امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آینده ی کاری یک مهندس عمران
همکار گرامی خارج ازکشور نیز به مهندسین خودشان اولویت میدهند تا بفهمند که شما خارجی هستید شرایط را برای شما دشوارخواهند کرد وقتی اینقدر اعتماد به نفس و قدرت نداشه باشی خارج وداخل یکی است
دونمونه از اراده در المپیک یه خانمی المانی که از جفت پا رواز ناحیه زانو نداشت 5متر پرید ما اگه بتونیم 2متر بپریم هنرکردیم که اکثرا نمی توانیم دوست عزیز
درایران دو تا خواهر یه کارگاه زدن توبندر دیلم وماهی 1.500000هزارتومان درامد مربوط به همین رشته عمران هم هستش این مطالب رو برای شما نوشتم که جوینده مسیرش رو پیدا خواهد کرد .
آموزش هم یک نمونه از هزاران کار که ما میتونیم انجام بدیم مهندسی از نظر من یعنی کا ر افرینی نه منتظر کسی که شما را استخدام یا ببره سرکار البته خوبه که شما از سختی کشیدن راحت میکنه استخدام البته اگه وجود داشته باشه
نمونه دیگر برنامه نویسی برای مهندسین عمران که اگه فعال کنی خودت رو میتونی درامد کسب کنی مهندس نجفی یک نمونه موفق برنامه AUTO BASE رونوشته من فقط نمونه به شما میگم درابتدا صحبتهام گفتم اول درون خودت باید بگردی پیداش کنی خیلی خوب بگرد
حتما این شخصها واشخاص هم یک روزی از این استنتاج استفاده کردن
در برنامه نویسی اینقدر جاهست که کار کنی علاقه شما و استعداد شما چیست؟
همیشه کاری که ذاتا دوست دایم وروحیه ما رو متحول میکنه بهترین را ه راه موفقیت نه اینکه سر سری دنبال یک مسیر رفتن
پاسخ
اقای دکتر باجی در زمینه اموزش تخصصی عمران کار میکنه کسی میتونه به این راحتی جاشو بگیره در زمینه اموزش ایتبس کار وفعالیت داره نمیگم که حتما این
خودت میبنی که رقابت در بازار کار شدیده و درزمینه مدرک متاسفانه هیچ نوع برنامه ریزی دیده نمیشه فقط رشته ما نیست هر مهندس هزاران شغل ایجا د میکنه ولی یک دکتر چند تا شغل میتونن درست کنند؟ بالا ترین حقوق میگرین؟!وکم ترین مسو لیت بالا ترین رفاه کم ترین سهم در تولید ناخلص ملی کشور
اگه این روحیه که منتظر اینکه شمارا ببرن سرکار رو داشته باشی همیشه همین نقطه ضعف برای ما مهندسین خواهد ماند
پاسخ
علم ودانش وکسب ان به سن و سال بشر انقدر اهمیت نداره برای کار افرینی هم به شدت از نظر ما مخالفم هر چقدر سن شما بال بره تجربیا ت بیشتر خواهد
شد وقاعدتا به افرادی که سن انها پایین ترهستند به عنوان افرادکم تجربه نگاه خواهی کرد مثل اینکه شما به برادر کوچک 12 ساله خودت نگاه میکن افراد میانسال نیز به شما اینگونه نگاه خواهند کرد دربعضی افراد سن بال میرود میزان خوابشان هم کمتر میشود اگه در زمینه علمی کار میکنند رونگاه کن مثل پرفسور سمعیی بالتر از سن ایشن دیدی؟ نه هنوز مطالعه دارن یا مثلا مهندس سازه در خارج دیدیم با کلی سن بال و باورت نمیشه اکثرا روحیه بالا ودر حال محاسبه دستی ونرم افزاری!در اینکه شما سنت رفت بالا علم ودانشت رو ول کنی حرف درستی نیست وتوجه نکن
پاسخ
من خیلی به استعداد ذاتی و همچنین تلاش افراد معتقدم . منظورم اینه که نمونه های موفق کار افرینی و اینها که مثال زده میشود ، باید دید از بین چند صد نفر نمونه مشابه ، فقط یک نفر توانسته کارآفرین باشه . ما باید منطقی باشیم . آیا استعداد همه افراد جامعه یکسان هست ؟ صحبت از تلاش روز افزون نیست . چه بسا افرادی که حاضرند صبح تا شب کار بکنن ولی اون خمیره و استعداد رو ندارن . استعداد هم اکتسابی نیست . استعداد ذاتی هست .
ما در جامعه با نود درصد افراد معمولی و شاید 10 درصد افراد تقریبا زرنگ و نخبه سر و کار داریم . صحبت ما روی اون نود درصد متمرکز هست . خود من دوستانی داشتم که در زمینه های مختلفی استعداد داشته اند و الان جلوتر از من هستند . حالا من خودمو هم بکشم ، بنا نیست مثل اونها بشم . صحبت سر افراد معمولی هست . اینجور نیست که بگیم آقا اگر روزی 20 ساعت بشینی روی یک مطلبی متمرکز بشی ، صد در صد کارآفرین میشی .
سوال اصلی تر اینجاست که آیا ما زندگی میکنیم که کارآفرین باشیم یا میخواهیم کارآفرین باشیم که زندگی کنیم ؟ مگه عمر انسان چقدره ؟ عمر مفیدش چقدره ؟ آیا انصاف اینه که ده ها سال وقتتو بذاری واسه کارآفرینی و بعدشم هیچ پیشرفتی نداشته باشی و به صرف اینکه مثلا توی این راه قدم گذاشتی خودتو راضی کنی و خوشحال باشی ؟ آیا جوان نباید زندگی بکنه و از زندگیش لذت ببره ؟ یا مثلا باید بره توی سن 50 سالگی بشینه روی ی مطلب واسه 5 سال وقت بذاره و آخرشم هیچی نشه ؟
منظور من از بالا رفتن سن ، این نبود که کسی که سنش بالا رفت دیگه کلا هیچ کاری نکنه ، منظورم این بود که قوای جسمی و ذهنی انسان کاهش پیدا میکنه . نمونه اش رو میگم که بهتر متوجه بشید :
مثلا خود من زمانی که دانشجو بودم ، از صبح که میرفتم دانشگاه ، بعضی روزها تا ساعت 5 بعد از ظهر کلاس داشتیم . خوب ساعت 5 که میشد بازم هنوز جون داشتیم . ولی مثلا یکی دو سال پیش که میرفتم برای کلاس های ارتقاء پایه ، دو ساعت که سر کلاس مینشستم ، هم حوصله ام سر میرفت و هم خسته میشدم .
منظورم این بود . من داشتم به ایشون توصیه میگردم که تا جوان هستند ، مسیر زندگیشونو پیدا کنن و زندگی کنن .
زندگی فرصتی هست که فقط یک بار به انسان عطا میشود . انسان فقط یک بار عاشق واقعی میشود و بخاطر بیکاری نباید موهبت های الهی رو زیر پا له کرد .
منظور من این بود که مثلا نرن تو فاز یک کارهایی که مثلا سنشون بره توی مرز 40 سال و هنوز مجرد باشن و هنوز هیچ پولی و کسب و کاری نداشته باشن .
در هر حال من فر میکنم تا سن حدود 28 ، 29 ، آدم میتونه تست کنه و ببینه جایی کاری پیدا میکنه یا نه یا ببینه خودش میتونه کسب و کاری راه بندازه یا نه .
خلاصه کلام این که باید زندگی کرد .
پاسخ
مدیریت محترم سایت مای سیول
با توجه به نابسامانی وضعیت اشتغال مهندسی و بخصوص رشته عمران خواهشمند است برنامه کارافرینی را در راس امور خود قرار دهید همچنان که سایر قسمتها اموزشی وهمچنین افرادی را که در زمینه راه اندازی کسب وکار توانایی مشاوره وهدایت مهندسین را دارند چه در خارج از کشور وچه در داخل کشور هم افراد موفق وتوانا نیز بسیار داریم که خواهشمند از این افراد نیز برای مشاوره دعوت بعمل اید باتقدیم واحترام ساسان کردمیر
پاسخ
سلام. با آرزوی سلامتی برای همه بزرگواران.
تقاضا داشتم از مهندسان و دوستانی که صاحب تجربه و علم در زمینه کاری خودشان هستند ما را در پاسخ به چند سوال راهنمایی کنند:
لیسانس عمران هستم.

1- به نظر شما در حال حاظر آیا یادگیری نرم افزارهای مربوطه مثل msp به درد ما خواهد خورد؟ می توان برای شغل روی آن حساب باز کرد؟
2- و این که در انتها بازار و نیازهای این رشته رو بیشتر در کدام بخش فعال تر می بینین؟ و هم اینکه یادگیری نرم افزار یا حرفه خاصی در این زمینه کمکی به اشتغال ما می کند؟

امیدواریم که مارو قابل به پاسخ بدانید. پیشاپیش تشکر می کنم.
پاسخ
بیشترین توصیه ام اینه که در ابتدا به کارهای کارگاهی و عملی وارد بشی و چند سالی اینجوری کار بکنی
برای کارهای دفتری مثل متره براورد و ...... باید تا حد زیادی به کار عملی وارد باشی تا بتونی متره براورد صحیح بکنی
کارهای دفتری و نرم افزاری و اینها ، موردی پیش میاد . یعنی زیاد دوام نداره .
یادگیری نرم افزار در حد آشنایی متوسط بد نیست . اگه جایی کاری پیدا شد که به ی نرم افزار خاصی احتیاج پیدا کردی ، میتونی دامنه یادگیریتو در مورد اون نرم افزار افزایش بدی و کاملتر کنی . وگرنه صرف نمیده . ده ها نرم افزار هست و اگه بخوای همشو بطور کامل یاد بگیری غیر منطقی هست
بهتره این شاخه و اون شاخه نپری و بیشتر دنبال یادگیری کارهای عملی باشی .
امروز ارزش ی مهندس محاسب توی یک کارگاهی که نقشه از قبل دارن و مشغول کار عملی هستند ، از ارزش یک کارگر ساده هم کمتره.
پاسخ
(1395/9/12 ، 09:52 صبح)mehrazsarafraz14 نوشته است: بیشترین توصیه ام اینه که در ابتدا به کارهای کارگاهی و عملی وارد بشی و چند سالی اینجوری کار بکنی
برای کارهای دفتری مثل متره براورد و ...... باید تا حد زیادی به کار عملی وارد باشی تا بتونی متره براورد صحیح بکنی
کارهای دفتری و نرم افزاری و اینها ، موردی پیش میاد . یعنی زیاد دوام نداره .
یادگیری نرم افزار در حد آشنایی متوسط بد نیست . اگه جایی کاری پیدا شد که به ی نرم افزار خاصی احتیاج پیدا کردی ، میتونی دامنه یادگیریتو در مورد اون نرم افزار افزایش بدی و کاملتر کنی . وگرنه صرف نمیده . ده ها نرم افزار هست و اگه بخوای همشو بطور کامل یاد بگیری غیر منطقی هست
بهتره این شاخه و اون شاخه نپری و بیشتر دنبال یادگیری کارهای عملی باشی .
امروز ارزش ی مهندس محاسب توی یک کارگاهی که نقشه از قبل دارن و مشغول کار عملی هستند ، از ارزش یک کارگر ساده هم کمتره.
ممنون بابت پاسخگوییتون.
شاید سرجمع حدود 2 سال کار عملی کردم. و اون هم به صورت کارگری.
""امروز ارزش ی مهندس محاسب توی یک کارگاهی که نقشه از قبل دارن و مشغول کار عملی هستند ، از ارزش یک کارگر ساده هم کمتره""

منظورتون رو از این جمله متوجه نشدم. چرا ارزش مهندس محاسب از کارگر ساده کمتره؟
پاسخ
چون بهش احتیاج ندارن
بیشتر به اشخاصی احتیاج دارن که کار عملی بلد باشه .
شما تصور کن تو ی کارگاهی هستی که نقشه توسط کارفرما اومده و شما به عنوان نیروی پیمانکار مسئول اجرا هستید . اینجا محاسبات به چه دردی میخوره ؟
واسه همین اگه کار عملی هم بلد نباشی ، اونوقت دیگه حضورتون اونجا بی معنیه .
پاسخ
خب معلومه وقتی تو کارگاه هستش محاسبات به دردی نمی خوره !!!
محاسبات قبل از عملیات اجرایی انجام شده.
دیگه تو کارگاه مهندس محاسب احتیاجی ندارن. مگر اینکه کار اجرایی هم بلد باشه که انجام بده.
بستگی داره با چه مسئولیتی به اونجا می ره و قبلش اون توانایی ها رو داره یا نه.

ممنون از پاسخگوییتون.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  استفاده از فلزات به‌عنوان سوخت‌ قابل بازیافت آینده keiivan 0 320 1394/9/28 ، 06:36 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  هتل‌های "فضایی" آینده+تصاویر keiivan 0 749 1392/3/5 ، 02:10 صبح
آخرین ارسال: keiivan

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان