امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اتصال تیر بتنی کنسولی به تیر اجراییست؟
با سلام
به نظر همکاران محترم آیا قسمت مشخص شده در عکس زیر قابل اجرا می باشد یا خیر؟از نظر طراحی آیا این طرح مهندسی است؟
با تشکر

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
پاسخ
سلام
قابلیت اجرا داره. در مورد طراحیش هم طول دهانه اگر زیاد باشه میتونه مناسب باشه
ولی باید دقت کنید در محل اتصال برش و پیچش ایجاد میشه که باید کنترل بشه
اگر دهانه خیلی بزرگ نیست حذفش کنید
پاسخ
به نظرم اینکار زیاد جالب نیست . به این دلیل که شما باید برای اینکه تیر طره ناپایدار نباشد اتصالش را به تیر اصلی گیردار نمایید که این کار باعث به وجود آمدن پیچش و برش قابل توجه در تیر اصلی می شود . به همین دلیل از اجرا و طراحی این تیر خودداری کنید بهتره
پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
پاسخ
با تشکر از همکاران
دهانه کل کنسول 7.46 متر است .اگر این تیر اجرا نشه و از سیستم تیرچه استفاده کنیم باید از کلاف عرضی هم استفاده بشه .به نظر شما سیستم دال برای این طول دهنه جوابگو هست یا خیر؟
پاسخ
(1392/12/2 ، 07:01 عصر)sahand-p-z نوشته است: با تشکر از همکاران
دهانه کل کنسول 7.46 متر است .اگر این تیر اجرا نشه و از سیستم تیرچه استفاده کنیم باید از کلاف عرضی هم استفاده بشه .به نظر شما سیستم دال برای این طول دهنه جوابگو هست یا خیر؟

سیستم دال را من زیاد توصیه نمی کنم . چراکه باعث ایجاد پیچش و برش قابل توجه در تیر اصلی ( منظور تیری است که ستون به ستون قرار گرفته است ) می شود . از همون تیرچه با کلاف میانی استفاده کنید مناسب تر است .
پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
پاسخ
در این حالت کلاف عرضی به موازات تیر کنسول خواهد بود نتیجتا کلاف عرضی هم کنسول میشه که به نظر صحیح نیست.و راه چاره ای هم پیدا نمی کنم
پاسخ
(1392/12/2 ، 11:46 عصر)sahand-p-z نوشته است: در این حالت کلاف عرضی به موازات تیر کنسول خواهد بود نتیجتا کلاف عرضی هم کنسول میشه که به نظر صحیح نیست.و راه چاره ای هم پیدا نمی کنم
سلام
در لبه سقف باید یک تیر حداقلی اجرا شود که در این صورت تای بیم به آن مهار می شود. ابعاد و میزان آرماتور تیر مورد اشاره بر اثر بارگذاری قایم زلزله طراحی می شود.
موفق باشید.
حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
پاسخ
(1392/12/3 ، 12:12 صبح)mehdipanahi نوشته است:
(1392/12/2 ، 11:46 عصر)sahand-p-z نوشته است: در این حالت کلاف عرضی به موازات تیر کنسول خواهد بود نتیجتا کلاف عرضی هم کنسول میشه که به نظر صحیح نیست.و راه چاره ای هم پیدا نمی کنم
سلام
در لبه سقف باید یک تیر حداقلی اجرا شود که در این صورت تای بیم به آن مهار می شود. ابعاد و میزان آرماتور تیر مورد اشاره بر اثر بارگذاری قایم زلزله طراحی می شود.
موفق باشید.
با تشکر منظور شما از لبه سقف محل اتصال کنسول به سقف است یا انتهای کنسول؟شما موافق طرح ارائه در عکس هستید؟
پاسخ
ب***** باتوجه به نظر دوستمان جناب پازدار:بهتر است در محل تیر به تیر (تیر باطول1.5)در سمت دیگر دهانه (داخل سقف)امتداد پیدا کند.
البته در لبه بهتر است تیری اجرا شود چیزی که من تواجرا دیدم تیرچه دوبل در لبه اجرا میشه...
پاسخ
بعد از یک جمع بندی به نتیجه زیر رسیدم:
در طول کل دهانه از تیر چه استفاده بشه و کلاف عرضی در یک طرف داخل تیر و در لبه کنسول داخل تیرچه دوبل مهار شود.
نظر دوستان چیست؟
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سئوال در مورد طراحی تیرچه بتنی علی بهنیا 1 54 1396/6/1 ، 10:03 عصر
آخرین ارسال: حمید فلاح منش
  نسبت تنش در ستون های بتنی elyas64 5 312 1396/2/11 ، 05:45 عصر
آخرین ارسال: elyas64
  چک ایتبس بتنی شش طبقه که حتی با ستون 60 جواب نمیده Civil5 9 1,059 1395/7/5 ، 12:35 عصر
آخرین ارسال: vhdmzh
  تیر برق های بتنی H شکل saeed9099 0 344 1395/6/24 ، 10:42 صبح
آخرین ارسال: saeed9099
  حداقل ضخامت تیر بتنی Arya68 12 5,082 1395/6/23 ، 01:23 عصر
آخرین ارسال: elmira__p
  آیین نامه طراحی دینامیکی در سازه های بتنی؟ eftekhary2010 3 2,235 1395/6/7 ، 07:49 عصر
آخرین ارسال: nana444
  ترکیب بار بتنی به روش lrfd zaryam 4 710 1395/3/29 ، 05:40 عصر
آخرین ارسال: zaryam
  مشکل در طراحی ساختمان بتنی rahatanha 7 733 1395/2/29 ، 03:24 عصر
آخرین ارسال: rahatanha
  طراحی سازه بتنی نامنظم zaryam 0 507 1395/2/26 ، 11:01 عصر
آخرین ارسال: zaryam
  درخواست کمک جهت تعیین ارتفاع تیرچه بتنی در سقف سازه بتنی با توجه به ارتفاع تیر! زینب خوش کلام 11 1,297 1395/2/11 ، 11:12 صبح
آخرین ارسال: زینب خوش کلام

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان