امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استانداردهای چاپ مقاله ISI:
#1


تنها نوشتن یک مقاله علمی کافی نیست این مقالات میبایست استانداردهای کافی برای پذیرش و برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) ISI را داشته باشند.
یک) انتخاب عنوان مناسب با موضوعات مهم روز : عنوان [URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) باید واضح و کوتاه باشد (عناوین طولانی نمره ارزشیابی مقاله isi برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) شما را کاهش میدهد)
دو) چکیده مناسب :چکیده میبایست مختصر و مفید باشد
سه )بیان مسئله و هدف از انجام پژوهش( ۲ تا ۳ خط)
چهار ) روش تحقیق :
نوع تحقیق : میدانی – کتابخانه ای – طولی – تقاطعی – … (یک خط)
محل تحقیق : مکان اجرای ( منطقه – شهر – کشور )(نیم خط)
دوره تحقیق : مدت زمان انجام تحقیق از ماه/سال تا ماه /سال (نیم خط)
جامعه تحقیق: نمونه تحقیق ( تعداد افراد منتخب ) (نیم خط)
روش انتخاب حجم نمونه ( تصادفی ساده – تصادفی خوشه ای -.(نیم خط)
نوع آزمون آماری : ( کای اسکوار(خی دو ) – تی استیودنت – رگرسیون – .. (نیم خط)
نوع مدل : نام مدل
پنج ) نتایج تحقیق:
در این قسمت نتایج فرضیه های تایید شده یا رد شده نوشته میشود ( دو تا ۳ جمله )
برخی مجلات دارای فرمتی از پیش تعیین شده برای نوشتن چکیده هستند و پژوهشگر می بایست در فضای تعیین شده هدف پژوهش، روش تحقیق، نتایج، اهمیت پژوهش و… را وارد نماید.
لغات کلیدی : حداکثر چهار کلمه
بخش های بعدی مقاله : ISI
مقدمه : Introduction
مطالب کلی در این بخش نوشته میشوند و در این بخش باید مخاطب را ترغیب و با خود همراه برای ادامه مطالعه مقاله کنید.
ابتدا یک تعریف از موضوع مورد نظر از قول منابع معتبر .( این منبع باید از همه مهم تر باشد هرجه معتبر تر باشد خواننده را بیشتر ترغیب خواهد کرد) .سپس مطالب مرتبط با مقدمه را در این بخش قرار دهید.(یادتان باشد هیچ جمله ای را بدون منبع ننویسید).
بیان مسئله :
در اینجا هم ابتدا به تعریف مسئله بپردازید و سپس مشکلات و مسایل مرتبط با موضوع را بیان کنید و سعی کنید سوالهایی را که در فرضیات تحقیق مطرح نموده اید را دراین بخش به صورت جملات پرسشی مطرح نمایید ولی این پرسشها باید در جملات خبری باشد
مثلا :
در فرضیه دارید
“رابطه مستقیمی بین اجرای مدیریت مشارکتی و افزایش بهره وری در بیمارستانها وجود دارد ”
این موضوع را میتوانید در بیان مسئله بدین صورت بنویسید :
“اینکه آیا می توان از روش مدیریت مشارکتی در شرکتهای خدماتی و بیمارستانها با حداکثر بهره وری استفاده نمود , هنوز مورد اختلاف نظر پژو هشگران علم مدیریت است . ”
اهمیت موضوع:
اهمیت مسئله را با ذکر عواقب منفی در صورت عدم توجه به این مسئله و نتایج مثبت در صورت اجرای درست آن و آوردن اعداد و ارقام معتبر به صورت در صد و ... بیان میکنیم.
مروری بر تحقیقات انجام شده :
ابتدا از تحقیقات سالهای اخیر شروع کنید و به عقب بروید .
از نوشتن نام یک نفر به صورت مکرردر مقاله isi[URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) خود داری کنید نشان دهنده اینست که شما از منابع کمی استفاده کرده اید.
برای مقاله isi[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) رشته های تاریخ هر چه منبع قدیمی تر باشد جالب تر و معتبر تر است .ولی برای مقالات isi مدیریت , فنی و پزشکی و علوم پایه هر چه جدید تر باشد بهتر است.
اگر راجب منبع یک مطلب مطمئن نیستید از نوشتن آن خود داری نمایید. بررسی کنندگان مجلات خارجی کلیه جملات شما را با منابع موجود مطابقت میدهند و اگر خلاف آن ثابت شود مقاله isi رد خواهد شد .
اگر از منابع و مقالات اینتر نتی استفاده می کنید , این مقالات باید حتما یک مقاله تحقیقاتی باشند .از نوشتن مطالب از سایتهای تبلیغاتی خود داری کنید زیرا نویسنده برای تبلیغ شرکت خود ممکن است دقت زیادی در منبع مورد نظر نشان ندهد.
از منابع ترجمه شده استفاده نکنید ترجمه امری زمان بر است منابع ترجمه شده به روز نیستند مقاله ISI شما را بی ارزش میکنند و نوشتن نام منبع ترجمه شده کار جالبی نیست.
فرضیات و اهداف تحقیق :
فرضیات را دقیق و مناسب بنویسید .
روش تحقیق :
روش تحقیق بخش بسیار مهم چاپ مقاله ISI را تشکیل می دهد . برای نوشتن روش تحقیق حتما با متخصصین آمار مشورت نمایید . اگر مطالب مقاله ISI شما در سطح بالا باشد ولی روش تحقیق درستی را انتخاب نکرده باشید زحمتتان به هدر خواهد رفت .
مطالب نوشته شده در بخش چکیده پیروی نمایید منتهی از جملات کاملتر و بیشتری استفاده نمایید .
نتایج تحقیق :
برای نوشتن نتایج تحقیق در مقاله انگلیسی باید از مهم ترین جداول و نمودار ها استفاده نمایید . همه جداول و نمودارها را در مقاله قرار ندهید و از کشدار کردن مقاله جدا خود داری نمایید .
بطور مثال اگر برای چند سوال مر بوط به هر فرضیه یک آزمون انجام داده اید .سعی کنید جدول نهایی آزمون را در مقاله قرار دهید .
بحث و نتیجه گیری :
در این بخش باید ابتدا چند نکته مهم را از ادبیات تحقیق بیاورید . سپس نتیجه هر فرضیه را نوشته و پس از آن نتیجه تحقیقات دیگران را در رابطه با آن فرضیه بنویسید و بعد این نتایج را با نتیجه خود مقایسه نمایید.
مثلا ”
در این تحقیق مشاهده شده است که رابطه معنی داری بین ….. و …… وجود دارد . این نتیجه با نتایج کاپلان و همکاران (کاپلان ۲۰۰۳) و راجر (۲۰۰۲) و موریسون (۱۹۹۶) مطابقت دارد و لی نتایج اعلام شده توسط آقای … در مصر (2001) خلاف این را نشان می دهد . از سوی دیگر در رابطه با …….مشاهده می شود که در این تحقیق ……..اما پارکر (۲۰۰۱) اعلام نموده است که …….
توجه می نمایید که منابع مختلفی در این پاراگراف نوشته شده اند .در واقع یک مقاله درست و مناسب باید همین مشخصات را دارا داشته باشد .بطور کلی همه قسمتهای مقاله باید شامل این تعداد منبع در لابلای جملات خود باشند .
پیشنهادات :
پیشنهاد در دو بخش داخل کشور و خارج کشور (بین المللی ) باشد .
تشکر و تقدیر :
از اساتید و دوستان و آشنایان در چند جمله کوتاه تشکر کنید .
منابع :
منابع باید کاملا دقیق نوشته شوند .برای نوشتن منابع به منابع مقالات منتشر شده توجه نمایید .
اگر از یک مقاله فارسی استفاده کردید , سال هجری شمسی را به سال میلادی تبدیل کنید .
ترجمه مقاله :
ترجمه یک مقاله بسیار مهم است .تنها آشنایی به زبان انگلیسی برای ترجمه یک مقاله کافی نیست.مترجم باید به موضوع و اصطلاحات علمی آن مقاله تسلط کافی داشته باشد .ترجمه و چاپ مقاله ISI تان را به دست هرکسی نسپرید.پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان