امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا درز انقطاع در فونداسیون هم ادامه دارد؟
سلام...یه سوال داشتم از دوستان .ممنون میشم راهنماییم کنید
درز انبساط در فونداسیون هم اجرا میشه؟؟؟؟منظورم اینه که در فونداسیون هم جدا شدگی و قطع آرماتور داریم؟؟؟؟
با تشکر....
پاسخ
تا روی پی ادامه میابد و پی را قطع نمیکند .
پاسخ
یعنی پی یکپارچه اجرا میشود؟؟؟؟با این حساب دیگه درز انبساط کاری نمیکنه.طبق چیزی که من خوندم درز انبساط برای
اینه که ساختمان به دو یا چند قسمت تقسیم بشه ولی اگه پی را یکپارچه اجرا کنیم عملا سازه از زیر به متصل
میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟؟؟
پاسخ
ب*****

عملاً وجود درز انقطاع و انبساط در پی در آیین نامه به وضوح مشخص نشده است ولی اثر آن برای سازه و یا ساختمانهایی که در دو بلوک مجزا هستند و یا با اختلاف طبقاتی و سختی متفاوت طرح می شوند نیاز به اثر درز انفطاع و انبساط در پی می باشد تا اثر ارتعاشات در پی هم دیده شود .

پاینده باشید
پاسخ
درز انبساط برای موقعی است که یک ساختمان با طول بزرگ داریم و برای جلوگیری از خرابی ناشی از انقباض و انبساط ساختمان ، بکار میرود .
برای اینجور ساختمانهایی که در واقع یک ساختمان هستند ، به نظرم نیازی به اجرای درز درون پی نباشد .
پاسخ
با سلام
این سوالی بود که از استاد مربوطه پرسیدم.
و اما پاسخ ایشان.
در نظر گرفتن درز انقطاع (نه درز انبساط) در سازه به منزله جدایی سازه از پلاکهای مجاور و یا جدایی مجموعه سازه ای از هم (مثل پلانی که بعد زیادی دارد مثلا بیمارستان) است.و این جدایی باید در شالوه سازه هم امتداد داشته باشد.بنظرم منطقی هستش جون اگر سازه رو از هم جدا اما شالوده را پیوسته اجرا کنیم هنگام پریود سازه ها در فونداسیون خرابی محتمل است.
و خود من هم شاهد همچین اجرایی بودم.
از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ
با تشکر از همه مهندسین....لطف کردید.
اگه میشه یه رفرنس بهم معرفی کنید تا بیشتر در این زمیته مطالعه کنم.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  انجمنی که فقط اسم انجمن را دارد ! vahid_najafi777 14 3,710 1392/11/22 ، 03:10 عصر
آخرین ارسال: admin

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان