امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 2.41
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخبـــــار پیــــرامون نــقــل وانـتـقـــالات دانـشــجــویــان
#1
نحوه میهمانی و انتقال دانشجویان در نیمسال دوم سال تحصیلی جاری» سرویس: دانشگاه و حوزه - صنفي، دانشجويي
کد خبر: 91091205623


نحوه درخواست مهمانی و انتقالی از سایر دانشگاه‌ها به دانشگاه بوعلی سینا همدان و بالعکس برای دانشجویان مقاطع کاردانی،کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی و کارشناسی ارشد اعلام شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بنا بر اعلام اداره آموزش دانشگاه همدان، دانشجویانی که از سایر دانشگاه‌ها در نیمسال اول سال تحصیلی 92-1391 در دانشگاه بوعلی سینا به صورت مهمان تحصیل می‌کنند و متقاضی تمدید مهمانی در نیمسال دوم سال هستند، باید فرم درخواست تمدید مهمانی را که در سایت دانشگاه موجود است را تکمیل و پس از اسکن فرم تکمیل شده به همراه عکس دانشجو، از 10 آذرماه تا10 دی ماه سال جاری به نشانی پست الکترونیکی paziresh@basu.ac.ir ارسال کنند.

گفتنی است، به درخواست‌های خارج از موعد و یا خارج از روال و همچنین دانشجویانی که سابقه مهمانی در نیمسال اول سال تحصیلی 92-1391 ندارند، پاسخ منفی داده خواهد شد.

همچنین دانشجویانی که سابقه مهمانی ندارند و متقاضی مهمانی در دانشگاه بوعلی سینا و یا سایر دانشگاه‌ها هستند، باید درخواست خود را از اول تا پایان اردیبهشت سال 1392 در سامانه جامع خدمات آموزشی وزارت علوم به نشانی http://www.msrt.ir/sites/ddstu/default.aspxارائه نمایند و از مراجعه حضوری به ادارات آموزش، خودداری کنند.

دانشجویان ورودی سال 1391 نیز که در مهرماه سال جاری در سایت سازمان سنجش، درخواست مهمانی مبناء نموده‌اند، بعد از حصول نتیجه درخواست خود در اواخر آذر ماه از اداره آموزش کل، چنانچه پذیرفته شده باشند، می‌توانند از نیمسال دوم سال تحصیلی 92-1391 در دانشگاه مورد تقاضا، به مدت دو نیمسال به صورت مهمان تحصیل کنند و نیازی به نامه موافقت یا مهمانی ندارند.

بر اساس این آیین‌نامه، دانشجویانی که از نیمسال دوم سال تحصیلی 92-1391 شرایط انتقال به این دانشگاه را دارند(حداقل سه نیمسال متوالی به صورت مهمان در این دانشگاه تحصیل نموده و معدل آنها بالاتر از میانگین معدل دانشجویان هم ورودی خود باشد)، باید ابتدا به دانشگاه مبداء مراجعه نموده و چنانچه آن دانشگاه با درخواست انتقالی آنها موافقت کند، نامه موافقت با انتقالی خود را حداکثر تا پایان آذرماه سال جاری به اداره آموزش کل دانشگاه تحویل دهند. در غیر اینصورت باید طبق بند یک درخواست تمدید مهمانی کنند.

ضمنا بر اساس بخشنامه، دانشجویان دوره روزانه متقاضی انتقال به دانشگاه دیگر، چنانچه در آزمون سراسری، حدنصاب نمره قبولی دوره روزانه دانشگاه مقصد را کسب نموده باشند، به صورت روزانه منتقل می‌شوند، در غیر این صورت در قالب شبانه پذیرش خواهند شد.

بر اساس این اطلاعیه، در زمینه دانشجویان متقاضی انتقال توأم با تغییر رشته و تغییر رشته داخلی ورودی سال 1391 با توجه به عدم وصول کارنامه تغییر رشته و انتقال از سازمان سنجش آموزش کشور، به محض وصول کارنامه ایشان، اطلاعیه تکمیلی اعلام خواهد شد.

انتهای پیام
پاسخ
#2


پایان اردیبهشت، آخرین فرصت ثبت‌نام نقل و انتقال دانشجویان
» سرویس: دانشگاه و حوزه - صنفي، دانشجويي
کد خبر: 93022415286
چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۰
1001-4.jpg

مدیرکل دانشجویان داخل وزارت علوم 31 اردیبهشت را پایان مهلت ثبت‌نام برای نقل و انتقالات دانشجویی اعلام کرد.

دکتر محمدحسن یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه سامانه ثبت‌ درخواست نقل و انتقالات دانشجویی از اول اردیبهشت ماه باز شده است، گفت: دانشجویان متقاضی انتقال و مهمانی می‌توانند تا 31 اردیبهشت ماه نسبت به ثبت درخواست خود در این سامانه اقدام کنند.

وی با اشاره به زمان بررسی درخواست‌ها توسط دانشگاه‌های مبداء، اظهار کرد: بلافاصله پس از اتمام فرصت ثبت تقاضاها توسط دانشجویان، دانشگاه‌های مبداء از اول خرداد تا 15 تیرماه فرصت دارند تا نسبت به بررسی درخواست‌های دانشجویان و اعلام نظر خود اقدام کنند.

مدیرکل دانشجویان داخل وزارت علوم افزود: پس از بررسی درخواست‌ها توسط دانشگاه‌های مبداء، دانشگاه‌های مقصد نیز از 15 تیر تا پایان مرداد مهلت رسیدگی به درخواست‌های موافقت شده توسط دانشگاه‌های مبداء را دارند.

یوسفی درباره زمان مشخص شدن نتایج بررسی درخواست‌ها نیز، تصریح کرد: دانشجویان متقاضی در هر کدام از این مراحل می‌توانند از طریق کد رهگیری وارد سامانه شده و پاسخ درخواست‌های خود را توسط دانشگاه‌های مبداء و مقصد مشاهده کنند.

وی همچنین درباره ظرفیت دانشگاه‌های مختلف در نقل و انتقالات، گفت: ما آماری که از سازمان موسسه آمار و پژوهش وزارت علوم دریافت کرده‌ایم را ملاک قرار داده‌ایم که بر این اساس ظرفیت نقل و انتقالات برای دولتی‌ها 20 درصد و برای غیرانتفاعی‌ها 15 درصد از ورودی‌های سال 93 خواهد بود.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71448
پاسخ
#3


امکان ثبت درخواست جابجایی پذیرفته شدگان ارشد و دکتری آزاد تا پایان آبان
» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
کد خبر: 94080401435
دوشنبه ۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۹
1431155570254_139208270946095501561293.jpg

هیات رییسه دانشگاه آزاد با پیشنهاد مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه برای ثبت درخواست جابجایی کلیه پذیرفته شدگان و تکمیل ظرفیت تا پایان آبان ماه موافقت کرد و بر این اساس نتایج این مرحله از درخواست ها در نیمسال دوم اعلام خواهد شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا،‌ رییس دانشگاه آزاد اسلامی در صد و سی و پنجمین جلسه هیات رییسه از همکاری شبکه ساها دانشگاه آزاد اسلامی با شبکه آزمایشگاهی جامع کشور خبر داد.

دکتر میرزاده در ابتدای این جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم و سوگواری سرور و سالار شهیدان، به جایگاه ایران در فناوری نانو اشاره کرد و گفت: ستاد نانو که سال 1380 به تصویب شورای عالی ****** فرهنگی رسید، از ابتدا سیاستگذاری های خوبی در زمینه نانو در پیش گرفت که کماکان نیز ادامه دارد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: ستاد نانو از طریق حمایت از شرکت های دانش بنیان نانو توانست تجهیزات و محصولات جدیدی را به کشورهای مجاور و اروپا صادر و ایران را به لیست کشورهای پیشرفته در ارتباط با صنعت و فناوری نانو اضافه کند.

میرزاده همچنین از همکاری شبکه ساها دانشگاه آزاد اسلامی با شبکه آزمایشگاهی جامع کشور( توانا) ستاد فناوری نانو خبر داد و گفت: دکتر روحانی در جلسه شورای عالی ****** فرهنگی، خواستار همکاری شبکه ساها دانشگاه آزاد اسلامی با شبکه توانا ستاد فناوری نانو شد.

وی افزود: این همکاری در جهت جلوگیری از خرید تجهیزات اضافی و بکارگیری بیشتر دستگاههایی که ممکن است در طول هفته بیشتر از چند ساعت استفاده نشوند، موثر خواهد بود.

دکتر میرزاده به راه اندازی پژوهشکده های نانو در مدارس آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: سازمان سما نیز می تواند با همکاری ستاد فناوری نانو ریاست جمهوری، برخی از مدارس سما را به فناوری نانو تجهیز کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: ستاد فناوری نانو نشان داده است که با سیاست گذاری درست، ثبات مدیریتی و برنامه ریزی منظم می توان به اهداف از پیش تعیین شده دست یافت، چنانکه قرائت گزارش عملکرد 10ساله این ستاد در جلسه شورای عالی ****** فرهنگی بیانگر دستیابی این ستاد به بیشتر برنامه های تدوین شده بود.

وی افزود: این از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است که توانسته دستگاهها و مواد صنعتی را حتی به اروپا نیز صادر کند و امیدوارم دانشگاه آزاد اسلامی نیز بتواند در زمینه نانو در شبکه ساها با ستاد نانو همکاری داشته باشد.

مشی دانشگاه آزاد اسلامی با وزارتخانه ها و دولت سازگار است

در ادامه این جلسه،دکتر میرزاده به تفاهم نامه همکاری معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه علوم پزشکی ایران اشاره کرد و افزود: براساس این تفاهم نامه، واحد تهران مرکزی اقدام به جذب دانشجو در 8 رشته کرده است.

میرزاده با بیان اینکه مشی دانشگاه آزاد اسلامی با وزارتخانه ها و دولت سازگار است، افزود: امضای این تفاهم نامه برمبنای صورتجلسه ای که با دکتر لاریجانی به منظور همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاههای دولتی و استفاده از امکانات آنها برای پذیرش دانشجو وجود داشت، منعقد شده است.

وی همچنین تاکید کرد: ساماندهی رشته های پزشکی و جذب دانشجو براساس مجوزهای قانونی در این حوزه صورت می پذیرد.

در جلسه هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به قرائت گزارش فناوری نانو در شورای عالی ****** فرهنگی، مقرر شد؛ شبکه آزمایشگاه دانشگاه (ساها) و همچنین سازمان سما جهت همکاری با شبکه جامع آزمایشگاهی کشور(توانا) برنامه ریزی و در حوزه نانو تلاش کنند.

همچنین گزارش جلسه ممیزی رشته ها و نیز گزارش کمیسیون تخصصی شماره 1 هیات رییسه توسط دکتر حسین زاده لطفی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی ارائه و مقرر شد؛ در راستای اجرای برنامه استاندارد سازی در دانشگاه ممیزی رشته ها با قوت بیشتری ادامه یابد و رعایت استانداردهای آموزشی الزامی است.

همچنین در خصوص مرخصی بدون حقوق اعضای هیات علمی مقرر شد؛ بررسی مرخصی بدون حقوق اعضای هیات علمی تا یکسال در اختیار روسای واحدها و مراکز آموزشی، بیشتر از یکسال تا سه سال توسط شورای آموزشی استان و بیش از سه سال در کمیسیون مرتبط در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی تصمیم گیری شود.

همچنین مقرر شد؛ ادامه تحصیل اعضای هیات علمی سازمان سما در دوره دکتری به صورت بورس رایگان صورت پذیرد.

تاسیس مرکز ترجمه رسمی در دانشگاه آزاد اسلامی

همچنین موضوع تاسیس مرکز ترجمه رسمی جهت ارائه خدمات ترجمه به دانشجویان و اساتید مطرح و مقرر شد؛ اداره ای تحت عنوان ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی(اعم از ترجمه مقالات فارسی و ویرایش مقالات علمی) و خدمات آموزشی دانشجویی( ترجمه مدارک و گواهینامه ها) تحت نظر اداره کل انتشارات ایجاد شود.

به روز رسانی تدوین کاتولوگ معرفی دانشگاه به زبان انگلیسی، عربی، روسی از دیگر مواردی بود که در این جلسه به تصویب رسید و مقرر شد؛ کلیه معاونت ها اطلاعات مورد نیاز را تهیه و ارائه کنند.

ادامه تحصیل قهرمانان ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی، در جلسه هیات رییسه دانشگاه آزاد، نامه معاونت ورزش دانشگاه در خصوص طرح ادامه تحصیل قهرمانان ورزشی مطرح و با توجه به مصوبه 131 هیات رییسه با کلیات آیین نامه اجرایی پذیرش دانشجویان ورزشکار موافقت و مقرر شد؛ پس از کسب مجوز از شورای عالی ****** فرهنگی ابلاغ و اجرا شود.

انتهای پیام
پاسخ
#4


آخرین آمار ثبت‌نام دانشجویان در سامانه نقل‌وانتقالات دانشجویی
» سرویس: علمي و دانشگاهي - صنفي، فرهنگي
کد خبر: 95020804298
چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۵:۴۹
1408770137689_amin khosroshahi-28.JPG

معاون سازمان امور دانشجویان از ثبت‌نام حدود 1000 نفر در سایت نقل و انتقالات دانشجویی تا ظهر روز سه شنبه،7 اردیبهشت‌ماه خبر داد و افزود: مهلت ثبت نام آخر اردیبهشت‌ماه به پایان می‌رسد و این مهلت قابل تمدید نخواهد بود.

دکتر ابوالحسن ریاضی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد:چنانچه فردی برای این منظور که قادر باشد در محل زندگی خود تحصیل کند،در سامانه نقل و انتقالات ثبت‌نام نماید،با درخواست وی موافقت نمی‌شود. به عبارتی دیگر فردی که تقاضای نقل و انتقال یا مهمانی را دارد باید مستنداتی داشته باشد و این مستندات توسط دانشگاه مبداء و مقصد مورد بررسی قرار می‌گیرد و چنانچه مورد تایید قرار گرفت با تقاضای فرد موافقت می‌شود.

وی با بیان این که منظور از مهمانی و نقل و انتقالات صرفا پذیرفتن مهمان است، توضیح داد: در واقع دانشجو نباید انتظار داشته باشد که زمانی که درخواست انتقال یا مهمانی می‌دهد،پس از موافقت با درخواست وی، مدرک دانشگاه مبدا را اخذ کند. این شرایط فقط هنگامی فراهم است که دانشجو تقاضا داشته باشد از یک دانشگاه تراز برتر به دانشگاه تراز پایین‌تر منتقل شود. برای مثال، دانشجو بخواهد از دانشگاه شریف به یکی از دانشگاه‌های شهرستان منتقل شود و مدرکی که اخذ می‌کند از همان دانشگاه شهرستان باشد.

به گزارش ایسنا،چندی پیش دکتر صدیقی نیز اعلام کرده بود که جمعیت متقاضیان نقل و انتقالات سال به سال کاهش می‌یابد. سال 94 ، 15 هزار مورد تقاضا ارائه شد که تنها با یک سوم آنها موافقت به عمل آمد. نتایج نقل و انتقالات دانشجویان سال 95 نیز تا اول شهریور ماه مشخص می‌شود.

انتهای پیام
کد خبرنگار: 71523
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان