مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1157 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:18 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:17 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3598 زمان:1395/09/13
مشکل کپی کردن در اتوکد
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:Cadkhoda پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:101 زمان:1395/09/13
تیرچه فلزی
شروع کننده:b.h آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:2852 زمان:1395/09/13
محاسبه فوندانسیون سازه فلزی
شروع کننده:ni.barekati آخرین ارسال توسط:ni.barekati پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:22 زمان:1395/09/13
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:mehrazsarafraz14 پاسخ ها:21 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:492 زمان:1395/09/13
آسانسور هیدرولیک در ساختمان های قدیمی
شروع کننده:vasvas آخرین ارسال توسط:Amiresh پاسخ ها:5 نکات آموزشی و اجرایی مشاهده:5550 زمان:1395/09/13
درخواست نمونه سوال گودبرداری جهت ارتقا پایه 3 به 2
شروع کننده:elyas64 آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:0 سایر مشاهده:16 زمان:1395/09/12

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امیتازات: 2.85
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا پریود بالا مشکلی دارد ؟
1392/03/16 , 11:40 ب.ظ
ارسال: #41
RE: آیا پریود بالا مشکلی دارد ؟
(1392/03/16 11:16 ب.ظ)malaki_mall نوشته شده توسط:  میشه یکی به من بگه کجای این متن گفته میشه پریود تجربی رو 25 درصد افزایش داد؟

این متن گفته در صورتی مجاز به استفاده از پریود تحلیلی هستیم که مقدارش از 1.25 برابر پریود تجربی بیشتر نباشه.
در تصویری که جنابعالی قرار دادید به صراحت گفته شده که می توان از پریود تحلیلی استفاده نمود مشروط به اینکه از 1.25 برابر پریود تجربی بیشتر نباشد.
جواب سوالات زیر قطغا مشکل را حل خواهد کرد.لطفا پاسخ دهید.
1- اگر پریود تحلیلی کوچکتر از پریود تجربی باشد از کدام پریود استفاده می شود؟
2- اگر پریود تحلیلی بزرگتر از پریود تجربی ولی کمتر از 1.25 برابر پریود تجربی باشد از کدام پریود استفاده می شود؟
3- اگر پریود تحلیلی بزرگتر از 1.25 برابر پریود تجربی باشد از کدام پریود استفاده می شود؟

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/03/16 , 11:51 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/03/16 11:52 ب.ظ، توسط malaki_mall.)
ارسال: #42
1- به قول دوستان به جهت اقتصادی شدن طرح از پریود تجربی استفاده می کنم.

2- به قول دوستان در جهت کمک به اقتصاد طرح از پریود تحلیلی استفاده می کنم.

3- در اینصورت بهتر از من میدونید استفاده از پریود تحلیلی مجاز نیست.

آیین نامه یک شرط برای کنترل پریود تحلیلی قرار داده و هرگز نگفته پریود تجربی رو 25 درصد میشه افزایش داد.
1392/03/17 , 12:02 ق.ظ
ارسال: #43
باسلام

به نظر می آید اعتقاد تدوین کنندگان آیین نامه 2800 به پریود تجربی بیشتر از پریود تحلیلی
بوده.لذا حاشیه اطمینان 25 درصدی بین این دو گذاشته اند.
لذا جواب من به سئوال آقای مهندس پناهی این هست:
1-پریودتحلیلی
2-پریودتحلیلی
3-پریود تجربی

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1392/03/17 , 01:13 ق.ظ
ارسال: #44
(1392/03/16 10:54 ب.ظ)mehdipanahi نوشته شده توسط:  
(1392/03/16 10:39 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  مهندس جان خب هرچی ضریب زلزله بزرگتر باشد باعث افزایش برش پایه خواهد شد .افزایش برش پایه هم منجر به افزایش برش طبقات و به تبع آن بزرگتر شدن عناصر باربر جانبی ( مهاربندها و یا ستونها ) خواهد شد . این مورد در جهت اطمینان خواهد شد دیگه . اگر غیر از اینست بفرمایید .

آن چیزی که شما میفرمایید جهت اطمینان نیست بلکه غیر اقتصادی کردن طرح و افزایش سایز مقاطع است(جهت اطمینان یعنی ما اگر مثلا IPE20 نیاز داریم از IPE220 استفاده کنیم نه اینکه ضریب زلزله را آنقدر بالا ببریم که حتی IPE220 به زحمت جوابگو باشد). اتفاقا برعکس باید هرچه می توانیم سازه را نرم تر (کاری کنیم که پریود افزایش یابد) طرح کنیم تا اولا با توجه به عرایض شما ضریب زلزله کوچکتری بدست بیاوریم و در ثانی سازه های نرم عملکرد بهتری در زلزله دارند و آنرا بهتر مستهلک میکنن مانند سازه هایی که کلمه ویژه را یدک میکشند. بحث موارد مورد اشاره بالا همانطور که قطعا واقف هستید بسیار است ودر این تایپیک که به جهت چیز دیگری ایجاد شده نمی گنجد.
مهندس عزیزم
وقتی که به نقل از مثال شما از IPE200 به جای اینکه از IPE180 در اثر افزایش ضریب زلزله استفاده کنیم آیا به نظر شما این به نفع اطمینان نیست ؟؟!!!چطور می فرمایید این به نفع اطمینان نیست
خب من هم در پستهای قبیلی گفتم که افزایش 25 درصد پریود تجربی به نفع افتصاد و خود سازه خواهد بود . بحث اصلی من این بود که هر چی پریود کمتر باشد سازه را به نفع اطمینان طرح کرده ایم ولی من هنوز نمی دانم که شما چطور بر عکس من میگید

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/03/17 , 08:37 ق.ظ
ارسال: #45
در تفسیر استاندارد 2800 نوشته دکتر علیرضایی نوشته شده

در صورتی که پریود تحلیلی کمتر از پریود تجربی باشد، دوره تناوب تحلیلی ملاک عمل است.

البته با توجه به اینکه تحلیل دینامیکی سازه اجباری نیست، بنابراین این گفته رو تنها میشه به عنوان یک توصیه قلمداد کرد.

به هر حال بحث سر این نیست که در گذشته چه کسی چه تعبیری از آیین نامه کرده (هرچند نظر اساتید کاملاٌ محترم هست)
1392/03/17 , 09:57 ق.ظ
ارسال: #46
(1392/03/16 11:51 ب.ظ)malaki_mall نوشته شده توسط:  1- به قول دوستان به جهت اقتصادی شدن طرح از پریود تجربی استفاده می کنم.

2- به قول دوستان در جهت کمک به اقتصاد طرح از پریود تحلیلی استفاده می کنم.

3- در اینصورت بهتر از من میدونید استفاده از پریود تحلیلی مجاز نیست.

آیین نامه یک شرط برای کنترل پریود تحلیلی قرار داده و هرگز نگفته پریود تجربی رو 25 درصد میشه افزایش داد.
نظر شما در باب سوالات یک و دو را متوجه نشدم(از قول خودتان صریح جواب دهید).
جواب سوالات را با استدلال شخصی بیان فرمایید تا به نتیجه برسیم.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
1392/03/17 , 10:13 ق.ظ
ارسال: #47
خب همونطور که خود شما گفتی هرچه سازه صلبیت بیشتری داشته باشه قابلیت استهلاک انرژی کمتری خواهد داشت.

بنابراین هرچه سازه نرم تر باشه، پریود بالاتر و به تبع نیروی زلزله کمتری خواهد داشت.

در اینجا درسته که با کاهش سختی، جابجایی افزایش پیدا میکنه، اما اینم باید در نظر داشت که سازه نرم عملا تحت نیروی زلزله کمتری قرار خواهد داشت.

پس میشه گفت سازه نرم تر تحت نیروی زلزله لزوماٌ دارای جابجایی بیشتر نخواهد بود.
1392/03/17 , 10:26 ق.ظ
ارسال: #48
از دوستان عزیز معذرت میخوام
این بحث داره بیش از اندازه طولانی میشه

تمامی دوستان 1 نظر دارن که همگی یکی است

طبق تبصره 1 بند 2-3-6 به جای به کاربردن روابط تجربی میشه از زمان تناوب تحلیلی استفاده کرد ولی به هیچ عنوان نباید از 1.25 برابر روابط تجربی بیشتر بشه، با توجه به اینکه 99.99% مواقع زمان تناوب تحلیلی از1.25برابر زمان تناوب تجربی بیشتر،طبق همین بند میشه از 1.25برابر زمان تناوب تجربی استفاده کرد. (در این موضوع هیچ بحثی نیست)

برای بدست آوردن زمان تناوب سازه هم باید ضرایب ترک خوردگی 1.5 برابر بشه نه اینکه با 0.35 و 0.7

برای اقتصادی کردن طرح همیشه بهتره اگر زمان تناوب اصلی سازه زیادتر بود از 1.25 زمان تناوب تجربی
از 1.25 برابر زمان تناوب تحلیلی استفاده میکنیم و برای کنترل دریفت هم از زمان تناوب اصلی تجربی سازه
بدون محدودیت استفاده میکنیم به شرط اینکه دیتیل خاص دیوار ها در نقشه های اجرایی ذکر بشه

نامه تمام

[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1392/03/17 , 11:19 ق.ظ
ارسال: #49
دوستان نیروی شلاقی هم باید وارد کنم؟زمان تجربی .5 ثانیه ک در 1.25 میشه .64
پریود تحلیلی هم 1.4 ثانیه
1392/03/17 , 11:31 ق.ظ
ارسال: #50
خیر
زمانی باید وارد بشه که زمان تناوب از 0.7 بیشتر باشه
زمان تناوبی که میخواید بر اساسش ضریب زلزله بدست بیارید از 0.7 کمتره

[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  وجود ستون در میان دیوار برشی مشکلی دارد ? lord87 8 1,907 1394/08/18 11:12 ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  قاعده 100-30 چه زمانی کاربرد دارد sogand 24 5,450 1394/08/18 11:07 ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  استقاده از پریود تجربی یا پریود تجربی اصلاح شده برای اثر شلاقی amir175 5 519 1394/04/08 11:16 ب.ظ
آخرین ارسال: amir175

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان