امتیاز موضوع:
  • 23 رأی - میانگین امتیازات: 3.52
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخبار پیرامون ساخت مسکن مهر در کشور
#1
به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران علي نيکزاد وزير راه و شهرسازي طی پیامی در چهارمین کنفرانس بین‌المللی بتن و توسعه،‌ گفت: تحقیق و توسعه سیستم‌های صنعتی‌سازی و فن‌آوری‌های مربوط به آن‌ها از جمله مباحث مربوط به سبک‌سازی، انرژی و انطباق با مباحث مقررات ملی ساختمان از اولویت‌ها و سیاست‌های آینده است که در این میان بتن و سیستم‌هایی که بتن یکی از اجزای آن است، مطرح است.

به گفته وزیر راه و شهرسازی با حمایت دولت و سایر وزارتخانه‌ها و نهادها از توسعه این فن‌آوری‌ها، صنایع و انبوه‌سازانی که از این فن‌آوری‌ها بهره می‌برند، حمایت می‌کند.

وی در پیام خود آورده است: ساخت و توسعه بر پایه اصول و قوانین سر لوحه کار است و مسلما دستیابی به کیفیت استاندارد از یک سو نیازمند زیربنای علمی و تحقیقاتی است و از سوی دیگر ما را به سمت بهینه مصرف کردن انرژی و منابع و به حداقل رساندن تبعات زیست محیطی رهنمون می‌کند.

به گفته نیکزاد با توجه به آغاز اجرای طرح مسکن مهر همزمان تلاش مضاعفی برای حمایت از صنعتی‌سازی مسکن صورت گرفته و طی چند سال گذشته وزارت راه و شهرسازی با همکاری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی فعالیت گسترده‌ای را در زمینه فن‌آوری‌های نوین ساختمان و سیستم‌های ساختمانی انجام داده است.

طبق آنچه وزیر راه وشهرسازی اعلام کرده بیش از 120 فن‌آوری نوین از سوی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تایید شده که حدود 80 درصد از آن‌ها با انواع بتن یا ملات مرتبط است و در بیش از 60 درصد آن بتن نقش اصلی را ایفا می‌کند

وی در بخش دیگری از پیام خود عنوان کرده که در زمینه صنعت ساختمان طبق سیاست‌های کلی ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری به عنوان مبنای تهیه و تدوین برنامه پنجم توسعه، برطرف کردن نیازها و دغدغه‌های مسکن برای تمام اقشار جامعه به ویژه جوانان از اولویت‌های این برنامه بوده که توسط دولت در این دو دوره در قالب طرح مسکن مهر مورد توجه قرار گرفته است.

به گفته نیکزاد در عرصه تولید و سازندگی استفاده روز افزون از بتن به عنوان ماده‌ای بسیار پرمصرف در ساختمان‌ها، راه‌ها‌، اسکله‌ها، بنادر و انواع ابنیه همگی بیانگر نقش بتن در توسعه کشور و اهمیت آن نزد متخصصان است.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرده است برای توسعه بیشتر صنعتی‌سازی در بخش مسکن لازم است مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ارتباط نزدیکی با صنایع مرتبط داشته باشد و در توسعه و معرفی انواع فناوری نوین مرتبط با صنعت راه و ساختمان بیشتر تلاش شود./س
پاسخ
#2
سامانه ثبت نام مسکن مهر پرند بسته شد

مقداد همتي در گفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران با بيان اينکه تمامي سامانه ثبت نام مسکن مهر پرند بسته شده است، گفت: هيچ ثبت نامي در مسکن مهر پرند صورت نمي گيرد.
مشاور وزير راه وشهرسازي در امورمسکن مهر با تاکيد بر اينکه متقاضيان براي ثبت نام تنها به شرکت عمران پرند مراجعه کنند گفت: هيچ دلالي و يا واسطه گري نبايد در ثبت نام مسکن مهر پرند دخالت کند.
همتي در ادامه تصريح کرد: سامانه مسکن مهر پرديس در حال حاضر براي ثبت نام باز شده است.
وي با بيان اينکه بازار مسکن در حال حاضر داراي ثبات است گفت: از ابتداي امسال بازار مسکن نسبت به سال هاي گذشته داراي ثبات است.
مشاور وزير راه وشهرسازي در ادامه خاطر نشان کرد: خريد و فروش مسکن امسال با رکود روبه رو شده است.
پاسخ
#3
افتتاح پروژه 1040 واحدي مسكن مهر مرودشت تا پايان شهريور 92

به گزارش سرويس اقتصادي باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان فارس، عشايري در اين بازديد با اشاره به نقش كليدي مسكن مهر در اقتصاد گفت: مسكن مهر از جمله طرح هاي راهبردي نظام و دولت هاي نهم و دهم است كه در جهت مديريت تامين مسكن اقشار جامعه شكل گرفته است.
وي با اشاره به زمان افتتاح مسكن مهر در مرودشت افزود: در صورت همكاري دستگاه هاي خدمات رسان پروژه 1040 واحدي مسكن مهر مرودشت تا پايان شهريور 92 به اتمام خواهد رسيد.
قائم مقام وزير در استان فارس در ادامه بازديد خود از برخي پروژه هاي راهسازي در اين شهرستان به اهميت بزرگراه مرودشت – درودزن اشاره كرد و افزود: با توجه به تردد بالا در اين محور و هم چنين جمعيتي كه در اين حوزه ساكن هستند و هم چنين كشاورزي بودن اين منطقه، لازم است تا اين اجراي اين بزرگراه هر چه سريع تر صورت پذيرد و پيمانكار مربوطه از هيچ اقدامي در راستاي سرعت بخشي به پروژه كوتاهي نكند.
پاسخ
#4
تلاش ويژه براي پيشبرد سريع واحد هاي مسكن مهر خراسان رضوي

به گزارش سرويس اقتصادي باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان خراسان رضوي، محمدرضا قلندر با اشاره به اينكه يكي از برنامه هاي عظيم ملي دولت عدالت محور پروژه مسكن مهر است و خراسان رضوي يكي از استان هاي پيشتاز در ساخت واحدهاي مسكن مهر در كشور است، گفت: تاكنون در اين استان، در 3 مرحله 23 هزار و 919 واحد مسكن مهر افتتاح شده است.

قائم مقام وزير در خراسان رضوي با بيان اينكه استان در خصوص تعداد واحدهاي در دست احداث داراي رتبه دوم كشوري بعد از تهران مي باشد، اظهار داشت: در شهرهاي بالاي 25 هزار نفر جمعيت، در مجموع 55 هزار و 226 واحد مسكن مهر و در شهرهاي زير25 هزار نفر، در مجموع 18 هزار واحد مسكن مهر و در شهرهاي جديد در مجموع 44 هزار و 778 واحد مسكن مهر در دست احداث است.

قلندر در خصوص روند اجراي پروژه هاي مسكن مهر در استان خراسان رضوي گفت: 43 هزار و 440 واحد مسكن مهر به صورت قرارداد تعاوني و 35 هزار و 159 واحد مسكن مهر به صورت قرارداد سه جانبه در استان در دست احداث است.

وي با تاكيد بر تسريع در روند ساخت و اتمام پروژه ي عظيم مسكن مهر در استان گفت: با تلاش و هماهنگي لازم بين دستگاه هاي دخيل در اين مهم، در نيمه اول امسال بخش اعظم پروژه هاي مسكن مهر به اتمام خواهد رسيد و واحدهاي مسكن مهر تحويل متقاضيان عزيز خواهد شد.

مديركل اداره راه و شهرسازي خراسان رضوي در پايان خاطر نشان كرد: در مجموع 118 هزار و 4 واحد مسكن مهر در استان با ميانگين پيشرفت فيزيكي 71 درصد در دست احداث است و پيگيري هاي لازم براي رفع معضلات و مشكلات موجود در پيشبرد هر چه سريع تر آن توسط اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي انجام مي شود./س
پاسخ
#5
افتتاح تعداد زيادي از واحد هاي مسكن مهر خوزستان

به گزارش سرويس اقتصادي باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان خوزستان، نصرالله دهقاني در نشست شوراي مسكن استان كه در محل استانداري خوزستان برگزارشد،‌ با اشاره به تسهيلات 25 ميليون توماني، گفت: پيش از اين مجوز اين تمهيدات براي بانك تجارت فراهم نشده بود كه اين مجوز ابلاغ شد و اين بانك همواره همكاري خوبي داشته و بانك مسكن هم كماكان با آمادگي فعاليت مي‌كند.

قائم مقام وزير در خوزستان اضافه كرد: به طور كلي تا كنون 52هزار و185واحد مسكن مهر دراستان به بهره برداري رسيده اند كه 44هزار و60واحد آن روستايي وهشت هزار و10واحد درشهرهاي زير 25هزار نفر جمعيت ساخته شده اند.

در ادامه استاندار خوزستان گفت: با توجه به اين‌ كه در پايان كار دولت دهم قرار داريم، انتظار مي‌رود واحدهاي مسكن‌مهر استان سريعتر جمع‌بندي شوند.

سيدجعفر حجازي ‌ اظهاركرد: پروژه‌هاي مسكن‌مهر در بعضي شهرها سرعت خوبي داشته و در برخي شهرها با افت مواجه است.

وي افزود: شهرهايي در استان از نظر واحدهاي مسكن‌مهر فعالتر عمل كرده‌اند و اين نشان‌دهنده اهميت مسكن مهر در اين شهرها و همكاري تعاوني‌ها و فرمانداران و ساير ارگان‌ها است.

حجازي تصريح‌كرد: جلسه‌اي تخصصي در اين هفته خواهيم گذاشت تا در آن براي زيرساخت‌هاي مسكن‌مهر همچون مدرسه و بازارچه و با حضور دستگاه‌هاي مربوطه تصميم‌گيري و مسايل و مشكلات بررسي شود. همچنين بايد جلسه‌اي تخصصي با حضور روساي بانك‌ها و شهرداري برگزار و مسايل مربوطه در اين زمينه‌ها پيگيري شود.

استاندار خوزستان ادامه‌داد: اگر مشكلاتي در خصوص صدور پايان‌كار و سند مسكن‌مهر وجود دارد بايد اين مسايل به معاونت عمراني ارجاع و مورد بررسي قرار گيرد.

وي اظهاركرد: تكليف امكاناتي همچون مدرسه، درمانگاه و مسجد در واحدهاي مسكن‌مهر بايد تعيين شوند.

حجازي در ادامه بر لزوم ايجاد مدرسه به‌ويژه دبستان در واحدهاي مسكن‌مهر تاكيد و خاطرنشان‌كرد: براي مردم خيلي مشكل است كه مدرسه فرزندانشان دور از مسكن باشد و بايد به‌ويژه دبستان‌ها در جاي نزديك احداث شوند./س
پاسخ
#6
ساخت 7 باب مسجد در مناطق مسكن مهر استان مركزي

به گزارش سرويس اقتصادي باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان مركزي،غلامرضا خرمي در اين ارتباط گفت: با اجرايي شدن طرح مسكن مهر و تاكيد مهندس نيكزاد وزير راه و شهرسازي مبني بر ساخت مسجد در مناطق مسكن مهر سراسر كشور، اين اداره كل بيش از 10هزار متر مربع زمين براي ساخت 7 باب مسجد در 6 شهر بالاي 25000 نفر جمعيت استان تامين و عمليات اجرايي اين پروژه ها با مجموع زيربناي 6500 مترمربع آغاز شد.
مديركل راه و شهرسازي استان مركزي اظهار داشت: از مجموع اين پروژه ها، مسجد امام رضا(ع) در شهر مهاجران با زير بناي 600 مترمربع تكميل و به بهره برداري رسيده و دو مسجد ديگر به نام الغدير با زيربناي 405 مترمربع و مسجد امام هادي(ع) با زير بناي 580 مترمربع در شهر خمين تكميل شده و آماده بهره برداري است.
وي افزود: دو مسجد ديگر با زيربناي 680 و 550 متر مربع به نام مبارك امام صادق(ع) و امام هادي(ع) در شهرهاي محلات و دليجان در مراحل پاياني كار ساختماني است كه انشااله بزودي تكميل و به بهره برداري خواهد رسيد.
قائم مقام وزير در استان مركزي عنوان كرد: دو پروژه باقيمانده از مجموع هفت پروژه مذهبي در مساكن مهر استان، شامل مسجد حضرت زينب كبري(س) در كوي امام صادق(ع) اراك با زيربناي900 مترمربع و مسجد علوي شهر ساوه با 2810متر مربع نيز در مراحل نازك كاري است كه تا پايان سال جاري تكميل و به بهره برداري خواهد رسيد.
مهندس خرمي در پايان گفت : اعتبار اين پروژه ها به ميزان 18 ميليارد ريال از محل يارانه مسكن مهر توسط وزارت راه و شهرسازي تامين شده است.
پاسخ
#7
عمر مسکن مهر 100 سال است

به گزارش گروه اقتصادي باشگاه خبرنگاران،‌ ايرج رهبر تاکيد کرد: انبوه سازاني که در ساخت واحدهاي طرح مسکن مهر مشارکت دارند به خوبي از فناوري هاي نوين و تازه صنعتي سازي استفاده مي کنند و با توجه به نظارت عالي و مياني که وزارت راه و شهرسازي و نهادهاي نظارتي دارند در طرح مسکن مهر از مصالح مورد تاييد و استاندارد استفاده مي شود.

وي به متقاضيان مسکن مهر اطمينان داد کيفيت و مقاومت اين ساختمان ها از بسياري از مسکن هايي که حتي در داخل پايتخت نيز ساخته مي شود بيشتر است براي اينکه ممکن است در داخل شهر تهران برخي افراد که دانش و تجربه مسکن سازي ندارند در اين حرفه اشتغال داشته باشند اما در طرح هاي مسکن مهر در سراسر کشور اين موضوع به هيچ وجه ديده نمي شود.

ايرج رهبر گفت: حدود 13 هزار مسکن در شهر جديد انديشه در دست ساخت داريم که به زودي واگذار خواهد شد.

وي افزود: در شهر جديد پرديس و شهر جديد پرند هم مسکن زيادي در قالب طرح مهر آماده شده است و به زودي واگذاري آنها آغاز مي شود.

رئيس انجمن انبوه سازان مسکن با بيان اينکه وزير مسکن و شهرسازي و ديگر مسئولان اين حوزه به طور مرتب و با فاصله زماني کم از ساخت مسکن مهر بازديد مي کنند گفت: البته ممکن است در ميان چند ميليون مسکني که ساخته مي شود برخي موارد هم اصول کيفي و استاندارد ايمني رعايت نشود که حتما بسيار اندک است و نمي توان به کل طرح تعميم داد.

وي افزود: اين نظارت و اعمال استاندارد در سراسر کشور صورت مي گيرد و ممکن است در داخل ساختمان و مانند درب و پنجره يا نقاشي ساختمان برخي نارسايي ها وجود داشته باشد که آن هم کنترل مي شود اما اسکلت بندي اين ساختمان ها بسيار مستحکم تر از بيشتر ساخت و سازهاي داخل شهر است.

ايرج رهبر درباره آسانسور هم گفت: اين تاسيسات با نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان ملي استاندارد نصب مي شود و شهروندان اطمينان داشته باشند که همه موارد ايمني و استاندارد رعايت مي شود./س
پاسخ
#8

تاثير صددرصدي مسکن مهر در تثبيت قيمت ها


ايرج رهبر در گفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران با بيان اينکه طرح مسکن مهر يکي از طرح هاي قانوني در کشور به شمار مي رود، گفت: اجراي طرح مسکن مهر در کشور براي دولت هاي بعدي به دليل قانوني بودن آن اجباري است.

وي ادامه داد: اجراي اين طرح در دولت نهم و دهم بسيار موفق بوده و زمينه ساز تثبيت قيمت ها شده است.

رهبر با اشاره به اينکه دولت جديد بايد تمامي نواقص طرح مسکن مهر را بررسي و برطرف کند افزود: اثرگذاري پروژه مسکن مهر بر بازار مسکن صد در صد بوده است.

رئيس کانون سراسري انبوه سازان در ادامه اظهار داشت: کنترل بازار مسکن نيازمند عرضه بيشتر است.

وي در خصوص بازار مصالح ساختماني گفت: قيمت ها در اين بازار تغيير نکرده اما دستمزد کارگران نسبت به چند ماه اخير افزايش يافته است./س
پاسخ
#9
ثبت‌نام مسکن مهر پرديس تا نيمه خرداد ماه منتفي شد

پيمان پيرفرشي در گفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران گفت: ثبت‌نام مسکن مهر پرديس از ابتداي خرداد ماه آغاز نمي‌شود، گفت: تا پايان ارديبهشت ماه به تمامي متقاضياني که پول‌هاي خود را واريز نکردن مهلت داده شد تا اقساط عقب مانده خود را پرداخت کنند.

وي ادامه داد: بررسي واريز پول و جمع‌بندي شرايط متقاضيان تا 15 و 16 خرداد ماه به طول مي‌انجامد.

قائم مقام شرکت عمران پرديس در ادامه اظهار داشت: پس از بررسي و ارزيابي شرايط متقاضيان در صورتي که ظرفيت خالي براي ثبت‌نام وجود داشته باشد يک هفته پيش از آن اعلام رسمي مي‌شود.
پير فرشي در ادامه يادآور شد: با توجه به ظرفيت خالي و ذخيره مسکن ثبت‌نام مسکن مهر پرديس آغاز مي‌شود.

وي در خصوص پروژه‌هاي آماده افتتاح پرديس گفت: تعدادي طرح براي افتتاح داريم که با توجه به ظرفيت موجود در آينده نزديک اعلام مي‌شود./عب
پاسخ
#10
توقف ساخت و ساز مسکن مهر با افزايش دستمزد کارگران

رباني در گفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران با بيان اينکه بين 50 تا 95 درصد از پروژه هاي مسکن مهر در شهرهاي جديد ساخته شده است گفت: تمامي پرونده هاي مسکن مهر ساخته شده، در دوره زماني مشخص به بهره برداري مي رسد.

وي ادامه داد: افزايش 30 درصدي دستمزد کارگران روند ساخت بسياري از پروژه هاي مسکن مهر را کند کرده است.

رباني با اشاره به اينکه براي متوقف نشدن مسکن مهر بايد شرايط مناسبي ايجاد شود، گفت: با مديريت بحران مي توانيم مانع توقف ساخت مسکن در کشور شويم.

عضو کانون انجمن انبوه سازان در ادامه تصريح کرد: افزايش قيمت مسکن مهر ناشي از رشد قيمت مصالح ساختماني هيچ کمکي به بهبود وضعيت پيمانکاران نداشته است.

رباني در ادامه اظهار داشت: بخش عمده اي از واحدهاي مسکن مهر ساخته شده به بهره برداري نيز رسيده است.

وي خاطر نشان کرد: افزايش قيمت مسکن مهر بايد براي واحدهاي بالاي 85 درصد ساخته شده باشد./عب
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  قبل و بعد از ساخت یک سد چه نکاتی را باید درنظر داشت؟ keiivan 0 604 1395/12/24 ، 01:27 صبح
آخرین ارسال: keiivan
  پایان عملیات ساخت و بتن ریزی سکوهای آزمایشگاه پیشرفته مهندسی زلزله keiivan 0 874 1395/4/9 ، 11:29 صبح
آخرین ارسال: keiivan
  ارائه آخرین دستاوردهای تکنیکهای ساخت در مهندسی عمران keiivan 0 767 1395/3/17 ، 10:27 صبح
آخرین ارسال: keiivan
  تهیه نقشه جامع شتاب طیفی زلزله کشور keiivan 0 1,064 1394/4/25 ، 02:12 صبح
آخرین ارسال: keiivan
  استخدام قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در سراسر کشور علی خیرالهی 0 1,130 1394/3/23 ، 06:54 عصر
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  کاهش تلفات زلزله‌های اخیر به معنای افزایش ایمنی کشور در برابر زلزله نیست keiivan 0 803 1394/2/14 ، 11:57 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  کاهش تخریب آرماتورهای فولادی در سازه‌های بتنی با دستاورد محققان کشور keiivan 0 1,015 1393/10/7 ، 03:23 عصر
آخرین ارسال: keiivan
Rainbow ساخت‌وساز در «كوه»‌هاي تهران Mohammad Omar 0 1,074 1393/8/29 ، 08:53 عصر
آخرین ارسال: Mohammad Omar
  ایران، ششمین کشور زلزله‌خیز دنیا/ آسیب‌پذیری 83 درصد شهرهای کشور در برابر زلزله keiivan 0 870 1393/7/24 ، 11:35 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  تولید بتن رنگی مقاوم به اشعه خورشید در کشور keiivan 1 1,456 1393/5/13 ، 01:33 عصر
آخرین ارسال: online

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان