امتیاز موضوع:
  • 45 رأی - میانگین امتیازات: 3.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخبار و اطلاعات دانشگاههای سراسری ( روزانه و شبانه )
افزایش دوبرابری وصولی قراردادهای صنعتی دانشگاه علم‌وصنعت
صنعت و علم

مدیر دفتر همکاری های علمی و صنعتی دانشگاه علم و صنعت ایران ضمن بیان این جمله که وصولی قراردادهای صنعتی این دانشگاه در سال 94 رقمی معادل 98 میلیارد ریال بوده و رقم مذکور در سال 95 به 162 میلیارد ریال افزایش یافته است، افزود: این آمار نشان‌دهنده آن است که وصولی قراردادهای صنعتی این دانشگاه در سال جاری رشدی نزدیک به دو برابر را تجربه کرده است.

به گزارش ایسنا، دکتر نورالله کثیری با اعلام این خبر اظهار کرد: بر اساس برنامه راهبردی این دانشگاه که برای سال‌های 1395 تا 1399 تدوین شده، پیش بینی شده است که نسبت وصولی قراردادهای صنعتی به بودجه دانشگاه از 8 درصد در سال 95، به 22.5 درصد در سال 99 افزایش یابد؛ در حالی که ما خوشبختانه در همین سال از رقم تعیین شده برای سال 96 عبور کرده و به رقم پیش بینی شده برای سال 97 نزدیک شده‌ایم.

دکتر کثیری از شاخص سرانه وصولی قراردادها به عنوان یکی از شاخص‌های کمی ارزیابی کننده فعالیت‌های صنعتی دانشگاه نام برد و گفت: این شاخص در سال 94 رقمی معادل 240 میلیون ریال به ازای هر عضو هیات علمی دانشگاه بوده است و بر اساس برنامه راهبردی پیش بینی شده این عدد در سال 99 به 800 میلیون ریال به ازای هر عضو هیات علمی برسد که خوشبختانه باز هم این شاخص در سال 95 فراتر از حد انتظار بود و حدود 395 میلیون ریال به ازای هر عضو هیات علمی رسیده است.

مدیر دفتر همکاری‌های علمی و صنعتی دانشگاه علم و صنعت از تعداد اعضای هیات علمی درگیر در فعالیت‌های ارتباط با صنعت هم به عنوان معیار دیگری برای ارزیابی عملکرد مدیریت همکاری‌های علمی و صنعتی دانشگاه نام برد و گفت: در سال 94 از حدود 412 نفر عضو هیات علمی 101 نفر دارای قرارداد صنعتی فعال وصولی بوده‌اند که در سال 95 به تعداد 120 نفر عضو هیات علمی رسیده است و رشدی بالغ بر 15 درصد را تجربه کرده است.

وی افزود: بر اساس برنامه راهبردی، پیش بینی شده که در سال 99 تعداد 196 نفر عضو هیات علمی قرارداد صنعتی دارای وصولی در این حوزه داشته باشند که دستیابی به این رقم با توجه به ماهیت فعالیت علمی و تخصصی در مرزهای دانش قریب به یکصد نفر از اعضای هیات علمی این دانشگاه، کار بسیار سختی است.

مدیر دفتر همکاری‌های علمی و صنعتی دانشگاه علم و صنعت ایران افزود: از دیگر شاخص‌هایی که نشان از ثبات در فعالیت ارتباط با صنعت دانشگاه دارد، تعداد قراردادهای منعقده در این حوزه و همچنین تعداد کارفرمایان طرف قرارداد با دانشگاه است که مطابق این شاخص‌ها تعداد قراردادهای صنعتی منعقد شده از 94 مورد در سال 94 به 102 مورد در سال 95 رسیده وتعداد سازمان‌های طرف قرارداد صنعتی با دانشگاه از عدد 56 سازمان در سال 94 به عدد 67 سازمان در سال 95 افزایش یافته است که در واقع این آمار نشان می‌دهد که فعالیت‌های صنعتی خوشبختانه دارای ثبات قابل توجهی بوده و با توجه به گستردگی سازمان‌های طرف قرارداد، در آینده با تغییر رویکردها یا تغییر مدیریتها، نوسان شدیدی را در حوزه ارتباط با صنعت شاهد نخواهیم بود.

مدیر دفتر همکاری‌های علمی و صنعتی دانشگاه به برنامه‌های در دست اقدام و اجرا شده در این حوزه اشاره کرد و گفت: بعد از طراحی زیر ساخت‌های این مجوعه و اجرای برنامه‌هایی همچون «راه‌اندازی دفتر تعاملات با صنایع مختلف»، «اجرای بازدیدهای عارضه‌یابی از صنایع برای اساتید دانشگاه» و ... در سال 95، در نظر داریم برای سال آینده کلینیک‌های تخصصی صنایع مختلف را در دانشگاه راه‌اندازی کنیم.

وی پیش بینی کرد که در سال آینده با گلوگاه کمبود نیروی انسانی روبه رو خواهیم شد و از مجموعه‌های پشتیبانی‌کننده به ویژه معاونت اداری و پشتیبانی در سطح دانشگاه، درخواست همکاری تعامل و همکاری بیشتر کرد.
پاسخ
اعطای گواهی تأییدیه علمی به 3 اختراع محققان دانشگاه سمنان
دانشگاه سمنان

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان از دریافت گواهی تأییدیه علمی سه اختراع محققان دانشگاه سمنان از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران خبر داد.

‌به گزارش ایسنا، دکتر سیف‌الله سعدالدین با اعلام این خبر اظهار کرد: این اختراعات در اسفند ماه امسال با همکاری مرجع منطقه‌ای مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان موفق به اخذ تاییدیه علمی شدند.

وی افزود: یکی از این اختراعات «ترانزیستور نانو مقیاس با دیود تونلی ایساکی دوگانه» متعلق به پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، محمد کاظمی انوری فرد و دکتر علی اصغر اروجی عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه سمنان بود.

سعدالدین «سیستم رشد بلور پتاسیم دی هیدروژن فسفات درجهت تولید (KDP) هارمونیک دوم» متعلق به پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، فاطمه براتی و دکتر حمیدرضا قلی پور دیزجی عضو هیأت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه سمنان را دیگر اختراعی عنوان کرد که موفق به اخذ این تاییدیه شده است.

به گفته رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان ، اختراع «فرایند تهیه آنتی‌اکسیدان کورکومین از زردچوبه با استفاده از آب زیر دمای بحرانی» متعلق به پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، پویا متحدین و دکتر علی حقیقی اصل عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه سمنان هم دارای تاییدیه علمی شد.

سعدالدین خاطرنشان کرد: این اختراعات پس از ارزیابی و اعتبارسنجی و تأیید پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، گواهی تأییدیه علمی از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران دریافت کردند.
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اخبار و اطلاعات دانشگاه آزاد keiivan 70 14,261 1395/11/1 ، 12:12 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار جذب عضو هيات علمي در رشته‌ها و گرايش‌هاي مختلف در دانشگاه keiivan 23 6,159 1395/5/12 ، 05:06 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار پیرامون صندوق رفاه و ستاد عمره دانشجویان و امور مربوط به خوابگاه های دانشجویی keiivan 47 8,968 1395/3/14 ، 09:44 صبح
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار و اطلاعات دانشگاه پیام نور/موسسات فراگیر keiivan 29 5,642 1394/12/5 ، 02:55 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار و اطلاعات دانشگاه جامع علمي كاربردي keiivan 15 4,193 1394/11/1 ، 04:44 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اختصاص وام به دانشجویان روزانه دکتری keiivan 0 607 1393/8/3 ، 09:59 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار پیرامون ایجاد رشــــتـه هــای جدیــد در مقـــاطــع مختلف در دانشگاه ها keiivan 6 1,625 1393/7/7 ، 09:12 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار پیرامون دانشگاه های پردیس keiivan 26 8,910 1392/8/13 ، 10:22 عصر
آخرین ارسال: keiivan

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان