امتیاز موضوع:
  • 38 رأی - میانگین امتیازات: 2.24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اجرای سقف سبک با قوطی در ساختمون بتنی
با سلام .. اگه از همکارای محترم کسی راجع به این موضوع اطلاعات داره ممنون میشم راهنماییم کنه :{{{یه ساختمون یه طبقه روی پیلوت بتنی،سقف دومش رو با قوطی و رابیتس و .. اجرا کردن یعنی کلافش هم قوطیه نه تیراهن . حالا هم کارفرما!! گیر داده که اصولی نیس مگه اینکه فایل طراحیش با نرم افزار یا .. ارائه بشه .. صفحه فلزی عین صفحه زیر ستون اسکلت فلزی،در بالای ستون و با کمک میلگرد قرار داده شده}}}.
آیا امکان طراحی همچین مقطعی مثلا تو ایتبس ممکن هست؟
پاسخ
سلام
1 شکل شماتیک ازش بذارید بهتر میشه نظر داد
پاسخ
این عکس این موضوعی که گفتم .. امیدوارم گویا باشه.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
معمولا به همین روش اجرا میشه و مشکلی هم نداره
اصلا توی نرم افزار وارد نمیشه این نوع سقف و طراحی نمیشه فقط بارگذاری معادل میشه
معمولا مقاطعی که استفاده میشه چند برابره بار واردو تحمل میکنن
و البته...شرایط صلبیتو رعایت نمیکنه و شما حتما باید تیرهای رابط بتنی بین ستونها قرار بدید تا
سیستم قاب خمشی تکمیل بشه و من هم توی طراحیم همین کارو میکنم
پاسخ
مرسی اقای مهندس .. راستش من که خودم توش موندم وقتی بهم میگن باید محاسبه بشه و یکی تاییدش کنه تا بشه وام مرحله بعدشو ازاد کنن .. اما سوال! تیر رابط بتنی رو توی کدوم طراحی قرار میدین؟ الان این سقف با کلاف قوطی اجرا شده .. چطور باید تیر رابط رو اجرا کرد؟ با اشاره به کدوم بند ایین نامه یا اشاره بهش میتونم اون مسئولین رو قانع کنم که دیگه فایل محاسبه رو نخوان ازم؟ منظورم اینه که چه دتایلی و چه توضیحی پیوستش کنم؟ اما اون سوالاجرای تیررابط همچنان پابرجاست ..
پاسخ
خواهش میکنم
دقیقا مثل این میمونه که شما بخواید سقفو به صورت تیرچه بلوک اجرا کنید .تمام ستونها با تیربتنی به هم وصل میشن و تشکیل قاب خمشی میدن در غیر این صورت میشن ستون طره و با اینکه ستون گیر داره ولی با کمترین نیروی جانبی بخاطر حرکت آزادانش ستون میاد پایین و سازه تخریب میشه

مطمئن باشید فایل محاسبات واجبه و بر خلا ف تصور مقاطع تیرها ها مثل طبقه پایین میشن که سقف روشونه و ممکنه قوی تر هم بشن
من چند وقت پیش همچین سازه ای مشابه این سازه طراحی کردم بر این اساس میگم اصلا نمیشه همینطور نظر داد
ممکنه با میلگرد حداقل هم جواب بده ولی ممکن هم هست با تقویتی جواب بده
پاسخ
خب مهندس .. این که تیر رابط اجرا بکنیم بحثی نیس موضوع اینه که سقف همونطور که تو عکس ملومه اجرا شده حتی رابیتس و .. خب چطور باید تیررابط رو اجرا کرد؟؟ فایل محاسباتش چی؟ چطور باید طراحی کرد؟ تو کدوم نرم افزار؟ با چه نوع اسکلتی؟ با چه مقطعی؟ من که هنگ کردم ...
پاسخ
برام سخته اینطوری نظر دادن درموردش
اگر بشه شرایط گیرداریه تیر فلزیو براش محی کرد میشه با همون فلزی درستش کرد البته خیلی مطمئن نیستم بهش
برای بتنی هم باید سقف برداشته بشه و روش تیر بتنی متصل به ستون اجرا بشه و یا آرماتور کشاته بشه توی انتهای ستون
و تیر اجرا بشه...در کل یکم برای این کارها دیر شده..دیگه سازه تکمیل شده :)
با نرم افزار ایتبس میشه تحلیلش کرد
پاسخ
خب با توجه به دیر شدن این کارها تحلیلش با ایتبس ایا فایده ای داره؟ به عنوان یه راهکار باید چیکار کرد الان؟
پاسخ
بله ممکنه فایده ای نداشته باشه ولی میشه متوجه شد وضعیت چطوره
ببینید باید ستونها مهار بشن به هر طریقی میشه
درسته که کوچیکه سازه ولی نیازه به نظر من 1 بار مدل بشه و ببینید با چه تیری جواب میده
بعد تصمیم گیری کنید که سقف بر داشته بشه یا زیر همون سقف تیر اجرا بشه
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تصاویر بادبند عجیب فلزی در یک ساختمان بتنی در شمال کشور! زینب خوش کلام 0 445 1395/4/14 ، 02:07 عصر
آخرین ارسال: زینب خوش کلام
  زمان باز کردن قالب های ستون برای اجرای سقف و.. چند روز هست؟ engineer2014 3 6,505 1395/2/24 ، 10:28 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  انتخاب "اجرای پل فرعی-تیر فرعی- یا پل مورب-تیر مورب-"، کدام؟؟!! زینب خوش کلام 1 496 1395/1/17 ، 10:45 صبح
Question سوال : ساختمان بتنی با قسمتی فلزی kamalkaramzadeh 1 658 1394/11/26 ، 09:38 صبح
آخرین ارسال: fanom
  تقویت ساختمان بتنی ebrahimm 29 29,553 1394/4/11 ، 02:51 عصر
آخرین ارسال: reza.raz
  آیا ناظر هم در قبال کدهای ارتفاعی و اجرای صحیح آن مسیول می باشد؟ vhdmzh 2 717 1394/3/20 ، 09:11 صبح
آخرین ارسال: vhdmzh
  عبور لوله تاسیسات از داخل تیر بتنی(اضطراری) vhdmzh 2 3,718 1394/3/6 ، 02:23 صبح
  نحوه اجرای میلگرد انتظار chili 4 6,228 1394/3/1 ، 05:07 عصر
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  اجرای سقف کوبیاکس fati.z 2 2,193 1392/11/8 ، 04:10 عصر
آخرین ارسال: fati.z
  دیوار بتنی navid1234 0 907 1392/10/12 ، 01:51 عصر
آخرین ارسال: navid1234

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان