مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
انواع خرابی در اتصالات پیچی (فوریییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:jarad پاسخ ها:1 طراحی سازه های فلزی مشاهده:580 زمان:1395/09/19
امن‌ترین مکان برای تخلیه فاضلاب
شروع کننده:mojdeh آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:1 موضوعات متفرقه مشاهده:39 زمان:1395/09/19
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:Reza-MSR پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ مشاهده:72 زمان:1395/09/18
مشکل کرک کردن etabs 9.7.4
شروع کننده:uveper آخرین ارسال توسط:civil_samane پاسخ ها:336 دانلود نرم افزار Etabs مشاهده:99027 زمان:1395/09/18
بهینه سازی ارتفاع و سطح مقطع اعضا شبکه دولایه فضاکار همراه با تقریب سازی
شروع کننده:fazasaze آخرین ارسال توسط:fazasaze پاسخ ها:0 طراحی سازه های فلزی مشاهده:39 زمان:1395/09/18
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:102 زمان:1395/09/17
خطوط جریان (فوریییییییییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:behnam1374 پاسخ ها:8 مکانیک خاک مشاهده:336 زمان:1395/09/16
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3718 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:650 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:145 زمان:1395/09/15

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

نظرسنجی: آموزش اتوکد به زبان خودمانی تا چه حدی در یادگیری نرم افزار تاثیر دارد؟
کم
متوسط
زیاد
خیلی زیاد و عالی است
[نمایش نتایج]
توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران میتوانند گزینه انتخابی شما را مشاهده کنند.
ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 111 رأی - میانگین امیتازات: 3.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش اتوکد به زبان خودمانی
1393/12/11 , 12:07 ق.ظ
ارسال: #111
RE: آموزش اتوکد به زبان خودمانی
سلام
فیلم اول که می خواهم قرار بدهم آشنایی با دستور Slice می باشد ابتدا با دستور آشنا می شویم:
نام دستور: Slice
دستور خط فرمان: slice
دستور میانبر خط فرمان:SL
کلید میانبر منو:Alt+(M , 3 , S),

اکنون توضیحات مورد نیاز فیلم:
شما در فیلم خواهید دید که یک مکعب رسم می شود و با دستور Slice برش می خورد اکنون برای ایجاد برش شما می بایست ابتدا sl را تایپ کنید و سپس کل شکل را انتخاب نمایید و راست کلیک کنید سپس از قسمتی که در تصویر پیوست مشاهده می کنید خط برش را بروی شکل طی کنید و در نهایت راست کلیک کنید و همانطور که در تصویر می بینید شکل برش می خورد.
کاربرد دستور Slice:
شما وقتی یک نقشه را طرح می کنید و با اتوکد شکل سه بعدی آن را رسم کردید برای مشاهده عناصر داخلی ساختمان که درطرح سه بعدی شده دیده نمی شوند می توانید در قسمتهایی دلخواه در ساختمان سه بعدی برش بزنید و آن عناصر را مشاهده نمایید.
البته هنگامی که می خواهید دستورslice را فعال کنید دو روش داریم یا اینکه از آیکون موجود در دستورات سه بعدی دستور را اجرا کنیم و یا اینکه در خط فرمان Sl را تایپ و سپس اینتر می کنیم تا دستور اجرا شود.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

slice.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 89
اندازه 1,000.24 KB

تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1393/12/11 , 03:04 ب.ظ
ارسال: #112
با سلام
توی فیلم امروز قرار که با دستور Ruled Surface آشنا بشیم:
نام دستور:Ruled Surface
دستور خط فرمان:RULESURF
آیکن: [تصویر:  daj4jhpb204dqls2nc06.png]
گزینه منو:Draw|Modeling|Meshes|Ruled Mesh
کلید میانبر منو:Alt+(D , M , M , R )
توضیحات مورد نیاز فیلم:
در فیلم شما می بینید که می خواهیم یک سطح منحنی وار را رسم نماییم که برای ایجاد چنین کاری ما ابتدا یک مربع 5*5 را سم نمودیم و یک دایره به قطر 5 متر را درون مربع رسم نموده ایم سپس مسیر رسم منحنی مان که بایستی یک ربع دایره از آن کسر شود را با دستوراتی که قبل آموختیم کسر می کنیم و همانطور که در فیلم می بینید ما میر را بایستی به قطعاتی کوچک تقسیم کنیمتا هنگامی که از دستور Rulesurf می خواهیم سطح را ایجاد کنیم درجه منحنی واری سطح ما بیشتر نمایان گردد برای اینکار مسر را با دستور Divid یا در خط فرمان بنویسید Div اینتر و سپس مسیر منحنی را قطعاتی که در فیلم می بینید تقسیم می کنیم سپس از نقاطی که با دستور Div ایجاد می شود خطوط کمکی قائمی را ایجاد می نماییم که هر کدام از این خطوط در هر نقطه می بایست به صورت افزایشی از نقطه مبدا به مقصد ارتفاعش افزایش یابد مثلا از نقطه اول خط قائم ارتفاعش 0.2 است و نقطه بعدی 0.4 و همین طور به صورت افزایشی خطوطی قائم را روی نقاطی که با div ایجاد کردیم رسم می نماییم که به ارتفاع مقصد مثلا 3 متر برسیم یعنی از نقطه مقصد به مبدا داریم:(0.2 و0.4.0.4و0.6و......2.6و2.8و3) سپس با دستور spline از نقطه مبدا صفر تا مقصد خط spline را رسم میکنیم سپس بعد از اینکه مسیر منحنی بیرونی رسم شد مسیر منحنی داخلی را هم به همین شکل رسم می کنیم و در نهایت دستور Rulesurf را اجرا نموده و دو مسیر منحنی ایجاد شده را انتخاب کرده و راست کلیک می کنید و می بینید شکل مورد نظر ایجاد می گردد.

در تصاویر پیوست توضیحات روی شکل مشخص شده است و همچنین محصول نهایی را می بینید.
کاربرد دستور Rulesurf:
جهت رسم رمپ پارکینگ کاربرد دارد

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

rulsurf.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 118
اندازه 745.98 KB

تشکر و اعتبار یادتون نره

1394/05/17 , 06:03 ب.ظ
ارسال: #113
آموزش نرم افزار اتوکد 2007 دو بعدی
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

با سلام
آموزش های کامل اتوکد به زبان خودمانی به صورت فایل PDF برای دوستانی که می خواهند در حد مقدماتی رو به پیشرفته این نرم افزار را فرا گیرند در یازده درس آماده گردیده است و قرار است هر هفته یک جلسه از آن برای دانلود قرار داده شود و بعد از آموزش های تکمیله آن درس جلسه بعد ان در هفته بعد و همی نطور طی هفته های متمادی آموزش داده شود برای شرکت در این کلاس آموزش کافی است به سایت آموزش امید مراجعه و یا در همین انجمن به بنده پیام خصوصی یا ایمیل دهید تا نام شما را برای این کلاس ثبت نمایم البته بعد از این آموزش آموزش نقشه کشی با اتوکد و سپس آموزش کار با فضای سه بعدی نرم افزار نیست قرار داده خواهد شد و به همین روال برگذار می گردد لذا در حال حاضر مرحله اول آموزش یعنی آموزش کار با فضای دو بعدی به همین روال از این هفته برگذار می گردد که کسانی که مایلند می توانند اطلاع دهند و یا به سایت آموزش امید مراجعه نمایند و شرایط را مطالعه نمایند و بعد از عضویت در این کلاس که هفته اول آن در همین هفته برگذار می شود شرکت نمایند.
با تشکر

تشکر و اعتبار یادتون نره

1394/06/01 , 09:08 ب.ظ
ارسال: #114
سلام
لطفا یکی در مورد دستور هایdivide,meadure,areaیکی توضیح بده
کاملا مقدماتی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1394/06/02 , 01:51 ب.ظ
ارسال: #115
(1394/06/01 09:08 ب.ظ)Haniye.mf نوشته شده توسط:  سلام
کاملا مقدماتی
دستور area جهت نمایش مساحت یک ناحیه می باشد که پس از زدن دستور با موس یک ناحیه را مشخص میکنید و کلید اینتر را میزنید . در نوار دستور مساحت ناحیه ی مورد نظر نمایش داده میشود
دستور measure جهت تقسیم یخ جسم به اندازه های مساوی میباشد . یعنی مثلا شما میخواهید یک خط را 2 متر 2 متر تقسیم بندی کنید . پس از زدن دستور اندازه ی تقسیم بندی ها رو میزنید و اینتر را میزنید
دستور divide برای تقسیم یک جسم به تعداد مساوی می باشد . مثلا شما میخواهید یک خط را به 4 قسمت مساوی تقسیم کنید بعد از زدن دستور تعداد قسمت ها رو معرفی میکنید و اینتر میزنید
فقط باید دقت کنید که تقسیم بندی ها توسط نقطه انجام میشه و برای دیدن تقسیم بندی ها بهتر است شکل نقاط رو تغییر بدید تا دیده شوند (دستور ddptype)
موفق باشید

info@omraNovin.com
1394/06/05 , 12:21 ب.ظ
ارسال: #116
(1394/06/02 01:51 ب.ظ)chiften نوشته شده توسط:  
(1394/06/01 09:08 ب.ظ)Haniye.mf نوشته شده توسط:  سلام
کاملا مقدماتی
دستور area جهت نمایش مساحت یک ناحیه می باشد که پس از زدن دستور با موس یک ناحیه را مشخص میکنید و کلید اینتر را میزنید . در نوار دستور مساحت ناحیه ی مورد نظر نمایش داده میشود
دستور measure جهت تقسیم یخ جسم به اندازه های مساوی میباشد . یعنی مثلا شما میخواهید یک خط را 2 متر 2 متر تقسیم بندی کنید . پس از زدن دستور اندازه ی تقسیم بندی ها رو میزنید و اینتر را میزنید
دستور divide برای تقسیم یک جسم به تعداد مساوی می باشد . مثلا شما میخواهید یک خط را به 4 قسمت مساوی تقسیم کنید بعد از زدن دستور تعداد قسمت ها رو معرفی میکنید و اینتر میزنید
فقط باید دقت کنید که تقسیم بندی ها توسط نقطه انجام میشه و برای دیدن تقسیم بندی ها بهتر است شکل نقاط رو تغییر بدید تا دیده شوند (دستور ddptype)
موفق باشید
با سلام
تمام موارد بالا توسط خودم در قالب یازده جلسه آماده شده است و روندی برای دریافت این آموزشها وجود دارد هر کسی خواست تنها کافی است به آدرس سایت بنده در امضای من مراجعه و یا به من پیام خصوصی و یا ایمیل بدهد من تمام این موارد را به او آموزش می دهم مطمئن باشه که بدون کم و کسر همه اتوکد رو یاد می گیره
موفق باشید

تشکر و اعتبار یادتون نره

1394/06/06 , 09:44 ب.ظ
ارسال: #117
با سلام . ممنون از آموزش های خوبتون .
من یک مشکلی دارم . خیلی وقته اتوکد 2013 استفاده میکردم ، اما چون سنگین بود جدیدا 2011 و 2007 نصب کردم
مشکلی که دارم :
- وقتی خطی رو افست میکنم دقیق نیست ! مثلا 5 تا خط با اندازه 0.15 افست میکنم . یکیش 0.14 میشه ، یکیش 0.16 میشه !!!
- نظرتون درباره اتوکد 2012 چیه ؟ به صورت گسترده استفاده میشه ؟

ویندوزم 64 بیته و اتوکد 2011 ورژن 64 بیت نصب کردم
1394/06/25 , 01:17 ق.ظ
ارسال: #118
(1394/06/06 09:44 ب.ظ)fuladpanjeh نوشته شده توسط:  با سلام . ممنون از آموزش های خوبتون .
من یک مشکلی دارم . خیلی وقته اتوکد 2013 استفاده میکردم ، اما چون سنگین بود جدیدا 2011 و 2007 نصب کردم
مشکلی که دارم :
- وقتی خطی رو افست میکنم دقیق نیست ! مثلا 5 تا خط با اندازه 0.15 افست میکنم . یکیش 0.14 میشه ، یکیش 0.16 میشه !!!
- نظرتون درباره اتوکد 2012 چیه ؟ به صورت گسترده استفاده میشه ؟

ویندوزم 64 بیته و اتوکد 2011 ورژن 64 بیت نصب کردم
با سلام
خوب شما باید دقت رو کاهش بدید که این مشکل برطرف بشه هر چه دقت بیشتر باشه اندازه ها گرد می شه به سمت پایین و یا بالا

بله به مراتب هر ورژنی که وارد بازار می شه اون ورژن مورد استفاده هم هست ولی برای راحتی کار و یاد گیری اولیه پیشنهاد می شه از ورژن های زیرتر استفاده بشه و کم کم با ابزار و دستوراتی که در ورژ ن های بالاتر قرار داه کم کم می شه آشنا شد به نظرم بهترین ورژن هم ورژن 2007 هست که می شه استارت خوبی برای آموزَش نرم افزار اتوکد باشه

موفق باشید

تشکر و اعتبار یادتون نره

1394/07/11 , 10:50 ق.ظ
ارسال: #119
با سلام من تازه ثبت نام کردم اینجا و این اولین پستم هست یه سوال داشتم که اگر کسی بتونه کمکم بکنه کمک خیلی بزرگی کرده .من یه نقشه دو نیم بعدی دارم (مثل نقشه ای که روی کاغذ سه بعدی می کشیم)می خوام ببینم بغیر از حالت دستی دستور هست که بشه اونو تبدیل به دونما یا حتی یه نما کرد یه نماشم بتونه بهم بده خیلی کارم جلو می افته.. خیلی ممنون از بابت توجهتون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1394/07/13 , 08:27 ب.ظ
ارسال: #120
سلام . شما میتونید به دو روش این کار رو در اتوکد کنید . یکی به صورت دستی بکشید و دوم اینکه به صورت سع بعدی بکشید اول و سپس از هر قسمت که خواستید سکشن بزنید و بهتون نرم افزار بده برش و نماش رو .....

info@omraNovin.com
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود کتاب آموزش اتوکد Mastering AutoCAD 2015 And Autocad LT 2015 آرش نقیبی 8 8,240 1395/09/10 11:12 ب.ظ
آخرین ارسال: muhammad nikrou
  دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) فرشاد امن خانی 15 25,741 1395/09/10 10:47 ب.ظ
آخرین ارسال: behzad.1
  دانلود قسمت فیلم آموزش فارسی اتوکد 2016 (مهندس امیر محسن صابر ماهانی) فرشاد امن خانی 7 2,149 1395/08/23 04:19 ب.ظ
آخرین ارسال: ms.hasasian
  دانلود آموزش " انواع اندازه گذاری در اتوکد " (سازمان فنی و حرفه ای) فرشاد امن خانی 0 143 1395/08/14 05:31 ب.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  اموزش گام به گام کشیدن نقشه با اتوکد AutoCAD2010 87 133,152 1395/08/11 05:28 ب.ظ
آخرین ارسال: rasool ghazali
  دانلود فیلم آموزشی مدلسازی سه بعدی رمپ دورانی 1/4 در گردش - اتوکد Cadkhoda 12 4,356 1395/05/20 03:08 ق.ظ
آخرین ارسال: azar.bajgah
  تبدیل پرینت اتوکد به PDF به صورت یک فایل Arya68 4 1,995 1395/05/06 12:20 ب.ظ
آخرین ارسال: kiarashkj
  دانلود AutoRebar افزونه آرماتور گذاری اتوماتیک مقاطع بتنی در اتوکد آرش نقیبی 16 5,068 1395/05/06 09:19 ق.ظ
آخرین ارسال: دسپرادو
  آموزش و روش ساده برای ترسیم مقاطع انواع راه پله فرشاد امن خانی 0 371 1395/04/13 11:37 ب.ظ
  دانلود جزوه آموزش اتوکد " دستورات اتوکد " ( مهندس خلیل گودرزی سروش) فرشاد امن خانی 2 1,584 1395/04/13 11:19 ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان