امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اثبات صلبیت کف
سلام
من دوتا سوال دارم
اگه کسی کتابی میشناسه در این مورد معرفی کنه یا اینکه خودش اگه میدونه راهنمایی کنه
اول اینکه چطور میشه صلبیت کف رو اثبات کرد از طریق نرم ایتبس
دوم اینکه کنترل کفایت اتصال دیوار برشی ب چ صورته؟؟؟

ممنون میشم از دوستان که راهنمایی کنن
پاسخ
ب*****

تاپیکهای زیر را با موضوع صلبیت سقف و کنترل آن مشاهده فرمائید :

http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%B...9%84%D8%A8

http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%DA%A...B%8C%D8%AA

در مورد سوال دوم نیاز است بیشتر توظیح دهید . دیوار برشی در سازه بتنی یا فولادی ؟ اتصال با کدام المان مدنظر شما هستش ؟

پاسخ
سلام مهندس عزیز
اتصال دیوار برشی ب سقف در سازه بتنی
ممنون از پاسخ شما
پاسخ
(1393/7/10 ، 06:05 عصر)cvmosi نوشته است: سلام مهندس عزیز
اتصال دیوار برشی ب سقف در سازه بتنی
ممنون از پاسخ شما

یکسری نکات را برای شما تشریح می کنم .

- سقف باید شرایط صلبیت را داشته باشد و سختی دال در حدی باشد که نیروی برشی زلزله از دیافراگم سقف به دیوار انتقال یابد .
- در صورتیکه براساس توظیح بند بالا ضخامت و یا سختی دال در محل اتصال دیوار برشی کفایت تحمل برش را نداشته باشد باید برای آن محل از آرماتورهای برشی که اصطلاحاً عصایی گفته می شود تعبیه شود ویا اینکه ضخامت در ـن ناحیه به صورت موضعی افزایش یابد .
- کنترل اینمورد باید براساس مقدار نیروی برشی محل اتصال براساس Collector و با مقاومت برشی بتن ( Vc ) مقایسه می گردد در صورت جوابگو نبودن باید ضخامت موضعی افزایش یابد یا از ترکیب Vc + Vs کنترل را انجام داد .
- سعی کنید جهت تیرریزی برروی دیوار برشی باشد و حتما در ناحیه تیر درون دیوار برشی طراحی و اجرا نمائید تا هم شکل پذیری سازه افزایش یابد و هم نیروی برشی انتقال یافته و پارگی ناحیه اتصال حذف و یا مرتفع می شود .
پاسخ
ممنون مهندس

اگه امکانش هست کنترل این موردو تو ایتبس توضیح بدین

ممنون
پاسخ
(1393/7/12 ، 08:47 عصر)cvmosi نوشته است: ممنون مهندس

اگه امکانش هست کنترل این موردو تو ایتبس توضیح بدین

ممنون

کافیه فقط برحسب دیوار برشی مورد نظر و قرار گرفتن در جزئیات طراحی آن مقدار برش انتقال یافته نهایی Vu را با مقدار مقاومت برشی بتن Vc مقایسه کنید .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان