امتیاز موضوع:
  • 29 رأی - میانگین امتیازات: 2.69
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخبار کنکور کارشناسی پیوسته(دولتی /آزاد)
#1
با سلام

از این پس کلیه اخبار کنکور کارشناسی پیوسته (دولتی /آزاد) در این تاپیک اعلام میگردد.
پاسخ
#2


پذیرفته‌شدگان کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد تا هفته آینده برای ثبت‌نام مهلت دارند
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 91112515294
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۰۹
14-471.jpg

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گفت:‌ پذیرفته شدگان بدون آزمون مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته می‌توانند هفته آینده برای ثبت نام مراجعه کنند تا واحدها نسبت به ثبت‌نام آنها اقدامات لازم را انجام دهند.

به گزارش ایسنا، دکتر ناصر اقبالی رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد با اعلام این خبر اظهار داشت:‌ نتایج پذیرش بدون آزمون کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی 19 بهمن اعلام شد تا داوطلبان بتوانند از وضعیت تحصیلی خود مطلع شوند.

وی افزود: اگر داوطلبی در ارزشیابی بدون آزمون کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته شده است و علاقمند انتخاب میان دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه های دیگر است، می تواند تا زمان اعلام نتایج سایر دانشگاه‌ها منتظر بماند.

دکتر اقبالی ادامه داد:‌با توجه به هماهنگی های انجام شده، پذیرفته‌شدگان در صورت عدم مراجعه در زمان مقرر می‌توانند تا اعلام نتایج سازمان سنجش صبر کرده و در صورت انتخاب دانشگاه آزاد اسلامی، برای ادامه تحصیل هفته آینده به واحدهای موردنظر مراجعه کنند.

وی تصریح کرد:‌هدف مرکز آزمون ایجاد آسایش و آرامش برای خانواده هاست لذا درخصوص زمان ثبت نام در واحدهای دانشگاهی مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته برای متأخرین هیچگونه مشکلی وجود نداشته و در صورت لزوم برای متقاضیان تمدید خواهد شد.

انتهای پیام
پاسخ
#3

جزییات و زمان ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان بدون آزمون کنکور

خدایی:شرکت پذیرفته‌شدگان بدون آزمون در کنکور92بلامانع است/مهلت مجددثبت‌نام کنکور از دوشنبه
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 91112716318
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۹
06d05421050330862d761ae23b96ee67.jpeg

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اعلام نتایج پذیرش بدون آزمون کنکوری‌ها، اظهار کرد: در این دوره بیش از 77 هزار داوطلب پذیرفته شده‌اند.

دکتر ابراهیم خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به نحوه ثبت‌نام این دسته از داوطلبان، اظهار کرد: پذیرفته‌شدگان دوره‌های بدون آزمون کنکور می‌توانند بدون محدودیت در کنکور 92 شرکت کرده و در صورت پذیرش نیز هیچ منعی برای ادامه تحصیل آنها وجود ندارد.

وی ادامه داد: این دسته از داوطلبان در صورت تمایل می‌توانند از دانشگاه پذیرفته شده در دوره‌های بدون آزمون انصراف داده و در کنکور 92 شرکت کنند، البته در این راستا داوطلبان پسر باید توجه داشته باشند که منعی از نظر نظام وظیفه برای آنها وجود نداشته باشد.

خدایی در خاتمه از آغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور 92 از روز دوشنبه (30 بهمن ماه) خبر داد.

جزییات و نحوه ثبت‌نام پذیرفته شدگان بدون آزمون کنکور

به گزارش ایسنا پذیرفته‌شدگان باید بر اساس حرف اول نام‌خانوادگی طی روزهای شنبه 5 و یکشنبه 6 اسفند ماه به مرکز محل قبولی برای ثبت‌نام مراجعه کنند.

بر این اساس، هریک از پذیرفته‌شدگان باید بر حسب مورد یکی از موارد ذیل را در زمان ثبت‌نام ارائه کنند:

- اصل ‌مدرک گواهینامه دوره چهار ساله و یا شش ساله نظام قدیم ‌آموزش متوسطه.

- اصل مدرک و یا گواهی تحصیلی متوسطه سال ما قبل دیپلم و دو سال ما قبل دیپلم برای داوطلبان نظام قدیم ‌آموزش متوسطه و یا داوطلبان دارای مدرک شش ساله نظام قدیم آموزش متوسطه.

- اصل گواهینامه پایان دوره پیش دانشگاهی یا گواهی آن برای داوطلبان نظام جدید آموزش متوسطه.

- اصل ‌مدرک‌ و ‌یا گواهی ‌دیپلم ‌متوسطه ‌نظام‌ جدید آموزش‌ متوسطه ‌و سال‌ ما قبل‌دیپلم‌ برای داوطلبان نظام جدید آموزش متوسطه.

- اصل کارنامه تحصیلی دیپلم متوسطه نظام جدید.

- اصل مدرک و یا گواهی دانش‌آموختگان دوره‌های معادل (دارندگان مدرک معادل کاردانی) به شرط آن که دوره فوق با مجوز شورای‌ گسترش ‌آموزش‌ عالی وزارت علوم برگزار شده‌ باشد و مدارک معادل آنان مورد تایید وزارت متبوع باشد.

- اصل و یا گواهی مدرک دوره کاردانی و اصل و یا گواهی مدرک دوره کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی‌وحرفه‌ای وابسته به وزارت آموزش وپرورش برای پذیرفته‌شدگان دارای مدرک مذکور.

- اصل یا گواهی سال اول، دوم و سوم دبیرستان و یا هنرستان برای دارندگان مدرک دوره‌های کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی‌وحرفه‌ای.

همچنین پذیرفته شده باید در زمان ثبت‌نام اصل شناسنامه و یک برگ فتوکپی از تمام صفحات آن، اصل کارت ملی، شش قطعه عکس و برخی مدارک دیگر را نیز به همراه داشته باشد.

به گزارش ایسنا، ثبت‌نام از پذیرفته‌شدگان هر یک از رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام نور نیز به صورت غیرحضوری از طریق سامانه جامع دانشگاهی به نشانی http://reg.pun.ac.ir انجام خواهد شد.

همچنین، کارمندان مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور با هر وضعیت استخدامی مجاز به انتخاب رشته از مرکز یا واحد محل اشتغال خود نبوده‌اند و در صورت قبولی در سایر مراکز و واحدها تقاضای انتقال و یا مهمان شدن به مرکز یا واحد محل اشتغال آنها قابل بررسی نیست.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71201
پاسخ
#4


آخرین مهلت اصلاح سوابق تحصیلی کنکوری‌های 92 تا پایان هفته جاری
» سرویس: اجتماعي - آموزش و پرورش
کد خبر: 91120100076
سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۹:۱۱
erfan-7-9.jpg

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش با بیان اینکه پنج شنبه سوم اسفند آخرین مهلت اصلاح سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور 92 است، گفت: داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش و سامانه ساحت می‌توانند سوابق تحصیلی خود را اصلاح کنند.

عبدالامیر عرفی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش » ایسنا، اظهار کرد:‌ بر اساس توافقی که بین مرکز سنجش آموزش و پرورش و سازمان سنجش صورت گرفته، سوابق تحصیلی داوطلبان مشمول (فارغ التحصیلان سال 84 به بعد) در دو نوبت در اختیار سازمان سنجش قرار می‌گیرد که بر این اساس، در مرحله اول سوابق تحصیلی چهار میلیون و 597 هزار و 226 داوطلب در اختیار سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.

وی افزود: اطلاعات این داوطلبان مربوط به فارغ‌التحصیلانی است که از سال 84 تا شهریورماه 91 دیپلم خود را از آموزش و پرورش اخذ کرده‌اند.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش تصریح کرد: اطلاعات 80 هزار و 447 نفر نیز از ابتدای هفته جاری در اختیار سازمان سنجش قرار گرفته است که این اطلاعات مربوط به فارغ‌التحصیلان دی ماه امسال، داوطلبانی که اطلاعات آنها اصلاح شده و یا افرادی است که تغییراتی در نمرات آنها ایجاد شده است.

وی ادامه داد: اطلاعات همه داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی به سازمان سنجش ارسال و مقرر شده همزمان با سایت ساحت در سایت سازمان سنجش نیز قرار بگیرد.

عرفی خاطر نشان کرد:‌ داوطلبان مشمول سابقه تحصیلی می‌توانند تا روز پنجشنبه سوم اسفند ماه به سایت سازمان سنجش و یا سامانه ساحت مراجعه و ضمن بررسی سوابق تحصیلی خود، در صورت صحیح بودن آن را تأیید و کد سابقه تحصیلی خود را دریافت کنند تا فرایند ثبت نام آنها برای کنکور 92 فراهم باشد.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71199
پاسخ
#5

آمار کنکور‌های 92 به تفکیک گروه‌های مختلف

جزییاتی جدید از کنکور 92 / تغییر در نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92030703931
سه‌شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۴
118-13.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به برگزاری کنکور 92 در طی روزهای ششم، هفتم و هشتم تیرماه جزئیات برگزاری این آزمون را تشریح کرد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان (ایسنا)، با اشاره به ثبت‌نام یک میلیون و 83 هزار و 571 داوطلب در کنکور 92، گفت: از این تعداد 643 هزار و 852 داوطلب زن و 439 هزار و 719 داوطلب مرد هستند.

وی افزود: بر این اساس 59.42 درصد داوطلبان را زنان و 40.58 درصد داوطلبان را مردان تشکیل می‌دهند.

توکلی با اشاره به امکان ثبت‌نام داوطلبان علاقمند به شرکت در رشته محل‌های با آزمون دانشگاه آزاد، گفت: با احتساب این تعداد داوطلب، تعداد داوطلبان کنکور امسال نسبت به سال گذشته 17 هزار و 297 نفر افزایش داشته است.

تعداد داوطلبان به تفکیک گروه‌های آزمایشی پنجگانه

وی با اشاره به ثبت نام یک میلیون و 83 هزار و 571 داوطلب در کنکور 92 اظهار کرد: از این تعداد 251 هزار و 956 داوطلب در گروه آزمایشی علوم ریاضی، 507 هزار و 575 داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی، 297 هزار و 655 داوطلب در گروه آزمایشی علوم انسانی، 15 هزار و 477 داوطلب در گروه آزمایشی هنر و 10 هزار و 908 داوطلب در گروه آزمایشی زبانهای خارجه ثبت نام کرده‌اند.

توکلی با اشاره به ثبت‌نام 507 هزار و 575 داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی، گفت: بیش از 46 درصد داوطلبان متقاضی شرکت در این گروه آزمایشی هستند.

وی افزود: با توجه به ضوابط، هر یک از داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و زبان‌های خارجه می توانند در گروه آزمایشی هنر شرکت کنند که بر این اساس 31 هزار و 595 داوطلب علاقمندی خود را برای گزینش در گروه آزمایشی هنر نیز اعلام کردند.

وی ادامه داد: همچنین داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و هنر می‌توانند متقاضی شرکت در گروه آزمایشی زبان باشند که 108 هزار و 288 داوطلب علاقمندی خود را برای شرکت در گروه زبان اعلام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه بر این اساس تعداد داوطلبان گروه آزمایشی هنر با احتساب علاقمندان 47 هزار و 72 داوطلب است اظهار کرد: همچنین تعداد داوطلبان گروه آزمایشی زبان با احتساب علاقمندان 119 هزار و 86 داوطلب است.

آغاز توریع کارت آزمون از دوم تیر ماه

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به صدور یک میلیون و 223 هزار و 444 کارت ورود به جلسه آزمون گفت: کارت ورود به جلسه آزمون در طی روزهای دوم تا پنجم تیرماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه کنکور 92 در گروه‌های آزمایشی پنجگانه در یک مرحله برگزار می‌شود، اظهار کرد: داوطلبان می‌توانند در یک روز به سوالات عمومی و اختصاصی پاسخ دهند.

نحوه طراحی سوالات کنکور 92

وی با تاکید بر تستی و چهارگزینه بودن سوالات آزمون خاطر نشان کرد: سوالات دقیقا از کتب اعلام شده دبیرستان و پیش دانشگاهی نظام جدید سالی واحدی که در دفترچه به عنوان منابع اعلام شده بود، طراحی می‌شود.

توکلی با تاکید بر اینکه از میان فصول، بخشها و مواردی که بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش حذف شده است به هیچ عنوان سوالی طراحی نشده است، اظهار کرد: سوالات آزمون به صورت مفهومی است البته مفهومی بودن به منزله دشوار بودن نیست بلکه چنانچه داوطلبی منابع را دقیقا مطالعه کرده باشد می‌تواند به سوالات مربوطه پاسخ دهد.

زمانبندی برگزاری آزمون گروه‌های آزمایشی مختلف

وی با اشاره به برگزاری آزمون سراسری 92 در طی روزهای ششم، هفتم و هشتم تیرماه در حوزه‌های امتحانی 358 شهرستان کشور گفت: آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی در صبح روز پنجشنبه و آزمون گروه آزمایشی هنر در بعد از ظهر روز پنجشنبه ششم، علوم تجربی در صبح روز جمعه و زبانهای خارجی در بعد از ظهر روز جمعه هفتم و علوم انسانی در صبح روز شنبه هشتم برگزار می‌شود.

اعلام نتایج اولیه کنکور در هفته دوم مرداد

وی با بیان اینکه پس از برگزاری آزمون قرائت و تصحیح پاسخنامه‌ها انجام می‌شود اظهار کرد: نتایج اولیه به صورت کارنامه در هفته دوم مردادماه منتشر می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آغاز انتخاب رشته داوطلبان در هفته سوم مردادماه، گفت: داوطلبان می‌توانند به ترتیب اولویت علاقه 100 کد رشته محل را انتخاب کنند.

نحوه انتخاب رشته رشته‌محل‌های با آزمون دانشگاه آزاد

توکلی با اشاره به داوطلبان علاقمند به شرکت در رشته محل‌های با آزمون دانشگاه آزاد، گفت: پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محل‌های دانشگاه آزاد به صورت مستقل انجام می‌شود.

وی افزود: بنابراین پس از برگزاری آزمون توسط سازمان سنجش و اعلام نتایج اولیه دانشگاه آزاد در سایت خود فرم انتخاب رشته جداگانه‌ای منتشر می‌کند و داوطلبان علاقمند می‌توانند بر اساس نمره اکتسابی و به ترتیب اولویت علاقه کد رشته محل‌های این دانشگاه را توسط سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد انتخاب کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش ادامه داد: پس از اعلام نتایج اولیه نحوه انتخاب رشته و نتایج نهایی دانشگاه آزاد توسط خود دانشگاه انجام می‌شود.

توکلی در پایان از اعلام نتایج نهایی رشته‌های متمرکز کنکور 92 در نیمه دوم شهریور ماه خبر داد.

انتهای پیام

پاسخ
#6


تعداد و مدت زمان پاسخگویی به سوالات کنکور 92
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92031307791
دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۹
AliKaveh-AQK-6.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش تعداد سوالات و نحوه پاسخگویی به سوالات هر یک از گروه‌های آزمایشی کنکور سراسری 92 را تشریح کرد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه کنکور 92 در هر یک از گروه‌های آزمایشی پنجگانه در یک مرحله برگزار می‌شود، اظهار کرد: سوالات این آزمون به صورت تستی چهارگزینه‌ای و دقیقا از کتب اعلام شده دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی نظام جدید طراحی شده است که داوطلبان هر کدام از گروه‌ها در یک نیم روز به سوالات عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی خود پاسخ می‌دهند.

وی افزود: سوالات آزمون عمومی در یک دفترچه چاپ شده که جمعا 100 سوال عمومی شامل 25 سوال زبان و ادبیات فارسی، 25 سوال عربی، 25 سوال فرهنگ و معارف اسلامی و 25 سوال زبان انگلیسی است که داوطلبان هر کدام از گروه‌ها باید در مدت 75 دقیقه به این سوالات پاسخ دهند.

توکلی ادامه داد: داوطلبانی که به سوالات معارف غیراسلامی و یا زبان‌های خارجی دیگر پاسخ می‌دهند، باید سوالات اقلیت‌های مذهبی مربوط و یا زبان‌های خارجی دیگر را برای پاسخگویی مدنظر قرار دهند.

مشاور عالی سازمان سنجش درباره سوالات اختصاصی گروه آموزشی ریاضی و فنی، تصریح کرد: برای این دسته از داوطلبان یک دفترچه شامل 135 سوال اختصاصی وجود دارد، که کلیه داوطلبان این گروه باید به این سوالات در مدت 175 دقیقه پاسخ دهند.

وی افزود: همچنین دفترچه آزمون اختصاصی گروه آزمایشی علوم تجربی نیز برای کلیه داوطلبان به جز دارندگان دیپلم بهیاری و یا شاغلین به حرفه بهیاری شامل یک دفترچه است که این دفترچه حاوی 170 سوال اختصاصی برای این داوطلبان است و کنکور‌ی‌های این گروه باید در مدت 175 دقیقه به این سوالات پاسخ دهند.

توکلی درباره داوطلبان دارنده دیپلم بهیاری و یا بهیاران شاغل نیز، اظهار کرد: این دسته از داوطلبان باید علاوه بر پاسخگویی به دو دفترچه قبلی به 50 سوال دروس تخصصی بهیاری که در دفترچه شماره سه چاپ شده است در مدت 30 دقیقه پاسخ دهند.

وی همچنین درباره دفترچه آزمون اختصاصی گروه علوم انسانی، گفت: برای کلیه این داوطلبان به جز داوطلبان دارنده گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی معارف و علوم اسلامی یک دفترچه آزمون اختصاصی وجود دارد که شامل 180 سوال است و داوطلبان باید در مدت 165دقیقه به آن پاسخ دهند.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: داوطلبانی که دارای گواهینامه دوره پیش دانشگاهی علوم و معارف اسلامی هستند، باید علاوه بر این دفترچه به 20 سوال درس اصول و عقاید فقه در دفترچه شماره سه در مدت 30 دقیقه پاسخ دهند.

وی درباره داوطلبان گروه آزمایشی هنر نیز، تصریح کرد: دفترچه آزمون اختصاصی این گروه 160 سوال اختصاصی دارد که داوطلبان باید در مدت 165 دقیقه به سوالات آن پاسخ دهند.

توکلی همچنین درباره تعداد و نحوه پاسخگویی به سوالات اختصاصی گروه آزمایشی زبان‌های خارجی، گفت: برای این دسته از داوطلبان یک دفترچه اختصاصی وجود دارد که شامل 70 سوال اختصاصی زبان انگلیسی، 70 سوال زبان آلمانی و 70 سوال زبان فرانسه است که داوطلبان باید بر حسب مورد به یکی از این 70 سوال در مدت 105 دقیقه پاسخ دهند.

وی ادامه داد: داوطلبانی که در این گروه آزمایشی یکی از زبان‌های ایتالیایی یا روسی را انتخاب کرده‌اند، نیازی به پاسخگویی به سوالات اختصاصی ندارند و به عبارت دیگر به آنها دفترچه سوالات اختصاصی داده نمی‌شود.

آغاز توزیع کارت شرکت در کنکور از دوم تیر ماه

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آغاز توزیع کارت شرکت در آزمون از روز یکشنبه دوم تیرماه، گفت: توزیع کارت از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org تا پنج تیرماه ادامه دارد که برای داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی ثبت‌نام کردند به ترتیب دو یا سه کارت صادر می‌شود.

به گزارش ایسنا، آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی صبح روز پنج‌شنبه، گروه آزمایشی هنر بعدازظهر روز پنجشنبه ششم تیر ماه، گروه آزمایشی علوم تجربی صبح روز جمعه و گروه آزمایشی زبان‌های خارجی بعدازظهر روز جمعه هفتم تیر ماه و گروه آزمایشی علوم انسانی صبح روز شنبه هشتم تیرماه در 358 شهرستان کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71448
پاسخ
#7

شرایط دوره بدون آزمون کارشناسی پیوسته و ناپیوسته اعلام شد

آغاز ثبت‌نام در دوره بدون آزمون کارشناسی دانشگاه آزاد از هفته آینده
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92050201019
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۵
14-471.jpg

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد از آغاز ثبت‌نام داوطلبان بدون آزمون دوره کارشناسی دانشگاه آزاد از ساعت 9 صبح روز شنبه پنجم مرداد ماه 92 خبر داد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر ناصر اقبالی با اشاره به آغاز ثبت‌نام داوطلبان بدون آزمون کارشناسی دانشگاه آزاد از پنج مرداد ماه از طریق سایت مرکز آزمون به نشانی http://www.azmoon.org، گفت: داوطلبان می‌توانند تا اواخر مرداد ماه نسبت به انجام ثبت‌نام اقدام کنند.

وی در خصوص تعداد رشته‌های انتخابی بدون آزمون کارشناسی، اظهارکرد: این دسته از متقاضیان می‌توانند پس از تهیه کارت اعتباری ثبت‌نام، 10 رشته محل را با توجه به علاقه اولویت‌بندی و در سایت مرکز آزمون ثبت‌نام کنند.

اقبالی خاطرنشان کرد: داوطلبان باید انتخاب‌های خود را از یک مجموعه آموزشی و از یک نظام آموزشی انجام دهند و به عبارت دیگر 10 انتخاب داوطلبان باید یا از سیستم پاره وقت و یا تمام وقت باشد و امکان انتخاب هم از تمام وقت و هم از پاره وقت وجود ندارد.

اقبالی با تاکید بر اینکه برای ثبت‌نام داوطلبان هیچ محدودیتی به لحاظ مدرک دیپلم متوسطه آنها وجود ندارد، گفت: هر داوطلب می‌تواند از هر یک از مجموعه‌های آموزشی بر اساس علاقه انتخاب رشته و ثبت‌نام کند.

وی افزود: با توجه به اینکه پذیرش دانشجوی بدون آزمون بر اساس معدل دیپلم داوطلبان انجام می شود، در صورتی که دیپلم فرد با رشته انتخابی مغایرت داشته باشد با اعمال ضریبی معدل مذکور اصلاح خواهد شد تا امکان مقایسه معدل داوطلبان وجود داشته باشد، همچنین ضرایب مربوطه به اصلاح معدل داوطلبان با دیپلم‌های مختلف و برای شرکت در گروه‌های آموزشی مختلف در سایت مرکز آزمون منتشر می‌شود.

زمان و شرایط ثبت‌نام دوره بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته

اقبالی با اشاره به آغاز ثبت‌نام کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد از روز شنبه پنجم مرداد ماه، گفت: داوطلبان باید به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اینترنتی خود اقدام کنند.

وی در خصوص انتخناب رشته داوطلبان کارشناسی ناپیوسته گفت‌: هر داوطلب می‌تواند یک رشته و حداکثر تا 10 واحد دانشگاهی را انتخاب کرده و به ترتیب اولویت علاقه خود در سایت مرکز آزمون درج کند.

وی افزود: هیچ محدودیتی در انتخاب رشته وجود ندارد و نیازی به رعایت تجانس بین مدرک کاردانی و انتخاب رشته کارشناسی این دسته از داوطلبان نیست.

اقبالی تاکید کرد: در صورتی که میزان تقاضای برخی رشته‌ و محل‌ها از ظرفیت پذیرش آنها فراتر باشد پذیرش دانشجو با اولویت معدل فوق دیپلم و رعایت سقف هم نامی و یا تجانس مدرک فوق دیپلم با رشته کارشناسی مورد تقاضا صورت می‌گیرد.

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد از اعلام نتایج پذیرفته‌شدگان مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در اواسط شهریور ماه خبر داد.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71491
پاسخ
#8


حذف کنکور در 90 درصد رشته محل‌های کارشناسی دانشگاه آزاد/زمان ثبت‌نام دوره کاردانی
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92050201046
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۰
70-90.jpg

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد با اشاره به حذف کنکور در 90 درصد رشته محل‌های کارشناسی ناپیوسته و پیوسته، گفت: آزمون در هیچکدام از رشته‌ محل‌های گروه علوم پزشکی حذف نشده است.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ناصر اقبالی در خصوص حذف کنکور، اظهارکرد: آزمون برای کلیه رشته محل‌های کاردانی یعنی برای بیش از 7000 رشته محل حذف شده است و دیگر آزمونی در این مقطع بری پذیرش دانشجو برگزار نمی‌شود.

وی ادامه داد: در دوره کارشناسی ناپیوسته و پیوسته حدود 90 درصد رشته محل‌ها حذف شده است، در واقع آزمون برای حدود 16 هزار رشته محل در کاردانی و 15 هزار رشته محل در دوره کارشناسی پیوسته و ناپیوسته حذف شده است که این مسئله موجب تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان در مقاطع بالاتر بوده است.

اقبالی اظهار کرد: هیچکدام از رشته‌ محل‌های گروه علوم پزشکی حذف نشده و برای پذیرش دانشجو در کلیه مقاطع این رشته آزمون برگزار می‌شود و تا کنون مصوبه‌ای در این خصوص به دانشگاه‌های کشور ابلاغ نشده است.

وی با بیان اینکه پذیرش بدون آزمون سالی دو بار انجام می‌شود، اظهارکرد: پذیرش در دوره بدون آزمون در نیمسال اول و دوم پذیرش انجام می‌شود.

آغاز ثبت‌نام دوره کاردانی پیوسته و ناپیوسته از شنبه

اقبالی با اشاره به آغاز ثبت‌نام بدون آزمون رشته‌های کاردانی پیوسته و ناپیوسته از ساعت 9 صبح روز شنبه 5 مرداد 92، گفت: داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت http://www.azmoon.org نسبت به ثبت‌نام اینترنتی خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: هر داوطلب با تهیه یک کارت اعتباری می‌تواند یک رشته محل را انتخاب و ثبت‌نام خود را انجام دهد.

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ثبت‌نام اینترنتی پس از قطعی شدن امکان اصلاح ندارد، بنابراین داوطلبان باید نسبت به انتخاب رشته محل خود دقت لازم را داشته باشند.

اقبالی تاکید کرد: اگر داوطلبی بخواهد رشته محل خود را تغییر دهد، می‌تواند با تهیه مجدد کارت اعتباری نسبت به ثبت نام خود در رشته محل جدید اقدام کند.

وی در خصوص زمان مراجعه به واحدهای دانشگاهی ثبت‌نام شدگان، گفت: ثبت نام شدگان اینترنتی باید از روز شنبه دوم شهریور ماه 92 به واحدهای ثبت‌نام شده خود مراجعه کنند.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71491
پاسخ
#9


نحوه استفاده از نرم‌افزار راهنمای انتخاب رشته/معرفی 250 رشته محل به کنکوری‌ها
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92050603256
یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۸
118-13.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آغاز انتخاب رشته داوطلبان کنکور 92 از 17 مردادماه نحوه استفاده از نرم افزار راهنمای انتخاب رشته را تشریح کرد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه داوطلبان باید رشته‌های دانشگاهی را بر اساس علایق، توانمندی‌ها،‌ شرایط اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ویژگی‌های اخلاقی انتخاب کنند، اظهارکرد: نرم افزار راهنمای انتخاب رشته می‌تواند به داوطلبان در انتخاب رشته‌های مورد علاقه کمک کند.

وی افزود: نرم افزار راهنمای انتخاب رشته بر اساس اطلاعات علمی داوطلبان 92 و اطلاعات کد رشته محل‌های کنکور 91 در وضعیت مشابه و با رعایت تمامی ضوابط رشته‌هایی که شان قبولی در آن بیشتر است را معرفی می‌کند.

امکان استفاده از نرم‌افزار راهنمای انتخاب رشته فقط برای مجازین

وی با بیان اینکه داوطلبانی که در کنکور 92 مجاز به انتخاب رشته نشده و یا در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام کرده‌اند امکان استفاده از این نرم افزار را ندارند، اظهارکرد: کد رشته محل‌های موجود در نرم افزار راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی بر اساس کد رشته محل‌های آزمون 91 است، بنابراین ممکن است در آزمون 92 رشته محلی اضافه، حذف و یا اصلاح شده باشد.

توکلی با تاکید بر اینکه استفاده از نرم افزار انتخاب رشته‌های تحصیل کاملا اختیاری است، خاطرنشان کرد: اطلاعات نرم افزار برای راهنمایی بیشتر و معرفی رشته‌هایی که شانس قبولی داوطلب در آن بیشتر است می‌باشد، بنابراین تنها سند انتخاب رشته محل تحصیلی فقط دفترچه انتخاب رشته کنکور 92 گروه آزمایشی مربوطه است.

وی افزود: بنابراین هر داوطلب باید نسبت به مطالعه دقیق دفترچه و اطلاعیه مرتبط با انتخاب رشته اقدام کند.

وی با اشاره به هزینه خرید کارت اعتباری 10 هزار تومانی برای استفاده از نرم افزار راهنمای انتخاب رشته، اظهارکرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته باید به ازای هر گروه آزمایشی یک کارت اعتباری تهیه کنند.

پیشنهاد 250 رشته محل به ازای هر گروه آزمایشی

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه نرم افزار راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی به ازای هر گروه آزمایشی حداکثر 250 کد رشته محل را پیشنهاد می‌کند، اظهار کرد: بنابراین داوطلبانی که در چند گروه آزمایشی شرکت کرده‌اند از بین کد رشته‌ محل‌های پیشنهادی تا 750 کد رشته محل به آنان پیشنهاد داده می‌شود که آنان باید پس از بررسی و بر اساس اولویت علاقه حداکثر 150 کد رشته محل را انتخاب کنند.

توکلی در پایان خاطر نشان کرد: چنانچه داوطلبی در هر یک از کد رشته محل‌ها پذیرفته شود انتخاب‌های بعد از آن بررسی نخواهد شد.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71201
پاسخ
#10
تمدید مجدد مهلت مرحله دوم ثبت‌نام کنکور
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 92121409592
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۸
11-383.jpg

مشاور عالی سازمان سنجش از تمدید مهلت مرحله دوم ثبت‌نام آزمون سراسری سال 93 تا روز پنجشنبه 22 اسفند ماه خبر داد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به ثبت‌نام در این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش http://www.sanjesh.org، گفت: در مرحله اول ثبت‌نام کنکور 93، 897 هزار و 508 نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: در مرحله دوم نیز تا ساعت هشت صبح امروز چهارشنبه (چهاردهم اسفند ماه)، 114 هزار و 650 نفر در آزمون سراسری سال 93 ثبت‌نام کرده‌اند که در مجموع یک میلیون و 12 هزار و 158 نفر تاکنون متقاضی شرکت در کنکور 93 هستند.

مشاور عالی سازمان سنجش با تاکید بر اینکه مهلت تمدید شده بیشتر برای ویرایش اطلاعات در نظر گرفته شده است، اظهارکرد: تاکنون 102 هزار و 29 نفر از داوطلبانی که قبلا ثبت‌نام کرده‌ بودند، در این مرحله برای مشاهده اطلاعات ثبت‌نامی به سایت سازمان مراجعه کرده‌اند و پس از کنترل موارد، در صورت لزوم اطلاعات خود را ویرایش کرده‌اند.

توکلی با بیان اینکه پس از این مهلت، تحت هیچ شرایطی امکان تغییر در اطلاعات ثبت‌نامی افراد نیست، گفت: پس از به پایان رسیدن مهلت تمدید شده، امکان هیچ گونه تغییری در گروه آزمایشی، جنسیت، حوزه برگزاری آزمون و ... میسر نیست.

وی خاطرنشان کرد: همچنین پس از صدور کارت شرکت در آزمون، هیچ تقاضایی درباره اصلاح این گونه موارد امکان‌پذیر نخواهد بود.

انتهای پیام

کد خبرنگار: 71448
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اخبــار کارشناسی ارشد و دکــترا (دولتی/آزاد) keiivan 364 88,667 1396/9/3 ، 12:27 صبح
آخرین ارسال: keiivan
  کانال تلگرامی کنکور ارشد عمران پر از جزوات تخصصی به ویژه زبان تخصصی fateme_mpg_t 4 2,144 1395/10/28 ، 12:40 عصر
آخرین ارسال: fateme_mpg_t
  کتاب سه دقیقه مکث قبل از کنکور ارشد عمران منتشر شد sabzsaze 2 1,683 1395/8/11 ، 12:26 عصر
آخرین ارسال: sabzsaze
  اخبار پیرامون آزمون های ،MHLE،GRE ، IELTS ، TOLIMO ، TOEFL ، UTET keiivan 9 4,333 1394/9/18 ، 06:37 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اخبار آزمونهاي دانشگاه پيام نور ( فراگير ) keiivan 10 4,482 1394/5/2 ، 07:20 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  اعلام نتایج آزمون های دانشگاه آزاد تلفنی شد keiivan 2 1,600 1394/2/8 ، 02:12 عصر
آخرین ارسال: زینب خوش کلام
  پاسخ سوالات آزمون دکتری عمران- سراسری و آزاد m-s1300 0 1,369 1393/11/2 ، 11:54 عصر
آخرین ارسال: m-s1300
  امکان ثبت نام فارغ التحصیلان ممتاز در دوره‌های بدون آزمون ارشد آزاد keiivan 0 1,106 1393/9/25 ، 06:15 عصر
آخرین ارسال: keiivan
  سوال مهم درباره کنکور ارشد vhdmzh 2 1,999 1393/8/28 ، 01:25 عصر
آخرین ارسال: omid_rch
  زمان اعلام نتایج آزمون ارشد و دکتری آزاد keiivan 0 1,341 1393/6/17 ، 01:29 عصر
آخرین ارسال: keiivan

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان