مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
معرفي سايت فارسي سئو
شروع کننده:mehranolomi آخرین ارسال توسط:mehranolomi پاسخ ها:0 موضوعات متفرقه مشاهده:6 زمان:1395/09/20
فیلم انجام یک پروژه کامل راه در نرم افزار civil3d 2016
شروع کننده:mosa2 آخرین ارسال توسط:mosa2 پاسخ ها:0 آموزش طراحی با civil 3d و Land مشاهده:35 زمان:1395/09/20
کتاب طراحی سازه های فولادی آقای میرقادری و ازهری
شروع کننده:engineer2014 آخرین ارسال توسط:siamak_meybodi پاسخ ها:3 طراحی سازه های فولادی مشاهده:7214 زمان:1395/09/20
فیلم آموزش کامل پروژه بتن با Etabs 2015
شروع کننده:mosa2 آخرین ارسال توسط:mosa2 پاسخ ها:0 آموزش Etabs به صورت فیلم مشاهده:34 زمان:1395/09/20
اسمبلی برای بزرگراه
شروع کننده:kaveh1899 آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 درخواست ها مشاهده:93 زمان:1395/09/20
دانلود نقشه اتوکد جزیره کیش
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:Lilithr پاسخ ها:1 بلوک های آماده اتوکد (مبلمان،پنجره،درب،درخت،میز،و......) مشاهده:1951 زمان:1395/09/19
دانلود آموزشه نحوه اعمال بار برف در قابهای شیبدار ( سوله ها ) در ETABS 2015
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 آموزش های مکمل Etabs مشاهده:79 زمان:1395/09/19
دانلود کتاب جدول اشتال اصلی آلمانی ویرایش بیست و چهارم (Stahlbau Profile 24th editio
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 کتاب های لاتین مشاهده:81 زمان:1395/09/19
دانلود مجموعه مثالهای حل شده بار کمانشی ستونها ( Pcr ) در SAP + آموزش نرم افزار SAP
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:rasul69 پاسخ ها:8 آموزش نرم افزار Csi Sap2000 مشاهده:3513 زمان:1395/09/19
دانلود نسخه فارسی و قابل جستجوی استاندارد 2800 ویرایش چهارم
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 نشریه و آیین نامه های نظام مهندسی مشاهده:85 زمان:1395/09/19

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 69 رأی - میانگین امیتازات: 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارتفاع طبقات
1392/09/19 , 12:59 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/09/19 01:20 ب.ظ، توسط کیوان بابایی.)
ارسال: #21
RE: ارتفاع طبقات
با تماسی که با دکتر سیفی داشتم .
چنین پاسخی را دریافت کردم اختلاف فقط در ظبقه اول مطرح می شود .
صحیح این است که برای طبقه اول ارتفاع طبقه از کف فونداسیون تا مرکز تیر و برای باقی طبقات اکس تا آکس سقف ( کف سازه ای ) باشد .
در معماری هم ارتفاع مفید طبقه مهم است .

از جناب مهندس siamak_meybodi هم تشکر می کنم به دلیل اینکه باعث شدن تا چنین تاپیکی ایجاد و رفع ابهام گردد .

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

Instagram : keyvan.mycivil
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/09/19 , 01:27 ب.ظ
ارسال: #22
سلام به همه ی دوستان عزیز . به تازگی دارم روی پروژه ای کار میکنم که امید وارم دوستان عزیزم بخصوص مهندس فلا ح منش و مهندس بابایی ان هم به این دلیل ان که تا به حال کمکهای فراوانی را از این دوستان دیدم در این مورد.در این پروژه میخواهم یک ساختمان فولادی برای شروع کار مدل کنم از ابتدا تا انتها با کد ارتفاعی که منابع (کتابهای اموزش ایتبس) اموزش داده اند. سپس همین ساختمان دوباره با کد ارتفاعی منوال ایتبس مدل میشود . ساختمان را به روش تنش مجاز طراحی میکنیم.باید از ضریب زلزله تا طراحی ستونها و ... چک شود که ایا این اختلاف ارتفاع کم در طبقه پایین در چه حالتی میتواند بحرانی باشد.ایا بحرانی میباشد یا خیر.به این علت یک ساختمان را مدل میکنم که تمامی حالات با واقعیت یک ساختمان مطابقت داشته باشد . وگرنه میشد تنها یک ستون را ازمایش نماییم.در مورد ضریب زلزله هم میدانم که این اختلاف کم هست اما در یک جا که ارتفاع ساختمان با این حد(نصف ضخامت طبقه همکف) اضافه شود احتمالا ضریب زلزله را افزایش میدهد.به هر حال تا ازمایش نشود مشخص نمیشود.بالا تر از این نیست که جوابها یکی شود . نتیجه مهم این است که بعد از تحقیق به این نتیجه برسیم.به هر حال از دوستان خواهش میکنم تا در این بحث مهم شرکت نمایند تا به نتیجه ای برسیم و ان را انتقال بدهیم به منابع محترم.البته این را هم بگویم که خود من تا به الان هر چه بلد هستم از منابع و اموزشهای دیگر بوده و تشکر خود را از این منابع اعلام مینماییم به خصوص دکتر سیفی عزیز که بی شک یکی از بهترین کتابهای اموزشی در این رابطه را در ایران تا لیف نموده اند هم چنین مهندس هادیزاده عزیز.

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/09/19 , 01:36 ب.ظ
ارسال: #23
جناب بابایی عزیز مهندس فلاح منش عزیز این سوال را از من پرسیدند و در بخش پیامهای خصوصی به من گفتند که ارتفاع من اشتباه است . ایشون این تاپیک را شروع کردند که من از ایشان و جنابعالی تشکر میکنم.

آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

1392/09/19 , 02:25 ب.ظ
ارسال: #24
برای اینکه به جواب واحد برسیم بدون اینکه از کتابی یا کسی بپرسیم اینه که یکی بیاد نقشه سازشو با سازه نگار یا سازه 90 یا برنامه های دیگه که مدلو تبدیل به نقشه میکنه بکشه بعد ستونو با تیراش و کد ارتفاعی اتوماتیک ببینه
بعد حالا که داریم وسواس به خرج میدیم به نظرتون تو سازه بتنی و ستون های اطراف که زمان تغییر مقطع رد اجرا پشت ستون ها همباده ولی در طراحی هم مرکز هستن رو با cardinal point اصلاح کنیم که خروج مرکزیت ستون حساب بشه ؟
1392/09/19 , 02:38 ب.ظ
ارسال: #25
من از شما خیلی ممنونم بابت کار مفیدتون
تمامی بحث بر میگرده تشابه اجرا و مدل
تا حد امکان باید مدل با اجرا برابری کنه
این مسئله ی کد ارتفاعی توی دیتیلینگ و خروجی های گرافیکی که از ایتبس گرفته میشه خودشو تاثیر داره
به هر حال پیش نهاد میکنم آدم خودشو محدود به گفته دیگر منابع نکنه و خودش به یقین برسه خیلی بهتره
من عقیده دارم توی سازه ی بتنی مخصوصا در طبقه ی اول با دید بهتری باید قضاوت بشه برای کد ارتفاعی

منتظر بررسی های شما هستیم آقای مهندس و هر کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم
موفق باشید

[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1392/09/19 , 02:44 ب.ظ
ارسال: #26
(1392/09/19 02:25 ب.ظ)NOD نوشته شده توسط:  برای اینکه به جواب واحد برسیم بدون اینکه از کتابی یا کسی بپرسیم اینه که یکی بیاد نقشه سازشو با سازه نگار یا سازه 90 یا برنامه های دیگه که مدلو تبدیل به نقشه میکنه بکشه بعد ستونو با تیراش و کد ارتفاعی اتوماتیک ببینه
بعد حالا که داریم وسواس به خرج میدیم به نظرتون تو سازه بتنی و ستون های اطراف که زمان تغییر مقطع رد اجرا پشت ستون ها همباده ولی در طراحی هم مرکز هستن رو با cardinal point اصلاح کنیم که خروج مرکزیت ستون حساب بشه ؟

سلام
در مورد دومی که فرمودید من قبلا این مسئله بررسی کردم در نتیاج هیچ تاثیری ندارد

1392/09/19 , 02:50 ب.ظ
ارسال: #27
با سلام...بنده به شخصه با گفته هاي جناب فلاح منش موافقم..آنچه در نرم افزار ساختماني etabs اهميت دارد ارتفاع سازه اي طبقات است..ومبناي اين ارتفاع از روي استراكچر مي باشد.
1392/09/19 , 03:11 ب.ظ
ارسال: #28
(1392/09/19 02:38 ب.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  من از شما خیلی ممنونم بابت کار مفیدتون
تمامی بحث بر میگرده تشابه اجرا و مدل
تا حد امکان باید مدل با اجرا برابری کنه
این مسئله ی کد ارتفاعی توی دیتیلینگ و خروجی های گرافیکی که از ایتبس گرفته میشه خودشو تاثیر داره
به هر حال پیش نهاد میکنم آدم خودشو محدود به گفته دیگر منابع نکنه و خودش به یقین برسه خیلی بهتره
من عقیده دارم توی سازه ی بتنی مخصوصا در طبقه ی اول با دید بهتری باید قضاوت بشه برای کد ارتفاعی

منتظر بررسی های شما هستیم آقای مهندس و هر کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم
موفق باشید

اقای مهندس فلاح منش فرمایش شما کاملا صحیح است اما درسته که یقین فردی مهم است اما ما خارج از منابع فعلی تخصصی نیستم یکجورایی تمامی سواد و دانش تخصصی ما در رشته فعلی برگرفته از منابع معتبر و دیدگاه تجربی و فردی است و غیر این معنایی ندارد .

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

Instagram : keyvan.mycivil
1392/09/19 , 03:26 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/09/19 03:26 ب.ظ، توسط حمید فلاح منش.)
ارسال: #29
من حرف شمارو قبول ندارم
حداقل میشه گفت 30 درصد از این اطلاعات برمیگرده به دید مهندسی
هرکسی میتونه با خوندن کتابها ی نرم افزاری اپراتور نرم افزار بشه که تا دلتون بخواد توی دفاتر همچین افرادی هستن

کسانی موفق هستن که به دید مهندسی برسن و اگر آدم محدود کنه خودشو به کتاب و جزوه هیچوقت به این دید نخواهد رسید
البته بنده به شخصه هنوز دید قوی مهندسی ندارم

سپاس شده توسط iranzendebad ، CivilS
1392/09/19 , 03:27 ب.ظ
ارسال: #30
سلام
در این بحث بهتر است یک سری هم به دفاتر فنی که نقشه های سازه را تهیه میکنندوجوشکارها یا قالب بندها که اجرا ملکه ذهنشان هست مراجعه شود.ضمن احترام به نطرات دوستان دیگر ومطالبی که اساتید در کتابهایشان ارائه داده اند من نطر مهندس فلاح منش را تایید می کنم دلیلش هم اینست که ایشان وارد کارطراحی عملی سازه ها شده اند وبا نرم کار بیرون از کتاب آشنا هستند. فکر می کنم چون در ایتبس تیر ضخامتی ندارد این شبهه ایجاد می شود که وسط تیر یا بالای تیرهر دو باشد خیلی فرق ندارد ولی در نقشه های سازه حتی یک مورد هم نداریم که ارتفاع را از وسط تیر بگیرند.
به نظر من این قضیه قراردادی است وسالها به همی صورت جا افتاده وفکر نمی کنم با رفنی سنگینی داشته باشد که بابت آن حرف فلان دکتر ارجحتر باشد.
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آموزش نحوه مدل سازی سازه هایی که دارای اختلاف سطح در طبقات می باشند admin 57 22,958 1395/04/26 08:37 ق.ظ
آخرین ارسال: CivilS
  یک قاشق مهندسی عمران -نامنظمی در ارتفاع سازه ها sabzsaze 0 627 1394/02/18 01:40 ب.ظ
آخرین ارسال: sabzsaze

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان