امتیاز موضوع:
  • 105 رأی - میانگین امتیازات: 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش مدلسازی و طراحی تابلوی تبلیغاتی
(1392/4/6 ، 03:16 عصر)malaki_mall نوشته است: به دلیل اینکه سازه در راستای درون صفحه تابلو سطح بادگیر نداره، پس عملاٌ نیرویی بهش وارد نمیشه

مهندس علوی عزیز
امروز هم در مسیر راهم بیل بوردی را دیدم که هر دوراستای پایه اش عناصر قطری داشت.آیا با توجه به هندسه خاص تابلو می شود اینطور قضاوت کرد
در راستای عمود بر تابلو غلیه با نیروی باد است ولی در راستای موازی با آن همانطور که شما هم فرمودین
"به دلیل اینکه سازه در راستای درون صفحه تابلو سطح بادگیر نداره، پس عملاٌ نیرویی بهش وارد نمیشه"
پس نیاز هست سازه به جای باد در مقابل نیروی زلزله مقاوم شود؟
اگر غیر از این هست چرا مواردی که بنده دیده ام در هز دوراستا مجهزند؟آیا حکمی را که برای یک تیپ سازه خاص صادق است(مثلا در مورد سوله در هر دوراستا باد تعیین کننده است) آیا می توان برای سازه های دیگر هم تسری داد ویا نه در هر سازه ای با توجه به الزامات آن باید قضاوت کرد؟
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
به نکته خوبی اشاره کردین

البته نیروی زلزله به حدی هست که سایر اعضا توان مقابله رو داشته باشند

پاسخ
سلام

یه سوال کلی

اگه بجای Sap از ETABS برای تحلیل و طراحی این سازه استفاده کنیم اشکالی ندارد ؟؟

با سپاس فراوان
پاسخ
(1392/4/7 ، 03:09 عصر)pouya70 نوشته است: سلام

یه سوال کلی

اگه بجای Sap از ETABS برای تحلیل و طراحی این سازه استفاده کنیم اشکالی ندارد ؟؟

با سپاس فراوان

در ETABS هم قابل انجام هست اما پاسخ های SAP قطعاٌ به واقعیت نزدیکتر خواهد بود.
پاسخ
سلام
اگه امکانش هست یه مدلسازی و طراحی تابلوی تبلیغاتی در ایتبس هم انجام بدین مهندس
با تشکر
پاسخ
سلام.تشکر میکنم از زحماتتون.واقعا جای همچین آموزش هایی خالی بود.اگر امکانش هست و دسترسی دارین نقشه های اجرایی و دیتیل های یک تابلو رو قرار بدین.تشکر
پاسخ
سلام، ببخشید مدل سازی در sap2000 برای تابلو های مونوپل چجوریه؟
پاسخ
سلام خدمت مهندسین عزیز. بنده دانشجوی ترم آخر طراحی و نقشه کشی صنعنی هستم و پروژه پایان ترم من در باره استحکام بنای و ساخت سازه ی بیلبورد های صنعتی هست . از اونجا که در اینترنت سراغ مقالات رو میگرفتم با انجمن شما آشنا شدم و دیدم مطالب مرتبطی وجود داره . از عزیزان هر کس بتونه کمکم کنه در این راه ممنونش میشم . یا حق
پاسخ
من در حال طراحی یک بیلبورد 8 متری با دو پایه و دو صفحه تابلو (پشتو رو)بصورت خرپایی هستم ،آموزشش رو طبق کتاب آموزشی سری عمران یاد گرفتم ،یه موضوعی که هست در مبحث آزاد کردن المان ها ،آیا دو سر المان ها رو باید آزاد کرد؟و موضوع بعدی تکیه گاه هست،تکیه گاه رو بنظر من گیردار  باید در نظر بگیریم ولی در این فایل پیوست شده مفصلی در نظر گرفته شده ،امکانش هست راهنمایی کنید ؟چون باید سریعتر بره برای اجرا و من اولین طراحیم هست که برای اجرا میره.ممنون
همچنین مقاطع استفاده شده برای اتصال صفحه تابلو ب ستون ها ،با هر مقطعی برای طراحی پاسخگو هستند و آبی رنگ
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نمونه آنالیز و طراحی سیلوهای بتن مسلح استوانه ای فرشاد امن خانی 2 7,242 1398/2/28 ، 04:23 عصر
آخرین ارسال: naserhakimi282
  آشنایی و د