مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:12 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:11 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1160 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:28 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:20 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3605 زمان:1395/09/13
مشکل کپی کردن در اتوکد
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:Cadkhoda پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:109 زمان:1395/09/13
تیرچه فلزی
شروع کننده:b.h آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:2853 زمان:1395/09/13
محاسبه فوندانسیون سازه فلزی
شروع کننده:ni.barekati آخرین ارسال توسط:ni.barekati پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:24 زمان:1395/09/13
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:mehrazsarafraz14 پاسخ ها:21 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:494 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 79 رأی - میانگین امیتازات: 3.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12
1393/11/29 , 10:55 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/11/29 10:55 ب.ظ، توسط admin.)
ارسال: #111
RE: آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12
دوستان چند سوال از کاربری که به صورت خصوصی پرسیده بود در اینجا به همراه جواب قرار داده ام:

نقل قول: سوالات:
1- حق با شما بود بله این دو ضریب فرق دارند و بنده طور دیگه ای تصور می کردم...پس شما رضای عزیز مقدار ضریب مقاومت خاک رو چگونه محاسبه می کنید....واضح تر بگم زمانی که داریم ان 34 ترکیب بار مربوط به تنش رو کنترل میکنیم معیار ما چه عددی می باشد...برای کنترل شما توی جزوه گفته بودید 2 کیلو گرم بر متر مربع ...این جا رو کمی متوجه نشدم. این عدد با عدد ضریب بستر خاک یکی هستش.

2- رضا جان مشکل دیگری که دارم این هستش که زمانی که ترکیب بارهای غیر خطی رو معرفی میکنیم و سپس پی رو که تحلیل و طراحی می کنم تمامی ترکیب بارهای بنده یک NL بهشون اضافه میشه و ضریب 1 دارند که متوجه این کار نرم افزار نمی شوم..و اگر توی لود کیس نگاه میکنم ترکیب بارهای خودم وجود داره با ان ضرایبی که وارد کردم. چرا این کار رو نرم افزار انجام میده برای چی است؟

3- وقتی سازه خودم رو تحلیل و طراحی میکنم زیر ستون های من نیرو رو صفر نمایش میده در حالی که در ابتدا ک هاز ایتپس خروجی گرفتم این نیرو ها رو چک کردن منتقل شده بود

4- اقا رضا شما در پستی به یک کاربر فرمودید که سیف 12 پانچ رو درست حساب نمیکنه برای پی های نواری ابتدا تمامی اپنینگ ها رو حذف سپس چک نمایید ایا این کار ضریب اطمینانی داره....

چون من اینکار رو انجام دادم پانچ 0.645 من شد 0.321 و حتی عدد 0.701 من شد 0.225 در یک ستون رضا جان می خواستم بدونم در این صورت برای یک ساختمان 4 طبقه عموق 50 هم کفایت میکنه در حالی که قبل از اینکه این کار رو انجام بدم عمق من 70 بود...می خواستم بدونم اطمینان داره این کار

سپاس رضا جان

پاسخ ها:

سلام
1- مقاومت خاک بر اساس مطالعات ژئوتکنیکی ارائه می شود. و یا اینکه از پروژه های ساخته شده در محل سازه مورد نظر این عدد برداشت می شود. معمولا نظام مهندسی نیز این عدد را ارائه می کند. عدد دو به صورت مثال بوده است و اصلا ربطی به ضریب بستر ندارد. شما ممکن است مقدار مقاومت خاک برابر 1.8 و یا 1.5 و یا هر عدد دیگری داشته باشید. مقدار دقیق آن را باید از نظام مهندسی سوال کنید

2- ساخت ترکیب بارهای غیر خطی ( NL ) برای حذف کشش زیر خاک است. در سیف 8 این عملیات به صورت خودکار انجام می شد اما در سیف 12 باید ترکیب بارهای غیر خطی معرفی شود.

3- احتمالا ستون بتنی مدل کرده اید. ابتدا نمایش ستونها را غیر فعال کنید بعد کنترل کنید که آیا بارها همچنان هستند با خیر ؟!!

4- خیر ضریب اطمینان ندارد. در واقع یک تکنیک برای محاسبه دقیق برش پانچ توسط نرم افزار است. در اصل اگر شما محیط بحرانی برش پانچ در داخل نوارهای پی قرار گیرد می توانید تمامی Opening ها را حذف کنید تا پی نواری به یک پی گسترده تبدیل شود. در نهایت در این فایل فقط و فقط نتایج برش پانچ برای ما اهمیت دارد و نه نتایج طراحی و کنترل تنش زیر پی. این روش زمانی صحیح است که حتما و حتما محیط بحرانی برش پانچ در داخل Opening ها نیفتد. در غیر این صورت این روشی که بنده گفتم کاملا درست و بدون خطا است.

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1393/11/30 , 12:47 ق.ظ
ارسال: #112
RE: آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12
(1393/11/29 10:46 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(1393/11/29 08:35 ب.ظ)ali999 نوشته شده توسط:  اقای امن خانی. من وقتی هندسه رو ترسیم میکنم. زمانی که میخوام مختصات رو بهش بدم
گزینه ی point global x,y,z coordes غیر فعال هست.
این گزینه فعال نیست. مشکل از چیه؟
هم سیف12 و هم سیف 14 رو نصب کردم. دو تاش همین مشکل داره
ممنون میشم راهنمایی کنید

اگر امکانش هست دقیقتر بگید کجای نرم افزار این گزینه را ندارد. تا آنجا که من خاطرم هست چنین گزینه ای در سیف وجود ندارد. شاید منظور شما مختصاتی است که در نوار ابزار پایین نرم افزار نمایش داده می شود. شما اگر ماوس را روی صفحه نرم افزار جابجا کنید مختصات لحظه ای در نوار ابزار پایین نرم افزار به صورت خودکار نمایش داده می شود.
بوسیله دستورdraw rectangular یک نوار ترسیم میکنم. بعد روی نوار ترسیم شده کلیک راست میکنم. از تبGeometry گزینه point global x,y,z coordes
غیر فعال هست که بخوام مختصات نوار ترسیم شده وارد کنم.

در سیف 8 روی نوار ترسیم شده کلیک راست که میکنی مختصات نقاط رو میتونی وارد میکنی. اما اینجا این گزینه غیر فعال هست.

من یک جزوه ای دیدم دقیقا گفته بود مختصات نقاط از همین جا وارد میشه. حالا اگر راه دیگه ای هم هست ممنون میشم توضیح بدین
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1393/11/30 , 01:17 ق.ظ
ارسال: #113
آقای مهندس سلطان آبادی عزیز میشه لطفا فایل بنده رو تو پست قبلی چک کنید؟
ایمیلی ک لطف کردین ب بنده زدین رو خوندم و تنها مشکل import کردن از cad رو شامل میشد اما من متوجه معنی جمله شدم ولی قبول نمیکرد بازهم. نمیدونم چرا؟!! اگر فکر میکنید جایی ممکنه اشتباه کرده باشمو فایل یا کد بنده مشکل داره براتون فایل رو بفرستم مهندس جان
میشه موارد دیگه رو چک کنید لطفا؟
مخصوصا مورد سوم
خیلی ممنون میشم
1394/02/29 , 04:10 ب.ظ
ارسال: #114
سلام برای کاهش سربار در ایتبس 9.7.4 چیکار باید بکنم؟
1394/03/09 , 07:51 ب.ظ
ارسال: #115
با عرض سلام
من یه چیزی رو متوجه نشدم، اینکه چرا وقتی بارهای غیر خطی به نرم افزار معرفی میشن، آیا نباید ترکیب بارهای طراحی مربوط به کنترل تنش مجاز خاک زیر پی و ترکیبات بار نهایی طراحی حذف بشن و فقط از ترکیب بارهای غیر خطی که کشش خاک رو صفر در نظر میگیرن استفاده کنیم؟ چون الان واقعا متوجه نمیشم که نرم افزار کی از این ترکیب بارهای غیر خطی استفاده میکنه!!!!

ممنون
1394/08/06 , 01:28 ب.ظ
ارسال: #116
با سلام
لطفا این فایل های ایتبس که در سه تا مثال جزوه به کار برده شده اند رو بفرستید ( فایل کد رو هم بفرستید لطفا)
چون بدون این فایل ها چه طور باید جزوه رو انجام داد؟
سپاس
1394/08/06 , 03:23 ب.ظ
ارسال: #117
(1394/08/06 01:28 ب.ظ)matin2h نوشته شده توسط:  با سلام
لطفا این فایل های ایتبس که در سه تا مثال جزوه به کار برده شده اند رو بفرستید ( فایل کد رو هم بفرستید لطفا)
سپاس

فایل‌(های) پیوست شده
Desktop.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 77
اندازه 386.86 KB

1394/08/10 , 10:39 ب.ظ
ارسال: #118
(1394/08/06 03:23 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(1394/08/06 01:28 ب.ظ)matin2h نوشته شده توسط:  با سلام
سپاس
فایل مثال اخر رو(فولادی) هم ممنون میشم بگذارید
به علاوه فایل کد
چون خودم که ترسیم می کنم موقع ایمپرت خطلا می دهد
1394/08/17 , 12:30 ب.ظ
ارسال: #119
سلام
ببخشید من اون قسمت که گفتید اگر 0.3 در ضریب زلزله ضرب کنید یه مسِله برام مبهمه
شما ضریب زلزله هر د راستا رو در 0.3 ضرب کردید
که بهنظرم اشتباهه
مثلا ترکیب بار 100 هر راستا + 30 درصد راستای عمود
با این روش در هر دو راستا 30 درصد ان در نظر گرفته می شود یعنی
0.3EX+0.3EY
ممنون میشم توضیحاتی رو بدید
1394/08/18 , 01:50 ب.ظ
ارسال: #120
(1394/08/17 12:30 ب.ظ)matin2h نوشته شده توسط:  سلام
ببخشید من اون قسمت که گفتید اگر 0.3 در ضریب زلزله ضرب کنید یه مسِله برام مبهمه
شما ضریب زلزله هر د راستا رو در 0.3 ضرب کردید
که بهنظرم اشتباهه
مثلا ترکیب بار 100 هر راستا + 30 درصد راستای عمود
با این روش در هر دو راستا 30 درصد ان در نظر گرفته می شود یعنی
0.3EX+0.3EY
ممنون میشم توضیحاتی رو بدید

خیر اینطور که شما برداشت کردید اشتباه است. اثر 100 درصد با نیروهای زلزله دارای خروج از مرکزیت و اثر 30درصد با نیروهای زلزله بدون خروج از مرکزیت دیده می شود. پس روشی که در جزوه گفته شده است هیچ مشکلی ندارد. مثلا از ترکیب بار زیر استفاده می شود:
EPX+EY
که EPX با مشارکت 100 درصد و EY با مشارکت 30 درصد خواهند بود.

سپاس شده توسط chili ، matin2h
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آموزش آنالیز تکلا بصورت توتاریال kazemes2000@gmail.com 0 116 1395/08/21 07:01 ق.ظ
آخرین ارسال: kazemes2000@gmail.com
  فروش مجموعه نرم افزار های مهندسی عمران+ فیلمهای آموزش عمرانی + آرشیو کل سایت فرشاد امن خانی 27 706,292 1395/03/28 03:19 ب.ظ
آخرین ارسال: a5823
  آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE فرشاد امن خانی 164 188,482 1394/11/19 01:46 ق.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) فرشاد امن خانی 6 9,858 1394/11/19 01:45 ق.ظ
  فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) فرشاد امن خانی 44 23,697 1394/11/19 01:45 ق.ظ
  معرفی کتاب : مرجع کاربردی طراحی سازه های فلزی با نرم افزار ETABS 2013 و SAFE 2014 admin 29 8,905 1394/09/25 12:21 ب.ظ
آخرین ارسال: soli69
  فیلم آموزشی طراحی عملکردی سازه ها - تحلیل پوش آور فرشاد امن خانی 0 2,951 1394/03/29 07:59 ب.ظ
  آموزش مفهومی طراحی سازه های بتنی – بخش دوم ستون ها فرشاد امن خانی 0 24 1394/03/29 06:46 ب.ظ
  پشت پرده طراحی سازه های بتنی – بخش اول خمش فرشاد امن خانی 0 2 1393/05/10 01:24 ق.ظ
  آموزش مفهومی طراحی سازه های بتنی – بخش سوم طراحی برای برش فرشاد امن خانی 0 274 1393/05/09 03:56 ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان