امتیاز موضوع:
  • 19 رأی - میانگین امتیازات: 3.26
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخبار پیرامون حمل و نقل هوایی و ریلی
#1
قطار مسافري تهران-مشهد از ريل خارج شد/ مسافران در رستوران سفر را به پايان رساندند


به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران،‌ به نقل از يک منبع آگاه ، قطار مسافري تهران-مشهد كه شب گذشته در ساعت 19:35 به مقصد مشهد ، ايستگاه راه آهن تهران را ترك كرده بود، با نزديك شدن به ايستگاه نقاب شهر سبزه وار در ساعت 5 بامداد امروز از ريل خارج شد.

بر اساس اين گزارش؛ پس از اقامه نماز صبح در ايستگاه نقاب سبزه وار، مسافران در قطار جاي مي گيرند و پس از گذشت دقايقي قطار به جاي حركت بر روي ريل به حاشيه خط كشيده مي شود كه اين امر موجب ايست كامل قطار مي شود .

گفتني است: پس از خروج 2 واگن و يك لكوموتيو از ريل كه تعداد مسافران اين 2 واگن به 80 مسافر مي رسيد و پس از تاخير در حركت قطار كه يك ساعت و نيم به طول انجاميد ، مسافران در رستوران و واگن هاي ديگر جاي داده شدند و قطار به حركت خود ادامه داد .

لازم به ذكر است ؛ قطار فوق قرار بود ساعت 7 صبح امروز به مشهد مقدس برسد اما ساعت 10:15 دقيقه به ايستگاه رسيد.

بر اساس اين گزارش ؛ علت اين سانحه از سوي ايستگاه اشتباه سوزن بان اعلام شده اما در حال حاضر علت اصلي خروج اين قطار مسافري در دست بررسي بيشتري است.

شايان ذكر است ؛ خوشبختانه قطار مسافري تهران - مشهد هيچ گونه واژگوني و سانحه جاني به همراه نداشته است.

اخبار تکميلي متعاقبا ارسال خواهد شد.


فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)
   
پاسخ
#2
معرفي600 ميليون پروژه ريلي به صندوق توسعه ملي

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران ، عبدالعلی صاحب‌محمدی در جمع خبرنگاران و در حاشیه نخستین نمایشگاه بین‌الملل حمل‌ونقل صنایع ریلی ایران، درباره‌ی درخواست بخش ریلی کشور از صندوق توسعه ملی اظهار کرد: بخش ریلی بیش از 600 میلیون یورو پروژه تعریف و به صندوق توسعه ملی معرفی کرده است. از مجموع اين پروژه ها 300 تا 400 میلیون یورو به بانک‌های عامل معرفی شده است و امیدواریم با توجه به شرایط بانک‌ها که در حال حاضر خیلی خوب نیست مشکل واگذاری تسهیلات حل شود.

صاحب‌محمدی تاکید کرد: امیدواریم در آینده منابع مالی مورد نیاز بخش ریلی تامین شود و به طور قطع امسال وضع بهتری در این زمینه خواهیم داشت.

وي با بیان این‌که رییس قطار مدیریت، اجرای مقررات و نظارت بر خدمات شرکت‌های مسافری و هم‌چنین برقراری ارتباط و تعامل مسیر‌های کنترل ترافیک و مجموعه پرسنل قطار‌ها را عهده‌دار است، گفت: در موارد بحران راه‌آهن پاسخ‌گوی تمام مسائل است، بنابراین باید افراد منتصب از سوی شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در قطار باشد.

درباره‌ی تصمیم اخیر راه‌آهن مبنی بر انتصاب رییسان قطار از سوی راه‌آهن گفت: در این زمینه هیچ مشکل قانونی و اجرایی وجود ندارد.

وی افزود: در جلسه یکشنبه گذشته با شرکت‌های خصوصی مسافری در این باره صحبت شد و به ابهام جزئی آنها پاسخ داده شد.

صاحب‌محمدی افزود: شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به عنوان سیاست‌گذار و لازم باید در مواردی تصمیم‌گیری کند.

وی با یادآوری وجود ستاد مدیریت بحران در تمامی استان‌های کشور اظهار کرد: این ستادهای در صورت بروز هر نوع واقعه با نماینده راه آهن سروکار دارند و فرامین تصمیم‌گیری شده برای رییس قطار لازم‌الاجراست و به گزارش‌های او استناد می‌شود.

صاحب محمدی ادامه داد: رییس قطار باید به ضابط قضایی تبدیل شود و ما به دنبال انجام کارهایی از این دست هستیم.

مدیر عامل شرکت راه‌آهن با بیان این‌که اگر رییس قطار از سوی شرکت‌های مسافری بخش خصوصی مشخص شود به دلیل حقوق‌بگیر بودن آنها از شرکت برخی مسائل را گزارش نمی‌کند، گفت: ما هزینه‌ی انتصاب روسای قطارها را پرداختیم تا بتوانیم پاسخ‌گوی کیفیت و نیز اتفاقات احتمالی در قطار‌ها باشیم./س
پاسخ
#3
ايمني ركن اساسي صنعت هوانوردي است

به گزارش سرويس اقتصادي باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط‌عمومي اداره‌كل فرودگاه‌هاي استان اردبيل، محمود رسولي‌نژاد در جلسه هماهنگي مديران و مسئولان فرودگاه اردبيل ضمن پاسخ به سئوالات حاضران با اشاره به نامگذاري امسال در عرصه فرودگاهي به عنوان سال ارتقاي ايمني و اقتصادي كردن فرودگاه‌ها اظهار داشت: مسئولان و كاركنان فرودگاه‌ها بايد براي تحقق اين شعار بيش از پيش تلاش كنند.

وي همچنين صرفه‌جويي در هزينه‌ها را يكي از اولويت‌هاي اساسي مجموعه برشمرد و تاكيد كرد: صرفه‌جويي به معناي هزينه نكردن نيست بلكه مديريت هزينه‌هاست.

مديرعامل شركت فرودگاه‌هاي كشور خاطرنشان كرد: شركت فرودگاه‌ها در خصوص مخارج مربوط به ايمني هرگز صرفه‌جويي نمي‌كند چراكه ايمني ركن اساسي صنعت هوانوردي محسوب مي‌شود.

رسولي‌نژاد از بخش‌هاي مختلف فرودگاهي نظير ساختمان پليس، بخش‌هاي فني، ترمينال مستقبلين، ترمينال در حال ساخت حج، ساختمان ايمني‌زميني و برج مراقبت ديدن كرد و با پرسنل آنها گفتگو كرد. .

گفتني است؛ فرودگاه اردبيل در طول هفته پذيراي مسافران تهران، مشهد، شهرستان‌هاي اردبيل است./س

پاسخ
#4
از باتلاق تا اينچه برون/ راه آهني که رکورد ساخت را به خود اختصاص داد

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران؛ ساخت راه آهن جدا از مصرف سوخت و آلودگي کمتر، امنيت بالايي را براي مسافران و حمل و نقل کالا به دنبال دارد.
کشور ما هم با وجود مهندسان، مشاوران و متخصصان حمل و نقل ريلي تلاش مي کند شبکه حمل و نقل ريلي را در سراسر کشور توسعه دهد، به طوريکه هم اکنون اکثر استانهاي کشور به اين شبکه متصل هستند و در عرصه بين المللي حرفي را براي گفتن دارد.
گزارش باليني به خبرنگاران وزارت راه و شهرسازي از راه آهن گرگان به اينچه برون که قرار است طي دو روز آينده به بهره برداري برسد، حاکي از آن است که اين راه آهن به دليل اهميت و موقعيت استراتژيکي بالا در کشور و همچنين اتصال آن به کشورهاي قزاقستان و ترکمنستان، جايگاه ويژه خود را در عرصه بين المللي پيدا کند.

*** اين خط آهن بخشي از کريدور شمال به جنوب را تکميل مي کند

براساس اين گزارش؛ اهميت اينچه برون از آن لحاظ براي ما اهميت دارد که بخشي از کريدور شمال به جنوب در اين پروژه به اتمام مي رسد، چرا که ايران شاهراه هاي مهمي در ارتباط با شرق اسيا، آسياي ميانه و به سمت اروپا دارد که راه آهن اينچه برون يکي از تکميل کنندگان اين کريدور به شمار مي رود.
محمد پردل نژاد مديرکل ساخت و توسعه راه آهن منطقه 2 گرگان به اينچه برون، در اين باره مي گويد؛ اين راه آهن هم همانند راه آهن مشهد به سرخس و جلفا و راه آهن قزوين به رشت که به انزلي و آستارا وصل مي شود، يکي از سرمايه هاي ملي کشور محسوب مي شود.
وي در اين باره مي گويد؛ ما صاحب يک زيرساخت و زيربناي ملي هستيم که وزارت راه و شهرسازي سازنده اين پروژه و در کنار آن شرکت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل کشور و بعد از آن معاونت ساخت و توسعه راه آهن و همچنين اداره کل ساخت و توسعه منطقه 2 گرگان در آن همکاري داشته اند.

*** فقر مصالح کار ساخت را مختل کرده بود

مديرکل ساخت و توسعه راه آهن منطقه 2 در ادامه، از مشکلات و سختي کار در اين پروژه مي گويد؛ فقر مصالح يکي از مشکلاتي بود که براي ساخت اين راه آهن با آن مواجه شديم، به طوري که منطقه اي مملو از رسوبات و آبرفت کار سقف را براي پيمانکار و کارگران سخت کرده بود که خوشبختانه توانستيم با حداقل هزينه و مطالعه روي معادن مختلف و همچنين تامين اعتبار کافي مشکلات را يکي پس از ديگري پشت سر گذاشته و ساخت راه آهن را با پيشرفت فيزيکي بالا به اتمام برسانيم.
وي اظهار داشت: در شرايط تحريم، ساخت راه آهني که بخشي از کريدور شمال به جنوب را تکميل مي کند، شايد از توان اکثر کشورها خارج باشد، اما خوشبختانه با توان متخصصان داخلي توانستيم اين پروژه را در طول يکسال به اتمام برسانيم.

*** منطقه باتلاقي را ريل گذاري کرديم

پر دل نژاد اضافه مي کند؛ با توجه به اينکه اين منطقه مملو از رسوبات و باتلاق ها و آبرفت هايي است، خوشبختانه با مطالعه لحظه به لحظه اين پروژه و تمهيدات لازم از سوي مسئولان وزارت راه و شهرسازي، مشاورين و متخصصان، توانستيم طراحي و اجراي پروژه را در زمان بندي مناسب به اتمام برسانيم.

**** پيشرفت فيزيکي راه آهن گرگان_ اينچه برون

در ادامه اين گزارش، مسعود پورقاز مدير پروژه راه آهن گرگان_ اينچه برون تصريح کرد: راه آهن گرگان_ اينچه برون با توجه به اينکه به کشورهاي ترکمنستان و قزاقستان متصل مي شود، از اهميت بالايي برخوردار است که با تکميل اين پروژه شبکه حمل و نقل ريلي از شمال به جنوب گسترش مي يابد.
وي در ادامه افزود: اين پروژه در تاريخ 24.12.90 قراردادي را با قرارگاه خاتم الانبياء به صورت EPC منعقد کرد و از فروردين سال 91، احداث اين پروژه عملياتي شد.
پورقاز اظهار داشت: بعد از انجام مراحل ارزيابي، مسير مورد نظر در اسرع وقت توسط اکيپ سازندگان و پيمانکاران آماده ساخت شد.
وي اضافه کرد: اين پروژه شامل 12 تقاطع غير همسطح است و همچنين يک پل رودخانه اي و 4 ايستگاه که شامل دو ايستگاه فرعي و دو ايستگاه اصلي است.
مدير پروژه راه آهن گرگان_ اينچه برون گفت: مسير اين راه آهن از ايستگاه قره تپه شروع مي شود که پس از طي 18 کيلومتر به ايستگاه گرگان جديد رسيده و بعد به سمت شمال در کيلومتر 78 به ايستگاه تعويض بوژي که کل مسير 80 کيلومتر است.
وي با بيان اينکه ميزان اعتبار براي اين پروژه 130 ميليارد تومان بود، گفت: پروژه فوق با پيشرفت فيزيکي 80 درصد و اعتباري بالغ بر 130 ميليارد تومان با قرارگاه سازندگي خاتم الانبياء منعقد شده بود، در طول يکسال به بهره برداري کامل رسيد.
وي گفت: اين پروژه ظرفيت جابجايي 7 ميليون تن بار را در سال دارد و هنوز براي دوخطه شدن اين مسير تصميماتي از سوي وزارتخانه و شرکت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل کشور گرفته نشده است.
پاسخ
#5

با وجود محدودیت مالی؛

پروژه‌های نیمه تمام ریلی امسال به سرانجام می‌رسند؟
» سرویس: اقتصادي - راه و ساختمان
کد خبر: 92022416314
سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۲
333333-1.jpg

با توجه به کاهش بودجه عمرانی در سال جاری یکی از دغدغه‌های اصلی، توسعه زیربناهای ارتباطی است که بخش ریلی با توجه به تاکید مقام‌های بلند پایه کشور بر گسترش روزافزون، بطور قطع با محدودیت‌هایی مواجه خواهد شد و گذر از این شرایط، مدیریت بهینه منابع را می‌طلبد.

به گزارش خبرنگار راه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در حالیکه یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس از رشد منفی هفت تا 22 درصدی بودجه عمرانی در سال 92 خبر می‌دهد باید در انتظار کار سخت مسئولان در بخش‌های مختلف حمل و نقل برای پیشبرد اهداف توسعه‌ و رسیدن به ارقام پیش‌بینی شده در برنامه توسعه پنجم باشیم.

بخش ریلی به عنوان یکی از ارکان چهارگانه جابه‌جایی بار و مسافر در کشور که به ادعای مسئولان با اتکا به آمار، امن‌ترین راه است، باید پروژه‌های نیمه تمام بسیاری را در سال جاری پیگیری کند تا به این ترتیب بتواند به اهداف از پیش تعیین شده در حجم بار جابه‌جا شده و نیز تعداد مسافران سالانه این بخش برسد؛ توفیقی که به اذعان رییس کمیسیون عمران مجلس با وجود تلاش‌های زیاد هنوز حاصل نشده است.

تامین منابع بخش ریلی در تعامل با دیگر بخش‌ها

عبدالعلی صاحب‌محمدی – مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران - درباره‌ی مشکل منابع مالی در پروژه‌های ریلی می‌گوید باید مثبت نگاه کنیم و قدرشناس باشیم. منابع، جریانی سیال و تابع طرح‌های توسعه است از آنجاکه شرکت راه‌آهن همیشه در راه ارائه خدمات جدید است، موضوع منابع نیز همواره در دستور کار خواهد بود.

صاحب‌محمدی با بیان اینکه روند تامین منابع در بخش ریلی بد نیست اما من راضی نیستم، معتقد است: بخش ریلی کشور باید منابع مورد نیاز خود را در تعامل با دیگر بخش‌ها تامین کند.

وی با اعلام این‌که راه‌آهن تابع سیاست‌های کلی اصل 44 است، تاکید دارد: با خصوصی‌شدن رویکرد تجمعی منابع تغییر می‌کند و باید متناسب با خصوصی‌سازی این امر ساماندهی شود.

معرفی 600 میلیون یورو پروژه به صندوق توسعه ملی

اما با راه‌اندازی صندوق توسعه ملی، بسیاری به تامین نیازهای مالی از این طریق امیدوار شدند؛ هرچند مشکل پیدا و قانع کردن بانک عامل به دلیل شرایط خاص موجود در این مسیر دیده می‌شود اما بخش ریلی به استفاده از این منبع دل بسته است.

مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران درباره‌ی درخواست بخش ریلی کشور از صندوق توسعه ملی می‌گوید بخش ریلی بیش از 600 میلیون یورو پروژه تعریف و به صندوق توسعه ملی معرفی کرده است. از این‌ بین 300 تا 400 میلیون یورو به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که امیدواریم با توجه به شرایط بانک‌ها که در حال حاضر خیلی خوب نیست، مشکل واگذاری تسهیلات حل شود.

با وجود تمام این کمبودها با توجه به نامگذاری امسال به "حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی" شاید رسیدن به اهداف پیش‌بینی شده امسال بیش از هر زمان دیگر نیاز به مدیریت منابع موجود دارد که مدیرعامل راه‌آهن نسبت به تامین منابع مالی مورد نیاز بخش ریلی خوش‌بین است و امید دارد به طور قطع امسال وضع بهتری در این زمینه خواهیم داشت.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71256
پاسخ
#6
گامي بلند در توسعه صادرات ريلي به آسياي ميانه

حسيني محمدي مدير کل دفتر خدمات بازرگاني سازمان توسعه تجارت در گفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران گفت: افزايش 3.9 ميليون دلاري صادرات به کشورهاي حوزه آسياي ميانه خبر داد و با اشاره به وجود بازارهاي بسيار مستعد و رو به رشد در اين منطقه حمايت از حمل و نقل ريلي را شاه کليد نفوذ بيشتر به CIS دانست.

وي ادامه داد: صادرات انواع کالاهاي ايراني و علي الخصوص مصالح ساختماني را بعنوان يکي از زمينه‌هاي مطالعه شده براي بسط بازار صادراتي ايران در آسياي ميانه مورد اشاره قرار داد و افزود: در سال 1390 به طور متوسط روزانه 40 دستگاه واگن باري با محموله‌هاي صادراتي به مقصد کشورهاي آسياي ميانه روانه مي‌شد که اين رقم در سال 1391 به 25 دستگاه کاهش يافت.

وي افزود: نياز غير قابل انکار کشور به گسترش صادرات غير نفتي در شرايط فعلي و لزوم حفظ درپاي ايران در بازارهاي خارجي، حساسيت سازمان توسعه تجارت ايران را به اين کاهش محسوس صادرات ريلي جلب کرد و بر همين اساس اين سازمان بعنوان متولي تجارت خارجي کشور، رايزني‌هاي لازم را با بدنه دولتي و خصوصي راه آهن کشور انجام داد و طرفين ورود واگن‌هاي امدادي را بعنوان راه حلي مناسب جهت رفع اين مشکل پذيرفتند.

حسيني محمدي گفت: براساس همين در 45 روز اول سال جاري تعداد 891 دستگاه واگن امدادي براي کمک به حمل و نقل ريلي به مقصد کشورهاي آسياي ميانه به ناوگان ريلي تزريق شد که اين عدد در مقايسه با مدت مشابه پارسال رشد 575 درصدي را نشان مي‌دهد که نتيجه مستقيم اين اقدام را ميِ‌توانيم در افزايش 3.9 ميليون دلاري صادرات کالا به CIS ببينيم./عب
پاسخ
#7


میلیاردر انگلیسی در نقش مهماندار زن خط هوایی ایرآسیا
» سرویس: اقتصادي - راه و ساختمان
کد خبر: 92022718162
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۲
600600.jpg

سرانجام روز موعود فرا رسید و میلیاردر انگلیسی با تعهد به قول خود در لباس مهمانداران زن ایرآسیا در یکی از پروازهای این خط هوایی حاضر شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از مالزی، ریچارد برنسون، میلیاردر انگلیسی و رییس خط هوایی ویرجین دو سال پیش در جریان مسابقات اتومبیلرانی فرمول وان ابوظبی با تونی فرناندز، رییس گروه هوایی ایرآسیا شرط بندی کرده و در این شرط‌ بندی بازنده می‌شود.

از آنجا که هر دوی این افراد مالک یک خط هوایی بودند، قرار بر این شده بود تا بازنده شرط بندی با لباس مهمانداران زن خط هوایی دیگری در یکی از پروازها حاضر شده و عواید حاصل از آن صرف امور خیریه شود.

حال پس از دو سال روز موعود فرا رسید و ریچارد برنسون در حالی که لباس‌های زنانه قرمز رنگ مهمانداران ایرآسیا را بر تن داشت در پرواز شماره D7 237 ایرآسیا از شهر پرت استرالیا به کوالالامپور به خدمت‌رسانی به مسافران از جمله تونی فرناندز پرداخت.

عواید حاصل از این پرواز که رقمی معادل 300 هزار دلار بود به بنیاد کودکان Starlight استرالیا اهدا شد.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71144
پاسخ
#8
اتصال راه آهن گرگان به اينچه برون از ابتداي خرداد ماهعلي نيكزاد وزير راه وشهرسازي در گفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه ‏خبرنگاران با اشاره به پروژه راه‌آهن گرگان – اینچه‌برون که با اتصال ایران ‏به ترکمنستان، قزاقستان و چین راه شرق به خاورمیانه خواهد بود، گفت: ‏این راه‌آهن 110 کیلومتری توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا ساخته شده و برای ‏افتتاح آن منتظر حضور رییس‌جمهور هستیم. ‏

نیکزاد با بیان این‌که 150 کیلومتر از این مسیر که در کشور ترکمنستان ‏است هنوز آماده نشده است، افزود: نیمه اول خرداد ماه با حضور ‏رییس‌جمهور بخش ساخته شده در ایران افتتاح می‌شود. ‏

وي در ادامه يادآور شد: رییس‌جمهور به ترکمنستان سفر می‌کند تا این ‏افتتاح در مرز دو کشور صورت گیرد.‏


اتصال 20 استان كشور به شبكه ريلي ‏


وزیر راه و شهرسازی با اشاره به خط آهن شیراز – بندرعباس که قرار بود ‏به صورت فاینانس و توسط یک شرکت خصوصی انجام شود، گفت: معمولا ‏برای پیشبرد کار در بخش راه‌آهن از مشارکت و فاینانس استفاده ‏نمی‌کنیم اما با توجه به استقبالی که شده بود تصمیم به این امر گرفته ‏شد. ‏

وی ادامه داد: در حال حاضر قرار بر این شده که انجام کار مشارکتی در ‏خط آهن شیراز – بندرعباس به صورت پیمانکاری صورت گیرد و برای تامین ‏بخشی از منابع آن نیز از اوراق مشارکت و اعتبار بودجه سال 92 استفاده ‏خواهیم کرد. ‏

نیکزاد درباره ساخت سه دستگاه ترن‌ست و 12 واگن مسافری در داخل، ‏گفت: این مجموعه با 90 میلیارد تومان و صرفه‌جویی هفت میلیون یورو ‏ساخته شده است. ‏

وی افزود: در مجموعه راه‌آهن ایران، افزایش کیفیت خدمات و ‏مشتری‌مداری در اولویت قرار گرفته است. ‏

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که در حال حاضر 20 استان کشور به ‏شبکه ریلی متصل هستند و 11 استان دیگر نیز در حال ساخت برای ‏اتصال به شبکه سراسری هستند، خاطرنشان کرد: به منظور توسعه ‏شبکه راه آهن کشور، دولت و کمیسیون مجلس همکاری‌های لازم را ‏برای تهیه ریل انجام می‌دهند.‏/عب
پاسخ
#9
سفر تهران-مشهد 8ساعته می شود

به گزارش گروه اقتصادي باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی این شرکت، مختاری افزود: با بهره برداری از این ترن ست ها که دارای سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت و ظرفیتی معادل ۲۵۲ نفر مسافر هستند، مسیر تهران- مشهد در مدت ۸ ساعت طی خواهد شد.

وی با بیان این‌که مجموع کل قرارداد برای ساخت ۲۰ رام بوده است، گفت: ۱۶ رام از این واگن‌ها تاکنون تحویل داده شده است و ۴ رام باقیمانده در ایام خجسته شعبانیه آماده تحویل خواهند بود.

لازم به ذکر است با تحویل واگن های فوق ظرفیت جابجایی مسافر راه آهن روزانه ۱۷۶۴ نفر افزایش خواهد یافت.
پاسخ
#10
بهره‌برداري از فاز اول ترمينال ورودي فرودگاه كيش تا 50 روز آينده

به گزارش گروه اقتصادي باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط‌عمومي فرودگاه کيش، محمدباقر قاسم‌زاده مديركل فرودگاه كيش با اعلام مطلب گفت: طرح توسعه فرودگاه كيش در دو فاز تعريف شده است كه فاز اول آن تا 50 روز آينده و فاز دوم نيز تا پايان شش ماهه دوم سال جاري تکميل خواهد شد.
وي افزود: در اين پروژه طول دو تسمه نقاله حمل بار از 60 متر به 120 متر و 800 مترمربع نيز به فضاي سالن ترمينال ورودي افزوده مي‌شود.
مديركل فرودگاه كيش با اشاره به شروع عمليات اين پروژه از يک ماه گذشته گفت: با تكميل اين پروژه فرودگاه كيش از نظر استانداردهاي جهاني در رده بالاتري قرار مي‌گيرد.
به گفته وي سرانه استاندارد فضاي فرودگاهي در جهان براي هر مسافر 18 تا 22 متر در پروازهاي داخلي و 25 تا 32 متر در پروازهاي خارجي است.
قاسم‌زاده در ادامه گفت: سال گذشته با افزايش ظرفيت سالن ترانزيت از 400 نفر به 700 نفر، گسترش پاركينگ‌ها و توسعه 2 هزار مترمربعي فضاي ترمينال‌هاي ورودي و خروجي شاهد تسهيل در ورود و خروج مسافران و در نتيجه افزايش رضايت گردشگران و ساكنان جزيره كيش از نحوه خدمات‌رساني در فرودگاه بوديم .
مديركل فرودگاه كيش همچنين گفت: از اول فروردين تاكنون 378 هزار و 413 نفر درفرودگاه كيش تردد كرده‌اند و براساس آمارهاي سازمان هواپيمايي كشوري فرودگاه جزيره كيش در انجام پروازهاي داخلي در رده سوم كشوري قرار دارد.
وي از اعلام آماگي فرودگاه کيش براي برقراري خطوط جديد پروازي از شهرهاي داخلي كشور به كيش خبر داد و گفت: برقراري اين پروازها در صورت تقاضاي مسافران و تمايل شركت‌هاي هواپيمايي امكان‌پذير است .
گفتني است؛ هم‌اكنون 16 شركت هواپيمايي در جزيره كيش فعاليت مي‌كنند و روزانه حدود 60 پرواز ورودي و خروجي به 15 شهر كشورمان انجام مي‌شود.
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تصاویر هوایی از بافت تهران و چند شهر جهان keiivan 0 1,911 1394/6/12 ، 01:32 صبح
آخرین ارسال: keiivan
  قطار هوایی در کرج به بهره‌برداری می رسد keiivan 0 1,061 1393/11/6 ، 12:17 صبح
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار پیرامون سامانه های هواشناسی در کشور keiivan 3 4,407 1392/3/2 ، 06:38 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار پیرامون جدیدترین دستاورد های نخبگان جوان ایرانی keiivan 1 4,246 1392/2/19 ، 09:57 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار علمی ، فناوری ،بهداشت و سلامت keiivan 0 3,932 1392/2/13 ، 04:03 عصر
آخرین ارسال: keiivan

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان