مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
درخواست نقشه مقاطع عرضی خیابان 6 تا 20 متری
شروع کننده:memar-ayande آخرین ارسال توسط:memar-ayande پاسخ ها:0 نقشه های متفرقه (سازه،سوله،مخزن و....) مشاهده:9 زمان:1395/09/21
ابلاغ ایین نامه 2800 ویرایش چهارم و بررسی آن
شروع کننده:mehdipanahi آخرین ارسال توسط:civilup پاسخ ها:3 نشریه و آیین نامه های نظام مهندسی مشاهده:2067 زمان:1395/09/21
لینک فیلم آموزش استفاده از عکسها برای مدلسازی در اسکیچ آپ 2016
شروع کننده:SK1970 آخرین ارسال توسط:SK1970 پاسخ ها:0 نرم افزار 3D MAX مشاهده:85 زمان:1395/09/21
کتاب طراحی سازه های فولادی آقای میرقادری و ازهری
شروع کننده:engineer2014 آخرین ارسال توسط:siamak_meybodi پاسخ ها:3 طراحی سازه های فولادی مشاهده:7362 زمان:1395/09/20
اسمبلی برای بزرگراه
شروع کننده:kaveh1899 آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 درخواست ها مشاهده:208 زمان:1395/09/20
دانلود آموزشه نحوه اعمال بار برف در قابهای شیبدار ( سوله ها ) در ETABS 2015
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 آموزش های مکمل Etabs مشاهده:181 زمان:1395/09/19
دانلود کتاب جدول اشتال اصلی آلمانی ویرایش بیست و چهارم (Stahlbau Profile 24th editio
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 کتاب های لاتین مشاهده:189 زمان:1395/09/19
دانلود مجموعه مثالهای حل شده بار کمانشی ستونها ( Pcr ) در SAP + آموزش نرم افزار SAP
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:rasul69 پاسخ ها:8 آموزش نرم افزار Csi Sap2000 مشاهده:3605 زمان:1395/09/19
دانلود نسخه فارسی و قابل جستجوی استاندارد 2800 ویرایش چهارم
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 نشریه و آیین نامه های نظام مهندسی مشاهده:189 زمان:1395/09/19
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:HAMID GOLPA پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:228 زمان:1395/09/19

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آینده ی کاری یک مهندس عمران
1395/06/20 , 08:31 ب.ظ
ارسال: #1
آینده ی کاری یک مهندس عمران
سلام خدمت مهندسین عزیز
بنده به تازگی ارشد سازه قبول شدم و تو کار طراحی سازه و اجرا هم تجربیات خوبی دارم و میتونم اگه زمینه ش باشه کار کنم ولی در حال حاضر بازار کار مهندسین عمران واقعا خرابه و خدا میدونه که چه وقت درست میشه... قصدم از این تایپک اینه اساتید و بزرگان سایت راهنمایی کنند بگن تو این وضع خراب چجوری میشه و فیلد کاری خودمون مشغول به کار شد؟ هرجایی که میخوام برم کار کنم میگن 3 یا 5 سال سابقه بیمه و کار... برای نصف شرکتا های شهرمون (اصفهان) رزومه فرستادم ولی جوابی نگرفتم شرکتایی بودن ک میلیاردی کار میکردن و پارتی هم پیدا کردم ولی دیگه اون شرکتا کار نداشتن و پروژه ی فعال.... الان فک کنم این دغدغه ی خیلی از اعضای این سایت باشه...فک میکنم اشتباه کردم عمران خوندم... اگر کاری هم باشه ارجحیت با خانماس نمیدونم چرا, یخوام ببینم بودن کسایی ک تو وضعیت الان من بودن و موفق شدن کار مناسب پیدا کنن؟ در حال حاضر کارم ازاده و کاملا بی ربط به رشته م, فک میکنم همین ارشدم ک میخوام بخونم حروم کردن عمر و هزینه و وقتمه... نمیدونم چکار کنم؟ برم شهرای دیکه مث عسلویه؟ ماهشهر؟ به همین روند روزمه دادن ادامه بدم؟
ممنون میشم دوستان تجربیات و ایده هاشون رو در اختیار بنده بذارن چون فک کنم کل این موضوع کاربردی هم باشه....
ممنون
یا علی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1395/06/21 , 06:45 ب.ظ
ارسال: #2
RE: آینده ی کاری یک مهندس عمران
سلام مهندس کلی حالمون گرفته شد ولی از نظر من شاید بتونم کمک فکری به شما بکنم
1- ناامیدی بدترین درد برای شما ست
2- در بعضی جاها از توانایی خودت استفاده کن خواهش میکنم به این مورد واقعا توجه کن بشر دوقسمتی میتونه پیشرفت کنه یکی از محیط اطراف و دیگری از درون خودش وتونایی های خودش توانایی مثل کار افرینی نه فقط شما برای کل مهندسین میگم اکه از یک طرف شکست خوردی طرف دوم به تو کمک خواهد کرد
3- توی شهراصفهان خودت با افراد در زمینه رشته کاری که داری وموفق هستند در تماس باش تا حداقلش اینه که ازین روحیه خارج بشی همیشه افراد مخرب
درکنار توهستند از اونها فاصله بگیر
میتونی از ایده های کسب وکار موفق در زمینه را ه اندازی یک کسب وکار کوچک که هزینه کمی داره شروع کنی
من تولید فیلم اموزشی نرم افزار انجام میدم سرمایه نمی خواد باعلم ودانشت پیش میری یه ترنما به اسم abibanaha.blogfa.com دارم
البته یه مثال از خودم بود
4- همه شرکتها از نظر سابقه کار منظور اینه که با روحیات واخلاق شما ابتدا اشنا میشن برای انکه وارد یه شرکت بشین راه کار دیگری هم هست
بهتره ابتدا به عنوان کار آموز وافزایش توانایی وارد شرکت بشین ودرخواست حقوق نکنین بگین رایگان بعدش دیدی پیشرفت میکنی احتمال وارد مذاکره شدن با شما زیاد میشه جای تاسف که یک شرکت دنبال مسایل جانبی وحاشیه ای هستند منظور من دربخش انتخاب خانمها هستند مردهای کم ظرفیت زیاد هستند
5- اگه مشگل مادی داری خیلی زیاد مراجعه به این بنادر جنوب یه راهکاره ولی اخ اخ سلامت شما دراین مناطق آلوده و اینکه کلا این مناطق کار سرکارگری!
شما از علم وطراحی خبری نیست وبعد ازمدتی چیزی از علم شما نخواهد ماند
6- دوستانی که به مسایل واردنیستند لطفا نظر ندهید
7-در تشکل بسیج مهندسین شهر خودتان از امکاناتی که میدن استفاده کن همین چیزی که بالا نوشتم رو درنظر داشته باش فقط باید ثبت نام کنی وبا همکارهای هم تیپ وخوش فکری که انشالله پیدا میکنه یک گروه تشکیل بده وفکرها وراه کارهای کسب وکار با هم بررسی کن
مثلا را ه اندازی خدمات عمومی مسکن با چند مهندس معمار وسازه که در هفته یا ماه در یک مکان جمع بشن وکار طراحی با تخفیف انجا بدن ما هم همین کار رو انجام میدم برای موفقیت همیشه پول الزامی نیست از فکر وهوش بالا ی خودت استفاده کن
8- در کشورهای پیشرفته به راه start up اهمیت میدن شما که ارشد خوندی چرا به این فکر نمکنی دراین فرایند برای خدمات -تولید-راه اندازی کسب وکار-
موفقیت در فروش محصولات-وغیره ایده طرح میکنند وسرمایه گذارانی هستند که ایده کامل وبدون نقص شما را بخواهند اخ بقلت اصفهان مرکز این کارها وکلاسهای آموزشی start upهستش رایگان
طرح مشاوره دادن به شرکتها مهم وافراد میتونه به شما کمک کنه به شرط اینکه تسلط کامل به فرایند داشته باشید وقیمتها با اراده کامل
ساسان کردمیر - کارشناس عمران - تدریس نرم افزارهای سازه ومعماری- دارنده تارنمای abibanaha.blogfa.com
 سپاس شده توسط vhdmzh ، fardinf ، farshidp1
1395/06/21 , 07:09 ب.ظ
ارسال: #3
9- در فرانسه روی انواع بتن الیافی کارمیکنند واز اونبرای تولید لوازم جانبی پر کاربرد مثل کابینت میز های مختلف با انواع طرحها ورنگهای متناسب با فضا وحتی حتی ظروف استفاده میکنند توی رشته شما جایگاه بتن فقط ستون وتیر وساختمانه؟ یا توی ژاپن یه مهندس معمار کارشو توی ساخت الاچیق ـکلبه ـ مکان اسقرار-باجه - در فضاها می باشد شما که مهندس سازه ای مهندس چرا ازاین افراد موفق در دنیا الگو بگیر
10- درباره این معماره بگم که از لوله های کاغذی بازیافت اسفاده میکنه وطی فرایند ی این ها رو به سازه مطلوبی تبدیل میکنه ببین اخراخر کله واستعداده به مدرکش اینقدره نمی نازه
11- اگه خوب برای شما مطلب نوشتم مارا دعا کن با تمام وجود ساسان کردمیر
 سپاس شده توسط vhdmzh ، farshidp1
1395/06/21 , 07:19 ب.ظ
ارسال: #4
12- برای راه اندازی کسب وکار اینترنتی نه پول اجاره مغازه میدی نه جواز ودردسر میخواد برای این کار باید توانایی خودت رو بحث اموزش راه کار باشه برای شما
از سایتهای اماده مثل کسب وکار انلاین یا شرکتهای معتبری که میتونن یه سایت برا ی شما را بندازن اسفاده کن ومحصولات خودت رو در اون قرار بده و یه حساب اینترنتی هم میخوای توی همون گروه در شهر خودت با بقیه همکارات این ایده رو مطرح کن واز سواد وتخصص اونها هم اسفاده کن یا علی مدد
1395/06/21 , 07:22 ب.ظ
ارسال: #5
13- بعضی شرکتها همکاری پروژه ای می خواند هم میتونی با کم کم شروع کنی وهم باتو اشنا میشن وفرصت کارداییم
1395/06/22 , 02:36 ب.ظ
ارسال: #6
بسیار بسیار سپاسگزارم مهندس...
واقعا میتونم برای دفه اول بگم چیزای متفاوتی رو کسی بهم گفت...
فقط میخوام بدونم درباره مثلا آموزش منظورتون آموزش نرم افزار و این چیزاس؟ مث etabs و Safe و اینا؟ اخه به نظرم تو همین فیلد کاری هم انقد اشباع شده
ولی در کل بسیار عالی بود
سیو میکنم نظراتتون رو
یا علی
1395/06/23 , 12:24 ب.ظ
ارسال: #7
با سلام
تقریبا وضع تمام رشته های مهندسی ، به همین شکل هست . برای همین است که توی کنکور امسال ، 60 درصد شرکت کننده ها توی رشته تجربی شرکت کردند و 20 درصد توی ریاضی و 15 درصد توی رشته انسانی و 5 درصد هم توی رشته هنر .
خوب مردم این وضع رو با گوشت و پوستشون حس میکنن .
علت اینکه توی رشته عمران این وضع پیش آمده چند عامل هست :
1-تحریم های اقتصادی و فلج شدن کشور و خرج کردن بودجه عمرانی برای دادن حقوق به کارمندان دولت
2-اولویت نبودن مهندسی برای مردم در تنگنا : شما حساب کنید که فردی که از لحاظ مالی در مضیقه هست ، چه اولویت هایی داره ؟ آیا اولویت هاش غیر از خورد و خوراک و دوا و درمان و فرستادن بچه هاش به مدرسه ، چیز دیگه ای میتونه باشه ؟ تو این وضع اقتصادی مثلا کی میخواد بیاد خونه بسازه ؟ کی میخواد کارگاه و مرکز و تجاری بسازه ؟
بنده نمیخوام کسی رو دلزده بکنم ولی کمی منطق داشتن هم خوبه . مثلا ممکنه بگن برو تو فاز محاسبات . خوب بهتون خبر بد رو بدم که کاملا اشباع شده . شما با هر قیمتی حاضر باشی کار محاسبات انجام بدی ، بازم یک شخص دیگه ای پیدا میشه که با قیمت کمتری از قیمت شما کار بکنه .
اگه بخوای بری تو زمینه اجرا ، اکثر شرکت ها بیکار هستن . اونهایی هم که تک پروژه ای دارن ، اکثر فامیل هاشون براشون کار میکنن . الان دیگه مثل ده سال پیش نیست که مثلا با غبغب باد کرده بری پیش کارفرما و سابقه کاری مثلا سه ساله اتو نشونش بدی و اونم بگه آفرین خوبه و از فردا بیا سر کار . الان هر چقدر هم سابقه کاری داشته باشی ، شرکت ها بیکار هستن .
اون پیشنهاد اینکه بری ی شرکت و چند ماه مجانی کار بکنی ، خوبه . منتها اگه راه بدن . الان دیگه اکثر شرکت ها میدونن که بعد چند ماه که مجانی براشون کار کردی ، توقع داری که استخدامت کنن و از همون اول تو چاهت نمیرن . این پیشنهاد برای قدیم ها جواب میداد که کار زیاد بود .
والا کسب و کار اینترنتی تو زمینه عمران رو من نمیدونم چیه ؟ مثلا میخوای فایل محاسبات ی سازه رو بذاری تو وبلاگت و مثلا قیمت 50 هزار تومن هم روش بذاری تا مردم بیان بخرن ؟ اگه این باشه که مطمئن باش که توی یک سال حتی یک خرید هم نخواهی داشت .
در رابطه با کار آفرینی و این بحث ها ، به نظر من تا کسی چند سالی تو یک رشته کار نکرده باشه و چم و خم آن رو بدست نیاورده باشه ، نمیتونه کار آفرین هم باشه .
خلاصه با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمیشه .
در رابطه با فوق لیسانس ، به نظر من اگه تو یک دستگاه دولتی قراره استخدام بشی ، بخونی بدک نیست . اما اگه اونقدر پارتی نداری که توی دستگاه دولتی وارد بشی ، مثلا فوق لیسانس چه ارجحیتی بر لیسانس داره ؟ میخوای باهاش چیکار کنی؟ تازه وقتی فوق لیسانس داشته باشی و بخوای یک کاری به غیر از رشته تحصیلیت انجام بدی ، سخت تر هست برات .
حالا پیشنهاد هام : من از سن و سال شما خبر ندارم . به نظر من اگه توی دو سال گشتی و کاری پیدا نکردی ، دیگه قید رشته تحصیلیتو بزن و برو دنبال یک کار دیگه . در هر حال اشتباهات مسئولین مملکت رو باید جوان ها با سوختنشون پس بدن . این یک واقعیتی هست و هیچ گریزی هم ازش نیست . من افرادی رو سراغ دارم که 5 سال یا 7 سال هست که دنبال کار میگردن و یا کار پیدا نمیکنن یا مثلا کاری برای چند ماه پیدا میشه اونم با هزار بدبختی و هزار بار تحقیر کردنتون توی کار .
بنابراین بهتره عمرتو سر این چزا هدر ندی .
در رابطه با وضع مملکت ، بستگی زیاد به انتخابات آمریکا داره و سیاست های آمریکا در قبال ایران . اگه سخت گیری و تحریم ها ادامه داشته باشه ، چشم انداز روشنی نیست . اگه تحریم ها واقعا رفع بشه و قیمت نفت هم به بشکه ای بین 60 تا 70 دلار برسه و اگر پرداخت یارانه به 50 میلیون نفر قطع بشه ، احتمال زیاد داره که دوباره بودجه های عمرانی تخصیص داده بشه و کم کم اوضاع بازار کار عمران بهتر بشه .
در آخر میگم من فقط چیزهایی که میدونستم و تجربه برام بود رو گفتم . انتخاب با خود شماست . باز هم میگم منطقی اینه که دو سال تلاش کنی و ببینی کار مناسبی گیرت میاد یا نه . ولی بیشتر از این هدر دادن زندگیه .
ی چیز دیگه هم بگم چون خودم پا تو سن گذاشتم ، از سن حدود 30 سال به بالا ، توان جسمی انسان به حد قابل توجهی تحلیل میره و همچنین توان ذهنی .
منظورم اینه که هر کاری کردی ، قبل از 30 سالگی . بعدش دیگه سخته .
با تشکر
 سپاس شده توسط کیوان بابایی ، fardinf ، vhdmzh
1395/06/23 , 06:57 ب.ظ
ارسال: #8
خب مهندس به نظر شما از ایران رفتن و دکترا گرفتن چطوره و اونجا موندن و کار کردن یا برگشتن اینجا که باز فک منم همین وضع باشه...؟
مدتیه به رفتن از ایران هم فکر میکنم کشوری مث چین دانشگاههای خوبی داره... شیامن...شیانگهو
در ضمن من 25 سالمه
ممنون
یا علی
1395/06/23 , 08:25 ب.ظ
ارسال: #9
ایا کار خارج از کشور خوبه؟؟؟ عمران در خارج از کشور؟؟/راه رفتن به اونور چی می تونه باشه؟ ایا ببرای ادامه تحصیل
؟؟؟یا سرمایه داشته باش؟/
1395/06/23 , 08:44 ب.ظ
ارسال: #10
طبیعتا چه برای تحصیل باشه و چه برای کار بهتر از جایی هست ک ما داریم زندگی میکنیم...
ولی خب برای ادامه تحصیل راحت تره رفتن و هم چنین ارزشی ک برای علم شما قایل میشن قابل مقایسه با اینجا نیست...
ما مثل کور مادرزادی هستیم که هیچ وقت روشنی رو ندیده...هیچ وقت
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استفاده از فلزات به‌عنوان سوخت‌ قابل بازیافت آینده keiivan 0 192 1394/09/28 06:36 ب.ظ
آخرین ارسال: keiivan
  هتل‌های "فضایی" آینده+تصاویر keiivan 0 549 1392/03/05 02:10 ق.ظ
آخرین ارسال: keiivan

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان