امتیاز موضوع:
  • 32 رأی - میانگین امتیازات: 2.06
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امتحان میانترم استاتیک دانشگاه تهران!!!
درود بر همه مهندسان My Civil!

امتحان میانترم استاتیک دکتر محمدی دانشگاه تهران

[تصویر:  xps4gwjqdozua2vycgnh.jpg]

[تصویر:  lgcd8ez4y8djl0x419j.jpg]

از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ
سلام.
خدا به خیر کنه پایان ترم رو.
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

پاسخ
سلام
مهندس میبدی ما هم این دورانو گذروندیم فکر کنم واسه امتحان میان ترم اینجور سوال میدن که از داشجوهاشون زهر چشم بگیرن تا بچه ها مجبور باشن واسه امتحان پایانی حسابی تلاش کنن.

منتها دانشگاه ما کجا و دانشگاه تهران کجا...!

متن سوال آخر و یه نگاه بندازین.
همینطور جمله آزار دهنده بالای امضا
از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ
البته پایان ترم ها هم روال به همین صورت هست در اونجا.

پاسخ
تاتن اين سوال ها پاسخ هم داره سوال اخر تو چارت درسی هست ؟
پاسخ

سلام،ببخشيد دوستان امكان داره اگر كسي يه پروژه ي خيلي خوب براي درس ديناميك خاك داره براي من ميل كنند؟من واقعا نياز دارم خيلي ضروري هستش خيلي زياد
علت اينكه اينجا پست ميذارم اينكه من تازه عضو شدم نميدونم چجوري بايد پست جديد بذارم،ديدم اينجا آخرين مطالب ارسالي هستش گفتم اينجا بذارم،اين پروژه رو براي پاس شدن ميخوام خيلي ضروريه فقط توي اينترنت نباشه اصلا چون استاد كل نت رو خوندن ميخوام يه پروژه باشه كه تو اينترنت نباشه !اگر چندتا داشتيد همرو برام ارسال كنيد من واقعا نگرانم و وقت ندارم ميترسم بيفتم،سپاسگزارم اميدوارم بتونم لطفتون رو جبران كنمelmiradehghani70@gmail.comمنتظرم دوستان
پاسخ
(1393/9/8 ، 08:10 عصر)علی خیرالهی نوشته است:
درود بر همه مهندسان My Civil!

امتحان میانترم استاتیک دکتر محمدی دانشگاه تهران

[تصویر:  xps4gwjqdozua2vycgnh.jpg]

[تصویر:  lgcd8ez4y8djl0x419j.jpg]

سلام
مسئله شماره 3 یک سوال سیالاتیه و بعد انتها استاتیکی میشه.میشه گفت استاتیک سیالاته.شما باید ابتدا نیروی افقی و قائم سبال رو بدست بیارین و بعد حول نقطه A لنگر بگیرید

پاسخ
سوال های 1و2و3 زیاد سخت نیستند . میشه حل کرد . با وجود اینکه حدود 17 سال از پاس کردن درس استاتیکم گذشته و دیگه نگاه هم روش نکردم ولی اون سه تا اولی قابل حله . سوال چهارمیشو یادم نیست که چجوری باید حل کرد .
خب معمولا اون وقتها هم استاد های ما سوال اخرشونو سخت میدادند و میگفتند سوال آخر برای اون مخ های کلاس هستش . اگه تونستند حل کنند معلومه که مخ هستند . این استاد محترم هم قصد چنین کاری داشته لابد .
در هر حال بهتر سوال درس بتن 1 ما بودش . درس بتن 1 سوال پایانیش فقط یک عدد بود . همه چیز هم به اون قسمت بارگذاری اولش ربط پیدا میکرد . یعنی اگر کسی نمیتونست بارگذاری کنه دیگه نمیتونست تیر رو واسه خمش و پیچش و نمیدونم ستونشو و اینها رو حل کنه . یعنی میشد نمره اش صفر . هیچ سوال دومی نبود که اگه سوال اولو بلد نبودی به دومی دل ببندی . بعضی استاد ها هم اینجوریند دیگه . نمیشه کاریشون کرد . خدا هدایتشون کنه !
پاسخ
سلام.
آزمون فوق به نظرم بسیار سخت بوده.
زمان مورد بسیار مهمی در این آزمون هست ،که فکر میکنم کم هست.
1-سوال اول مربوط میشود به فصل استاتیک ذره ها ،بخش نیروها در فضا در اکثر منابع
استاتیک این مورد بیان شده است ،مثلا در صفحه ی 31 کتاب استاتیک راسل جانستون
مثالی در این زمینه آمده است.شاید قسمت جالب این سوال عکس العمل سطح استوانه
هست والبته قسمتی که شاید کمی کار را سخت کند.
2-درباره ی سوال دوم تقریبا در منابع بحث زیاد شده است.
3-سوال سوم را شاید هر کسی در ابتدا مشاهده نماید ،بگوید این سوال که مخصوص درس
مکانیک سیالات هست ،که البته این دیدگاه درست است.اما در کتاب استاتیک مریام در این مورد بحث شده.
در تصویر پایین این مورد در کتاب استاتیک مریام قابل مشاهده است:
[تصویر:  6xifjygwe18u78lcjaev.jpg]
اما موردی که درباره ی این سوال به نظر میرسد این است که به احتمالا این سوال که از مبحث دریچه های مکانیک
سیالات آمده ،از کتاب White برای طراحی سوال در نظر گرفته شده است.
این را به دلیل مثلثی بودن دریچه گفتم.در تصویر زیر در کتاب White مشخص شده است به نظر من سوال سیالاتی بوده تا استاتیکی.
[تصویر:  rvipz9e5ig574npeoln0.jpg]
4-سوال چهارم هم تقریبا در منابع آمده هست اما این سوال کمی سخت تر هست.
شبیه این سوال در کتاب استاتیک مریام آمده است:
[تصویر:  xanybwjdvnhz43odkji.jpg]

به هر حال دانشگاه تهران ،دانشگاه بسیار سطح بالایی هست و مطرح شدن اینگونه سوالاتی کاملا طبیعی هست.
موفق باشید.

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دانلود جزوه تایپ شده استاتیک (مهندس حمید رحمانی سامانی) فرشاد امن خانی 0 551 1395/5/2 ، 09:22 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  دانلود حل مسائل استاتیک مریام ( ویرایش ششم ۶ ) فرشاد امن خانی 1 5,732 1393/11/30 ، 03:45 عصر
آخرین ارسال: phdphdphd
  دانلود جزوه رنگی استاتیک با یهترین کیفیت ( مهندس میر بزرگی) فرشاد امن خانی 0 1,417 1393/11/7 ، 01:26 صبح
  دانلود جزوه استاتیک دانشگاه آزاد هرسین ( مهندس قربی) فرشاد امن خانی 0 1,146 1393/10/25 ، 09:41 عصر
  دانلود کتاب رنگی استاتیک بیر جانسون (ویرایش هفتم 7 ) فرشاد امن خانی 0 1,599 1393/8/30 ، 06:17 عصر
  دانلود حل المسائل استاتیک برسی ( Estatica - Boresi) فرشاد امن خانی 0 1,029 1393/8/26 ، 08:35 عصر
  دانلود جزوه درس استاتیک و مقاومت مصالح (دکتر زرکوب ) فرشاد امن خانی 0 1,402 1393/7/13 ، 08:58 عصر
  دانلود حل المسائل استاتیک مریام Meriam Statics ( ویرایش چهارم) فرشاد امن خانی 0 1,059 1393/6/3 ، 08:35 عصر
  دانلود کتاب رنگی استاتیک مریام (ویرایش پنجم 5) (کیفیت عالی ) فرشاد امن خانی 0 1,598 1393/6/3 ، 08:03 عصر
  دانلود جزوه تمیز استاتیک دانشگاه تهران ( دکتر مهدی قاسمیه ) فرشاد امن خانی 0 1,873 1393/6/1 ، 07:43 عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان