امتیاز موضوع:
  • 199 رأی - میانگین امتیازات: 2.73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش آنالیز بها به شیوه ای کاربردی.
3`````````````````````````````````````1111`
پاسخ
دستون درد نکنه مطالب تون کلیدی و مفید بود
پاسخ
شما فرمودید مثلا اگر آنالیز کردید و شد 10% پلوس و پیمانکار 8% مورد نظرش باشد باید قیمت عوامل را مقداری دستکاری کرد آیا این دستکاری موجب اختلاف قیمت روز عوامل و در نتیجه رد آنالیز نمی گردد
پاسخ
با سلام و خسته نباشید
ضمن تشکر از آموزش که ارائه دادید.بنده یه سوال درباره تجریه بها دارم. ای مقدار که آیتم ها تعیین شده و در قیمت و ضرایب ضرب میشه برای آیتم های فهرست بها مشخص شده ولی برای آیتم های ستاره دار خودمون باید این مقدار رو محاسبه کنیم.می خواستم بدونم روش محاسبه این ضریب (مقدار) برای آیتم های خارج از فهرست یا همون ستاره دار چطوره؟
ممنون.موفق باشید.
پاسخ
با سلام
با تشکر از راهنمایی هاتون
در هنگام پر کردن فرم شماره 5 جهت ارائه به کارفرما می بایست احجام کاری براورد شدهتوسط کارفرما (یا مشاور )پیوست مناقصه ملاک عمل قرار گیرد یا احجام کار مجددا برآورد شود؟
پاسخ
سلام . برای قیمتهای جدید که از طرف کارفرما به پیمانکار ابلاغ شده می بایست قیمتهادی جدید که در فهرست بها نیستند آنالیز شده و به مشاور اعلام شود . راهنمایی نمایید چظور باید مثلا نیروی انسانی را آنالیز کنم
پاسخ
ب*****
آقای مهندسtaksa2012 لطفا بحث رو ادامه بدین خیلی مفید و کاربردی بود.
من چند تا سوال دارم که اگه امکانش باشه ازخدمتتون بپرسم.
متشکر
پاسخ
(1394/2/16 ، 11:40 صبح)MAHAB نوشته است: با سلام و خسته نباشید
ضمن تشکر از آموزش که ارائه دادید.بنده یه سوال درباره تجریه بها دارم. ای مقدار که آیتم ها تعیین شده و در قیمت و ضرایب ضرب میشه برای آیتم های فهرست بها مشخص شده ولی برای آیتم های ستاره دار خودمون باید این مقدار رو محاسبه کنیم.می خواستم بدونم روش محاسبه این ضریب (مقدار) برای آیتم های خارج از فهرست یا همون ستاره دار چطوره؟
ممنون.موفق باشید.
با سلام
هنوز منتظر روش محاسبه ضریب(مقدار) در آیتم های ستاره دار هستم؟؟؟؟
بازم مرسی

پاسخ
سلام . ضمن تشکر سئوالی دارم . در حال حاضر پیمانکار هستم بر اساس فهرست بهایی قرارداد دارم . بعضی از کارهام قیمت نداره مثلا هواگیری یک سازه که شامل 2 نفر کارگر و یک دستگاه کمپرسور هوا می باشد. این کار را انجام دادم ولی مشاور آنالیز بها میخواد . چطور باید تهیه کنم
پاسخ
مهندسین عزیز انالیز بها برای اراِئه در مناقصات می تواند دستی باشد یا حتما باید با نرم افزار انجام گیرد؟
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان