امتیاز موضوع:
  • 15 رأی - میانگین امتیازات: 2.87
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آزادسازی لنگرهای انتهایی تیرها
میشه کاری کرد که یا گیر داری کم بشه
و یا به کل مفصلی بشه مهندس جان
همچین هم دور از تصور نیست
پاسخ
به نظر من هم در اجرا این کار مقدور نیست که اتصال تیر به ستون مفصلی اجرا شه........
پاسخ
ممنونم برای راهنمایی شما دوستان.
ببخشید ، یعنی اینطور که دوستان میگید من باید کلا اتصالات تیر به تیر هارو مفصلی فرض کنم؟
من در راستای قاب خمشی گیر دار قرار دادم و در راستای نیمه گیردار ...
و البته در مورد مفصلی بودن تیر مقطع بتنی ، اینطور که من شنیدم امکان عملکرد مفصلی مقطع تیر بتنی وجود داره ، نه که مقطع همانن تیر های فولادی تو اتصالات عمل کنه ، بلکه من از یک استاد شنیدم که با اجرای ضربدری میلگرد های تیر در مقطع و ایجاد مفصل یا مقطع کم فولاد عملکردی مفصلی خواهد داشت ...
پاسخ
سلام درسته ولی چه لزومی داره این کارو انجام بدید ؟؟؟؟وقتی میشه از سیستم دوگانه استفاده کرد وهمه ی قاب هارو خمشی فرض کرد .....اگه پروژه ی بتن دارید به نظرمن از سیستم دوگانه استفاده کنید ....این روش اجرایی تره ....بازهم میل خودتون....ولی اگه شما اتصالات رو نیمه صلب فرض کنید ضریب رفتار ساختمان رو چند میگیرید؟؟؟؟؟طیق ایین نامه 2800زلزله ..در جدول 6 چیزی در مورد سیستمی که قابهاش نیمه صلب باشه نگفته؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
ممنونم برای راهنمایی شما.
پس من تمامی جهات را قاب خمشی میگیرم.
پاسخ
(1392/5/30 ، 02:08 صبح)foad.ebrahimi نوشته است: ممنونم برای راهنمایی شما دوستان.
ببخشید ، یعنی اینطور که دوستان میگید من باید کلا اتصالات تیر به تیر هارو مفصلی فرض کنم؟
من در راستای قاب خمشی گیر دار قرار دادم و در راستای نیمه گیردار ...
و البته در مورد مفصلی بودن تیر مقطع بتنی ، اینطور که من شنیدم امکان عملکرد مفصلی مقطع تیر بتنی وجود داره ، نه که مقطع همانن تیر های فولادی تو اتصالات عمل کنه ، بلکه من از یک استاد شنیدم که با اجرای ضربدری میلگرد های تیر در مقطع و ایجاد مفصل یا مقطع کم فولاد عملکردی مفصلی خواهد داشت ...

سلام
دوست عزیز
انتخاب قاب در سازه بتنی یا خمشی ست یا دوگانه(خمشی +برشی).در این نوع سازه قاب مفصلی دور از تصور است.ولی اتصال تیر به تیر اگر مفصلی مدل نشودپیچش ایجاد کرده ومقاطع پیرامونی را باید قوی تر بگیریم که اقتصادی نیست(در اجرا هم نیمه مفصلی از آب در میاد.یعنی چگالی فولاد ودر نتیجه گیرداری ،مثل محل اتصال تیر به ستون بالا نیست) .امتحان کنید.یکبار بامفصلی آنالیز وطراحی کنید وبار دیگر no releas.
نتیجه را کامل حس خواهید کرد.
پاسخ
میشه به من یک دیتایل یا یک منبع معتبر نشون بدین که اتصال بتنی می تونه مفصلی بشه؟

یکی از باورهای غلط در بین جامعه مهندسین کشور همین موضوع هست.

فقط اتصالات پیش ساخته بتنی قابلیت دوران دارند.

مفصلی کردن اتصال تیر به تیر هم صرفاً دور زدن آیین نامه هست و بس.

تصویر پیوستی یک سوله پیش ساخته بتنی با اتصالات ساده را نشان می دهد که دارای سیستم مقاوم جانبی دیوار برشی بتنی می باشد.

مقاطع بتنی صرفاً می تونن مفصل پلاستیک بشن.

دقت کنید مفصل پلاستیک!

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
ممنونم برای راهنمایی ، من کاملا متوجه حرف دوستان شدم.
اگر مسئله عملکرد مفصلی تیر رو گفتم ، فقط سخنی بود که از یک نفر شنیده بودم.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  انواع پیچش به تیرها نرجس90 0 307 1395/9/5 ، 12:33 عصر
آخرین ارسال: نرجس90
  آیا ضریب ترک خوردگی تیرها و ستونها به ترک خوردگی دیوارها مرتبط اس؟ت Hooman1974 3 700 1394/8/13 ، 09:54 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  ضریب اصلاح وزن تیرها در Etabs معمارخرداد 9 6,104 1394/8/13 ، 06:31 صبح
آخرین ارسال: arash501
  نواحی صلب انتهایی چیه؟ ogvey 3 1,024 1394/5/23 ، 01:26 عصر
  آنالیز نواحی صلب انتهایی rezach88 47 11,450 1394/2/15 ، 04:46 عصر
آخرین ارسال: ساده دل
  نحوه ی آرماتور گذاری تیرها به چه صورت می باشد ؟ 1450 1 846 1393/12/20 ، 11:03 عصر
آخرین ارسال: admin
  توضیح در مورد استفاده از مقاطع غیرمنشوری برای تیرها در سازه فلزی xxx1354 1 723 1393/10/2 ، 07:15 عصر
  آزاد سازی لنگر انتهایی تیر علی خیرالهی 5 2,939 1393/7/17 ، 03:51 عصر
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  انتخاب مقطع بهینهء تیرها light256 3 1,098 1393/7/8 ، 03:52 صبح
آخرین ارسال: mehrazsarafraz14
  بزرگتر شدن مقطع تیرها نسبت به ستون ها rabouri 6 1,514 1393/5/6 ، 11:33 عصر
آخرین ارسال: کیوان بابایی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان