امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امتیازات: 2.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آینده ی کاری یک مهندس عمران
قطعا ارزش یک مهندس محاسب سرجای خود قرار داره و همچنین ارزش یک کارگر هم سرجاش هست. هر کدام به نحوی وظیفه و مسئولیت خودشون رو انجام میدن.
بحث اینجاس که هر کس سرجای خودش قرار بگیره و با توجه به تواناییهاش مسئولیتی بپذیره. یا اینکه همزمان چندین مهارت داشته باشه.
همین کارگر صرف کاگر بودن هیچ وقت در دفترفنی نمی تونه جای مهندس محاسب یا طراح بشینه!!!
و همچنین برعکس.
پاسخ
در کل منظورم اینه که کار عملی یاد بگیری بهتره .
همین آرماتور بندها یا جوشکارها خودشون ی پا مهندسن . میتونن نقشه رو بخونن و اجرا کنن .
در کل توی کار عمرانی و ساختمان سازی ، به قول یکی از همکارها میگفت : طبقه اولو که میسازی تو مهندسی . طبقه دومو که میخوای بسازی ، خود شخص کارفرما مهندسه و نظر میده . طبقه سومو که میخوای بسازی ، خانومش مهندسه و نظر میده .
اما تو بعضی اصناف دیگه قضیه فرق میکنه . مثلا تو صنف پزشکی ، کسی جرات نمیکنه راجع به بیماری شما نظر بده و اگرم نظر بده شما محلش نمیذاری و میری پیش دکتر .
اما تو ساختمانسازی وضع به همین منوالیه که گفتم . مردم برای ساختن میرن پیش کارگر و استادکار و اینها . اگه زور دولت و شهرداری و اینها رو سر مردم نباشه ، اصلا دور و بر مهندس نمیان . اگرم بیان خیلی تعداد کم .
من نمیخوام ارزش مهندس رو بیارم پایین . چون منم مثل شما زحمت کشیدم و درس خوندم . ولی واقعیت هایی است که ادم با چشم خودش میبینه .
در جامعه ای که با فقر شدید و تحریم دست و پنجه نرم میکنه ، مردم اول به امور اساسی زندگیشون میرسند .
امور اساسی چیه ؟ 1- زنده موندن از طریق غذا خوردن 2- زنده موندن از طریق حفظ سلامت و پیشگیری از بیماری یا درمان بیماری
اینها اولویت هر خانواده ی فقیری هست . اگه بخوای اولویت ساخت و ساز رو در نظر بگیری ، تو جامعه فقیر و تحریم زده ایران ، شاید تو رده دهم هم قرار نگرفته باشه .
مردم بدبخت و بیچاره یا تو خونه خشت و گلی که از بابا یا بابابزرگشون بهشون ارث رسیده زندگی میکنن یا تو خونه اجاره ای . یا اگه ی کم وضعشون بهتر باشه ، دیگه دنبال پول اضافه دادن به نظام مهندسی و شهرداری و اینها نمیرن و غیر قانونی ساخت و ساز میکنن . البته عده ی قلیلی هم که پول دارن و برای جونشون حاضرند خرج کنن ، دنبال مهندس میرن .
اما چه پولدار وچه بی پول برای حفظ سلامتشون مجبورن پیش دکتر برن . یا مجبورن غذا بخورند .
اینها رو گفتم که بدونید مهندسین در جامعه تو چه جایگاهی قرار دارند .
اگه ی روزی مثلا تحریم ها برداشته بشه و پول نفت بیاد و خلاصه بازار از رکود دربیاد و کار و بار مردم بهتر بشه ، جایگاه مهندس هم بالا میره . چون مردم دست و بالشون بازه که خرج کنند .
پاسخ
با سلام ضمن ارزوی سلامتی
یکی از کارهایی که مهندسین معمار وعمران میتونن به دنبال ان باشند
کسب وکارهای مربوط به بتن سبک می باشد دراین مابین میتون یک ایده ساخت از محصولاتی که بعد به دست اوردن دانش رو به دست اوردید یک شرکت کوچک وفن اورانه تاسیس کنید حتما در زمینه بتن سبک باید دانش ومطالعه داشته باشید همکار گرامی ارگانها ونهادهایی هستن که به شما کمک خواهند کرد مثل پارک علم وفن اوری تا سقف 20 مییلون رو احتمالا خودشون وام میدن با بهره 4 درصد 6ماه اف دراد پس خواهشن شما اگر مشکل اشتغال داری ویک ایده خوب به این ارگانی که گفتم مراجعه کنید بعد از اینکه طرح شما بررسی شد و یک هیت داوران طرح شما رو بررسی خواهد کرد اگه قبول شد طرح شما که مبارک است ومی توانید در پارک علم وفن اوری مستقر شوید واز این امکانات که در بالا ذکر شد استفاده نمایید
تولیدات بتن سبک در زمینه معماری وساخت قطعات نما ی ساختمان - ایده بعدی بلوکهای سبک - یا ایدهای خود من بعضی هاش نظامی هستند که متاسفانه محرمانه - ایده اخری خودم رو هم بگم ابر بلوک هست - شما چه ایدههایی منطقی وعلمی دنبال چی هستین
abi banaha.blogfa.com in google
09368857347
ksasan99@yahoo.com
پاسخ
در کشور ما باید به این مراحل برسیم
1- اعطای پایان نامه های دکتری وارشد در مهندسی عمران باید براساس کار افرینی باشه به اضافه علمی وعملی شدن پایان نامه
2- تمام افرادی که کار افرین هستند از لیسانس به بالا وزرات علوم این کشور باید به این افراد درجه دکتری افتخاری از بهترین دانشگاه کشور بدهد
3- مدارک افرادی که فارغ اتحصیل خواهند شد مشکل برای جامعه به وجود نخواهد اورد و واین وضیعت رو بد تراز بد نکنید قابل توجه مسولین کشور
4- مردم عوام هجوم به دانشگاه رو فقط برای رزق وروزی نمی بینند 5- کشور به نام ایران کشور صنعتی خواهد شد واقتصاد مقاومتی درست خواهد شد
6- تنبلی رو از قشر جوان مملکت دور خواهیم کرد 7- دلالی در مملکت خواهد مرد مفت خوری و***ی کم خواهد شد - 8 افراد خراب کار جامعه کمتر خواهد شد
پیروز وموفق باشید
پاسخ
فکر میکنم خیلی ایده داره این بتن سبک خیلی خوبه خیل خوبه ولی افسوس این همکاران ؤدانشگاهها ؤهمه مسیر رو اشتباه میرن
پاسخ
(1395/9/14 ، 02:40 عصر)SK1970 نوشته است: فکر میکنم خیلی ایده داره این بتن سبک خیلی خوبه خیل خوبه ولی افسوس این همکاران ؤدانشگاهها ؤهمه مسیر رو اشتباه میرن
ممنون به خاطر مطالب ارزندتون. بله متاسفانه همه مشکلاتی که عرض کردین تا به الان همیشه بوده. در مورد بتن سبک ایده ای فعلن ندارم.
پاسخ
مطمئنا اگر ایده ای هم باشه، نیاز هست تا روی اون تحقیقات و آزمایشات انجام بشه. که خودش نیاز به سرمایه، پشتیبانی داره.
پاسخ
منظورتون از ایده جدید در این زمینه چی میتونه باشه
چون تا جای که میدونم به اندازه کافی این زمینه ایده داده شده و تقریبا اشباع شده مگر اینکه مصالح جدید که در هر منطقه وجود داره رو استفاده کرد مثلا بیاییم به جای شن وماسه از پوکه های اتش فشانی استفاده کردنه
سبک که میشه ولی ایا مقاومت لازمه رو کسب می کنه یا نه

برای اینکار هم ازماشگاه بتن لازم هست که خودش هزینه بره
مگر اینکه خود شخض اونجا کار کنه و دسترسی رایگان داشته باشه

ولی اصولا تو ایران چون این کارها هزینه بره بیشتر ازطرح های که قبلا در کشور های دیگه اجرا شده کپی برداری میشه
پاسخ
نظرتون درباره کار کناف چیه؟
و یا کلا در رابطه با تزئینات داخلی ساختمان؟؟
پاسخ
(1395/6/20 ، 08:31 عصر)vhdmzh نوشته است: سلام خدمت مهندسین عزیز
بنده به تازگی ارشد سازه قبول شدم و تو کار طراحی سازه و اجرا هم تجربیات خوبی دارم و میتونم اگه زمینه ش باشه کار کنم ولی در حال حاضر بازار کار مهندسین عمران واقعا خرابه و خدا میدونه که چه وقت درست میشه... قصدم از این تایپک اینه اساتید و بزرگان سایت راهنمایی کنند بگن تو این وضع خراب چجوری میشه و فیلد کاری خودمون مشغول به کار شد؟ هرجایی که میخوام برم کار کنم میگن 3 یا 5 سال سابقه بیمه و کار... برای نصف شرکتا های شهرمون (اصفهان) رزومه فرستادم ولی جوابی نگرفتم شرکتایی بودن ک میلیاردی کار میکردن و پارتی هم پیدا کردم ولی دیگه اون شرکتا کار نداشتن و پروژه ی فعال.... الان فک کنم این دغدغه ی خیلی از اعضای این سایت باشه...فک میکنم اشتباه کردم عمران خوندم... اگر کاری هم باشه ارجحیت با خانماس نمیدونم چرا, یخوام ببینم بودن کسایی ک تو وضعیت الان من بودن و موفق شدن کار مناسب پیدا کنن؟ در حال حاضر کارم ازاده و کاملا بی ربط به رشته م, فک میکنم همین ارشدم ک میخوام بخونم حروم کردن عمر و هزینه و وقتمه... نمیدونم چکار کنم؟ برم شهرای دیکه مث عسلویه؟ ماهشهر؟ به همین روند روزمه دادن ادامه بدم؟
ممنون میشم دوستان تجربیات و ایده هاشون رو در اختیار بنده بذارن چون فک کنم کل این موضوع کاربردی هم باشه....
ممنون
یا علی
این سایت مطلب خیلی جالبی درباره آینده کاری مهندسان عمران نوشته

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  استفاده از فلزات به‌عنوان سوخت‌ قابل بازیافت آینده keiivan 0 708 1394/9/28 ، 06:36 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  هتل‌های "فضایی" آینده+تصاویر keiivan 0 1,002 1392/3/5 ، 02:10 صبح
آخرین ارسال: keiivan

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان