارهای برشی نیز دقیقا همان آرماتورهایی هست که در L0 تعریف می کنیم . فقط باید در المانهای مرزی ( به عبارتی ساده همون ستونهای متصل به دیوار ) از آرماتورهای برشی ویژه استفاده کنید . متاسفانه در حال حاضر دیتیلی در این باره در دسترسم نیست

1392/06/31 , 11:35 ق.ظ
ارسال: #6
(1392/06/31 01:43 ق.ظ)شیوا نوشته شده توسط:  دقیقا همون صفحه ای که در مورد فواصل ارماتورها توضیح داده بود با شکل و فرمول در کتاب باجی رو گمش کردم واین کمال بد شانسی منه ..ببخشید در کتاب خانه ی عمران یه سری فرمول واسه حداکثر فاصله ی بین آرماتورهای قائم و افقی داده مثلا گفته حداکثر فاصله ی بین ارماورهای قائم میشه حداقل (سه برابر ضخامت دیوار - طول دیوار تقسیم بر 3-350میلیمتر) پس این فرمولا چی ؟؟؟؟

دقیقا خاطرم نیست که این روبط صحیح هستند یا خیر . ولی کلیات آن صحیح و لازم الاجرا می باشند . منظور فواصل آرماتورهای طولی و عرضی در خود دیوار است و نه در المانهای مرزی .

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نشان ندادن خروجی تعیین آرماتورهای طولی ستون elyasostad 2 651 1393/12/20 08:20 ب.ظ
آخرین ارسال: siamak_meybodi
  سازه فولادی+دیواربرشی mostafa67 3 1,267 1392/10/23 04:16 ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  سوال درباره دیوار برشی با آرماتورهای غیر یکنواخت masud.mollayi 1 827 1392/07/12 11:58 ق.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  ضوابط آرماتورهای قائم در دیواربرشی شیوا 11 3,230 1392/06/02 01:04 ق.ظ
آخرین ارسال: M-CIVIL
  طول میلگردهای تقویتی در تیرهایی که دارای دیواربرشی با یک لبه مرزی هستند masoudkhoshtip 3 1,256 1392/01/26 05:39 ب.ظ
آخرین ارسال: admin

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان