امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اضافه کندن ابعاد پی
(1395/11/28 ، 08:46 صبح)یوسف ابراهیم پور نوشته است: پیشنهادم اینه
دیوار بتن مسلح 20-30 سانتی ، 70 سانت کوچه را هم با خاک محل پر کنین ، دیوار آجری برای عمق 4.5 فکر خوبی نیست مقاوت جانبیش کمه -اگه با بلوک یا آجر بزنی بعد خدایناکرده مشکلی پیش بیاد تو دادگستری گیر می کنی و چن درصدی حتما ناظر و محاسب تقصیر می گیرن -
معمولاً سازندگان نسبت به اجرای دیوار حائل ذهنیتی منفی دارند. به این بهانه که اجرای دیوار حائل هزینه بر و سخت است، زیر بار آن نمی روند-وقتی عمق از 3 متر بیشتر است، بهتر است از دیوار بتنی استفاده کنیم. در مقررات ملی ساختمان، در مبحث هفتم و نهم به دیوار حائل پرداخته شده ولی در رابطه با الزام اجرای دیوار حائل سازه ای در زیر زمین ها، بندی نیامده است. این موضوع شاید یکی از نقص های قانون در این زمینه باشد چون بین سقف محصور میشه می تونیم از دیوار حایل حالت اول یعنی حالت س*** استفاده کنیم . برای ضخامت دیوار طبق مبحث نهم، حداقل ضخامت دیوار حائل، در زیرزمینی که در تماس با خاک است، نباید کمتر از 20 سانتی متر در نظر گرفت. برای عمق تا 8 متر، ضخامتِ 25 تا 30 سانتی متر ، مناسب است.
برای طراحی هم مثل تیر دو سر گیردار در نظر میگیریم و میلگردهای کششی آن را حساب کن دوست عزیز
اگر با خاک بخوایم پر کنیم که لازم به کامپکت هست و باید لایه لایه کوبیده بشه و ارتعاش برای دیوار ها فکر میکنم خطر داره.
فکر میکنم یک دیوار 35 سانتی مناسب باشه پشت این دیوارهم یک بتن کم عیار ریخته شود.
من رشته ام ژئو نیست اما فکر می کنم بعدا که فونداسیون ریخته شد این فشار جانبی به راحتی توسط فونداسیوون کنترل شود.

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان