مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:61 زمان:1395/09/17
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:miladvb پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ مشاهده:21 زمان:1395/09/16
خطوط جریان (فوریییییییییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:behnam1374 پاسخ ها:8 مکانیک خاک مشاهده:308 زمان:1395/09/16
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3676 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:610 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:112 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:66 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:64 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:68 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1191 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 39 رأی - میانگین امیتازات: 3.41
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخبار و اطلاعات دانشگاههای سراسری ( روزانه و شبانه )
1395/04/11 , 02:21 ب.ظ
ارسال: #201
RE: اخبار و اطلاعات دانشگاههای سراسری ( روزانه و شبانه )
فراخوان کمک هزینه سفر برای ارائه مقاله در کنگره‌های بین‌المللی

سومین فراخوان جایزه سفر دانشجویان دکتری برای ارائه مقاله در کنگره‌های بین‌المللی از سوی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شد.
مقاله

به گزارش ایسنا، ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دانشجویان دوره‌های دکتری رشته‌های مرتبط در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور، کمک هزینه شرکت در کنگره‌های بین‌المللی علوم و فناوری‌های شناختی اعطا می‌کند.

دانشجویان علاقه‌مند فعال در حوزه‌های مرتبط با علوم و فناوری‌های شناختی در یکی از دانشگاه‌ها و موسسات داخلی کشور که حداقل یک پژوهش اصیل در جایگاه مؤلف اول، در حوزه‌های مرتبط با علوم شناختی داشته باشند، می‌توانند برای ارائه مقاله در کنگره‌های منتخب ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی اقدام کنند.

برای این منظور دانشجویان متقاضی پس از ثبت نام در سایت ستاد بر طبق فراخوان اعلام شده (از 15 تیر ماه) با ارائه خلاصه مقاله خود می‌توانند از فرصت فراهم شده در این زمینه استفاده کنند.

اسامی افراد پذیرفته شده حداکثر یک ماه پس از پایان مهلت ارسال مدارک (آخرین مهلت 31 مرداد) و بر اساس نظر شورای مشترک آموزش و پژوهش ستاد اعلام می‌شود.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1395/04/18 , 01:16 ب.ظ
ارسال: #202
تمهیدات دانشگاه اصفهان برای دانشجویان خوابگاهی

معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان گفت: دانشگاه اصفهان با توجه به ظرفیت پذیرش دانشجو طی دو سال گذشته با مشکلی مواجه نبوده است و هر دانشجویی برای اسکان در خوابگاه مراجعه کرده پذیرفته شده است.
یک روز در خوابگاه پزشکان آینده

علی‌اکبر کجباف در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ظرفیت مجتمع خوابگاهی دانشگاه اصفهان اظهار کرد: پردیس خوابگاهی دانشگاه اصفهان حدود 50 هزار نفر دانشجو را اسکان می‌دهد. دانشگاه اصفهان با توجه به ظرفیت پذیرش دانشجو طی دو سال گذشته با مشکلی مواجه نبوده و هر دانشجویی برای اسکان در خوابگاه مراجعه کرده پذیرفته شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه دانشجویان بیشتر وقت خود را در خوابگاه‌ها می‌گذرانند، معاونت فرهنگی و دانشجویی و واحدهای زیرمجموعه معاونت دانشجویی مثل واحد مشاوره، بهداشت و اداره تربیت‌بدنی تمهیداتی در نظر گرفتند تا اوقات فراغت دانشجویان را با برگزاری برنامه‌های ورزشی یا مشاوره‌ای تحصیلی، شغلی، خانوادگی و مشکلات فردی دانشجویان پر کنند.

معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان با بیان اینکه اقدامات مؤثری در جهت بهینه‌سازی وضعیت خوابگاهی صورت گرفته است، ادامه داد: دانشگاه اصفهان طی سه سال گذشته اقدام به احداث هتل دانشجویی در قالب خوابگاه‌های سوئیتی مدرن کرده است. با توجه به تجهیزاتی که نسبت به خوابگاه‌های معمولی دارد، اجاره‌بهای متفاوتی هم دارد. دانشجویان که مراجعه کردند از کیفیت این هتل راضی بودند و حتی تعدادی از دانشجویان علوم پزشکی را هم پذیرا بوده است.

کجباف اضافه کرد: اگرچه ظرفیت این هتل اندک است، اما به عنوان الگو استفاده می‌شود تا دانشگاه بتواند به سمت آزادسازی خوابگاه‌های ملکی و رفتن به سمت خوابگاه‌های آزاد قدم بردارد.

وی با اشاره به مجموعه نیمه ساخت خوابگاهی دانشگاه اصفهان که در محوطه هتل دانشجویی است، گفت: اگر دانشگاه بتواند از طریق صندوق رفاه دانشجویان و سازمان امور دانشجویان وزارت علوم بودجه ساخت این مجموعه را تأمین کند، می‌تواند حدود 2000 دانشجو را اسکان دهد. این مجموعه شرایط خوب خوابگاهی را برای دانشجویان فراهم می‌کند.

معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان افزود: فضای ورزشی و یک زمین چمن مصنوعی برای دانشجویان در نظر گرفتیم. همچنین در کنار خوابگاه نیک نژادی و حد فاصل خوابگاه علم الهدی و خوابگاه میلاد یا کرمانی علوم پزشکی که فضای مشترک دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی است، برای پر کردن فضای اوقات فراغت دانشجویان مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

کجباف در خصوص نظارت بر خوابگاه‌های غیر دولتی و خودگردان استان توضیح داد: دانشگاه اصفهان رییس شورای نظارت بر خوابگاه‌های غیر دولتی است و بر امور و وضعیت خوابگاه‌های استان نظارت می‌کند و با برخی از خوابگاه‌ها که دارای مشکل هستند وارد مذاکره می‌شود. اگر خوابگاه دار نتواند استانداردهای لازم را برای خوابگاه‌ها فراهم کند اجازه فعالیت نخواهد داشت.
1395/04/18 , 01:16 ب.ظ
ارسال: #203
تقویم آموزشی سال تحصیلی 96-95 دانشگاه علم و صنعت اعلام شد

تقویم آموزشی سال تحصیلی 96-95 دانشگاه علم و صنعت اعلام شد که بر اساس آن شروع انتخاب واحد کلیه‌ی مقاطع از شنبه 12 شهریور ماه آغاز شده و تا روز چهارشنبه 17 شهریور ماه ادامه دارد.
دانشگاه علم و صنعت

به گزارش ایسنا، کلاس‌های دانشگاه علم و صنعت از روز 20 شهریور ماه آغاز شده و فرآیند حذف و اضافه در این دانشگاه از روز یکشنبه 21 شهریور ماه تا روز چهارشنبه 24 شهریور ماه خواهد بود.

بر اساس این گزارش کلاس‌های دانشگاه علم و صنعت در روز 8 دی ماه به پایان می‌رسد و امتحانات پایان نیمسال اول در این دانشگاه از شنبه 18 دی ماه آغاز شده و تا چهارشنبه 29 دی ماه ادامه دارد.
1395/04/18 , 01:17 ب.ظ
ارسال: #204
دلایل الزام گذراندن ترم تابستانه برای دانشجویان فرهنگی

‌رئیس پردیس‌ فرهنگیان خراسان رضوی در خصوص دلایل الزام دانشجویان به گذراندن ترم تابستانه در دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: دانشجویان براساس بخش‌نامه وزارت علوم دانشگاه ورودی 91 و 92 الزاما باید در ترم تابستانه شرکت کنند.
کلاس دانشگاه

حسن مجتبوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان، در این خصوص اضافه کرد: عده‌ای از دانشجویان ورودی 91 و 92 با گذراندن هشت واحد تابستانه فارغ‌التحصیل می‌شوند و از مهر ماه مشغول به کار خواهند شد.

وی ادامه داد: آن دسته از دانشجویانی که با گذراندن این هشت واحد فارغ‌التحصیل نشوند، در صورت موافقت وزارت علوم از اول مهر مشغول به کار خواهند شد و واحدهای باقی مانده را به تدریج می‌گذرانند اما چنانچه با این درخواست موافقت نشود، این دانشجویان در ترم بهمن ماه فارغ‌التحصیل خواهند شد.

رئیس پردیس‌ فرهنگیان خراسان رضوی همچنین در خصوص تعداد واحدهای درسی دانشگاه فرهنگیان گفت: براساس اساس‌نامه دانشگاه برخی از واحدهای دانشگاه فرهنگیان برای فراگیری مهارت‌های تعلیم و تربیت است و در همین راستا برخی از واحدهای درسی اضافه بر دانشجویان دانشگاه‌های معمولی است.
1395/04/21 , 01:25 ب.ظ
ارسال: #205
روی دیگر زندگی "پدر کنکور" به روایت ایسنا
مراسم تقدیر از حسین توکلی در ایسنا

می‌نشیند و با "صبر و حوصله" که از خصوصیات بارزش است، از سال‌ها زحمتی که در سازمان سنجش آموزش کشور کشیده می‌گوید، از اینکه فعالیت خود را با روزی 18 ساعت کار آغاز کرده و تاکنون حتی یک بار هم درمورد مبلغ دریافتی‌اش، چه کم چه زیاد اعتراضی نکرده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، او که حتی از گوشزد کردن نکته کوچکی مانند «همراه داشتن مداد سیاه نرم مشکی در جلسه آزمون نمی‌گذرد»، هیچ تفاوتی بین فرزندان خود و دیگر داوطلبان قائل نیست و از فرزندانش می‌خواهد نکات و توصیه‌های کنکوری را از طریق رسانه‌ها پیگیری کنند تا مبادا بی‌عدالتی رخ دهد.

بی‌جهت نیست که او را "آقای کنکور" یا "پدر کنکور" می‌نامند، زیرا از نخستین دوره برگزاری آزمون سراسری در کشور، در سازمان سنجش حضور داشته و خاطرات جالبی از روند متمرکز شدن برگزاری این آزمون در کشور دارد.

می‌نشیند و با خنده از عکس‌العمل مردم می‌گوید که وقتی او را می‌بینند اذعان می‌کنند که دلهره کنکور در دلشان زنده شده است، از لطف و مهربانی افرادی می‌گوید که حتی در دورترین نقاط کشور می‌شناسندش و از سؤالات بی‌انتهای مردم درمورد کنکور...

آنچه در ادامه می‌خوانید ماحصل گفت‌وگوی یک و نیم ساعته ایسنا، با دکتر حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور و این بار مطالبی متفاوت از نکات کنکوری است:

*در حال حاضر حدود 40 سال از فعالیت شما در سازمان سنجش آموزش کشور می گذرد، نحوه ورود شما به این سازمان چگونه بود؟

هنگامی که وارد سازمان سنجش (که در آن زمان به عنوان "مرکز آزمون شناسی" شناخته می‌شد) شدم، دانشجوی مقطع کارشناسی رشته روان شناسی بودم و عصرها به صورت پاره وقت در آن مرکز فعالیت می کردم. هنگامی که به مرکز آزمون شناسی برای کار مراجعه ‌کردم به مسئولین این مرکز اعلام کردم که علاقمندم تمام امور مربوط به کنکور را فرا بگیرم و سعی کردم در وظایفی که بر عهده‌ام گذاشته شده بهترین باشم.

*نخستین کنکور سراسری در چه سالی برگزار شد و آیا در آن زمان شما درسازمان سنجش حضور داشتید؟ قبل از اینکه کنکور به صورت سراسری برگزار شود، نحوه پذیرش دانشجو در کشور چگونه بود؟

نخستین کنکور سراسری در سال 1348 برگزار شد و در آن آزمون 47 هزار و 773 داوطلب شرکت کردند. من آن زمان در سازمان سنجش مشغول به کار بودم. قبل از این که کنکور به صورت متمرکز برگزار شود، شورای مرکزی دانشگاه‌ها کنکور را به صورت اختصاصی برگزار می‌کردند.به عنوان مثال اگر فردی قصد داشت در دانشگاه تبریز پذیرش شود باید برای ثبت‌نام به تبریز مراجعه می‌کرد و در آزمون این دانشگاه شرکت می‌کرد. این فرآیند مشکلات مالی، جانی وخسارت‌های بعضا زیادی را در پی داشت و این امر سبب شد که وزارت علوم در مورد ساماندهی برگزاری آزمون‌ها اقدام کند. سرانجام اساسنامه سازمان سنجش در بهمن سال 47 توسط وزارت علوم تصویب شد و از آن پس پذیرش دانشجو بایک شیوه ساده، منطقی و سراسری انجام پذیرفت.

*در آن زمان چند دانشگاه در کل کشور وجود داشت و آیا همه دانشگاه‌ها از همان ابتدا برای پذیرش دانشجو به سازمان سنجش آموزش کشور اعتماد کردند؟

در آن زمان به طور کلی حدود 20 تا 22 دانشگاه در کشور وجود داشت. نخستین آزمون سراسری برای 12 دانشگاه برگزار شد اما هر سال تعداد دانشگاه‌هایی که به سازمان سنجش اعتماد می‌کردند بیشتر می‌شد و از سال 54 همه دانشگاه‌هاو موسسات آموزش عالی از طریق سازمان سنجش دانشجو پذیرش ‌کردند. تا قبل از انقلاب فرهنگی 11 آزمون توسط سازمان سنجش برگزار شد، درسالهای 59 و 60 دانشجو پذیرش نشد و از سال 61 تاکنون 35 دوره کنکور برگزار شده است. به عبارت دیگر با در نظر گرفتن آزمون سال ٩٥که اواخر تیرماه برگزار خواهد شد، تا کنون 46 دوره کنکور سراسری در کشور برگزارشده است. البته من در برخی از سالهای برگزاری کنکور در کشور نبودم و برای ادامه تحصیل به خارج از کشور عزیمت کردم. اما در اردیبهشت ماه سال57 که تحصیلاتم در خارج از کشور تمام شد و مجددا به کشور بازگشتم برای بازگشت به سازمان سنجش درخواست خود را اعلام کردم که این درخواست نیز پذیرفته شد و اوایل فعالیت در سازمان سنجش روزانه 18 ساعت کار می کردم.

*بسیاری از افراد جامعه مشتاق هستند بدانند، پدر کنکور دارای چند فرزند است؟ و آیا این مساله که پدر فرزندان شما در سازمان سنجش آموزش کشور دارای سمت است، در سرنوشت تحصیلی آن ها تاثیرگذار بوده؟

من دارای سه فرزند هستم. نخستین فرزندم دختر، دومین فرزندم پسر و سومین فرزند نیز دختر است. واقعا اینکه من در سازمان سنجش دارای سمت هستم هیچ تاثیری در سرنوشت فرزندانم نداشته و ندارد. هنگامی که به خانه می‌رفتم و فرزندانم در مورد کنکور سؤال می‌کردند پاسخی که به آنها می‌دادم این بود که اخبار کنکور را از طریق رسانه‌ها دنبال کنید. زیرا باور داشتم که پدر فردی که در مناطق محروم زندگی می‌کند مشاور عالی سازمان سنجش نیست و اگر من به فرزندانم پاسخ دهم بی عدالتی رخ خواهد داد. حتی هنگامی که پسرم در مورد انتخاب رشته از من راهنمایی خواست پاسخم این بود که به دانشگاه‌ها مراجعه کند و از اساتید راهنمایی بگیرد. این در حالی بود که من ترجیح می‌دادم پسرم در رشته دیگری تحصیل کند اما هیچگاه این موضوع را به او نگفتم، پسرم رشته مکانیک را انتخاب کرد و اکنون دارای مدرک دکترا در این رشته است. من حتی در انتخاب رشته فرزندم هم دخالت نکردم. دختر بزرگ من در رشته مهندسی عمران تحصیل کرد و اکنون جزو افراد شاخصی است که در یک شرکت وابسته به دولت فعالیت می‌کند. دخترکوچکترم هم فارغ التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی است.

*آیا چهره شما مانند نام و سمت شغلی‌تان برای افراد جامعه آشنا است؟

بله،من نمی‌توانم با خانواده به برخی از مکان‌های عمومی بروم زیرا مردم برای ابراز آشنایی نزد من می آیند. از طرف دیگر من مایل هستم به سؤالات مردم در زمینه‌های مختلف پاسخ دهم اما این کار سختی است. به طور کلی افرادی که چهره من را می‌شناسند برای پرسیدن سؤالات کنکوری در مکان‌های عمومی نزد من می‌آیند. برخی از مردم هم چهره من را می شناسند اما نمی‌دانند سمت من چیست، برای مثال چندی پیش که ازسفر باز می‌گشتم فردی نزد من آمد و گفت ‌چهره شما برای من آشنا است. همسفرم به شوخی به این خانم پاسخ داد که ایشان هنرپیشه خارجی هستند! اما اکثر مردم چهره من را می‌شناسند، مدتی پیش با همسرم از سفر بازمی‌گشتیم تصمیم گرفتیم از کنار جاده مقداری میوه خریداری کنیم، هنگامی که مسافتی از شهر دور شدیم و تقریبا به یک بیابان رسیدیم اتومبیل را نگه‌داشتم تا از یک دست فروش میوه بخریم، همسرم گفت که به دلیل اینکه این میوه‌فروشی خارج از شهر قرار دارد ممکن است گرانتر بفروشد که ناگهان این دستفروش پاسخ داد که من از آقای توکلی پولی دریافت نمی‌کنم وحتی دو ساعت برای پرداخت پول به این دستفروش چانه زدم. از طرف دیگر عده ای از مردم هنگامی که با من مواجه می‌شوند می‌گویند که با دیدن شما دلهره کنکور می‌گیریم.

*فشار کاری که همواره در سازمان سنجش داشته‌اید، روی زندگی خانوادگی شما تاثیرگذار بوده است؟

باید بگویم رمز موفقیت من در شغلم صددرصد پدر و مادرم که به رحمت خدا رفته‌اند و همسرم بوده و هستند. من برای همسرم احترام زیادی قائل هستم. من حتی تا 10 سال پیش قیمت مواد غذایی را نمی‌دانستم و همه خرید منزل بر عهده ایشان بود. همچنین تمام زحمت تحصیلی فرزندان نیز به دوش همسرم بود.اما سعی من همواره این بوده که مانند همه افرادی که در سازمان سنجش فعالیت می‌کنند صادقانه و صمیمانه کار کنم.من تاکنون هنوز با رییس خود در مورد میزان حقوقم صحبت نکرده‌ام و هیچ گاه به کمی یا زیادی مبلغ فیش حقوقی‌ام نگاه نمی‌کنم، در واقع هیچ یک از افرادی که در سازمان فعالیت می‌کنند به فکر پول نیستند.

*هر سال تعدادی از داوطلبان از دشواری سؤالات کنکور گلایه دارند، به طور کلی نحوه طراحی سؤالات کنکور چگونه است و آیا واقعا سؤالات سخت هستند؟

برای طراحی سؤالات کنکور متخصصان به صورت موضوعی دعوت می‌شوند وحتی خانواده‌های طراحان سؤال نمی‌دانند این افراد برای طراحی سؤالات کنکور انتخاب شده‌اند. دلیل این امر حفظ حراست سؤالات و همچنین حفاظت از جان طراحان سؤال است. از طرف دیگر افراد در طول سال برای آزمون‌ها سؤال طراحی می‌کنند و 30 سؤالی که در نهایت برای آزمون انتخاب می‌شود ممکن است از بین 3000 سؤال انتخاب شده باشد. زمانی هم که سؤالات نهایی انتخاب می‌شوند لاک و مهر و امضاء شده و در گاوصندوق قرارمی‌گیرند. سرانجام مسئول زیربط یک سری از سؤالات را برداشته و به چاپخانه تحویل می دهد و به همین دلیل است که گاهی پیش می‌آید که برخی از سؤالات گزینه درست ندارند یا دارای دو گزینه درست هستند زیرا سؤالات نهایی توسط هیچ کس بررسی نمی‌شود. در مورد دشواری سؤالات هم باید گفت این امر نسبی است و یک سؤال ممکن است برای یک فرد دشوار و برای فرد دیگر آسان باشد اما تاکنون سطح دشواری سؤالات متعادل بوده است.سازمان سنجش بر این باوراست که اگر همه سؤالات خیلی سخت یا خیلی آسان باشند ارزشیابی مناسبی صورت نگرفته است.

*شغل شما به دلیل تعیین سرنوشت داوطلبان،یکی از مشاغل حساس جامعه محسوب می شود، آیا تاکنون اشتباهی در طول فعالیت‌تان رخ داده است یا اگر اشتباهی در نتیجه‌ای که به داوطلبان ارائه می شود از جانب شما رخ بدهد، عکس العمل شما چه خواهد بود؟

من در تمام طول فعالیتم در سازمان سنجش همه سعی خودم را ‌کرده ام تااشتباهی رخ ندهد و باید گفت تاکنون هم دچار اشتباه فاحشی نشده ام اما همواره مناجات من این بود که اگر ناخواسته اتفاقی رخداد و باعث بروز اشتباهی شد خداوند من را ببخشد حتی اگر زمانی متوجه شوم که فردی به دلیل اشتباه من موفق به ورود دانشگاه نشده است با دستخط خودم نامه‌ای به داوطلب مذکور ارسال کرده و به ایشان اعلام می‌کنم که می‌تواند در فلان دانشگاه تحصیل کند.به طور کلی سازمان سنجش هیچ مساله پنهانی از مردم ندارد و اگر هم مشکلی رخ دهد سعی می‌کند ضمن برطرف کردن آن مشکل، مساله را صادقانه به مردم اعلام کنم.

*با توجه به سمت و سابقه شما در سازمان سنجش، تاکنون پیشنهادی برای فعالیت در موسسات دیگر داشته اید؟

سالهای پیش کلاس کنکوری در نزدیکی ساختمان سازمان سنجش برگزارمی‌شد، مسؤل این آموزشگاه روزی نزد من آمد و گفت من ماهی 20 هزارتومان به شما پرداخت می‌کنم تا هفته‌ای یک روز و به مدت یک ساعت به آموزشگاه ما بیایید. در آن زمان حقوق من 13 هزار تومان بود. اما از آنجایی که هدف این فرد این بود که به اسم من مردم را برای ثبت نام در آموزشگاهش ترغیب کند این پیشنهاد را نپذیرفتم.به طور کلی تا این لحظه در هیچ موسسه‌ای جز سازمان سنجش فعالیت نکردم،حتی اگر ماهیانه یک میلیارد تومان هم به من پرداخت کنند حاضر نیستم حیثیت و آبروی کاری خود را بفروشم. من هیچ وقت دوشغله نبودم و اعتقاد دارم که رزق و روزی دست خداوند است.

*آیا کنکور در کشورهای دیگر مشابه کنکوری که در کشور ایران برگزار میشود، است؟اعتبار کنکور ایران درمقایسه با کشورهای دیگر در چه سطحی قراردارد؟

مشابه کنکوری که در کشور ایران برگزار می شود در کشورهای ترکیه، ژاپن،چین و... نیز برگزار می‌شود. یکی از آرزوهای من این است که یکی از کنکورهای کشور چین را برگزار کنم زیرا در این آزمون بیش 10 میلیون نفر شرکت خواهند کرد! کنکوری که در کشور ایران برگزار می‌شود در همه جای جهان معتبر است و می‌توانم قسم بخورم که این کنکوراز لحاظ فنی، علمی و اجرایی از کشورهای ترکیه، ژاپن، چین بهتر است. حتی کشور ایران یکسال برای کشور افغانستان کنکور برگزار کرد.

*آقای دکتر، وضعیت جسمانی و سلامت شما چگونه است؟

من تا کنون دو عمل بسیار سنگین داشته‌ام و چنانچه دستورات پزشکی رارعایت کنم مشکلی ندارم. یکی از این عمل‌ها عوض کردن دریچه قلبم و دیگری برداشتن نصف روده‌ام بود.من خوشبختانه اضطراب‌ها را تعدیل می‌کنم و سعی می‌کنم همیشه آرامش خودم را حفظ کنم زیرا اعتقاد دارم اگر فرد عاشق شغلش باشد خیلی از مسائل حل می‌شود .

*سخن آخر؟

در آخر باید بگویم حاصل کوشش های من در سازمان سنجش جوانانی هستند که در تخصص های مختلف فارغ التحصیل شده اند و برخی از آن ها مسئولیت های بزرگ کشور را بر عهده دارند و خستگی من با دیدن این جوانان برطرف می شود.

گفت‌وگو از خبرنگار ایسنا: پونه ترابی
1395/04/21 , 01:25 ب.ظ
ارسال: #206
اولین سالگرد وداع با پدر علم پلیمر ایران
دکتر علی اکبر انتظامی

رییس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران به مناسبت نخستین سالگرد درگذشت پدر علم پلیمر ایران و بنیان‌گذار رشته سنتز پلیمرهای نوین در کشور از وی‍ژگی‌های استاد علی‌اکبر انتظامی و جایگاه پلیمر ایران سخن گفت.

دکتر مهدی نکومنش در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به جایگاه دکتر انتظامی در علم پلیمر ایران گفت: دکتر انتظامی یکی از بزرگان این علم در ایران است که تحصیلات عالیه خود را در فرانسه تکمیل کرد و جزو معدود افرادی بود که به این مهم نائل شده بود. وی تا روزهای پایانی عمر خویش به عنوان استاد بخش پلیمر دانشگاه تبریز مشغول به کار بود.

رییس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران از ویژگی‌های اخلاقی دکتر انتظامی سخن گفت و افزود: دکتر انتظامی اخلاق و رفتاری استادوار داشت و از جمله شخصیت‌هایی بود که دانشجویان دورش مانند پروانه بودند. من در بازدیدهای متعدد از آزمایشگاه ایشان دانشجویانی را دیدم که از نسل‌های مختلف وی را استاد خطاب می‌کردند و نظام استاد دانشجویی در آزمایشگاه او پیاده می‌شد. حاصل عمر وی دانشجویانی هستند که در رده‌های مختلف مشغول فعالیت‌اند.

وی نظام استاد دانشجویی را مزید بر سواد، اطلاعات غنی، اخلاق فردی و متانت دکتر انتظامی دانست و افزود: دانشجویان در محضر استاد می‌ماندند و خالصانه با ایشان کار می‌کردند. همین ویژگی‌های دکتر انتظامی باعث شد که درمدت این یکسال، فقدان حضور وی در جامعه پلیمری احساس شود. به طوری که انجمن پلیمر سال گذشته بخاطر بزرگداشت ایشان مراسم پرشوری را برگزار کرد؛ اتفاقی که کمتر برای کسی می‌افتد.

نکومنش در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به حیات پلیمر در ایران اضافه کرد: حیات پلیمر در کشور به چهار دهه می‌رسد؛ یعنی قبل از انقلاب فقط گروه کوچکی در دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه امیرکبیر داشتیم. این گروه بعد از انقلاب به یک دانشکده تبدیل شد و پس از آن پژوهشگاه پلیمر ایجاد شد. در حال حاضر این رشته توسعه بسیار زیادی پیدا کرده است، به طوری که خیلی از دانشگاه‌ها رشته پلیمر را تدریس می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: پژوهشگاه پلیمر مسؤول توسعه پژوهش‌های پلیمری است، البته پژوهش برگرفته از علم است، یعنی وظیفه ما بیشتر ارتقای سطح دانش‌هایی است که به فناوری‌های پلیمری داخل کشور کمک کند. به همین خاطر ساختار پژوهشگاه پلیمر به نحوی شکل نگرفته است که دانش‌های بنیادی را جزو وظایفش بداند. اگرچه ما در این مسیر، کارهایی را انجام می‌دهیم؛ اما گاهی اوقات مجبور هستیم به دانش بنیادی توجه کنیم؛ ولی وظیفه پژوهشگاه پلمیر در حقیقت این نیست.

نکومنش همچنین از جایگاه ایران در دنیا از نظر مقالات منتشر شده در حوزه پلیمر ابراز رضایت کرد و افزود: ما در پلیمر خوشبختانه در جایگاه خوبی قرار داریم. بر اساس رنک تعداد مقالات منتشر شده در این زمینه در دنیا، ایران در جایگاه یک تا 10 بین کشورها قرار دارد. همچنین پژوهشگاه پلیمر یکی از نهادهای بسیار تاثیر گذار بزرگ پلیمری در ایران است وتقریبا چیزی حدود 25 تا 40 درصد تولیدات پلیمری کشور به آن مربوط می‌شود که بستگی به سال‌های مختلف دارد، البته اخیرا به جهت ارائه بیشتر رشته پلیمر از سوی دانشگاه‌های کشور، این درصد در حال کم شدن است.

وی خاطرنشان کرد: پژوهشگاه پلیمر با ایجاد دوره تحصیلات تکمیلی از سال 1370 تا کنون توانسته است حدود 400 فارغ‌التحصیل دکتری و کارشناسی ارشد پلیمر را تحویل جامعه دهد که این تعداد فارغ التحصیلان در بخش‌های مختلف جامعه و در تولید و توسعه پلیمر نقش‌آفرینی کرده‌اند. همچنین وظیفه ما انجام پژوهش‌های کاربردی بوده است که بتوانیم صنعت پلیمری کشور را ارتزاق کنیم و کیفیتشان را افزایش دهیم.

به گزارش ایسنا، پروفسور علی اکبر انتظامی در سال 1322 در خوی متولد شد. وی تحصیلات ابتدایی را در دبستان سعدی خوی به پایان رساند و دیپلم خود را در سال 1340 از دبیرستان خسروی خوی اخذ کرد. ایشان مدرک کارشناسی در رشته شیمی را از دانشگاه تبریز دریافت و پس از آن برای ادامه تحصیل و تکمیل معلومات دانشگاهی به فرانسه عزیمت کرد و کارشناسی ارشد شیمی فیزیک را در سال 1346 از دانشگاه لویی پاستور فرانسه دریافت کرد. وی در سال 1350 مدرک دکتری سیکل سوم و دکتری دولتی را در رشته پتروشیمی از دانشگاه لویی پاستور فرانسه با موفقیت اخذ کرد. اخذ مدرک دکترای شیمی پلیمر درسال 1350 از مهمترین مقاطع علمی زندگی استاد انتظامی بود.

پروفسور انتظامی در حین تحصیل به مطالعه و تحقیق پیرامون موضوعاتی همچون سنتز و تعیین خواص پلی‌تیوفن‌ها، پلی‌پیرول‌ها و پلی‌استیلن‌های رسانای الکتریسته پرداخت. وی پس از اخذ مدرک دکترای شیمی پلیمر در سال1350 به عنوان عضو هیات علمی دانشکده علوم دانشگاه تبریز استخدام شد و در سال 1354 به عنوان دانشیار و از سال 1370 تا پایان عمر خود به عنوان استاد این دانشگاه فعالیت می‌کرد. وی طی چهار دهه فعالیت در این دانشگاه منشاء خدمات بسیاری بود و به عنوان یکی از دانشمندان برتر جهان اسلام و کشور معرفی شد.

استاد ازجمله متخصصان رشته شیمی بود که در اموری همچون پلی دین‌های مزدوج، پلیمرهای محلول در آب، پلیمرهای رسانای الکتریسته، مکانیسم واکنش‌ها در شیمی آلی دارای تخصص بود.

انتشار 166 مقاله پژوهشی در نشریات علمی داخلی و خارجی، 150 مقاله در سمینارهای علمی داخلی و خارجی، ثبت 5 مورد اختراع، تالیف و ترجمه 5 عنوان کتاب و راهنمایی 16 رساله دکتری و 80 پایان نامه دوره کارشناسی ارشد بخشی از کارنامه علمی و پژوهشی در طی حیات پر بار این استاد فرزانه است.

دکتر انتظامی که استاد علم و اخلاق دانشگاه تبریز، پدر علم پلیمر ایران و بنیان گذار رشته سنتز پلیمر های نوین در کشور شناخته می‌شود، سرانجام در تیر ماه سال 1394 در سن 72 سالگی به دلیل ایست قلبی چشم از جهان فرو بست.
1395/04/21 , 01:27 ب.ظ
ارسال: #207
میزان مقالات موجب تغییر وضعیت علمی نمی‌شود
مقاله

دبیر کمیته نظریه‌پردازی و آزاداندیشی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه اصفهان گفت: مهم‌ترین مشکل قوانین در امر پژوهش، وجود قوانینی است که ارتقای علمی و تغییر وضعیت را منوط به میزان مقالات می‌کند.

سید محمد مدنی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: با توجه به اینکه همه اقشار دانشگاهی فارغ از گرایش‌های سیاسی به نوعی با مبحث پژوهش درگیر بوده و علاقه‌مند به این مباحث هستند قصد داریم با هدف بالا بردن کیفیت پژوهش از کرسی‌های آزاداندیشی که دارای رسالت فرهنگ سازی‌ هستند در راستای برگزاری جلسات مربوط به امور پژوهشی بهره ببریم، البته این کاری بلندمدت با روندی آهسته است.

وی افزود: پژوهش در ایران به لحاظ کمی از وضعیت خوبی برخوردار است، اما از جنبه کیفی ضعف‌های بسیاری وجود دارد. البته باید این نکته را در نظر داشت که عمر پژوهشی کشور فقط 25 سال است، از این رو با کشورهایی که دارای عمر 200 ساله‌اند، قابل مقایسه نیستیم.

عضو هیات‌ علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه اصفهان تصریح کرد: موضوع پژوهش در ایران دارای اهمیت فوق‌العاده‌ای است، البته ارتقای کیفیت پژوهش منوط به بهبود وضعیت قوانین موجود در این حوزه است. مهم‌ترین مشکل قوانین در امر پژوهش، وجود قوانینی است که ارتقای علمی و تغییر وضعیت را منوط به میزان مقالات می‌کند، همچنین قوانین در این حوزه می‌بایست بر اساس نیازها و به شکل سیستمی طراحی شود و نگاه ملی و حتی جهانی بر آن حاکم باشد. همچنین هدف‌گذاری باید معطوف به ارتقای کل مجموعه پژوهشی باشد.

مدنی افزود: از دیگر مواردی که می‌تواند به بهبود پژوهش یاری رساند استفاده بهینه از پتانسیل‌های موجود در این حوزه است از جمله این موارد اختیارات قانونی است که به دانشگاه‌ها واگذار شده که از این فرصت تا به حال برای ارتقای پژوهش استفاده چندانی نشده است. سعی ما این است که در آینده از این ظرفیت استفاده لازم را ببریم.
1395/04/26 , 10:58 ق.ظ
ارسال: #208
احداث بیش از 30 هزار متر خوابگاه مسقف توسط بنیاد فردوسی
یک روز در خوابگاه پزشکان آینده

‌مدیرعامل بنیاد دانشگاهی فردوسی با اشاره به فعالیت‌های خیرین آموزش عالی در دانشگاه فردوسی تصریح کرد: بنیاد دانشگاهی فردوسی تاکنون بیش از 30 هزار متر مربع خوابگاه مسقف احداث کرده است.

علیرضا ناظری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه بنیاد دانشگاهی فردوسی از سال 1383 کار خود را آغاز کرده است، گفت: مدل کار این بنیاد مانند بنیادهای حمایتی خیرین در کشورهای دیگر است.

وی ادامه داد: در دنیا نیز دانشگاه‌ها به شکل صد درصد از کمک‌های دولتی برخوردار نیستند و بخشی از نیازهای آنان را خیرین تامین می‌کنند. در ایران نیز چنین بنیادی در هیچ‌ دانشگاهی وجود نداشت که ریاست وقت دانشگاه فردوسی در آن زمان به فکر تاسیس این بنیاد افتاد.

مدیرعامل بنیاد دانشگاهی فردوسی با اشاره به گستردگی فعالیت این مجموعه اظهار کرد: این مجموعه در حال حاضر 31 عضو دارد. در بدو امر بنای بنیاد به احداث خوابگاه‌های دانشجویی بود. این رویکرد خصوصا اختصاص به دانشجویان دختر و دانشجویان شیفت شبانه بود که دانشگاه براساس قوانین نمی‌توانست به آنها خوابگاه بدهد.

ناظری خاطرنشان کرد: نخستین خوابگاهی که توسط بنیاد احداث شد، خوابگاه پردیس 5 با 7000 مترمربع زیربنا بود. پیش از آن نیز زمینی 1000 متری را دکتر باقرزاده، یکی از خیرین بنیاد دانشگاهی، به دانشگاه فردوسی اعطا کرد و با مشارکت دانشگاه خوابگاه "بقاء " برای دانشجویان متاهل در این زمین احداث شد و پس از آن نیز مجموعه‌های دیگری مانند خوابگاه‌های اندیشه، ناظران و... راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل بنیاد دانشگاهی فردوسی با بیان اینکه خوابگاه پردیس 7 دانشگاه فردوسی یکی دیگر از پروژه‌هایی بوده که این بنیاد آن را به اتمام رسانده، اظهار کرد: پردیس 7 با 7000 متر زیربنا ظرفیت اسکان 450 دانشجو را در خود دارد و دو سال است که به بهره‌برداری رسیده است.

ناظری تاکید کرد: امروز وضعیت ما به جایی رسیده که ظرفیت خوابگاه‌های ما بیش از تعداد متقاضیان است و ما این آمادگی را داریم که به دانشگاه‌های دیگر شهر مشهد کمک کنیم. در حال حاضر بیش از 30 هزار مترمربع خوابگاه مسقف برای دانشجویان دختر و دانشجویان متاهل به استعداد 2000 نفر توسط بنیاد دانشگاهی فردوسی احداث شده است.

وی با اشاره به دیگر فعالیت‌های خیرخواهانه این بنیاد در حمایت از دانشجویان بی‌بضاعت گفت: در زمینه درمان، اعطای وام دانشجویی، تغذیه، برپایی جشن‌های فارغ‌التحصیلی به صورت سالانه و تقدیر از دانشجویان برتر فعالیت‌ها و حمایت‌های زیادی از دانشگاه داشته‌ایم.

مدیرعامل بنیاد دانشگاهی فردوسی اضافه کرد: یکی دیگر از اقدامات ما اعطای بورس‌های تحصیلی به دانشجویان بود که تاکنون 18 دانشجو توسط این بنیاد از این بورسیه برخوردار شده‌اند و ماهانه مبلغ 250 هزار تومان به ایشان اعطا می‌شود و امسال به همه دانشجویانی که رتبه‌شان کمتر از 2500 باشد به مدت چهار سال بورسیه تحصیلی اعطا خواهیم کرد. باید توجه داشت که مبلغ بورسیه تحصیلی نیز از 250 هزار تومان به 350 هزار تومان افزایش یافته است.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به درگذشت مرحوم شهرستانی، یکی از اعضای هیات امنای بنیاد دانشگاهی فردوسی، عنوان کرد: مرحوم شهرستانی از کسانی بود که اکثر خیرین دانشگاهی به وی ارادت داشتند. او شخصیت فراگیری داشت و به صورت ماهیانه نیز به بنیاد کمک می‌کرد. در واقع مرحوم شهرستانی به نوعی اتحاد بین خیرین دانشگاهی ایجاد کرد و شرکت‌های اقماری تحت نظر وی نیز کمک‌های زیادی به دانشگاه می‌کردند.

مدیرعامل بنیاد دانشگاهی فردوسی در پایان ابراز امیدواری کرد، خیرین شهرستان‌ها نیز در کنار یکدیگر جمع شده و اقدامات خیرخواهانه آنها بتواند به رفع نیازهای دانشگاه و ارتقای جایگاه آن کمک کند.
1395/04/26 , 10:59 ق.ظ
ارسال: #209
تشریح جزئیات برگزاری جشن دانش آموختگان علوم پزشکی تهران
دانشگاه علوم پزشکی تهران

مدیر دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران از برگزاری پنجمین جشن دانش آموختگان این دانشگاه با شرکت 1500 دانش آموخته در 31 تیرماه جاری خبر داد.

مریم زاهدی در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این مطلب به اهمیت برگزاری جشن دانش آموختگی در دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره کرد و افزود: در زندگی هر فرد روزهایی وجود دارد که برایش ماندنی است. یکی از آن روزها جشن دانش‌آموختگی است که این جشن هر سال با حضور فارغ التحصیلان تمامی دانشکده‌های دانشگاه از همه مقاطع و رشته‌های تحصیلی به‌صورت یکپارچه به منظور آشنایی دانش آموختگان با یکدیگر و آمادگی آنها برای خدمت به جامعه در یک شبکه منسجم شوند برگزار می‌شود .

وی در ادامه تصریح کرد: در جشن دانش آموختگی فارغ التحصیلان تمامی رشته‌ها و مقاطع دانشگاه علوم پزشکی تهران که نقش موثر در سیستم نظام سلامت دارند و برای خدمت به جامعه واحد تربیت شده‌اند، تمامی دانش آموختگان سوگند نامه مشترک خدمت به نظام سلامت خوانده خواهد شد.

زاهدی همچنین به مهم‌ترین اهداف برگزاری پنجمین جشن دانش آموختگی اشاره کرد و گفت: اولین هدف این است که نشان دهیم دانشگاه علوم پزشکی تهران در یک سال چقدر توانسته نیروی انسانی مناسب برای ارایه خدمات سلامت به جامعه تحویل دهد چرا که بزرگ‌ترین سرمایه هر جامعه، نیروی انسانی تحصیل‌کرده و باشعور است که بتوانند به نیازهای جامعه پاسخ دهند.

مدیر دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه کرد: ایجاد یک ارتباط نزدیک بین دانشکده‌های مختلف از دیگر اهداف برگزار پنجمین جشن دانش آموختگان این دانشگاه است. در واقع یکی از مشکلاتی که در آموزش عالی وجود دارد تفاوت‌هایی است که در رشته‌ها و مقاطع مختلف ایجادشده است. این تفاوت‌ها معنی ندارد چون هر رشته اهمیت خاص خودش را دارد. یک پزشک به همان اندازه به جامعه خدمت می‌کند که پرستار در حرفه خود خدمت می‌کند. ما باید جدا بودن رشته‌ها را برداریم و نشان دهیم این عده که در یک بدنه جامعه علمی به جامعه تحویل می‌دهیم از کارشناس ساده تا فوق دکترا و... همه با هم برای خدمت به مردم جامعه هستند.

وی همچنین یادآور شد: بیش از 2000 فارغ التحصیل از رشته‌ها و مقاطع مختلف در دانشگاه علوم پزشکی تهران وجود دارد که از این تعداد حدود 1500 نفر در پنجمین جشن دانش آموختگان این دانشگاه شرکت خواهند کرد.

به گفته زاهدی، سالیانه 750 الی 800 دانشجودر مقطع کارشناسی، 350 تا 400 نفر در دوره کارشناسی ارشد و حدود 700 تا 800 نفر در مقاطع Phd ، دکتری تخصصی و فوق تخصصی و در نهایت 350 تا 400 نفر در دوره دکتری عمومی، پزشکی،‌دندانپزشکی و داروسازی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل می شوند.

مدیر دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان خاطر نشان کرد: یکی از اهداف راه‌اندازی دفتر ارتباط با آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران این است که دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی ارتباط خود را با دانشگاه قطع نکنند و و دانشگاه بتواند از پتانسیل های علمی،‌ اخلاقی و فرهنگی آنها در عرصه‌های مختلف آموزش، پژوهش و سایر خدمات استفاده کند.

پنجمین جشن یکپارچه دانش آموختگان دانشگاه 31 تیر 95 از ساعت 17 تا 22 در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.
1395/04/26 , 10:59 ق.ظ
ارسال: #210
اسناد همکاری‌های آموزشی، علمی و فناوری ایران و بلاروس امضا شد
همکاری علمی ایران و بلاروس

اسناد همکاری‌های جدید آموزشی، علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران و بلاروس در ششمین نشست کمیسیون همکاری‌های دو کشور در این عرصه به ریاست مشترک دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان و الکساندر شومیلین رییس کمیته دولتی علمی و فناوری در شهر مینسک امضا شد.

به گزارش ایسنا، اسناد تنظیم شده بخش‌های مختلف در اجلاس کارشناسی دوجانبه، پس از بررسی نهایی در نشست اصلی از سوی دکتر فرهادی و شومیلین امضا شد که بر اساس آن زمینه افزایش همکاری‌های آموزشی، علمی و فناوری ایران و بلاروس گسترده‌تر می‌شود.

توافق‌های امضا شده دربر گیرنده موارد مختلفی از جمله ایجاد ساختار تامین مالی پروژه‌های علمی و فناوری دو کشور، همکاری‌های دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران با دانشگاه دولتی فناوری بلاروس است.

همکاری در برگزاری نشست‌های کاربردی علمی، فناوری و آموزشی و حمایت از برنامه‌های مشترک فناورانه نیز از دیگر مباحث مطرح در این نشست بود که درباره آن توافق‌هایی به عمل آمد و سه سند جداگانه دیگر نیز در حوزه‌های مرتبط امضا شد.

همچنین برای نشست سال 2017 این کمیسیون در تهران محورهای مختلف از جمله بررسی زمینه‌های اجرای پروژه‌های مشترک در حوزه‌های مختلف، استفاده از فناوری‌ های پیشرفته در کشاورزی، صنعت، پزشکی و درمان، داروسازی، ساختمان سازی و مصالح نو، توسعه علم و فناوری، تربیت ساختارهای علمی و دانشگاهی، تبادل استاد و دانشجو در نظر گرفته شد.

هیات ایرانی به سرپرستی دکتر فرهادی وزیر علوم کشورمان همچنین در جریان سفر سه روزه خود به مینسک، با رؤسای چند دانشگاه بلاروس دیدار و درباره افزایش همکاری‌های دوجانبه در حوزه‌ های مختلف و مرتبط مذاکره کردند.

گفتنی است اعضای هیات ایرانی در حاشیه نشست کمیسیون همکاری ‌ها نیز با ایرانیان حاضر در مینسک دیدار و نشست هم اندیشی تقویت همکاری‌ها و کاهش مشکلات را برگزار کردند.

دکترحسین سالارآملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رییس مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی این وزارت، دکتر حمید اکبری قائم مقام معاونت آموزش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر سیدعلی اکرمی‌فر رییس مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر مهدی نکومنش رییس پژوهشگاه پلیمر و مهندسی پتروشیمی و دکترعلی خاکی صدیق رییس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی از جمله اعضای هیات ایرانی در مذاکرات بلاروس بودند.
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اخبار جذب عضو هيات علمي در رشته‌ها و گرايش‌هاي مختلف در دانشگاه keiivan 23 5,690 1395/05/12 05:06 ب.ظ
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار پیرامون صندوق رفاه و ستاد عمره دانشجویان و امور مربوط به خوابگاه های دانشجویی keiivan 47 8,420 1395/03/14 09:44 ق.ظ
  اخبار و اطلاعات دانشگاه آزاد keiivan 69 13,120 1394/12/12 08:26 ب.ظ
  اخبار و اطلاعات دانشگاه پیام نور/موسسات فراگیر keiivan 29 5,298 1394/12/05 02:55 ب.ظ
  اخبار و اطلاعات دانشگاه جامع علمي كاربردي keiivan 15 3,950 1394/11/01 04:44 ب.ظ
  اختصاص وام به دانشجویان روزانه دکتری keiivan 0 545 1393/08/03 09:59 ب.ظ
  اخبار پیرامون ایجاد رشــــتـه هــای جدیــد در مقـــاطــع مختلف در دانشگاه ها keiivan 6 1,516 1393/07/07 09:12 ب.ظ
  اخبار پیرامون دانشگاه های پردیس keiivan 26 8,446 1392/08/13 10:22 ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان