امتیاز موضوع:
  • 19 رأی - میانگین امتیازات: 2.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخبار پیرامون ایجاد رشــــتـه هــای جدیــد در مقـــاطــع مختلف در دانشگاه ها
#1

فردا؛ پایان مهلت ثبت‌نام

ایجاد رشته ارشد یادگیری الکترونیکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92021308405
جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۳
6258.jpg

رشته کارشناسی ارشد یادگیری الکترونیکی برای اولین بار در دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران راه‌اندازی شد.

دکتر ریتا مجتهدزاده معاون آموزشی دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی (ایسنا) منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: در دانشکده مجازی رشته کارشناسی ارشد یادگیری الکترونیکی برای اولین بار درکشور راه اندازی شده است، همچنین رشته‌های کارشناسی ارشد آموزش پزشکی، ارشد کنترل نظارت دارو،‌ ارشد کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی و کارشناسی نیمه حضوری پرستاری نیز ایجاد شده است.

وی با اشاره به مهلت ثبت‌نام در فراخوان پذیرش دانشجو تا فردا 14 اردیبهشت ماه، گفت: آزمون ورودی این دوره تا اول خرداد ماه دارد.

مجتهد زاده تصریح کرد: شرایط پذیرش دانشجو در این آزمون‌ها گذراندن آزمون‌های کتبی و مصاحبه است.

معاون آموزشی دانشکده دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: متقاضیان می‌توانند برای ثبت‌نام اینترنتی به سایت http://cme.tums.ac.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام
پاسخ
#2


رشته خبرنگاری در خوی راه‌اندازی می‌شود
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92022818611
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۲
1-1127.jpg

رییس دانشگاه علامه خویی از راه‌اندازی رشته خبرنگاری و مرکز مشاوره دانشجویی در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان غربی، دکتر "سقط فروش" رییس دانشگاه غیرانتفایی علامه خویی، اظهارکرد: موافقت اصولی برای راه‌اندازی چهار رشته تحصیلی کاردانی رشته خبرنگاری، کاردانی رشته حسابداری و کارشناسی پیوسته رشته حسابداری و کارشناسی ناپیوسته مدیریت امور بانکی برای پذیرش دانشجو از مهر ماه سال جاری اخذ شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد 147 نفر دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند، تصریح کرد: در حال حاضر 10 نفر عضو هیات علمی تمام وقت و 5 نفر استادیار و دانشیار به عنوان عضو هیات علمی نیمه وقت در این دانشگاه همکاری می‌کنند.

وی از راه‌اندازی مرکز مشاوره دانشجویی برای خواهران و برادران با حضور دو مشاور متخصص و باتجربه خبر داد و گفت: بزودی پایگاه مقاومت **** دانشجویی در این مجموعه راه‌اندازی می‌شود.

"سقط فروش" تعداد دانش آموختگان دانشگاه علامه خویی را تا به امروز 507 نفر اعلام کرد و گفت: دانشگاه علامه خویی به عنوان نخستین دانشگاه غیرانتفایی شهرستان خوی در سال 86 تصویب شد.

وی تولید علم و دانش را در جامعه از وظایف خطیری عنوان کرد و گفت: باید با تولید علم و دانش بتوانیم به نیازمندی‌های موجود جامعه در زمینه‌های فرهنگی، علمی، اقتصادی و سیاسی پاسخگو باشیم.

"سقط فروش" شهرستان خوی را خاستگاه علما و دانشمندان و مفاخر گران سنگی عنوان کرد و گفت: باید با تلاش شبانه‌روزی و با وحدت و همدلی بتوانیم گذشته طلایی و پربار این شهرستان را احیا کنیم.

انتهای پیام
پاسخ
#3


ایجاد 4 رشته گرایش جدید ارشد در دانشگاه صنعتی شاهرود
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92023019956
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۲
09-132.jpg

مدیر کل دفتر گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی، گفت: دانشگاه صنعتی شاهرود در رشته گرایش‌های آمار ریاضی، مهندسی برق گرایش قدرت، مدیریت ورزشی و کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی برای سال تحصیلی 93 -92 در مقطع ارشد دانشجو می‌پذیرد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سمنان، دکتر سیدابوالفضل حسنی اظهارکرد: برگزاری آزمون اختصاصی دوره‌های یادگیری الکترونیکی(مجازی) ویژه شاغلان و کارکنان دستگاه‌های دولتی و غیردولتی در رشته گرایش آمار ریاضی و مهندسی برق گرایش قدرت، مدیریت ورزشی و کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی با حداقل سه سال سابقه کار مورد تأیید مراجع ذیربط قانونی تحت نظارت آن سازمان بلامانع است.

وی افزود: ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته گرایش آمار ریاضی 20 نفر، مهندسی برق گرایش قدرت 20 نفر، مدیریت ورزشی 30 نفر و کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی 30 نفر است.

حسنی گفت: دانشگاه شاهرود در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کشور در رشته مهندسی برق گرایش مخابرات و رشته مهندسی عمران گرایش محیط زیست پذیرش دانشجو دارد.

انتهای پیام
پاسخ
#4


ایجاد رشته‌های زبان‌های چینی و عربی در دانشگاه سمنان
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92032212678
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۷
26-255.jpg

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان از ایجاد سه رشته جدید در مقاطع دکتری و کارشناسی در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سمنان، دکتر حمیدرضا محمدیان سمنانی با اعلام این خبر، افزود: شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد رشته‌های زبان چینی و مهندسی منابع طبیعی گرایش جنگلداری در مقطع کارشناسی و رشته زبان و ادبیات عرب در مقطع دکتری موافقت کرده است.

محمدیان ادامه داد: پذیرش دانشجو در این رشته‌ها از مهرماه انجام می‌شود.

دانشگاه سمنان هم اکنون دارای 221 رشته در مقاطع مختلف است که از این تعداد 62 رشته در مقطع کارشناسی و کاردانی و 61 رشته در مقطع دکتری است.

انتهای پیام
پاسخ
#5


ایجاد 17 رشته جدید دکتری و ارشد در پردیس 2 دانشگاه زابل
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92050200896
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۱
49-67.jpg

شورای گسترش آموزش عالی با پذیرش دانشجو در هفت رشته در دوره دکتری و 10 رشته در دوره کارشناسی ارشد در پردیس 2 دانشگاه موافقت کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام موافقت شورای گسترش آموزش عالی، 17 رشته جدید در پردیس شماره 2 دانشگاه زابل در دوره‌های دکتری و کارشناسی ارشد راه‌اندازی و ارائه می‌شود.

شایان ذکر است که پردیس 2 دانشگاه زابل از مهر امسال در این 17 رشته دانشجو می‌پذیرد.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71498
پاسخ
#6


راه‌اندازی چهار رشته جدید ارشد در دانشگاه صنعتی قم
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92052111935
دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۲۶

رییس دانشگاه صنعتی قم گفت: رشته کارشناسی ارشد قدرت گرایش الکترونیک، برق گرایش کنترل، عمران گرایش خاک و پی، مکانیک گرایش ساخت و کاربردی در دانشگاه صنعتی قم راه‌اندازی و از مهر ماه دانشجو می‌پذیرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) دکترسید محمدهادی مشکوه السادات، اظهارکرد: راه‌اندازی رشته کارشناسی ارشد قدرت گرایش الکترونیک، برق گرایش کنترل، عمران گرایش خاک وپی و مکانیک گرایش ساخت و کاربردی تصویب شده و از سال جدید 24 دانشجو می‌پذیرد.

وی افزود: تفاهم‌نامه علمی تحقیقاتی و پژوهشی با نیروی انتظامی استان قم منعقد شده است وهمچنین تفاهم‌نامه علمی تحقیقاتی و آموزشی با دانشگاه کاشان به منظور همکاری در تبادل استاد و پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد منعقد شده است.

انتهای پیام
پاسخ
#7

مدیرکل دفتر گسترش وزارت علوم :

شرایط صدور مجوز رشته‌ها سخت‌ می شود/ ظرفیت 8 موسسه غیرانتفاعی صفر شد
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 93070703865
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۳ - ۰۰:۱۹
ziafat-andishe_(1).JPG

مدیرکل دفتر گسترش وزارت علوم با بیان اینکه یکی از ماموریت‌های مهم دفتر گسترش، نظارت و بازنگری مجوزهای صادرشده رشته‌هاست گفت: امسال ظرفیت پذیرش حدود هشت موسسه غیرانتفاعی که شرایط لازم را نداشته‌اند، صفر شده است.

حسین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: برنامه اصلی شورای گسترش وزارت علوم سخت‌تر کردن شرایط اعطای مجوز رشته‌هاست تا یکسری الزامات بیشتر با وسواس بیشتر برای وضعیت هیات علمی دانشگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در گذشته شرط صدرو مجوز رشته دکتری، داشتن یک دانشیار بود گفت: در حال حاضر وجود دو دانشیار شرط شده و برای اعطای مجوز رشته‌های ارشد، حداقل وجود یک استادیار در دانشگاه متقاضی الزامی شده است.

حسینی با تاکید براینکه یکی از ماموریت‌های مهم دفتر گسترش نظارت برمجوزهای رشته‌های صادر شده است گفت: بخشی از این مساله به شورای گسترش و بخشی به دستگاه‌های نظارتی برمی‌گردد تا براساس گزارش‌های آن‌ها اعمال نظر کنیم.

وی با بیان اینکه امسال حدود 8 موسسه غیرانتفاعی ظرفیت‌شان صفر شده است اظهار کرد: در برخی موارد رشته‌های ارشد و در برخی رشته‌های کارشناسی صفر شده است و در برخی از موسسات نیز شاهد کاهش ظرفیت بوده‌ایم چرا که نسبت استاد به دانشجو در این دانشگاه‌ها رعایت نشده است.

مدیرکل دفتر گسترش وزارت علوم با اشاره به مصوبه شورای گسترش درباره دانشگاه آزاد نیز گفت: دانشگاه آزاد باید در هر رشته دکتری حداکثر 7 نفر و در مقطع ارشد 20 نفر پذیرش کند و بیش از این ظرفیت خلاف مقررات است.

حسینی در مورد پذیرش‌های بی رویه دانشگاه پیام نور در سال‌های گذشته نیز افزود: این مساله امسال کنترل شده است به گونه‌ای که در سال‌های گذشته در دو نوبت مهر و بهمن به دو شکل آموزش محور و آموزشی و پژوهشی دانشجو فراگیر پذیرش کردند که در رشته‌های ارشد تا 60 نفر پذیرش صورت می‌گرفته است اما از امسال حداکثر ظرفیت در شکل فراگیر پیام نور در مقطع ارشد 10 تا 15 نفر بوده است.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71493
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اخبار و اطلاعات دانشگاههای سراسری ( روزانه و شبانه ) keiivan 263 46,555 1396/7/8 ، 01:56 صبح
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار پیرامون صندوق رفاه و ستاد عمره دانشجویان و امور مربوط به خوابگاه های دانشجویی keiivan 49 13,425 1396/1/25 ، 01:31 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار و اطلاعات دانشگاه آزاد keiivan 70 21,068 1395/11/1 ، 12:12 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار جذب عضو هيات علمي در رشته‌ها و گرايش‌هاي مختلف در دانشگاه keiivan 23 9,208 1395/5/12 ، 05:06 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار و اطلاعات دانشگاه پیام نور/موسسات فراگیر keiivan 29 8,785 1394/12/5 ، 02:55 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار و اطلاعات دانشگاه جامع علمي كاربردي keiivan 15 6,363 1394/11/1 ، 04:44 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  مقایسه بین چند دانشگاه و موسسات آموزش عالی FakeEngineer 0 1,125 1394/2/24 ، 03:22 عصر
آخرین ارسال: FakeEngineer
  صنعتی شریف و صنعتی اصفهان در جمع 400 دانشگاه برتر جهان keiivan 0 1,241 1394/2/2 ، 11:20 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  آذین: وزارت علوم از ادامه فعالیت دانشگاه ایرانیان جلوگیری کند keiivan 0 975 1393/9/25 ، 06:19 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  جزییات پرونده تخلفات مالی 19 تن از مسئولان و پرسنل دانشگاه آزاد keiivan 0 999 1393/8/19 ، 09:41 عصر
آخرین ارسال: keiivan

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان