مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:556 زمان:1395/09/15
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:11 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:89 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:40 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:44 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:55 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1182 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:63 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:52 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3632 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 50 رأی - میانگین امیتازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آنالیز نشدن فایل ایتبس
1391/06/13 , 06:13 ب.ظ
ارسال: #1
آنالیز نشدن فایل ایتبس
درود
سوال و مشکل 1: دوستان من پروزه فولاد رو تو ایتبس مدل کردم و بارگذاریشو انجام دادم تا اینکه رسیدم مرحله انالیز
انالیز رو که زدم ارور زیر رو داد

unable to complete operation runanalysis

پروزه رو هم اپلود کردم

سازه من هر دو طرفشم قاب خمشی متوسطه
البته وقتی اثرات p-delta رو اعمال می کنم ارور میده ولی وقتی اثرات p-delta رو اعمال نمی کنم ایتبس اون اراور رو نمیده حالا نمی دونم باید اثرات پی دلتا رو اعمال نکم یا نه؟

تو کتاب ایتبس اقای پور بابا نوشته در قاب های مفصلی نیاز به تحلیل اثر پی دلتا نیست ولی مال من که مفصلی نیست قاب خمشیه ؟

سوال 2:اصلا از کجا میشه فهمید قابی که کار کردی مفصلی یا خمشی هستش
(تا جای که من میدونم اگه بادبند داشته باشه مفصلیه اگه نه خمشی اگه هم دیوار برشی داشته باشه میشه قاب خمشی با دیوار برشی درست گفتم یا اشتباهه)

سوال 3 : نرم افزار از کجا میدونه سازه که ما طراحی می کنیم چیه ایا بررسی می کنه که بادبند داره نداره یا دیوار برشی داره نداره و از رو اون می فهمه که قابمون چیه یا باید خودمون به سازه معرفی کنیم؟(منکه اینهمه پروزه دیدم هیچکدومش به ایتبس نوع قاب رو معرفی نکرده بود)

فایل‌(های) پیوست شده
ETMAME BARGOZARI.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 124
اندازه 69.96 KB

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1391/06/13 , 06:46 ب.ظ
ارسال: #2
RE: آنالیز نشدن فایل ایتبس
دوست عزیز !
از نحوه ی نوع اتصالات میشه فهمید قاب چیه!
یعنی زمانی که سازه به صورت صلب به پی متصل بشه! یعنی زمانی که 6 درجه آزادی ازش گرفته بشه سازه قاب خمشی هست! و در غیر این صورت تغییر میکنه
خیر استدلال شما از قاب اشتباست!

ما 2 مدل قاب داریم ، قاب خمشی و قاب مفصلی! که به اتصالاتتون ربط داره!
اگه سازه قاب ساده + دیوار برشی یا بادبند باشه ! سازه میشه قاب ساده ساختمانی با دیوار برشی یا بادبند ، ولی بعضی ها در چنین شرایطی اصلا اسمی از قاب نمی برن! و میگن دیوار برشی یا بادبند! در این حالت سازه مهاربندی شدست! یعنی اینکه نیروهای جانبی توسط قاب تحمل نمیشه و فقط مهاربندها نیروهای جانبی رو تحمل میکنند

حالا اگه فقط قاب خمشی باشه! در این حالت اتصالات صلب هست و سازه مهاربندی نشده هست! در این شرایط نیروی جانبی توسط اتصالات صلب تحمل میشه!

حالا اگه قاب خمشی با دیوار برشی یا بادبند مهار شده باشه ، به این سازه ترکیبی گفته میشه که سازه مهاربندی شدست و نیروهای جانبی توسط اتصالات و مهاربندها تحمل میشه!

ایتبس از روی مهاربندها و نوع اتصالات ستونهای Base به پی متوجه میشه!

سازه شما چون در اتصال ستون به پی 3 درجه آزادی داره به مشکل برخورده! سازه شما باید به صورت صلب طراحی بشه (به خاطر قاب خمشی در دو جهت)
شما به ایتبس فرمان دادید که هیچ کدوم از سیستم های سازه ایتون نمیتونند دوران در جهات مختلف رو تحمل کنند! در نتیجه سازه ناپایدار هست!

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

(لطفا قبل از استفاده از امکانات انجمن قوانین را مطالعه بفرمایید)
تدریس خصوصی محاسبه سازه های بتنی و فولادی توسط نرم افزار های Safe ، Etabs و SAP و همچنین آموزش معماری سازه توسط نرم افزار Autocad
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط rasool ghazali
1391/06/13 , 06:49 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1391/06/13 06:51 ب.ظ، توسط rasool ghazali.)
ارسال: #3
البته تو set anlaysis option تیک dynamic analizرو برداشتم و فقط تیک پی دلتا موند سازه رو انالیز کرد و ارور نداد
مونوم الان کدومش درسته کدومش غلط
تو اون کتاب های که من دارم که یکیش بتونی انجام داده تو انالیز تیک انالیز دینامیکی و پی دلتا رو باهم زده و انالیز کرده اما تو ایتبسی که من کار می کنم فولادیه تیک هر دو رو باهم میزنم ارور میده یعنی به نوع سازه ربط داره یا من اشتباه کردم
من از روی کتاب کار کردم و همه تکیه گاه های طبقه base رو مفصلی کردم یعنی اشتباه از اونه چطوری اصلاحش کنم ؟
1391/06/13 , 06:56 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1391/06/13 06:57 ب.ظ، توسط اردلان نوروزی.)
ارسال: #4
ایتبس رو در حالت one story قرار دهید
به پلان Base بروید و تمام گره ها رو انتخاب کنید
و بعد دستور Assiagn - > joint/point -> Restraints
و بعد بر روی آیکون صلب کلیک کنید
[تصویر:  c59je7f2ct0gv96gav9.jpg]

برای بخش Pdelta از روش زیر استفاده کنید و پارامترهای زیر رو وارد کنید!
در سازه های فولادی هم اثر Pdelta وجود داره!
[تصویر:  jr9dkbup4ga4f4gqsx70.jpg]
در ضمن ، به نظر من سازه شما نامنظم سازه ای هست ، باید از بارهای 100 به 30 استفاده کنید ، برای اطلاعات بیشتر به آیین نامه 2800 نگاهی بیاندازید

تدریس خصوصی محاسبه سازه های بتنی و فولادی توسط نرم افزار های Safe ، Etabs و SAP و همچنین آموزش معماری سازه توسط نرم افزار Autocad
1391/06/13 , 07:05 ب.ظ
ارسال: #5
مرسی ممنون
راستی گزینه dynamic analiz رو چیکار کنم بردارم یا بزارم بمونه

اخه تو اون پروزه های که من دانلود کردم یا پروزه های که تو کتاب هستش همه شون تیک گزینه انالیز دینامیک رو زدن من چیکار کنم بردارم یا بزارم بمونه ؟
1391/06/13 , 07:07 ب.ظ
ارسال: #6
شما چه اون تیک رو بزنید چه نزنید فرقی نمیکنه! چون شما به ایتبس طیف دینامیکی معرفی نکردید!
در ضمن فایلتون یکسری مشکلات داره! اگه دوست داشتید میتونم بهتون بگم چیاست!

اولا میخواستم بدونم ، چرا از روش حدی نهایی استفاده کردید؟ استادتون بهتون گفته؟

1391/06/13 , 07:13 ب.ظ
ارسال: #7
استاد نگفته فقط گفته قاب خمشی متوسط
من از روی کتاب مهندس پور بابا میرم اصلا نمیدونم این روش حد نهایی رو از کجا و چطوری اعمال کرد هر چی اون رفته منم میرم فقط مقادیر رو عوض می کنم مشکلاش کجاست
1391/06/13 , 07:22 ب.ظ
ارسال: #8
با زدن دگمه all تمام المان رو انتخاب کنید، بر روی options->prefrenses->Steel Frame Disign حالا آیین نامه رو به AISC-ASD89 تغییر بدید!

ترکیبهای بارتون وارد نشده

و اینکه بر روی Define-> Special Seismic... کلیک کنید و بر روی Do Not.. کلیک کنید!

برای مقاطع ستون از 3تا IPE هم استفاده کردید! والله بنده تا الان ندیدم کسی 3 تا پروفیل رو بقل هم بزاره! اگه نیاز به پروفیل های بزرگ بود ، از BOX استفاده کنید!

1391/06/13 , 08:12 ب.ظ
ارسال: #9
مرسی ممنون
اون 3تا IPE رو که دیدید یه پروزه فولادی تو کتاب (علی سیفی ومهدی هادیزاده بزاز)بود اون پروزه 5 طبقه بود از روی اون برداشتم خودمم یه کوچولو تعجب کردم اما چون بلد نبودم و نمیدونستم چه مقطعی بزارم از اونا استفاده کردم

تو کتاب مهندس پور بابا فلزی رو تا 3طبقه اجرا کرده بود او اون از مقاطع زیر برای پروزه استفاده کرده بود
2IPE140@160MM
2IPE140@160MM+2PL180*10
2IPE160@180MM
2IPE160@180MM+2PL200*10

ولی دیگه راستش نتونستم برای 5 طبقه بزارم فکر کردم جواب نمیده
بنظرتون برای 5 طبقه تا چند جواب میده مثلا اگه دو IPE 270استفاده می کردم اندازه پلیت رو با ضخامتش باید چند می گرفتم رابطه ای نیست برای اینکه بفهمیم برای ساختمان 5طبقه یا بالاتر چه تیر ستونی به صورت تجربی و واولیه جواب میده؟

و راستی این مبحث ایین نامه ها که گفتی چیه منکه همچین چیزیو تغییر ندادم حتما خودش پیش فرض انتخاب کرده و راستی از کجا بدونیم از کدوم ایین نامه استفاده کنیم جمعا چندتا ایین نامه داریم فکر نکنم زیاد باشه ممنون میشم بهم بگین

و اینکه این مطلب که گفتین چیه تو همه کتاب ها نگاه کردم نبود برای چیه (و اینکه بر روی Define-> Special Seismic... کلیک کنید و بر روی Do Not.. کلیک کنید!)
1391/06/13 , 08:46 ب.ظ
ارسال: #10
والله بنده تجربه اجرایی ندارم ولی شما چون دارید از سکشن های autoselect list استفاده میکنید ، میتونید به راحتی مقاطع مختلف رو آزمون خطا کنید!
من که نظر خودم اینه که از باکس استفاده کنید

در رابطه با آیین نامه ها! مبحث دهم مقررات ملی ایران که مربوط به سازه های فولادیه! کاملا کپی کامل از آیین نامه AISC89 هست! ولی توی این آیین نامه حرفی از تشدید لرزه ای زلزله زده نشده! پس اومدن بخش تشدید لرزه ای آیین نامه UBC97 رو هم ترجمه کردند و به مبحث دهم انتقال دادند! پس بهتره شما همیشه از AISC89 استفاده کنی! حالا اون پسوند ASD هم به معنی تنش مجاز هست که باید از همین روش استفاده بشه!

در رابطه با بخش Special Seismic هم باید عرض کنم این بخش مربوط به همون بخش تشدید لرزه ای آیین نامه هست! ولی چون ما داریم از AISC89 استفاده میکنیم ، و توی این آیین نامه حرفی از تشدید لرزه ای زده نشده پس باید این بخش رو غیرفعال کنیم ، چون توی این آیین نامه تاثیری نداره!
ولی برای اینکه این عیب رو بپوشونیم باید یکسری ترکیب بار اضافه به برنامه بدیم! که برای کل ترکیبات بار مورد نیاز در سازه های فولادی به صفحه هات 15 و 359 مبحث دهم بروید و از اون استفاده کنید!

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مشکل لاغری IPE در ایتبس 2015 hajix8867 3 169 1395/08/18 03:55 ب.ظ
آخرین ارسال: mehdipanahi
Photo ارور ایتبس etabs mardinfati 0 120 1395/08/07 05:52 ب.ظ
آخرین ارسال: mardinfati
  ارور در هنگام آنالیز MAXIMUM NUMBER OF NULL STEPS REACHED mosa2 12 720 1395/08/04 06:38 ب.ظ
آخرین ارسال: Meysam33
  اختلاف در برخی مقاطع در نقشه های تایید شده نظام مهندسی و مدل ایتبس hoseinasgary 1 168 1395/07/30 12:20 ب.ظ
آخرین ارسال: hoseinasgary
  دیدن حداکثر ظرفیت تیر یا ستون برای خمش،برش و...از ایتبس ali_deylami 11 6,074 1395/06/25 03:04 ب.ظ
آخرین ارسال: jamshid1372
  مقایسه دو ساختمان در ایتبس 2015 ali.esfandi 0 189 1395/06/21 08:36 ق.ظ
آخرین ارسال: ali.esfandi
  خبر: ایتبس 2016 با قابیلیت های جدید در راه است... فرشاد امن خانی 1 556 1395/06/04 10:15 ب.ظ
آخرین ارسال: Alek2Lek
  دلیل تفاوت بین نتایج SAP و ETSBS در یک فایل مشابه m.vahedi 2 2,251 1395/05/27 12:17 ق.ظ
آخرین ارسال: arashr36
  خطا در ایتبس 2015 Arya68 7 928 1395/05/26 06:10 ب.ظ
آخرین ارسال: nabati kazem
  درخواست پروژه تحلیل طیفی در ساختمان بتنی به همراه فایل ایتبس m.salehi 0 134 1395/05/17 08:00 ب.ظ
آخرین ارسال: m.salehi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان