امتیاز موضوع:
  • 162 رأی - میانگین امتیازات: 2.62
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش گام به گام و تصویری انجام پروژه بتن بر اساس مباحث جدید 6 و 9 و 2800
سلام

مهندس مهم زمان تناوبی می باشد که در طراحی از آن استفاده کردید . حال این زمان می تواند زمان تناوب تجربی ( تقریبی ) باشد و یا زمان تناوب تحلیلی ( اصلی ) از برنامه باشد . ملاک 1.25 برابر کردن زمان تناوب تجربی مقایسه و تایید بند آیین نامه برای استفاده از زمان تناوب تجربی و تحلیل می باشد .

باقی توضیحات اگر با دقت مرور نمایید متوجه خواهید شد . هر جایی باز مشکل برخورد کردید در خدمت شما هستم .

موفق باشید
پاسخ
با سلام

به نظر من مطالبی را که آقای مهندس زضا در پست 140 عنوان فرمودند کامل هست ونیازی به تفسیر بیشتر ندارد
ولی شخصا فکر می کنم اگرترتیب مقایسه دونوع پریود
بصورت زیر باشد بهتر ومنطقی تر اسد

ابتدا پریود تجربی محاسبه واعمال شده وبا پریود تحلیلی حاصل مقایسه شود در صورتیکه پریود تجربی کمتر

از پریود تحلیلی باشد جهت اقتصادی تر شدن سازه به توصیه آیین نامه عمل شود یعنی اینبار 1.25 برابر پریود تجربی اعمال
وبا پریود تحلیلی حاصل مقایسه شود ودر نهایت یکی از این دو که کوچکتر هست جهت تحلیل سازه انتخاب می شود.
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
(1392/12/25 ، 08:24 عصر)miladezati نوشته است: با سلام

به نظر من مطالبی را که آقای مهندس زضا در پست 140 عنوان فرمودند کامل هست ونیازی به تفسیر بیشتر ندارد

ابتدا پریود تجربی محاسبه واعمال شده وبا پریود تحلیلی حاصل مقایسه شود در صورتیکه پریود تجربی کمتر

از پریود تحلیلی باشد جهت اقتصادی تر شدن سازه به توصیه آیین نامه عمل شود یعنی اینبار 1.25 برابر پریود تجربی اعمال
وبا پریود تحلیلی حاصل مقایسه شود ودر نهایت یکی از این دو که کوچکتر هست جهت تحلیل سازه انتخاب می شود.

سلام

آقای عزتی نظر شما صحیح است . فقط می شود بیان کنید چرا از دو مقدار باید کمترین را انتخاب کنیم و یا در صورتی که تغییر مکان سازه زیاد است انوقت از کدام زمان تناوب استفاده می کنیم و علت آن چیست و رعایت بند ملزوم است یا نه ، آیا همیشه این مقدار زمان تناوب در میزان بار زلزله تاثیر گذار است یا خیر ؟

یا اصلا ً چرا باید این بند رعایت گردد ، هدف آیین نامه از 1.25 برابر کردن پریود تجربی خارج از اقتصادی تر شدن طرح که گفته یکسری از طراحان است . چه می تواند باشد ؟

پاسخ
(1392/12/25 ، 08:43 عصر)کیوان بابایی نوشته است:
(1392/12/25 ، 08:24 عصر)miladezati نوشته است: با سلام

سلام

آقای عزتی نظر شما صحیح است . فقط می شود بیان کنید چرا از دو مقدار باید کمترین را انتخاب کنیم و یا در صورتی که تغییر مکان سازه زیاد است انوقت از کدام زمان تناوب استفاده می کنیم و علت آن چیست و رعایت بند ملزوم است یا نه ، آیا همیشه این مقدار زمان تناوب در میزان بار زلزله تاثیر گذار است یا خیر ؟

یا اصلا ً چرا باید این بند رعایت گردد ، هدف آیین نامه از 1.25 برابر کردن پریود تجربی خارج از اقتصادی تر شدن طرح که گفته یکسری از طراحان است . چه می تواند باشد ؟
با سلام
مهندس جان جمله من تعبیری از توصیه آیین نامه هست در پست 139 هم به آن اشارتی شده.
فکر می کنم رعایت آیین نامه ها برای جامعه مهندسی یک تکلیف هست چون دست پخت وصلاحدید یک شورای تخصصی قوی در حوزه عمران هست وتغییرات درآن هم بایستی از مسیر خودش ایجاد شود
مدیران محترم این سایت هم همیشه توصیه به رعایت آیین نامه ها وضوابط کرده اند ونظرات بعضی از دوستان قبلی هم که گاهی با عصبانیت ضوابط را به سخره می کشیدند اگرچه محترم بود ولی قابل اعتنا هم نبود.
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
سلام

درست است که آیین نامه ملاک است اما قضاوت مهندسی در این وسط چه می شود ! چرا فقط اسم مهندس رو باید داشته باشیم اگر علت شرایط مندرج شده آیین نامه را ندانیم که عدم آن چه تغییراتی در طرح ما دارد استفاده نماییم . آنوقت چه استدلالی خواهیم داشت . یکسری از توضیحات در قسمت قبل بیان شده ولی باز منتظر نظرات دیگر کاربران هستم .

متشکر از اینکه در این تاپیک شرکت نمودید.

موفق باشید و سربلند
پاسخ
سلام منظور از
As
چیست در پیوست مشاهده کنید

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
سلام

فرمول فوق درصد فولاد کششی را نمایش می دهد .

As : سطح مقطع ارماتور کششی

پاینده باشید
پاسخ
سلام با توجه به پیوست اگر جهت عوض بشه باید چکار انجام داد در مرحله بعد؟ با تشکر

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
سلام

همانند تصویر زیر :

[تصویر:  vfb7q908422xkn9v0lm7.jpg]

منبع تصویر : دفترچه محاسبات بتنی مهندس نظری
پاسخ
با سلام خدمت مهندس سلطان آبادی

ببخشید ارتفاع طبقه سوم در پروژه شما چند است؟

در پلان معماری 3.1 بعلاوه 40 سانت سقف بام که 3.5 متر می شود ذکر شده.
در فایل ایتبس مقدار 3.6 وارد شده که کل ارتفاع 10.7 متر شده.
در محاسبه بار زلزله ارتفاع مقدار 10.6 استفاده شده است.
از طرفی به نظر می رسد طبق دیتایلی که ارائه شده ارتفاع سقف بام 50 سانت است.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دانلود جزوه 329 صفحه ای آموزش طراحی سازه با نرمافزار ایتبس 2015 (مهندس علیرضا خویه) فرشاد امن خانی 0 239 1397/4/14 ، 03:20 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  دانلود آموزش تصویری برنامه ی تحلیلی Etabs (تدوین:فروزنده، غلامی)(دکتر مهدی شریفی) فرشاد امن خانی 0 236 1397/2/10 ، 04:11 عصر
  جزوه نحوه تحلیل طیفی و تاریخچه زمانی در ETABSبراساس استاندارد 2800 ویرایش 4 آرش نقیبی 0 271 1396/10/9 ، 12:50 صبح
آخرین ارسال: آرش نقیبی
  راهنمای انجام تحلیل غیر خطی سازه ها با استفاده از نرم افزار ETABS 2013 admin 2 5,979 1396/9/26 ، 11:27 عصر
آخرین ارسال: Nimazzz
  دانلود جزوه رنگی " آموزش ایتبس و سیف 2000 " (283صفحه) (پیشنهاد ویژه) فرشاد امن خانی 5 4,732 1396/7/7 ، 12:52 صبح
  ایبوک 600 صفحه ای آموزش جامع نرم افزار ETABS2015 hasanfadavi 0 510 1396/6/19 ، 01:18 صبح
آخرین ارسال: hasanfadavi
  دانلود Pdf مراحل گام به گام انجام پروژه فولاد و بتن (احمدرضا جعفری) admin 11 24,832 1396/5/9 ، 01:47 صبح
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  Etabs 9.7 دانلود آموزش ایتبس 9.7.4 (104 صفحه) فرشاد امن خانی 5 1,938 1395/12/12 ، 07:31 عصر
  Etabs 9.7 دانلود جزوه دست نویس آموزش Etabs 9.7 و Safe 8 با کیفیت بالا (مهندس مرتضی پور اکبری) فرشاد امن خانی 0 945 1395/11/7 ، 07:35 عصر
  آموزش مدلسازی خرپای دو بعدی در ETABS (مساله استاتیک جانسون) mahmoodimr 0 837 1395/11/2 ، 04:29 عصر
آخرین ارسال: mahmoodimr

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان