امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امتیازات: 2.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اعداد و ارقام منويdefinاز كجا مياد؟
Rainbow 
سلام فرشاد جان كمك ميخوام اعداد و ارقام منوي defineاز كجا مياد.مثلا بار زلزله و . . . اينن نامه 2800مثال نداره ادم گيج ميشه لطفا كمكم كنيد

آنقدر
شکست می‌خورم تا راه شکست دادن را بیاموزم . پطر

پاسخ
اي بابا سوالمون پوسيد

آنقدر

پاسخ
لطف بفرمایید سوال را شفاف بیان کنید.خوب از منوی difine
پاسخ
(1392/6/12 ، 06:23 عصر)omidpapa92 نوشته است: سلام فرشاد جان كمك ميخوام اعداد و ارقام منوي defineاز كجا مياد.مثلا بار زلزله و . . . اينن نامه 2800مثال نداره ادم گيج ميشه لطفا كمكم كنيد

سلام
منوی define خیلی اعداد و ارقام داره
شما برای یادگیری ایتبس به آموزش های که در انجمن موجوده مراجعه کنید
پاسخ
بله دقیقا ایشان باید این منو وسایر منوها را یاد بگیرند.
پاسخ
سلام منوی دیفاین شامل 1-تعریف مشخصات مصالح که شامل بتن وفولاد هستش
2-تعریف مقاطع تیر وستون
3-تعریف مقطع سقف مورد استفاده..دیواربرشی دال وغیره
4-تعریف بارهای استاتیکی که شامل مرده زنده ؛وبارهای جهت xوyزلزله هستش
5-تعریف ترکیب بارها با توجه به ایین نامه مورد استفاده
6-تعریف ترکیب بار برای محاسبه ی وزن سازه
7-تعریف ضوابط لرزه ای سازه
تقریبا همینا
پاسخ
من بهتون کتاب ایتبس مسعود پوربابا رو پیشنهاد میکنم بگیرید برای شروع کار عالیه ...ساده وروان توضیح میده بدون مسائل اضافی و برای اینکه خیلی با جزییات ایتبسو یاد بگیرید کتاب خانه ی عمران و حسن باجی خوب هستن...
پاسخ
کتاب خانه ی عمران و حسن باجی خوبه
پاسخ
(1392/6/15 ، 09:10 عصر)ebrahimkazemi51 نوشته است: بله دقیقا ایشان باید این منو وسایر منوها را یاد بگیرند.

(1392/6/15 ، 09:51 عصر)شیوا نوشته است: سلام منوی دیفاین شامل 1-تعریف مشخصات مصالح که شامل بتن وفولاد هستش
2-تعریف مقاطع تیر وستون
3-تعریف مقطع سقف مورد استفاده..دیواربرشی دال وغیره
4-تعریف بارهای استاتیکی که شامل مرده زنده ؛وبارهای جهت xوyزلزله هستش
5-تعریف ترکیب بارها با توجه به ایین نامه مورد استفاده
6-تعریف ترکیب بار برای محاسبه ی وزن سازه
7-تعریف ضوابط لرزه ای سازه
تقریبا همینا

عذر ميخوام ولي باجي درست نگفته.جلد چندش خوبه چون من چاپ1383رو دارم.كار با ايتبز رو بلدم ولي ي كتاب واسه مثلا:چطور بدست اومدن بار تركيب ها بار مرده و زنده . . . ي كتابي كه مثال داشته باشه باجي به دل نبود.شديدا به اموزشش نياز دارم لطفا كمكم كنيد

آنقدر

پاسخ
ببینید مطابق با ایین نامه ACI318-99مثلا برای پروژه بتن ترکیب بارها یه اعداد مشخص داره که در ضریب 0.75 ضرب میشه ....مثلا بارمرده ضریبش هست 1.4 که وقتی ضرب در 0.75 میشه درمیاد 1.05 منظورتون همین اعداد هستش ؟؟؟؟یا مثلا ضریب بار زنده طبق آیین نامه هستش 1.7 که وقتی ضرب در 0.75 میشه درمیاد 1.275....به همین راحتی کلا مدلای ترکیب بار : 1- بارمرده با بار زنده ترکیب میشه با همون ضرایبی که گفتم
2- بارمرده و زنده و زلزله ترکیب میشن که ضریب بار زلزله فکر کنم 1.875 که باید اونم در0.75 ضرب شه...........یه مدل دیگه هم هست که ضرایبش فرق میکنه 0.9 برای بارمرده و 1.43 برای بار زنده ....و نیازی هم به اعمال ضریب 0.75 نیست .....
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  علت تفاوت اعداد محاسبه شده دستی با خروجی ایتبس nasaza 1 1,272 1393/5/31 ، 11:23 عصر
آخرین ارسال: peyman_m1992

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان