امتیاز موضوع:
  • 84 رأی - میانگین امتیازات: 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12
(1392/5/25 ، 12:37 عصر)ebrahimkazemi51 نوشته است: با سلام خدمت جناب مهندس سوالی داشتم در برنامه سیف 12نحوه تنظیم میزان تنش مجاز خاک از کدام منو می باشد وبه پچه شکلی می باشد؟

جهت مشاهده تنش زیر پی از منوی Display گزینه Show Reactions Forces را انتخاب کنید . در صفحه باز شده باشد گزینه Soil Pressures را نیز انتخاب کنید . با کلیک بر روی Apply در کنار پلان پی یکسری اعداد نمایش داده می شود که میزان حداکثر تنش زیر پی را نمایش می دهد که شما می توانید به راحتی با مقدار مجاز مقایسه کنید

[تصویر:  4n5eelsq1aci8fesn943.jpg]
پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
پاسخ
سلام.
من الان بیش از 5 ساعته که دکمه آنالیز سیفمو زدم و تازه 20% رفته!
کسی میتونه بگه مشکل کار چیه؟
تا قبل از آنالیز هم دقیقا طبق جزوه مهندس سلطان آبادی پیش رفتم
پاسخ
من هم گاهی اوقات با این مشکل روبرو می شم.فکر کنم برنامه نیاز به حافظه بیشتری داره برای همین هم یه جورایی هنگ میکنه.
پاسخ
(1392/6/1 ، 06:10 صبح)mohsen.68 نوشته است: سلام.
من الان بیش از 5 ساعته که دکمه آنالیز سیفمو زدم و تازه 20% رفته!
کسی میتونه بگه مشکل کار چیه؟
تا قبل از آنالیز هم دقیقا طبق جزوه مهندس سلطان آبادی پیش رفتم

بعضی وقتا برنامه دچار این مشکل می شود . در سازه هایی که مقدار تنش کششی در انها زیاد باشد برنامه جهت حدف کشش زیر ی ها ، باعث می شود که مقدار زمان آنالیز نیز بیشتر شود . اما می توانید در قسمت Load Cases برای ترکیب بارهای غیر خطی مقدار حداکثر خطای مجاز ( تلورانس ) را به عدد بزرگتری ویرایش کنید . این یکی از راه کارهایی است که می توانید زمان آنالیز را کمتر کند .
پاسخ
سلام
مهندس با توجه به نداشتن مشکلات و هزینه های چاپ و سایر هزینه ها به نظر شما این قیمت بالا نیست؟

به امید کاهش قیمت موجود و درنتیجه حمایت من و دوستان عزیز ازین کتاب الکترونیکی!
پاسخ
(1392/7/25 ، 02:10 عصر)mohammad6625 نوشته است: سلام
مهندس با توجه به نداشتن مشکلات و هزینه های چاپ و سایر هزینه ها به نظر شما این قیمت بالا نیست؟

به امید کاهش قیمت موجود و درنتیجه حمایت من و دوستان عزیز ازین کتاب الکترونیکی!

سلام مهندس اگه الان برای علم خودت هزینه کنی بعدا متوجه میشی که چه درآمدی بدست میاد.
پاسخ
سلام
یه استاد ازم پرسید حداقل درصد آرماتور پی توی نرم افزار بهم نشون بده ، ولی من هر چی فکر کردم جوابی نداشتم گفتم بپرسم ، جوابتون میدم.
در حالی که اصرار کردم حداقل آرماتور طبق آیین نامه محاسبه میشه و ما طراحی سیف طبق حداقل کنترل میکنیم.ولی قبول نکرد
لطفا راهنمایی کنید.
ممنون
خدایا چنان کن سرانجام کار تا وقتی که هنوز زنده ایم آیین نامه ایران جای بگیره توی CSI و تو خشنود بشی و ماهم رستگار.
پاسخ
(1392/8/7 ، 09:42 عصر)kaka410 نوشته است: سلام
یه استاد ازم پرسید حداقل درصد آرماتور پی توی نرم افزار بهم نشون بده ، ولی من هر چی فکر کردم جوابی نداشتم گفتم بپرسم ، جوابتون میدم.
در حالی که اصرار کردم حداقل آرماتور طبق آیین نامه محاسبه میشه و ما طراحی سیف طبق حداقل کنترل میکنیم.ولی قبول نکرد
لطفا راهنمایی کنید.
ممنون

در SAFE 12 در قسمت تعیین آماتورها ( Display Design Slab ) یه گزینه وجود دارد که شما می توانید به نرم افزار حداقل درصد آرماتور را فعال کنید . همچنین در منوی Design گزینه Design Opstion ( اگه اشتباه نکنم ) حداقل درصد آرماتور وجود دارد که می توانید به صورت دستی به نرم افزار معرفی نمایید . البته پیش فرض نرم افزار با مقدار تعیین شده توسط آیین نامه ایران یکی است و نیازی به تغییر ندارد
پاسخ
سلام
مهندس جان من همچین چیزی نیافتم ، اعداد و ارقام زیاده ولی چیزی که با آیین نامه ما یکی باشه مثل 0.025 ندیدم
خدایا چنان کن سرانجام کار تا وقتی که هنوز زنده ایم آیین نامه ایران جای بگیره توی CSI و تو خشنود بشی و ماهم رستگار.
پاسخ
(1392/8/8 ، 02:42 عصر)kaka410 نوشته است: سلام
مهندس جان من همچین چیزی نیافتم ، اعداد و ارقام زیاده ولی چیزی که با آیین نامه ما یکی باشه مثل 0.025 ندیدم
معمولا در نرم افزار حداکثر رعایت نمی شود . در همان مسیرهایی که گفتم درصد حداقل آرماتور که برابر 0.0018 است قابل اعمال و تغییرات است
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE فرشاد امن خانی 165 201,811 1396/8/18 ، 04:58 عصر
آخرین ارسال: naaser85
  فیلم آموزش کامل انجام پروژه راه در نرم افزار Civil3D 2016 + آموزش محاسبات دستی فرشاد امن خانی 0 1,189 1395/11/26 ، 11:33 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) فرشاد امن خانی 46 38,763 1395/9/29 ، 01:50 صبح
آخرین ارسال: SimonCivil
  آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) فرشاد امن خانی 6 11,618 1394/11/19 ، 01:45 صبح
  معرفی کتاب : مرجع کاربردی طراحی سازه های فلزی با نرم افزار ETABS 2013 و SAFE 2014 admin 29 11,106 1394/9/25 ، 12:21 عصر
آخرین ارسال: soli69
  فیلم آموزشی طراحی عملکردی سازه ها - تحلیل پوش آور فرشاد امن خانی 0 3,580 1394/3/29 ، 07:59 عصر
  آموزش مفهومی طراحی سازه های بتنی – بخش دوم ستون ها فرشاد امن خانی 0 660 1394/3/29 ، 06:46 عصر
  پشت پرده طراحی سازه های بتنی – بخش اول خمش فرشاد امن خانی 0 1,205 1393/5/10 ، 01:24 صبح
  آموزش مفهومی طراحی سازه های بتنی – بخش سوم طراحی برای برش فرشاد امن خانی 0 698 1393/5/9 ، 03:56 عصر
  آموزش مفهومی طراحی سازه های بتنی – بخش چهارم طراحی برای پیچش فرشاد امن خانی 0 274 1391/11/28 ، 09:37 عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان