مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
دانلود نرم افزار AutoCAD Civil 3D Land Desktop Companion 2009+SP3 (نسخه کامل)
شروع کننده:Reza-MSR آخرین ارسال توسط:sunson پاسخ ها:3 دانلود نرم افزار لند civil 3d و Land مشاهده:28399 زمان:1395/09/13
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:mehrazsarafraz14 پاسخ ها:21 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:475 زمان:1395/09/13
آسانسور هیدرولیک در ساختمان های قدیمی
شروع کننده:vasvas آخرین ارسال توسط:Amiresh پاسخ ها:5 نکات آموزشی و اجرایی مشاهده:5541 زمان:1395/09/13
درخواست نمونه سوال گودبرداری جهت ارتقا پایه 3 به 2
شروع کننده:elyas64 آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:0 سایر مشاهده:8 زمان:1395/09/12
مدلسازی تحلیل و طراحی سوله در نرم افزار ETABS 2016
شروع کننده:mahmoodimr آخرین ارسال توسط:mahmoodimr پاسخ ها:0 آموزش Etabs به صورت فیلم مشاهده:15 زمان:1395/09/12
طراحی و اجرا سیستم فاضلاب روستایی
شروع کننده:siamak takabi آخرین ارسال توسط:siamak takabi پاسخ ها:0 اجرای راهسازی و سازه های پل مشاهده:12 زمان:1395/09/12
دانلود کرک AutoCAD Civil 3D 2009 (تست شده توسط خودم)
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:Reza-MSR پاسخ ها:9 دانلود نرم افزار لند civil 3d و Land مشاهده:14520 زمان:1395/09/12
طراحی دستی رمپ پله سازه های بتنی
شروع کننده:MOHANDES_ZAMANI آخرین ارسال توسط:891060443 پاسخ ها:3 طراحی سازه های بتنی مشاهده:3059 زمان:1395/09/12
مقالات بهینه سازی سازه ها و الگوریتم های آن
شروع کننده:mehdipanahi آخرین ارسال توسط:nextgen پاسخ ها:4 مقالات مشاهده:2254 زمان:1395/09/11
دانلود کتاب آموزش اتوکد Mastering AutoCAD 2015 And Autocad LT 2015
شروع کننده:آرش نقیبی آخرین ارسال توسط:muhammad nikrou پاسخ ها:8 آموزش اتوکد AutoCad مشاهده:8180 زمان:1395/09/10

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 154 رأی - میانگین امیتازات: 2.64
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش گام به گام و تصویری انجام پروژه بتن بر اساس مباحث جدید 6 و 9 و 2800
1392/01/20 , 04:59 ب.ظ
ارسال: #51
RE: آموزش نحوه انجام پروژه با ETABS و SAFE در سازه بتنی(پیشنهاد دانلود)
فایل پیوست رو مطالعه کنید.

فایل‌(های) پیوست شده
SD.pdf
نوع فایل .pdf
دفعات دانلود 202
اندازه 439.23 KB

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/01/20 , 06:09 ب.ظ
ارسال: #52
(1392/01/20 04:47 ب.ظ)a.kh.civil.eng نوشته شده توسط:  
(1392/01/20 02:47 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(1392/01/20 02:10 ب.ظ)a.kh.civil.eng نوشته شده توسط:  آقا رضا من دوباره توی یک پروژه ی دیگم هم همین مشکلِ فعال نبودن گزینه ی General Reinforcing در قسمت تنظیمات دیوار برشی،رو دارم.
گفته بودین که باید حداقل یک مقطع به روش sd section طراحی کنم تا این گزینه فعال بشه ولی من توی SD Section که طراحی کردم بازم درست نشد.
میشه لطفا قدم به قدم بگین چیکار باید بکنیم؟؟

نیاز به طراحی نیست . شما ابتدا تمامی دیوارها را در SD مدل کنید بعد برید سراغ تنظیمات General Reinforcing . اینطوری مشکلتون حل میشه

شرمنده،من اصلا الان نمیدونم قضیه این SD چیه و کجاست و باید چطوری و چی رو طراحی کنم؟
توی همین آموزشتون ذکر کردین؟؟!یا آموزشی هست که بهش رجوع کنم؟؟
مهندس جان در جزوه کامل در این موضوع کامل بحث کردم .ولی یه مقدار هم اینجا براتون توضیح میدم:
ببینید فعلا در ایتبس ما برای طراحی دیوارهای برشی 3 روش داریم . از بین این سه روش ، روش SD جامع ترین و به نقل قولی دقیق ترین روش جهت طراحی دیوارهای برشی می باشند . در این روش شما ابتدا باید مقطع دیوارها را با آرایش میلگردها مدل کنید . برای تمامی دیوارها باید حداقل یک دیوار در SD مدل کنید . بعد به هر دیوار ، مقطع خودشو که در SD مدل کردید اختصاص بدید ( در جزوه کامل گفتم ) بعد از اینکه مقاطع را اختصاص دادید حالا به برنامه میگید که از کدام از این 3 روش برای طراحی دیوار استفاده کنه که باید گزینه General Reinforcing را انتخاب کنید . بعد که عمل طراحی دیوار را انجام بدید، برنامه فقط دیوارهایی که در SD مدل کردید را کنترل میکند و کفایت این دیوارها را به شما گزارش میدهد .

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/01/21 , 12:11 ق.ظ
ارسال: #53
Bug RE: آموزش نحوه انجام پروژه با ETABS و SAFE در سازه بتنی(پیشنهاد دانلود)
با سلام
پروژه دارای سه طبقه و در هر دو جهت سیستم قاب خمشی متوسط+دیوارهای برشی با حد شکل پذیری متوسط

آقای مهندس عزیز برای ما دانشجویان آنقدر قرصت نبوده جیک وپیک آیین نامه هاونشریه ها را در بیاریم واز شما،آفایان مهندس مهدی پناهی،فرشاد امن خانی ودوستان دیگر تشکر می کنیم که مدام موارد آیین ننامه ای را گوشزد می کنید.از طرفی گاهی خیلی ها بعضی مفاهیم اولیه را هم بدرستی متوجه نمی شوند ولذا بعدها کرفتار می شوند.ممکنه در جند جمله بفرمایید جه تفاوتهای بین قاب خمشی عادب،متوسط وویژه وجود دارد.
ضمنا جه تفاوتهایی بیندیوار برشی با حد شکل پذیری کم،متوسظ وبالا وجود دارد.

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1392/01/21 , 12:51 ق.ظ
ارسال: #54
(1392/01/21 12:11 ق.ظ)miladezati نوشته شده توسط:  با سلام
پروژه دارای سه طبقه و در هر دو جهت سیستم قاب خمشی متوسط+دیوارهای برشی با حد شکل پذیری متوسط

آقای مهندس عزیز برای ما دانشجویان آنقدر قرصت نبوده جیک وپیک آیین نامه هاونشریه ها را در بیاریم واز شما،آفایان مهندس مهدی پناهی،فرشاد امن خانی ودوستان دیگر تشکر می کنیم که مدام موارد آیین ننامه ای را گوشزد می کنید.از طرفی گاهی خیلی ها بعضی مفاهیم اولیه را هم بدرستی متوجه نمی شوند ولذا بعدها کرفتار می شوند.ممکنه در جند جمله بفرمایید جه تفاوتهای بین قاب خمشی عادب،متوسط وویژه وجود دارد.
مهندس جان این سوالاتون واقعا نیاز به درک کامل آیین نامه ها دارد ولی خب به صورت نختصر یه توضیحی می دهم :
اول از همه باید تعریف شکل پذیری را بفهمیم : سازه های باربر لرزه ای بسته به آنکه چه مقدار می توانند از خود تغییر شکل های فرا ارتجاعی بپذریند و خصوصیات خود را در بارگذاری های رفت و برگشتی زلزله حفظ کرده و با کاهش مقاومت و سختی مواجه نمی شوند شکل پذیری سازه تلقی می شوند . خب حالا باید دید که شکل پذیری ویژه یا متوسط و یا معمولی یعنی چه ؟؟؟
اگه ما تعریف شکل پذیری را به خوبی متوجه بشیم مطمئنن فرق این سه حالت را هم متوجه میشویم .
شکل پذیری معمولی : در این سازه ها معمولا انتظار زیادی از سازه در برابر تغییر شکل ها نداریم و عملا سازه تغییر شکل های فرا ارتجاعی ندارند .( این نوع سازه معمولا برای همه نوع سازه مجاز به استفاده نیستند به عنوان مثل برای سازه هایی که در مناطق لرزه خیز با خطر زیاد هستند غیر مجاز می باشند )

شکل پذیری متوسط : در این سازه ها معمولا انتظار بیشتری در برابر تغییر شکل ها ازشون میره . و عملا وارد محدوده فرا ارتجاعی ( غیر خطی ) می شوند . استفاده از این نوع سیستم برای اکثر سازه ها قابل قبول است و حداکثر ارتفاع سازه با این سیستم برابر 50 متر می باشد . دارای ضوابط بیشتری نسبت به حالت معمولی دارد .

شکل پذیری ویژه : این سازه همانطور که از اسمش پیداست انتظار خیلی خیلی زیادی از سازه می رود . از این رو از آنجا که تغییر شکل های آن حالت فرا ارتجاعی هست همچنین دارای ضوابط خیلی پیچیده تری نسبت به حالت متوسط هستند . استفاده از این سیستم به ما اجازه ساخت سازه به ارتفاع تا 150 متر را هم می دهد . باید توجه کرد که استفاده از این نوع سیستم باعث افزایش مقاطع به اندازه خیلی زیاد میشود و از این رو طراحان زیاد از این نوع سیستم با توجه به سختگیریهایش استقبال نمی کنند .

این تعاریف هم برای سازه های بتنی و فولادی و دیوارها و بادبندها همگی صادق است

1392/01/22 , 10:39 ق.ظ
ارسال: #55
(1391/06/31 01:54 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(1391/06/31 05:39 ق.ظ)aminhabibi20 نوشته شده توسط:  منظورم 2/ 0.0035*40*37.5 میباشد تقسیم بر 2 چون مقطع بالا رو میخواهیم - 40 هم عرض مقطع -- 37.5 هم دو و نیم سانت کاور ازش کم کردی---- 0.0035 چه جوری بدست اومد؟؟؟ اینایی که بالا گفتم درسته مهندس reza؟

بله دقیقا درست میگید. 0.0035 هم در دو خط بالاتر بدست اومده است که میشه حداقل درصد آرماتور در کل مقطع تیر

آقا رضا یه بار دیگه میگی چرا تقسیم بر 2 شد؟؟یعنی چی که چون می خواستیم واسه ی بالا را حساب کنیم تقسیم بر دو میکنیم؟آخه توی فرمولش که تقسیم بر دو نداره؟؟بعدش اگه بخوایم واسه ی پایین حساب کنیم چه تغییری می کنه؟؟
1392/01/22 , 01:33 ب.ظ
ارسال: #56
(1392/01/22 10:39 ق.ظ)a.kh.civil.eng نوشته شده توسط:  
(1391/06/31 01:54 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(1391/06/31 05:39 ق.ظ)aminhabibi20 نوشته شده توسط:  منظورم 2/ 0.0035*40*37.5 میباشد تقسیم بر 2 چون مقطع بالا رو میخواهیم - 40 هم عرض مقطع -- 37.5 هم دو و نیم سانت کاور ازش کم کردی---- 0.0035 چه جوری بدست اومد؟؟؟ اینایی که بالا گفتم درسته مهندس reza؟

بله دقیقا درست میگید. 0.0035 هم در دو خط بالاتر بدست اومده است که میشه حداقل درصد آرماتور در کل مقطع تیر

آقا رضا یه بار دیگه میگی چرا تقسیم بر 2 شد؟؟یعنی چی که چون می خواستیم واسه ی بالا را حساب کنیم تقسیم بر دو میکنیم؟آخه توی فرمولش که تقسیم بر دو نداره؟؟بعدش اگه بخوایم واسه ی پایین حساب کنیم چه تغییری می کنه؟؟
مهندس جان ببینید این مقدار آرماتوری که از رابطه بالا به دست میاد برای کل مقطع است . حالا اگه بخوایم نصف آرماتور بالا قرار بگیره و نصف دیگه در پایین باید تقسیم بر 2 کنیم . این عدد هم برای آرماتور بالا می باشد و هم برای آرماتور پایین می باشد .

1392/01/22 , 10:52 ب.ظ
ارسال: #57
(1392/01/21 12:51 ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(1392/01/21 12:11 ق.ظ)miladezati نوشته شده توسط:  با سلام

شکل پذیری ویژه : این سازه همانطور که از اسمش پیداست انتظار خیلی خیلی زیادی از سازه می رود . از این رو از آنجا که تغییر شکل های آن حالت فرا ارتجاعی هست همچنین دارای ضوابط خیلی پیچیده تری نسبت به حالت متوسط هستند . استفاده از این سیستم به ما اجازه ساخت سازه به ارتفاع تا 150 متر را هم می دهد . باید توجه کرد که استفاده از این نوع سیستم باعث افزایش مقاطع به اندازه خیلی زیاد میشود و از این رو طراحان زیاد از این نوع سیستم با توجه به سختگیریهایش استقبال نمی کنند .

این تعاریف هم برای سازه های بتنی و فولادی و دیوارها و بادبندها همگی صادق است

ناگفته نماند که رسیدن به تغییرشکل های خاسته شده نیاز به الزامات و جزئیاتی دارد که این الزامات و جزئیات اکثرا باعث افزایش هزینه ساخت می شود و البته در برخی از سازه ها باید( باید) از شکل پذیری زیاد استفاده کنیم.
باتشکر

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
1392/01/25 , 01:20 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/01/25 01:25 ب.ظ، توسط a.kh.civil.eng.)
ارسال: #58
بچه ها توی صفحه ی 142 این آموزش،در قسمت کنترل تغییر مکان جانبی سازه،در منوی Display،در قسمت Show Table و در قسمت
Select Cases/Combo گفته شده که بارهای جانبی با برون از مرکزیت اتفاقی باید انتخاب کنیم.منظورشون همون بارهای EPX , ENX , EPY , ENY است؟؟آخه توی جزوه بارهای ELXN و ... انتخاب شدند که من اصلا این بارها رو ندارم.

می تونم همون ENX و ENY و ... رو انتخاب کنم ؟؟؟

بعدش اصلا ELXN با ENX فرق میکنه؟؟

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

1392/01/25 , 02:22 ب.ظ
ارسال: #59
(1392/01/25 01:20 ب.ظ)a.kh.civil.eng نوشته شده توسط:  بچه ها توی صفحه ی 142 این آموزش،در قسمت کنترل تغییر مکان جانبی سازه،در منوی Display،در قسمت Show Table و در قسمت
Select Cases/Combo گفته شده که بارهای جانبی با برون از مرکزیت اتفاقی باید انتخاب کنیم.منظورشون همون بارهای EPX , ENX , EPY , ENY است؟؟آخه توی جزوه بارهای ELXN و ... انتخاب شدند که من اصلا این بارها رو ندارم.

می تونم همون ENX و ENY و ... رو انتخاب کنم ؟؟؟

بعدش اصلا ELXN با ENX فرق میکنه؟؟

مهندس جان هیچ فرقی بین ELXN با EXN وجود ندارد . فقط از لحاظ نوشتاری متفاوت هستند ولی ماهیت انها یکی است

1392/01/25 , 03:04 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/01/25 03:09 ب.ظ، توسط a.kh.civil.eng.)
ارسال: #60
drift مجاز سازه ی من 0.00357 متره،ولی در چند جا توی سازم دریفتی مثل 0.00396 متر دارم.این اختلاف خیلی معنی داره؟؟؟یعنی به خاطر همینقدر اختلاف جزئی هم باید دوباره سازم رو تقویت کنم یا اینکه میتونم ok فرضش کنم؟؟؟

معمولا تا چند دهمِ میلیمتر رو میشه چشم پوشی کرد؟؟

اگه از دریفت مجاز بیشتر بود،چه کاری میتونم بکنم تا ok بشه؟؟؟
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود آموزش ایتبس 9.7.4 (104 صفحه) فرشاد امن خانی 3 302 1395/08/13 07:16 ب.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  دفترچه محاسبات سازه بتنی طبق ویرایش جدید آیین نامه ها kazembvo 18 2,444 1395/07/19 11:21 ب.ظ
آخرین ارسال: farzad4m
  دانلود جزوه آموزش Etabs 2016 دکتر حسین زاده اصل Reza-MSR 0 291 1395/07/17 10:02 ب.ظ
آخرین ارسال: Reza-MSR
  دانلود جزوه کلاسی آموزش طراحی سازه با Etabs و Safe (سعید مهرجو)(پیشنهاد) فرشاد امن خانی 0 300 1395/05/30 09:04 ب.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  فیلم آموزش اختصاص دیافراگم صلب به کف ها و پاگردها و نکات مربوطه در ایتبس LCIVIL.COM 0 128 1395/05/28 12:30 ب.ظ
آخرین ارسال: LCIVIL.COM
  فیلم آموزش نکات طراحی لرزه ایی بازشوها و دیافراگم در ایتبس LCIVIL.COM 0 137 1395/05/25 04:55 ب.ظ
  فیلم آموزش تعریف تیرچه دوبل در ایتبس LCIVIL.COM 0 182 1395/05/25 11:46 ق.ظ
  روند طراحی پروژه بتنی با ایتبس به صورت گام به گام (جلسه آخر) 9132337 5 1,464 1395/05/16 04:13 ب.ظ
آخرین ارسال: Alek2Lek
  دانلود Pdf مراحل گام به گام انجام پروژه فولاد و بتن admin 5 19,308 1395/04/24 11:03 ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  فیلم آموزش بررسی ترک خوردگی دیوار برشی در ایتبس (مهندس چمن آرا) LCIVIL.COM 0 273 1395/04/19 03:27 ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان