مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:61 زمان:1395/09/17
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:miladvb پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ مشاهده:22 زمان:1395/09/16
خطوط جریان (فوریییییییییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:behnam1374 پاسخ ها:8 مکانیک خاک مشاهده:308 زمان:1395/09/16
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3676 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:610 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:112 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:66 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:64 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:68 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1191 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آینده ی کاری یک مهندس عمران
1395/06/24 , 10:02 ق.ظ
ارسال: #11
RE: آینده ی کاری یک مهندس عمران
همکار گرامی خارج ازکشور نیز به مهندسین خودشان اولویت میدهند تا بفهمند که شما خارجی هستید شرایط را برای شما دشوارخواهند کرد وقتی اینقدر اعتماد به نفس و قدرت نداشه باشی خارج وداخل یکی است
دونمونه از اراده در المپیک یه خانمی المانی که از جفت پا رواز ناحیه زانو نداشت 5متر پرید ما اگه بتونیم 2متر بپریم هنرکردیم که اکثرا نمی توانیم دوست عزیز
درایران دو تا خواهر یه کارگاه زدن توبندر دیلم وماهی 1.500000هزارتومان درامد مربوط به همین رشته عمران هم هستش این مطالب رو برای شما نوشتم که جوینده مسیرش رو پیدا خواهد کرد .
آموزش هم یک نمونه از هزاران کار که ما میتونیم انجام بدیم مهندسی از نظر من یعنی کا ر افرینی نه منتظر کسی که شما را استخدام یا ببره سرکار البته خوبه که شما از سختی کشیدن راحت میکنه استخدام البته اگه وجود داشته باشه
نمونه دیگر برنامه نویسی برای مهندسین عمران که اگه فعال کنی خودت رو میتونی درامد کسب کنی مهندس نجفی یک نمونه موفق برنامه AUTO BASE رونوشته من فقط نمونه به شما میگم درابتدا صحبتهام گفتم اول درون خودت باید بگردی پیداش کنی خیلی خوب بگرد
حتما این شخصها واشخاص هم یک روزی از این استنتاج استفاده کردن
در برنامه نویسی اینقدر جاهست که کار کنی علاقه شما و استعداد شما چیست؟
همیشه کاری که ذاتا دوست دایم وروحیه ما رو متحول میکنه بهترین را ه راه موفقیت نه اینکه سر سری دنبال یک مسیر رفتن
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1395/06/24 , 10:15 ق.ظ
ارسال: #12
اقای دکتر باجی در زمینه اموزش تخصصی عمران کار میکنه کسی میتونه به این راحتی جاشو بگیره در زمینه اموزش ایتبس کار وفعالیت داره نمیگم که حتما این
خودت میبنی که رقابت در بازار کار شدیده و درزمینه مدرک متاسفانه هیچ نوع برنامه ریزی دیده نمیشه فقط رشته ما نیست هر مهندس هزاران شغل ایجا د میکنه ولی یک دکتر چند تا شغل میتونن درست کنند؟ بالا ترین حقوق میگرین؟!وکم ترین مسو لیت بالا ترین رفاه کم ترین سهم در تولید ناخلص ملی کشور
اگه این روحیه که منتظر اینکه شمارا ببرن سرکار رو داشته باشی همیشه همین نقطه ضعف برای ما مهندسین خواهد ماند
 سپاس شده توسط fardinf
1395/06/24 , 10:27 ق.ظ
ارسال: #13
علم ودانش وکسب ان به سن و سال بشر انقدر اهمیت نداره برای کار افرینی هم به شدت از نظر ما مخالفم هر چقدر سن شما بال بره تجربیا ت بیشتر خواهد
شد وقاعدتا به افرادی که سن انها پایین ترهستند به عنوان افرادکم تجربه نگاه خواهی کرد مثل اینکه شما به برادر کوچک 12 ساله خودت نگاه میکن افراد میانسال نیز به شما اینگونه نگاه خواهند کرد دربعضی افراد سن بال میرود میزان خوابشان هم کمتر میشود اگه در زمینه علمی کار میکنند رونگاه کن مثل پرفسور سمعیی بالتر از سن ایشن دیدی؟ نه هنوز مطالعه دارن یا مثلا مهندس سازه در خارج دیدیم با کلی سن بال و باورت نمیشه اکثرا روحیه بالا ودر حال محاسبه دستی ونرم افزاری!در اینکه شما سنت رفت بالا علم ودانشت رو ول کنی حرف درستی نیست وتوجه نکن
1395/06/24 , 01:13 ب.ظ
ارسال: #14
من خیلی به استعداد ذاتی و همچنین تلاش افراد معتقدم . منظورم اینه که نمونه های موفق کار افرینی و اینها که مثال زده میشود ، باید دید از بین چند صد نفر نمونه مشابه ، فقط یک نفر توانسته کارآفرین باشه . ما باید منطقی باشیم . آیا استعداد همه افراد جامعه یکسان هست ؟ صحبت از تلاش روز افزون نیست . چه بسا افرادی که حاضرند صبح تا شب کار بکنن ولی اون خمیره و استعداد رو ندارن . استعداد هم اکتسابی نیست . استعداد ذاتی هست .
ما در جامعه با نود درصد افراد معمولی و شاید 10 درصد افراد تقریبا زرنگ و نخبه سر و کار داریم . صحبت ما روی اون نود درصد متمرکز هست . خود من دوستانی داشتم که در زمینه های مختلفی استعداد داشته اند و الان جلوتر از من هستند . حالا من خودمو هم بکشم ، بنا نیست مثل اونها بشم . صحبت سر افراد معمولی هست . اینجور نیست که بگیم آقا اگر روزی 20 ساعت بشینی روی یک مطلبی متمرکز بشی ، صد در صد کارآفرین میشی .
سوال اصلی تر اینجاست که آیا ما زندگی میکنیم که کارآفرین باشیم یا میخواهیم کارآفرین باشیم که زندگی کنیم ؟ مگه عمر انسان چقدره ؟ عمر مفیدش چقدره ؟ آیا انصاف اینه که ده ها سال وقتتو بذاری واسه کارآفرینی و بعدشم هیچ پیشرفتی نداشته باشی و به صرف اینکه مثلا توی این راه قدم گذاشتی خودتو راضی کنی و خوشحال باشی ؟ آیا جوان نباید زندگی بکنه و از زندگیش لذت ببره ؟ یا مثلا باید بره توی سن 50 سالگی بشینه روی ی مطلب واسه 5 سال وقت بذاره و آخرشم هیچی نشه ؟
منظور من از بالا رفتن سن ، این نبود که کسی که سنش بالا رفت دیگه کلا هیچ کاری نکنه ، منظورم این بود که قوای جسمی و ذهنی انسان کاهش پیدا میکنه . نمونه اش رو میگم که بهتر متوجه بشید :
مثلا خود من زمانی که دانشجو بودم ، از صبح که میرفتم دانشگاه ، بعضی روزها تا ساعت 5 بعد از ظهر کلاس داشتیم . خوب ساعت 5 که میشد بازم هنوز جون داشتیم . ولی مثلا یکی دو سال پیش که میرفتم برای کلاس های ارتقاء پایه ، دو ساعت که سر کلاس مینشستم ، هم حوصله ام سر میرفت و هم خسته میشدم .
منظورم این بود . من داشتم به ایشون توصیه میگردم که تا جوان هستند ، مسیر زندگیشونو پیدا کنن و زندگی کنن .
زندگی فرصتی هست که فقط یک بار به انسان عطا میشود . انسان فقط یک بار عاشق واقعی میشود و بخاطر بیکاری نباید موهبت های الهی رو زیر پا له کرد .
منظور من این بود که مثلا نرن تو فاز یک کارهایی که مثلا سنشون بره توی مرز 40 سال و هنوز مجرد باشن و هنوز هیچ پولی و کسب و کاری نداشته باشن .
در هر حال من فر میکنم تا سن حدود 28 ، 29 ، آدم میتونه تست کنه و ببینه جایی کاری پیدا میکنه یا نه یا ببینه خودش میتونه کسب و کاری راه بندازه یا نه .
خلاصه کلام این که باید زندگی کرد .
 سپاس شده توسط fardinf
1395/06/25 , 09:15 ق.ظ
ارسال: #15
مدیریت محترم سایت مای سیول
با توجه به نابسامانی وضعیت اشتغال مهندسی و بخصوص رشته عمران خواهشمند است برنامه کارافرینی را در راس امور خود قرار دهید همچنان که سایر قسمتها اموزشی وهمچنین افرادی را که در زمینه راه اندازی کسب وکار توانایی مشاوره وهدایت مهندسین را دارند چه در خارج از کشور وچه در داخل کشور هم افراد موفق وتوانا نیز بسیار داریم که خواهشمند از این افراد نیز برای مشاوره دعوت بعمل اید باتقدیم واحترام ساسان کردمیر
 سپاس شده توسط fardinf ، farshidp1
1395/09/10 , 06:37 ب.ظ
ارسال: #16
سلام. با آرزوی سلامتی برای همه بزرگواران.
تقاضا داشتم از مهندسان و دوستانی که صاحب تجربه و علم در زمینه کاری خودشان هستند ما را در پاسخ به چند سوال راهنمایی کنند:
لیسانس عمران هستم.

1- به نظر شما در حال حاظر آیا یادگیری نرم افزارهای مربوطه مثل msp به درد ما خواهد خورد؟ می توان برای شغل روی آن حساب باز کرد؟
2- و این که در انتها بازار و نیازهای این رشته رو بیشتر در کدام بخش فعال تر می بینین؟ و هم اینکه یادگیری نرم افزار یا حرفه خاصی در این زمینه کمکی به اشتغال ما می کند؟

امیدواریم که مارو قابل به پاسخ بدانید. پیشاپیش تشکر می کنم.
1395/09/12 , 09:52 ق.ظ
ارسال: #17
بیشترین توصیه ام اینه که در ابتدا به کارهای کارگاهی و عملی وارد بشی و چند سالی اینجوری کار بکنی
برای کارهای دفتری مثل متره براورد و ...... باید تا حد زیادی به کار عملی وارد باشی تا بتونی متره براورد صحیح بکنی
کارهای دفتری و نرم افزاری و اینها ، موردی پیش میاد . یعنی زیاد دوام نداره .
یادگیری نرم افزار در حد آشنایی متوسط بد نیست . اگه جایی کاری پیدا شد که به ی نرم افزار خاصی احتیاج پیدا کردی ، میتونی دامنه یادگیریتو در مورد اون نرم افزار افزایش بدی و کاملتر کنی . وگرنه صرف نمیده . ده ها نرم افزار هست و اگه بخوای همشو بطور کامل یاد بگیری غیر منطقی هست
بهتره این شاخه و اون شاخه نپری و بیشتر دنبال یادگیری کارهای عملی باشی .
امروز ارزش ی مهندس محاسب توی یک کارگاهی که نقشه از قبل دارن و مشغول کار عملی هستند ، از ارزش یک کارگر ساده هم کمتره.
1395/09/12 , 10:35 ق.ظ
ارسال: #18
(1395/09/12 09:52 ق.ظ)mehrazsarafraz14 نوشته شده توسط:  بیشترین توصیه ام اینه که در ابتدا به کارهای کارگاهی و عملی وارد بشی و چند سالی اینجوری کار بکنی
برای کارهای دفتری مثل متره براورد و ...... باید تا حد زیادی به کار عملی وارد باشی تا بتونی متره براورد صحیح بکنی
کارهای دفتری و نرم افزاری و اینها ، موردی پیش میاد . یعنی زیاد دوام نداره .
یادگیری نرم افزار در حد آشنایی متوسط بد نیست . اگه جایی کاری پیدا شد که به ی نرم افزار خاصی احتیاج پیدا کردی ، میتونی دامنه یادگیریتو در مورد اون نرم افزار افزایش بدی و کاملتر کنی . وگرنه صرف نمیده . ده ها نرم افزار هست و اگه بخوای همشو بطور کامل یاد بگیری غیر منطقی هست
بهتره این شاخه و اون شاخه نپری و بیشتر دنبال یادگیری کارهای عملی باشی .
امروز ارزش ی مهندس محاسب توی یک کارگاهی که نقشه از قبل دارن و مشغول کار عملی هستند ، از ارزش یک کارگر ساده هم کمتره.
ممنون بابت پاسخگوییتون.
شاید سرجمع حدود 2 سال کار عملی کردم. و اون هم به صورت کارگری.
""امروز ارزش ی مهندس محاسب توی یک کارگاهی که نقشه از قبل دارن و مشغول کار عملی هستند ، از ارزش یک کارگر ساده هم کمتره""

منظورتون رو از این جمله متوجه نشدم. چرا ارزش مهندس محاسب از کارگر ساده کمتره؟
1395/09/12 , 08:47 ب.ظ
ارسال: #19
چون بهش احتیاج ندارن
بیشتر به اشخاصی احتیاج دارن که کار عملی بلد باشه .
شما تصور کن تو ی کارگاهی هستی که نقشه توسط کارفرما اومده و شما به عنوان نیروی پیمانکار مسئول اجرا هستید . اینجا محاسبات به چه دردی میخوره ؟
واسه همین اگه کار عملی هم بلد نباشی ، اونوقت دیگه حضورتون اونجا بی معنیه .
1395/09/12 , 10:35 ب.ظ
ارسال: #20
خب معلومه وقتی تو کارگاه هستش محاسبات به دردی نمی خوره !!!
محاسبات قبل از عملیات اجرایی انجام شده.
دیگه تو کارگاه مهندس محاسب احتیاجی ندارن. مگر اینکه کار اجرایی هم بلد باشه که انجام بده.
بستگی داره با چه مسئولیتی به اونجا می ره و قبلش اون توانایی ها رو داره یا نه.

ممنون از پاسخگوییتون.
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استفاده از فلزات به‌عنوان سوخت‌ قابل بازیافت آینده keiivan 0 187 1394/09/28 06:36 ب.ظ
آخرین ارسال: keiivan
  هتل‌های "فضایی" آینده+تصاویر keiivan 0 547 1392/03/05 02:10 ق.ظ
آخرین ارسال: keiivan

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان