امتیاز موضوع:
  • 47 رأی - میانگین امتیازات: 3.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخبار و اطلاعات دانشگاه آزاد
#1

جذب دانشجوی کارشناسی در واحدهای علوم تحقیقات دانشگاه آزاد ممنوع استرییس واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد با بیان اینکه در شهرستان گرمسار یک واحد علوم و تحقیقات راه‌اندازی خواهد شد، گفت: واحدهای علوم و تحقیقات تنها مجاز به جذب دانشجویان در سطح کارشناسی ارشد و دکتری هستند.

به گزارش ایسنا، دکتر خسرو دانشجو از امضای تفاهم‌نامه برای راه‌اندازی مرکز تحقیقات کویرشناسی در گرمسار توسط واحد علوم و تحقیقات و حفاظت محیط زیست استان سمنان خبر داد و گفت: حرکت‌های علمی در این سطح می‌تواند الگویی برای فعالیت‌های علمی سایر دانشگاه‌های کشور در مناطق و استان های مختلف شود.

وی با بیان این مطلب که مرکز کویرشناسی توسط واحد علوم و تحقیقات از لحاظ نرم افزاری، سخت افزاری، اعضاء هیأت علمی، آزمایشگاه و نیروهای متخصص تجهیز خواهد شد، ادامه داد: دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دکتری منابع طبیعی واحد علوم و تحقیقات برای فعالیت های علمی و آزمایشگاهی خود از مرکز کویرشناسی گرمسار استقبال خواهند کرد و این مرکز نیز به خودکفایی خود و کشور در حوزه های مربوطه کمک شایانی خواهد نمود.

دکتر دانشجو در بخش دیگری از سخنان خود به تجربه های دانشگاه آزاد در مدیریت بیمارستانی اشاره کرد و با بیان اینکه هم اکنون بیمارستان بوعلی سینا در تهران یکی از قطبهای بهداشتی و درمانی تهران محسوب می‌شود، گفت: واحد علوم و تحقیقات نیز مجهزترین بیمارستان منطقه خاورمیانه را با هدف تربیت نیروهای فوق تخصص پزشکی احداث کرده است و درآینده‌ای نزدیک به بهره برداری خواهد رساند.

رئیس واحد علوم و تحقیقات تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی و واحد علوم وتحقیقات آمادگی کامل خود جهت مدیریت بیمارستانی و درمانی بیمارستان شهید رضایی شهرستان دامغان را اعلام می دارد.

دکتر دانشجو با ذکر اینکه شهرستان دامغان نیازمند ارتقاء سطح بهداشتی و درمانی وحود مراکز بیمارستانی است، یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی کامل خود در این زمینه را اعلام می دارد تا به هر نحو مقتضی که مدیریت استان سمنان ایجاب کند زمینه‌های ارتقاء و بهره‌مندی مردم منطقه از خدمات درمانی را فراهم کند.
پاسخ
#2


رییس منطقه دو دانشگاه آزاد: هیات امنای استانی در استان زنجان تشکیل می‌شود
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 91101408471
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۸
154-10.jpg

رییس دانشگاه آزاد اسلامی منطقه 2 کشور، گفت: ساختن آینده بدون تخریب گذشته و با تعامل و مشارکت امکان‌پذیر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، فرامرز فتح‎نژاد در مراسم تودیع و معارفه رییس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان، تصریح کرد: دانشگاه مرکز تولید و پرورش عالمان و بزرگان است که استان زنجان در خصوص این مهم رتبه ممتازی را دارد و با حمایت بزرگان درجات بالای علمی را از آن خود کرده است.

وی با بیان اینکه جایگاه زنجان از لحاظ علمی در کشور خاص و ویژه است، تصریح کرد: آینده روشنی را برای این دانشگاه می‎بینیم، چرا که جایگاه علمی برتر در دنیا را تنها با امیدواری به قدرت جوانان با استعداد ایران کسب کرده‌ایم.

فتح‎نژاد با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد راه طولانی را از لحاظ جمعیتی پیموده است و به اندازه مناسب نیز رشد داشته و توانسته بسیاری از مسایل مملکت را حل کند، اظهار کرد: در برنامه‌های کیفی و فرهنگی با استفاده از تجربیات توانستیم به قله‌ها برسیم و این راه پرپیچ و خم جز با تعامل و مشارکت امکان‌پذیر نخواهد شد.

وی با اشاره به تغییر سیستم دانشگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: این تغییر سیستم دانشگاهی از متمرکز به غیرمتمرکز و استانی تبدیل می‌شود که در این راستا در حل پایه‌ریزی مقدمات تشکیل هیأت امنای استانی در این استان هستیم.

فتح‌نژاد، خاطرنشان کرد: طبق این تغییر سیستم، اهم تصمیمات در واحدهای دانشگاه آزاد و هیأت امنا گرفته می‌شود و تغییر و تحول یک سیستم طبیعی است.

در ادامه اصغر پرتوی رییس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان، گفت: توسعه در زمینه‌های مختلف این دانشگاه و ارتقای کیفیت آموزشی از اهداف اصلی بود که در این راستا، این دانشگاه دارای 320 عضو هیأت علمی بوده و رشته‌های تحصیلی نیز از 45 رشته به 135 رشته توسعه پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه تعداد دانشجویان از 8 هزار به 14 هزار افزایش یافته است، اظهارکرد: دانشگاه آزاد اسلامی زنجان در عرصه‎های مختلف موفقیت‎هایی را از آن خود کرده است. همچنین در خصوص کارگاه‎ها، آزمایشگاه‌‎ها و نمازخانه‌ها نیز از پیشرفت قابل توجهی برخوردار است.

انتهای پیام
پاسخ
#3


فرهاد دانشجو: دانشگاه آزاد از هیچ کاندیدی حمایت نمی‌کند
» سرویس: دانشگاه و حوزه - فرهنگي
کد خبر: 92012005820
سه‌شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۲
100353daneshloo171.jpg

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری، گفت: دانشگاه آزاد طرفدار هیچ کاندیدایی نیست و فقط بر حسب وظیفه از انتخابات پرشور و آگاهانه حمایت می‌کند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر فرهاد دانشجو رییس دانشگاه آزاد در دیدار نوروزی فرماندهان و شورای فرماندهی **** کارکنان دانشگاه آزاد، با تاکید بر جایگاه والا و برجسته **** در کشور، اظهارکرد: در هر جایی که ****، انحراف و یا دشمنی با نظام و اسلام ببیند برخورد می‌کند و از نظام جمهوری اسلامی ایران و مسوولین آن دفاع می‌کند.

وی پایبندی به نظم را ارزشمند عنوان کرد و افزود: همه باید در اجرای قوانین و ایجاد نظم دقت کنیم، همچنین ****یان باید در تمامی زمینه‌ها بصیرت و تفکر لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: باید با فکر و اندیشه و درایت از بروز اتفاقات ناگوار جلوگیری و همواره خود را برای مقابله با دشمن آماده کنیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان ضمن آرزوی توفیق، با اشاره به عملکرد مثبت **** دانشگاه آزاد اسلامی در سال گذشته از زحمات تمامی مسوولین ****ی تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام
پاسخ
#4

فرهاد دانشجو به رییس منطقه 16 دانشگاه آزاد تاکید کرد:

استفاده از امکانات واحدهای دانشگاه آزاد مناطق زلزله‌زده
» سرویس: دانشگاه و حوزه - صنفي، دانشجويي
کد خبر: 92012106809
چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۱
14-289.jpg

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در نامه‌ای خطاب به رییس منطقه 16 دانشگاه آزاد بر کمک رسانی به مردم زلزله زده بوشهر، تاکید کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر فرهاد دانشجو ضمن همدردی با مردم زلزله‌زده بوشهر در نامه‌ای خطاب به ایروان مسعودی اصل رییس منطقه 16 دانشگاه آزاد، اظهار کرد: از تمام توان واحدهای دانشگاه آزاد در استان بوشهر در راستای کمک رسانی به منطقه زلزله‌زده استفاده شود.

وی با تاکید بر حضور مسوولین دانشگاه آزاد استان بوشهر در مناطق زلزله‌زده به منظور همدری و کمک‌رسانی مادی و معنوی به آنان، تصریح کرد:‌ از هیچ کمک و کوششی در این زمینه دریغ نکنید.

همچنین، دانشجو در پایان خواستار ارائه گزارشی از نحوه کمک‌رسانی و اقدامات صورت گرفته در مناطق زلزله‌زده از سوی مسوولین دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر شد.

انتهای پیام
پاسخ
#5

طرح جابجایی استانی اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد در دست بررسی

معاون دانشگاه آزاد: مربیان دانشگاه بدون پیش‌شرط بورسیه می‌شوند
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92020503371
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۲
101609bolandi1-hosein.jpg

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی از اضافه شدن 1060 استادیار در سال 91 به بدنه اعضای هیات علمی این دانشگاه خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر حسین بلندی در مراسم افتتاح کارگاه باز آموزی مقررات و آئین نامه آموزشی در واحد تهران جنوب به ایجاد دو شورای مرکزی جذب و بورس در سال گذشته اشاره و تصریح کرد : پس از تشکیل مرکز امور هیات علمی که در هیات عالی جذب شورای عالی ****** فرهنگی به تصویب رسیده است امروز شاهد تشکیل هیات اجرایی جذب در تمامی استانها هستیم.

دکتر بلندی اظهار داشت: با مجوز های اخذ شده از هیات ممیزه بیش از 1060 استادیار به بدنه اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه شد .

وی با اشاره به پیشتازبودن فرهاد دانشجو در بحث تعیین تکلیف و برنامه ریزی برای بدنه اعضای هیات علمی، اظهار کرد: همه افرادی که مربی دانشگاه آزاد اسلامی هستند، بدون در نظر گرفتن شرط سنی، مسولیتهای اجرایی و اخذ پذیرش در دوره دکتری، می توانند بورسیه این دانشگاه محسوب شوند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید به اینکه تصویب اولیه رشته ها و ارتقاء واحدها و مراکز آموزشی در شورای گسترش صورت می گیرد، گفت:‌ یک هزار و 583 رشته محل که دارای مشکلاتی بودند، موافقت مشروط گرفتند.

وی به کسب مجوز برای راه اندازی بیش از 534 رشته محل جدید از وزارت علوم و تدوین طرح جامع آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: بر اساس این طرح واحدها و مراکز دانشگاهی با تعامل و تقسیم کار،‌ بهترین کیفیت را با امکانات موجود به دانشجویان ارائه می دهند .

بلندی گفت: طرح جابجایی اعضای هیات علمی در درون هر استان در صورت موافقت واحدهای مبدا و مقصد و همچنین رئیس هیات اجرایی جذب استانی در حال بررسی است.

وی با اشاره به اینکه رتبه بندی علمی واحدها در شورای عالی نظارت دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد، یادآور شد:‌ این شورا متشکل از چهار کمیته آموزشی،‌ پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی است که هر کدام از آنها شاخص های مربوط به حوزه خود را تعیین و بررسی می کنند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: ‌پس از اعلام ارزیابی شورای عالی نظارت در خصوص رتبه بندی علمی واحدها و مراکز آموزشی، ارزیابی بین المللی را در دستور کار قرار می دهیم.

بلندی با تاکید بر بازنگری برنامه های درسی اظهار داشت:‌ یکی از شاخصها در تعیین رتبه بندی علمی،‌ بررسی عملکرد واحدها در تعداد برنامه های درسی بازنگری شده، میزان پاسخگویی به نیاز بازار کار و صنعت و همچنین تحقق فرمان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی در سال جاری است.

وی بیان کرد:‌ اگر امروز ایران در خیلی از حوزه ها برای انتقال علم و فناوری به دنیا مقتدرانه اعلام آمادگی می کند،‌ نتیجه بهره گیری از برنامه های درسی و استادان متعهد و متخصص است که باید ادامه پیدا کند.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 90004
پاسخ
#6

طرح جابجایی استانی اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد در دست بررسی

معاون دانشگاه آزاد: مربیان دانشگاه بدون پیش‌شرط بورسیه می‌شوند
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92020603644
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۵
150407danesh-4110.jpg

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی از اضافه شدن 1060 استادیار در سال 91 به بدنه اعضای هیات علمی این دانشگاه خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر حسین بلندی در مراسم افتتاح کارگاه باز آموزی مقررات و آئین نامه آموزشی در واحد تهران جنوب به ایجاد دو شورای مرکزی جذب و بورس در سال گذشته اشاره و تصریح کرد : پس از تشکیل مرکز امور هیات علمی که در هیات عالی جذب شورای عالی ****** فرهنگی به تصویب رسیده است امروز شاهد تشکیل هیات اجرایی جذب در تمامی استانها هستیم.

دکتر بلندی اظهار داشت: با مجوز های اخذ شده از هیات ممیزه بیش از 1060 استادیار به بدنه اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه شد .

وی با اشاره به پیشتاز بودن فرهاد دانشجو در بحث تعیین تکلیف و برنامه‌ریزی برای بدنه اعضای هیات علمی، اظهار کرد: همه افرادی که مربی دانشگاه آزاد اسلامی هستند، بدون در نظر گرفتن شرط سنی، مسولیتهای اجرایی و اخذ پذیرش در دوره دکتری، می توانند بورسیه این دانشگاه محسوب شوند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید به اینکه تصویب اولیه رشته ها و ارتقاء واحدها و مراکز آموزشی در شورای گسترش صورت می گیرد، گفت:‌ یک هزار و 583 رشته محل که دارای مشکلاتی بودند، موافقت مشروط گرفتند.

وی به کسب مجوز برای راه اندازی بیش از 534 رشته محل جدید از وزارت علوم و تدوین طرح جامع آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: بر اساس این طرح واحدها و مراکز دانشگاهی با تعامل و تقسیم کار،‌ بهترین کیفیت را با امکانات موجود به دانشجویان ارائه می دهند .

بلندی گفت: طرح جابجایی اعضای هیات علمی در درون هر استان در صورت موافقت واحدهای مبدا و مقصد و همچنین رئیس هیات اجرایی جذب استانی در حال بررسی است.

وی با اشاره به اینکه رتبه بندی علمی واحدها در شورای عالی نظارت دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد، یادآور شد:‌ این شورا متشکل از چهار کمیته آموزشی،‌ پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی است که هر کدام از آنها شاخص های مربوط به حوزه خود را تعیین و بررسی می کنند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: ‌پس از اعلام ارزیابی شورای عالی نظارت در خصوص رتبه بندی علمی واحدها و مراکز آموزشی، ارزیابی بین المللی را در دستور کار قرار می دهیم.

بلندی با تاکید بر بازنگری برنامه های درسی اظهار داشت:‌ یکی از شاخصها در تعیین رتبه بندی علمی،‌ بررسی عملکرد واحدها در تعداد برنامه های درسی بازنگری شده، میزان پاسخگویی به نیاز بازار کار و صنعت و همچنین تحقق فرمان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی در سال جاری است.

وی بیان کرد:‌ اگر امروز ایران در خیلی از حوزه ها برای انتقال علم و فناوری به دنیا مقتدرانه اعلام آمادگی می کند،‌ نتیجه بهره گیری از برنامه های درسی و استادان متعهد و متخصص است که باید ادامه پیدا کند.

انتهای پیام
پاسخ
#7


برگزاری سالانه 24 آزمون آیلتس توسط دانشگاه آزاد
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92020704461
شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۱
24-306.jpg

آزمون آیلتس توسط دانشگاه آزاد اسلامی در هر سال 24 بار در تهران و شش بار در شهرستان‌ها برگزار می‌شود که به داوطلبان این فرصت را می‌دهد که در زمان موردنظر در این آزمون شرکت کنند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر ناصر اقبالی رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد، گفت: با توجه به درخواست زیاد داوطلبان، آزمون آیلتس دانشگاه آزاد در هر سال 24 آزمون در تهران (یعنی در هر ماه 2 آزمون) و شش آزمون در شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به این موضوع شهروندان متقاضی شهرستان‌ها دیگر نیازی به مراجعه به تهران ندارند و می‌توانند به واحدهای مجری در شهرهای نزدیک به مکان زندگی خود مراجعه کنند، در حال حاضر واحدهای دانشگاه آزاد در شهرهای شیراز، رشت و کرمانشاه برگزارکنندگان این آزمون هستند.

اقبالی با بیان اینکه تعداد شرکت‌کنندگان در هر دوره آزمون آیلتس 300 نفر است، تصریح کرد: ما تلاش می‌کنیم که این آزمون را به صورت منظم در هر سال برگزار کنیم.

وی در مورد نحوه ثبت‌نام در آزمون‌های آیلتس، گفت: ثبت‌نام بر روی وب سایت ielts.iauset.com به صورت آنلاین انجام می‌شود که هر داوطلب می‌تواند با مراجعه به این سایت پس از اطمینان از فعال بودن پروفایل خود نسبت به ثبت‌نام اقدام کند، البته انصراف پس از ثبت‌نام قطعی در این آزمون امکان‌پذیر نیست.

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در خصوص حداقل سن برای شرکت در این آزمون، اظهارکرد: برای شرکت در این آزمون داوطلبان باید 16 سال کامل را داشته باشند تا بتوانند بر اساس قانون IDP در IELTS ثبت‌نام کنند.

وی در خصوص کیفیت برگزاری این آزمون در ایران، گفت: دانشگاه آزاد در برگزاری آزمون IELTS یکی از موفق‌ترین برگزارکنندگان این آزمون شناخته شده که به خاطر همین موضوع ایران، نیوزلند و روسیه جوایزی را دریافت کرده‌اند.

اقبالی با بیان اینکه این آزمون در دو بخش کتبی و شفاهی برگزار می‌شود، اظهارکرد: آزمون IELTS در دو سطح جنرال و آکادمیک برگزار می‌شود که داوطلبان باید توجه داشته باشند با توجه به نیاز خود در این آزمون‌ها ثبت‌نام و شرکت کنند، البته در مورد برگزاری هرکدام از این آزمون‌ها از قبل روابط عمومی مرکز آزمون اطلاع رسانی خواهد کرد و داوطلبان می‌توانند اطلاعات موردنظر را از طریق سایت http://www.pubr-azmoon.com مشاهده کنند.

وی در پایان، گفت: اشاره کرد: متقاضیان اگر در مراحل ثبت‌نام با سؤال یا ابهامی مواجه شدند، می‌توانند از طریق سایت روابط عمومی مرکز آزمون به نشانی http://www.pubr-azmoon.com سؤال خود را مطرح یا به نشانی porsesh@azmoon.net ایمیل خود را ارسال کنند تا کارشناسان مرکز در اسرع وقت به آنها پاسخ دهند.

انتهای پیام
پاسخ
#8


بخشنامه نحوه فعالیت انتخاباتی دانشگاه آزاد ابلاغ شد
» سرویس: دانشگاه و حوزه - فرهنگي
کد خبر: 92021510046
یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۸
14-471.jpg

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه‌ نحوه فعالیت واحدها و مراکز دانشگاهی در خصوص انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر را به کلیه مناطق، واحدها، مراکز و آموزشکده‌های فنی‌وحرفه‌ای ابلاغ کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر حیدرعلی شایانفر معاون هماهنگی دانشگاه آزاد بخشنامه‌ نحوه فعالیت انتخاباتی دانشگاه آزاد را ابلاغ کرد.

متن کامل بخشنامه به شرح زیر است:

تقارن انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهرها در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، وظیفه اقشار جامعه ایران اسلامی به خصوص نخبگان را سنگین تر و حساس‌تر کرده است، بنابراین امید است مسوولین دانشگاه آزاد اسلامی در سطح سازمان مرکزی، مناطق، سازمان سما، واحدها،‌ مراکز و آموزشکده ها ضمن رعایت مفاد بخشنامه حاضر با تدبیر و تصمیم‌گیری درست و بجا شرایط و بستر مناسب جهت گذر از این مرحله حساس تاریخی را فراهم سازند و سیاست‌ها و چارچوب کلی تدوین شده در ذیل را به خوبی تبیین کنند.

- واحدها در خصوص حضور حداکثری و بصیرت افزایی قشر دانشگاهیان برنامه‌های خود را پس از طرح و تصویب در شورای فرهنگی واحد اجرا کنند. در این زمینه استفاده از راهنمایی و ارشادات دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری نیز توصیه می‌شود.

صرفاً تشکل‌های سیاسی اسلامی و **** در واحدهای دانشگاهی می‌توانند در چارچوب ضوابط و مقررات و پس از اخذ مجوز از هیات نظارت و مبادی ذیربط از کاندیداها جهت سخنرانی دعوت کنند ولی هیچ کدام از روسای واحدها و مناطق و دیگر مسوولین واحدها حق دعوت از کاندیداها و یا اعلام طرفداری و تبلیغ برای آنها را ندارند.

معاونین، مشاورین، مدیران کل و مسوولین سازمان مرکزی و سازمان سما و روسای مناطق، واحدها، مراکز و آموزشکده‌ها در صورتی که کاندیدای شورای شهر یا ریاست جمهوری شوند باید در زمان مقرر رسمی برای تبلیغات تا اعلام نتایج انتخابات اقدام به اخذ مرخصی کنند.

معاونین، مشاوران، مدیران کل و مسوولین سازمان مرکزی و سازمان سما و روسای مناطق، واحدها، مراکز و آموزشکده‌ها اجازه تبلیغ یا فعالیت به نفع کاندیداها را ندارند و مصرانه باید از هر گونه عمل که شائبه نقض این موضوع را داشته باشد جلوگیری کنند و در صورتی که تمایل به همکاری با ستادهای انتخاباتی هر یک از کاندیداها را داشته باشند باید قبل از شروع همکاری استعفای خود را به مسوول مستقیم و بلافصل خود ارائه کنند.

انتهای پیام
پاسخ
#9


جزییات بخشنامه ماموریت و انتقال کارکنان زن متاهل دانشگاه آزاد
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92021711810
سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۵
14-471.jpg

بخشنامه ماموریت و انتقال کارکنان زن متأهل دانشگاه آزاد از سوی معاون اداری مالی دانشگاه به تمامی دبیرخانه‌های شورای مناطق، واحدها و مراکز آموزشی ابلاغ شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد خجسته معاون اداری مالی دانشگاه آزاد بخشنامه مأموریت و انتقال کارکنان زن متأهل را ابلاغ کرد که متن آن به شرح زیر است:

برابر مصوبه بیست‌ویکمین جلسه هیأت رییسه دانشگاه و به منظور رفاه حال کارکنان زن شاغل در دانشگاه آزاد، از این پس موضوع تقاضای ماموریت و انتقالشان به تبعیت از همسر، پس از حصول شرایط ذیل قابل طرح در شورای اداری و مالی دانشگاه است.

-همسر فرد متقاضی باید از کارکنان تمام وقت یکی از ارگان­‌ها و سازمان­‌های دولتی یا دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

- موضوع اشتغال همسر فرد مورد نظر باید به تأیید بالاترین مقام آن سازمان رسیده باشد.

-در صورتی که فرد مورد نظر متقاضی مأموریت و یا انتقال از یک واحد دانشگاهی به واحد دیگر واقع در یک استان باشد مراتب پس از کسب موافقت واحدهای مبداء و مقصد و نیز دبیر هیأت امنای استان قابل بررسی می‌شود.

-در صورتی که فرد مورد نظر متقاضی مأموریت و یا انتقال از یک واحد دانشگاهی به واحد دیگر واقع در سایر استان‌ها باشد، مراتب پس از کسب موافقت واحدهای مبداء و مقصد و نیز دبیران هیأت امنای دو استان قابل بررسی است.

-تقاضای انتقال فرد متقاضی پس از دو سال مأموریت متوالی وی در واحد مقصد و رضایت از عملکرد مأمور، قابل بررسی است.

البته هرگونه تقاضای مأموریت و یا انتقال به واحدهای دانشگاهی مستقر در استان‌های تهران و البرز در صورت حصول شرایط فوق‌الذکر و موافقت شورای اداری و مالی دانشگاه منوط به تأیید رییس دانشگاه آزاد خواهد بود.

مسئولیت حسن اجرای مفاد بخشنامه بر عهده رؤسا و معاونان اداری و مالی واحدهای دانشگاهی می‌باشد.

انتهای پیام

پاسخ
#10


مدیران دانشگاه آزاد ارزیابی فرهنگی می‌شوند
» سرویس: دانشگاه و حوزه - فرهنگي
کد خبر: 92022617813
پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۱
uni.jpg

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در گردهمایی روسای دانشکده‌های سما گفت: در عرصه برنامه‌های فرهنگی در صدد هستیم تا مدیران خود را ارزیابی کنیم تا از این طریق متوجه شویم آنها چه قدر دغدغه دینی دارند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر صمد مومن بالله معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در سیزدهمین گردهمایی سراسری روسای دانشکده های سما با تقدیر از فعالیت‌های موثر مدارس و آموزشکده‌های سما طی سال‌های گذشته گفت: مراکز آموزشی و مدارس سما علاوه بر این که در کنار دانشگاه‌ آزاد اسلامی نقش مهمی را ایفا کردند توانستند سهم عظیمی از آموزش و پرورش را نیز برعهده بگیرند.

وی افزود: در سیاق دینی و ایرانی ما افراد بسیاری وجود دارند که اندیشه‌های آنان اساس نظام فکری ما را تا به امروز شکل داده است، متاسفانه در مباحث علوم انسانی هنوز بسیاری از اندیشه‌های غربی غالب است در صورتی که ما از اندیشه و آرا بزرگان خود غافلیم.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به روند تاریخی شکل گیری دانشگاه‌ها در جوامع مختلف اظهار کرد: خاستگاه شکل‌گیری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی مدارس است اما با این وجود امروز در جوامعی مانند جامعه ما شکاف عظیمی میان مدرسه و دانشگاه رخ داده است.

وی با تاکید بر اینکه ما دانشگاه را از جامعه نیز جدا کرده‌ایم، افزود: اگر به اهمیت این موضوع پی ببریم که مبدا همه تحولات دانشگاه است آن وقت می فهمیم که چه رسالتی بر عهده ما گذاشته شده است.

مومن بالله در ادامه گفته‌های خود به اهمیت مسائل فرهنگی در دانشگاه‌ها پرداخت و گفت: در عرصه برنامه‌های فرهنگی در صدد هستیم تا مدیران خود را ارزیابی کنیم تا از این طریق متوجه شویم آنها چه قدر دغدغه دینی دارند.

وی ادامه داد: اگر مدیران دانشگاه آزاد اسلامی را متخلق به اخلاق اسلامی کنیم، انجام بسیاری از امور فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی آسان تر می‌شود.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین گفت: از مدیران دانشگاه آزاد اسلامی انتظار می‌رود ارتباطی صمیمی با لایه‌های دیگر دانشگاه مانند اساتید و دانشجویان داشته باشند.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71476
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اخبار و اطلاعات دانشگاههای سراسری ( روزانه و شبانه ) keiivan 263 50,306 1396/7/8 ، 01:56 صبح
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار پیرامون صندوق رفاه و ستاد عمره دانشجویان و امور مربوط به خوابگاه های دانشجویی keiivan 49 14,355 1396/1/25 ، 01:31 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار جذب عضو هيات علمي در رشته‌ها و گرايش‌هاي مختلف در دانشگاه keiivan 23 9,776 1395/5/12 ، 05:06 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار و اطلاعات دانشگاه پیام نور/موسسات فراگیر keiivan 29 9,355 1394/12/5 ، 02:55 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار و اطلاعات دانشگاه جامع علمي كاربردي keiivan 15 6,732 1394/11/1 ، 04:44 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  مقایسه بین چند دانشگاه و موسسات آموزش عالی FakeEngineer 0 1,265 1394/2/24 ، 03:22 عصر
آخرین ارسال: FakeEngineer
  صنعتی شریف و صنعتی اصفهان در جمع 400 دانشگاه برتر جهان keiivan 0 1,379 1394/2/2 ، 11:20 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  آذین: وزارت علوم از ادامه فعالیت دانشگاه ایرانیان جلوگیری کند keiivan 0 1,139 1393/9/25 ، 06:19 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  جزییات پرونده تخلفات مالی 19 تن از مسئولان و پرسنل دانشگاه آزاد keiivan 0 1,130 1393/8/19 ، 09:41 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار پیرامون ایجاد رشــــتـه هــای جدیــد در مقـــاطــع مختلف در دانشگاه ها keiivan 6 2,770 1393/7/7 ، 09:12 عصر
آخرین ارسال: keiivan

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان