امتیاز موضوع:
  • 167 رأی - میانگین امتیازات: 3.21
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آشنایی با قابهای ساختمانی به زبان ساده و خودمونی
ممنون از شما

بعد اینکه وزن دیوار و ها و بار های زنده محاسبه شد مثل سیستم های متداول عمل میکنیم؟ و بار خطی رو به تیر ( فاصبه ی بین ستون ها ) وارد میکنیم؟؟
(1393/10/16 ، 12:10 صبح)NOD نوشته است:
(1393/10/15 ، 11:10 عصر)فرشاد امن خانی نوشته است:
(1393/10/14 ، 11:47 عصر)civilar نوشته است: آیا سیستم دال 2 طرفه بدون تیر هم شامل قاب ساختمانی ساده می شه؟!

دال 2 طرفه بدون تیر!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بعضی وقت ها مثلا در سقف های دال دو طرفه مجوف مثل یوبوت و کوبیاکس تیر وجود دارد ولی آویز نشده بنابر این شما که از زیر نگاه می کنید سقف رو به صورت یکپارچه و بدون تیر می بینید ولی تیر وجود دارد به هرحال اجرا می تونه به صورت قاب خمشی و قاب خمشی و دیوار برشی باشد ولی خود شرکت های طراح هم بیان می کنند که اگر الزامات لرزه ای با حالت سقف با تیر بدون آویز ارضا نشود لازم است که یا ارتفاع تیرها افزایش پیدا کنه که از سقف پایین تر میزنه یا اینکه از دیوار برشی استفاده شود.
بعضی وقت ها مثلا در سقف های دال دو طرفه مجوف مثل یوبوت و کوبیاکس تیر وجود دارد ولی آویز نشده بنابر این شما که از زیر نگاه می کنید سقف رو به صورت یکپارچه و بدون تیر می بینید ولی تیر وجود دارد به هرحال اجرا می تونه به صورت قاب خمشی و قاب خمشی و دیوار برشی باشد ولی خود شرکت های طراح هم بیان می کنند که اگر الزامات لرزه ای با حالت سقف با تیر بدون آویز ارضا نشود لازم است که یا ارتفاع تیرها افزایش پیدا کنه که از سقف پایین تر میزنه یا اینکه از دیوار برشی استفاده شود.

پاسخ
سلام با تشکر از زحماتتون و ممنون بخاطر اطلاعات مفیدی که دادین
پاسخ
خیلی عالی بود.رو مفهوم قاب خمشی و ساده مهاربندی خیلی مشکل داشتم که خدارو شکر فک کنم متوجه شدم و یه گیر کوچولو تو پروژم حل شد.مرسی
پاسخ
سلام. بابت مطالب مفیدتون سپاسگذارم.
پاسخ
سلام خدمت مهندسان عزیز ، نوروزتان پیروز
بنده یه ساختمان 7طبقه رو دارم طراحی میکنم به نظر شما تیر و ستون با چه ابعادی قرار خواهد گرفت؟
اگه هر دو طرف بصورت مفصلی استفاده کنم مشکلی پیش خواهد امد یا باید یک طرف مفصلی باشه و یه طرف گیردار؟
نحوه قرار دادن مهاربندی هم گرا و واگرا ب چه شکلی خواهد بود؟
لطفا راهنمایی کنید
باتشکر
پاسخ

نقل قول: بنده یه ساختمان 7طبقه رو دارم طراحی میکنم به نظر شما تیر و ستون با چه ابعادی قرار خواهد گرفت؟
اگر سازه فلزی هست که میتونید کلی تیر و ستون درست کنید و بعد یه گروه لیست خودکار درست کنید تا خود برنامه ایتبس بهترین مقطع رو انتخاب کنه

اگر سازه بتنی هست شما با چند با سعی و خطا میتونید بهترین مقطع رو پیدا کنید

نقل قول: اگه هر دو طرف بصورت مفصلی استفاده کنم مشکلی پیش خواهد امد یا باید یک طرف مفصلی باشه و یه طرف گیردار؟
هر طرف برای خودش جدا هست و برای هر طرف سازه میتونید یکی از سیستم های سازه ای رو انتخاب کنید و هیچ مشکلی نداره هر دو طرف سازه از یه سیستم استفاده کنند

باتشکر
[/quote]

فروش مجموعه نرم افزار های مهندسی عمران+ فیلمهای آموزش عمرانی + آرشیو کل سایت https://goo.gl/80OzPv
آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در (Safe) https://goo.gl/20kasW
فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) https://goo.gl/TlWlvw
دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) https://goo.gl/NRuR94
دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) https://goo.gl/GsLsyv
پاسخ
(1395/1/9 ، 05:37 عصر)فرشاد امن خانی نوشته است:
نقل قول: بنده یه ساختمان 7طبقه رو دارم طراحی میکنم به نظر شما تیر و ستون با چه ابعادی قرار خواهد گرفت؟
اگر سازه فلزی هست که میتونید کلی تیر و ستون درست کنید و بعد یه گروه لیست خودکار درست کنید تا خود برنامه ایتبس بهترین مقطع رو انتخاب کنه

اگر سازه بتنی هست شما با چند با سعی و خطا میتونید بهترین مقطع رو انتخاب کنید
(1395/1/9 ، 05:37 عصر)فرشاد امن خانی نوشته است: باتشکر
ادر سازهای فلزی انجام دادن محاسبات و طراحی دستی بهتر هست؟ یا با برنامه ایتبس؟
کدام روش مناسب تر و اقتصادی تر خواهد بود؟

مگه برنامه ایتبس خودش طراحی نمیکنه و بهترین مقاطع تیر و ستون در ابعاد مختلف بده؟
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دانلود فایل آشنایی با ستون های مرکب CFT (Concrete Filled Tube) ( مهندس آقازاده) فرشاد امن خانی 0 252 1395/11/10 ، 11:32 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  آشنایی با جهت قوی تیر و ستون و جهت ضعیف تیر و ستون به صورت تصویری فرشاد امن خانی 21 15,282 1395/5/28 ، 12:24 عصر
آخرین ارسال: LCIVIL.COM
  آشنایی با تکنیک های بادبند زنی در سازه های مفصلی فرشاد امن خانی 50 20,909 1394/12/3 ، 11:55 صبح
آخرین ارسال: afshin_ipe
  راهنمایی در مورد استفاده از مقاطع ساختمانی H.S.S و cft در سوله nikoo013 1 890 1394/4/20 ، 02:29 عصر
آخرین ارسال: hamed.alilu
  آشنایی با انواع بادبندها و اتصالات به صورت کاملا تصویری(30عکس) فرشاد امن خانی 15 15,825 1393/12/12 ، 10:39 صبح
آخرین ارسال: CivilS
  دانلود فایل آشنایی با سقف های متال دک( عرشه فولادی )(مجید حیدری) admin 2 3,727 1393/5/6 ، 01:14 عصر
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  آشنایی با نکات طراحی عرشه فولادی نظیر ارتعاش ، دهانه باربر ، آتش سوزی ، میلگرد گذاری فرشاد امن خانی 1 1,266 1393/1/14 ، 04:14 عصر
آخرین ارسال: alirezarafatfar
  آشنایی با اتصالات مقاطع توخالی miladezati 0 970 1392/2/7 ، 12:43 عصر
آخرین ارسال: miladezati
  مقاطع ساختمانی H.S.S (مقاطع ساختمانی توخالی)+1نمونه سوله ی محاسبه شده حمید فلاح منش 0 1,856 1391/11/10 ، 11:04 عصر
آخرین ارسال: حمید فلاح منش

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 8 مهمان