نظرسنجی: آموزش اتوکد به زبان خودمانی تا چه حدی در یادگیری نرم افزار تاثیر دارد؟
این نظرسنجی بسته شده است.
کم
15.15%
5 15.15%
متوسط
15.15%
5 15.15%
زیاد
27.27%
9 27.27%
خیلی زیاد و عالی است
42.42%
14 42.42%
در کل 33 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 135 رأی - میانگین امتیازات: 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش اتوکد به زبان خودمانی
واقعا ممنونم من به وجود انسانهایی مثل شما که بدون هیچ پاداشی این همه اطلاعات در اختیار ما میزارین افتخار میکنم
پاسخ
اگه بخوام یه همچین منحنی رو روی کف بخوابونم مثلا بشه سقف چیکار باید بکنم؟
[تصویر:  79823623074467592286.jpg]
پاسخ
(1392/3/15 ، 02:05 صبح)splitter نوشته است: اگه بخوام یه همچین منحنی رو روی کف بخوابونم مثلا بشه سقف چیکار باید بکنم؟
[تصویر:  79823623074467592286.jpg]
شما خودتون با اتوکد رسمش کردین که؟

تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

پاسخ
رسم کردم ولی این یه منحنیه ایستاده است مثل دیوار میخوام بخوابونمش رو کف از دستورهای mirror و rotate استفاده کردم نشد چطوری انجامش بدم؟
یه سوال دیگه وقتی این سقفو گذاشتم رو دیوار گوشه های دیوار که از سقف جداست و معلوم میشه رو چطوری پر کنم میشه یه اموزش گذاشتن همچین منحنی رو دیوارو بدین؟ ممنون
پاسخ
(1392/3/15 ، 12:02 عصر)splitter نوشته است: رسم کردم ولی این یه منحنیه ایستاده است مثل دیوار میخوام بخوابونمش رو کف از دستورهای mirror و rotate استفاده کردم نشد چطوری انجامش بدم؟
یه سوال دیگه وقتی این سقفو گذاشتم رو دیوار گوشه های دیوار که از سقف جداست و معلوم میشه رو چطوری پر کنم میشه یه اموزش گذاشتن همچین منحنی رو دیوارو بدین؟ ممنون
در ضمن اگر تاکنون تمامی آموزش هایی که در این تاپیک از ابتدا تا اینجا را مطالعه نموده باشید بنده یک سری نکات را گفته بودم آن داشته دقت و هوش و همچنین قوه درک بالا و به یاد آوری یک سری نکاتی همچون مساحت ها و مختصاتها و یک سری نکاتی که مربوط به علم ریاضی است که با داشتن این نکات شما به راحتی نرم افزار را فرا می گیرید.
ابتدا این رو بهتون عرض کنم که این هایی که تا الان آموزش دادم جنبه آموزشی داشتن حال شما می خواهید مثلا سقف یه تالار و یا یه سوله حالا هر چی رو قبل از اینکه اجرا کنید با نرم افزار اتوکد سه بعدی کنید حالا این برمی گرده به قوه درک و تصورتون الان شما همانطور که گفتید می خواهین یک سقف مسقف رو که روی زمینه بروی دیوار بخوابونید و از طرفین هم یه خورده اضافه اومده خوب این واسه اینه که شما دارید مثل آموزشی که دادم طرحتون رو سه بعدی می کنین شما وقتی می خواهید طرح و یا نقشه ای که دارید رو سه بعدی کنین باید مثلا توی پلان اون تالاری که پلانش رو رسم کردین رو در نظر بگیرید و اون موقع شما طول و عرض اون تالار رو که طول و عرض همون سقفتون است رو در نظر بگیرید اون موقع سقفتون رو به توضیحی که در زیر می دم مسقف کنید.
توضیح:
مثلا تالار شما یک اتاق 10*15 است خوب همونطور که می دونید باید با قوه تصورتون سقف این تالار رو که از پلان یک مستطیل است و از نمای جانبی سقفی منحنی داره رو تصور کنید خوب منحنی رو در نظر بگیرید که یه جا یه نقطه max و یه جا یه نقطه min داره خوب شما با توجه به ارتفاع این سقف از کف باید این نقاط max , min منحنی رو بدست بیارین برای مثال ارتفاع اتاق تالار شما از کف 9 متر است خوب نقطه ی min مثلا 5 متر است یعنی در یک طولی از منحنی که بروی دیوار است و همان طول دیوار است منحنی شما دارای سقف پایین تر است و نقطه max مثلا 12 یعنی نیز بالاتر است خوب شما با در نظر گرفتن اینها می توانید در نرم افزار اتوکد با دستور spline این منحنی را در نمای کناری و با طول 10 متر و 15 متر رسم کرده و به گونه ای که سه بعدی کردن آن را در آموزش قبلی توضیح دادم سه بعدی کنید.
در زیر اشکال توضیحاتی که داده شد آورده شده:

شکل زیر برای مثال پلان تالاری است که باید مسقف شود
[تصویر:  s5qw183juvbveyxk7iw.png]

اشکال زیر نماهایی از طرفین تالار شما می باشد
[تصویر:  1c123mnigfqb32q6kq2.png]

شکل زیر هم شکل ابعادی است که در توضیح به آن پرداختیم
[تصویر:  l8fu3h4ug4vwgdpvy38g.png]

نحوه ی رسم منحنی با استفاده از دستور spline
[تصویر:  xyaiaravf3iqybk13jfo.png]

سقف منحنی رسم شده با دهانه مورد نظر
[تصویر:  4vcv1fsk95k5y8neb38.png]

[تصویر:  hhxjpjs622n30nzyz1zz.png]
تشکر و اعتبار یادتون نره

پاسخ
(1392/3/15 ، 12:02 عصر)splitter نوشته است: رسم کردم ولی این یه منحنیه ایستاده است مثل دیوار میخوام بخوابونمش رو کف از دستورهای mirror و rotate استفاده کردم نشد چطوری انجامش بدم؟
فایل زیر نیز دانلود نمونه ای از سه بعدی کردن سقف منحنی شکل است برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید

[تصویر:  iiugld97tqzvpqhlrk0.png]

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   نحوه رسم سقف منحنی.rar (اندازه: 180.26 KB / تعداد دفعات دریافت: 38)
تشکر و اعتبار یادتون نره

پاسخ
سپاس امید جان....

با کد 2012 هم کار کردی ؟ قسمت 3 بعدیش خیلی تغییر کرده
پاسخ
(1392/3/15 ، 02:33 عصر)S.K.Y نوشته است: سپاس امید جان....

با کد 2012 هم کار کردی ؟ قسمت 3 بعدیش خیلی تغییر کرده
بله کار ما با انواع ورژن های اتوکد است ولی با توجه به اینکه ورژن 2007 ابتدایی بود برای پیشرفته شدن این نرم افزار و همچنین با توجه به یک سری قابلیت هایی که به نظرم برای یک فرد مبتدی که یک باره برود سراغ ورژن های 2010به بالا می رود در این ورژن قابل فهم تر است و به نظرم یک فرد باید برای اولین بار بخواهد اتوکد را یاد بگیرد این ورژن مناسب است برای یادگیری بهتر نرم افزار اتوکد.
در اصل ورژن 2012 ورژن کاملا حرفه ای می باشد و نیاز به یادگیری خیلی حرفه ای تر دارد.
تشکر و اعتبار یادتون نره

پاسخ
ببخشید من زیاد سوال میپرسم اخه چه میشه کرد مبتدیم دیگه اگه پلانم این باشه چطوری باید سقفی به همین شکل ولی از نوع منحنی روش بزارم؟
[تصویر:  96503573962994345580.jpg]
پاسخ
(1392/3/15 ، 03:05 عصر)splitter نوشته است: ببخشید من زیاد سوال میپرسم اخه چه میشه کرد مبتدیم دیگه اگه پلانم این باشه چطوری باید سقفی به همین شکل ولی از نوع منحنی روش بزارم؟
[تصویر:  96503573962994345580.jpg]
اگر پست 55 رو خونده باشی اونجا توضیح داده شد
تشکر و اعتبار یادتون نره

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تبدیل پرینت اتوکد به PDF به صورت یک فایل Arya68 6 6,645 1399/11/21 ، 01:40 عصر
آخرین ارسال: eaglesweem
  اتوکد اتوماتیک نقشه کشی پلانهای ساختمانی برای اولین بار درایران SK1970 8 283 1399/7/24 ، 11:54 عصر
آخرین ارسال: Alek2Lek
  دانلود هاشور هتچ های مختلف در اتوکد Auto CAD Hatch فرشاد امن خانی 17 29,026 1399/4/26 ، 02:14 صبح
آخرین ارسال: سجاد سالمی
  دانلود فیلم آموزش رسم کروکی به وسیله گوگل ارث و انتقال آن به اتوکد فرشاد امن خانی 0 306 1399/3/16 ، 08:55 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  دانلود آموزش محاسبه مرکز اشکال نامنظم در اتوکد ( بصورت فیلم ) فرشاد امن خانی 0 160 1399/3/16 ، 08:52 عصر
  دانلود جزوه آموزش اتوکد دوبعدی (تهیه کننده: مهندس حسین خرمیان ) فرشاد امن خانی 0 270 1399/1/20 ، 02:42 صبح
  تغییر مقیاس با دستورات Scale در اتوکد فرشاد امن خانی 10 80,079 1398/4/2 ، 02:13 صبح
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  دانلود جزوه آموزشی " اتوکد سریع و آسان " دانشگاه آزاد تفت ( سید محمد پارسائیان) فرشاد امن خانی 0 635 1398/3/19 ، 07:51 عصر
  دانلود AutoRebar افزونه آرماتور گذاری اتوماتیک مقاطع بتنی در اتوکد آرش نقیبی 19 11,924 1397/12/4 ، 12:10 عصر
آخرین ارسال: davarzani.reza
  دانلود فیلم " آموزش طریقه وارد کردن نقشه از اتوکد به ورد " (AutoCad To Word) فرشاد امن خانی 0 608 1397/11/19 ، 08:41 عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان