مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:34 زمان:1395/09/14
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:SK1970 پاسخ ها:24 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:507 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:25 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1166 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:36 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:24 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3614 زمان:1395/09/13
مشکل کپی کردن در اتوکد
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:Cadkhoda پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:117 زمان:1395/09/13
تیرچه فلزی
شروع کننده:b.h آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:2858 زمان:1395/09/13
محاسبه فوندانسیون سازه فلزی
شروع کننده:ni.barekati آخرین ارسال توسط:ni.barekati پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:30 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 112 رأی - میانگین امیتازات: 2.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب بهترین نرم افزار برای ترسیم ساختمان بتنی
1392/03/05 , 11:59 ب.ظ
ارسال: #1
انتخاب بهترین نرم افزار برای ترسیم ساختمان بتنی
با توجه به تعدد نرم افزارهای ترسیم ساختمان های فلزی وبتنی و متفاوت بودن قیمت های آنها اینجانب قصد خرید نرم اقزار ترسیم ساختمان بتنی را دارم ولی دلیل تفاوت قیمت انها را نمیدانم لطفا راهنمایی کنید.
نرم افزار سازه 90 به قیمت 2.5 میلیون تومان
نرم افزار etabs mateبه قیمت 500هزار تومان
باتوجه به نحوه ترسیم و نمونه نقشه های اندو چندان تفاوتی نیست ولی قیمت آنها خیلی متفاوت است آیا دلیلی وجود دارد و اطلاع نمیدهند؟از دوستان دست اندر کار طراحی و ترسیم مشارکت در جواب نمایند.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/03/06 , 11:42 ق.ظ
ارسال: #2
RE: انتخاب بهترین نرم افزار برای ترسیم ساختمان بتنی
سلام

سازه نگار فکر میکنم خوب باشه اونطور که شنیدم. حالا باز باید پرس و جو کنید تا هزینه اضافه نپردازید.

اما اگر میخواهید سازه نگار رو بگیرید. صبر کنید ورژن 6 رو فکر میکنم داره میاد بیرون که خیلی کاملتر از قبل هستش. این رو تهیه کنید بهتره نسبت به ورژنهای قبلی خودش.

موفق باشید
 سپاس شده توسط سیدمعین
1392/03/06 , 12:26 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/03/06 12:28 ب.ظ، توسط shifu.)
ارسال: #3
(1392/03/06 11:42 ق.ظ)CivilS نوشته شده توسط:  سازه نگار فکر میکنم خوب باشه اونطور که شنیدم. حالا باز باید پرس و جو کنید تا هزینه اضافه نپردازید.

سازه نگار کلا برای ترسیم و... اسکلت فولادی هست و کاری به بتن آرمه نداره
1392/03/06 , 01:06 ب.ظ
ارسال: #4
یه چیزی که جالب هست اینه که etabs mate ورژن آزمایشی رو در اختیار کاربر قرار میده که تو کل نرم افزارهای ایرانی بیسابقه هست
تو ایران همه از ترس رسوایی میگن اول پول بده بعد ما هرچی خواستیم بهت ببندیم و تو هم نمیتونی هیچی بگی
اما اینا خیلی متمدنانه برخورد کردند

اما چیزی که قابل برسی هست اینه که etabs mate نقشه های تیرها رو روی پلان نشان میده که با عرف نقشه کشی قابل توجیه نیست .
اما سازه 90 مقطع قابی تیر رو ترسیم میکنه

سازه 90 خیلی پیشرفته تر هست و مهمتر از نقشه کشیش کنترل تحلیل و طراحی هست

من با هیچکدام کار نکردم اما باتوجه به امکانات هردو طبق گفته خودشان بنظر سازه 90 نسبت به امکاناتش قیمت مناسبتری هم دارد (جهت برسی این مطلب به سایت هردو سر بزنید)

ضمنا یه نرم افزار [undefined=undefined]ایرانسازه[/undefined] هم هست

که دوستان میتونید هرسه رو برسی بکنید که به یک جمعبندی بهتر برسیم

((دوست عزیز شما چرا دو تاپیک موازی و همزمان برای این مورد زدید که باعث پراکندگی میشه !!؟؟!؟!؟!؟ ))) بنظرم اگه ادغام بشن برسی منسجمتر میشه
1392/03/06 , 02:29 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/03/06 02:30 ب.ظ، توسط ebrahimkazemi51.)
ارسال: #5
نرم افزار tekla steel
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/03/06 , 11:13 ب.ظ
ارسال: #6
کاربر گرامی shifuاز همکاری شما تشکر میکنم و میخواهم بپرسم منظور شمااز آزمایشی بودن etabs mate چیست؟ کاربرانی که انرا تهیه کرده اند بسیار راضی هستند ولی همانطور که شما گفتید نحوه ترسیمرماتور تیر ها در این نرم افزار با سازه 90 کمی تفاوت دارد آیا این تفاوت خیلی مهم است که اینقدر اختلاف قیمت دارند؟حدود 2 میلیون یا اینکه سازه 90 کار دیگری هم انجام میدهد و یا اینکه اشکالی در رسم etabs mateهست؟
1392/03/07 , 02:32 ق.ظ
ارسال: #7
منظور از آزمایشی اینه که یه نسخه محدود به رایگان در اختیار عموم (دانلود) در سایتش گذاشته که قابلیت تجاری نداره برای تست نرم افزار
همان کاری که CSI مثلا در رابطه با Etabs 2013 کرده

در مورد نقشه:
من تا الان ندیدم کسی اینطور نقشه کشی بکنه
هرچند برای نقشه کشی مقرارت الزام آوری نیست اما باید نقشه طبق عرف باشه تا هر کس که دست اندر کار هست بتونه ازش سردربیاره و اشکالی در آن پیش نیاد (غلط نیست اما مناسب هم نیست)

البته اگر نمونه نقشه های هردو را ببینید متوجه تفاوتها میشوید (مخصوصا در دیوار برشی و پله) و اخیرا ابزار پی

مورد دیگر اینکه پشتیبانی و سابقه سازه 90 اثبات شده هست

اینها هر کدام مزیتی برای هر یک بود و متاسفانه من هم دنبال کسی هستم که از اینها استفاده کرده باشه و بتونه تجربش رو بگه
یه نفر بود که سازه 80 داشت و میگفت ازش استفاده نمیکنه (خوشش نمیاد) شاید هم دروغ میگفت که بقیه نخرند تا خودش جلوتر باشه - الله اعلم !!!
1392/03/08 , 11:38 ق.ظ
ارسال: #8
سلام دوست عزیز.
قابلیت های این نرم افزار ها با هم متفاوت است. سازه نگار مربوط به ترسیم سازه فولادی هست اما سازه 90 برای سازه بتنی. نرم افزارهای دیگه هم برای رسم سازه بتنی هستن اما هیچکدام نقشه هایی به کیفیت و دقت نقشه های سازه 90 رسم نمی کنند به همین خاطر سازه 90 با وجود قیمت بالاتر همیشه حرف اول رو زده. ضمنا برای ترسیم نقشه هاتون اگر نمیخواهی 2.5 میلیون پول خرید نرم افزار رو بدی میتونی یه سر به وب زیر بیای یا فایل ایتبس رو به ایمیل زیر بفرستی:
Email: hami1130@yahoo.com

http://drawsaze91.blogfa.com
1392/03/19 , 12:46 ق.ظ
ارسال: #9
من حدودا 4 ماه هست که دارم از etabs mate استفاده میکنم این نرم افزار واقعا نرم عالیه و چیزی هست که واقعا میشه اسمش رو نرم افزار گذاشت چون که خودش یه محیط گرافیکی داره که حتی از etabs هم راحتتر هست و کار باهاش واقعا راحت هست بر خلاف سازه 90 که خودش محیط گرافیکی نداره. این نرم افزار سرعتش خیلی بالا هست مثلا برای ترسیم نقشه یک ساختمان 4 طبقه فقط نیم ثاتیه طول میده که اصلا قابل مقایسه با نرم افزارهای دیگه نیست. و بزرگترین خوبی نرم افزار etabs mate این هست که نقشه میلگردهای تقویتی تیرها رو روی پلان میده که حسن بزرگی هست چون که کنترلش راحته برای آرماتور بند هم خیلی راحته چون فقط با یک شیت نقشه میتونه کل سقف رو ببنده و لازم نیست 10 شیت نقشه رو هی زیرو رو کنه آخرش هم اشتباه بشه و برای ناظر هم کنترلش راحتتر هست.
قیمت نرم افزار هم که واقعا پایینه البته خودشون میگن این فقط برای یه مدت محدوده تا بتونن جای برنامه رو بین مهندسا باز کنن. هی هم دارن قیمتشو بیشتر میکنن. من فکر کنم اگه یه مدت بگذره قیمتش از بقیه نرم افزارها هم بیستر بیشه البت حقشون هم هست چون واقعا یه نرم افزار کامله نه مثل بقیه نرم افزارها که تو محیط اتوکد باز میشن و کار کردن باهاشون سخته.
اگه نقشه هاش رو از سایتشون دانلود کنید حرفای منو تصدیق میکنین نسخه ازمایشیش رو هم میتونید از سایتشون داتلود کنین و محیط گرافیکی زیبای نرم افزار رو خ.ودتون ببینید
1392/03/19 , 01:22 ق.ظ
ارسال: #10
Tongue RE: انتخاب بهترین نرم افزار برای ترسیم ساختمان بتنی
سلام دوست عزیز
من از هر دو نرم افزار استفاده کردم برخی از قابلیتهی نرم افزار etabs mate واقعا قابل تحسین هست با توجه به اینکه قیمت مناسبی هم داره من این نرم افزار رو به شما توصیه میکنم. البته چون میتونید نرم افزار آزمایشی رو هم مجانی از سایت [URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) دانلود کنی راحت میتونی تصمیمت رو بگیری.
ترسیم جزءیات تیرها رو پلانش هم خیلی برای ایران عالیه چون سادست و فهمش برا همه راحته. راستش من مدتها دنبال نرم افزاری میگشتم که اینجور نقشه بکشه
کلا نرم افزار باکلاسی هست و فکر کنم بزودی جای بقیه رو بگیره
پشتیبانیش هم خوبه و تا حالا چندبار آپدیت مجانی فرستاده
قیمتش هم فکر نکنم اینقدر پایین بمونه و احتمالا بخاطر استقبالی که ازش میشه خیلی زود گرونش میکنن

موفق باشی
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کمک در مورد نرم افزار ABAQUS sabet32 2 177 1395/07/19 12:19 ب.ظ
آخرین ارسال: sabet32
Rainbow نرم افزار ترسیم نقشه فولادی کد استیل m.m1313 23 6,800 1395/07/18 02:14 ق.ظ
آخرین ارسال: reza2434
  بهترین نرم افزار ترسیم نقشه سازه بتنی در cadکدام است؟ eaglesweem 62 19,740 1395/06/13 02:52 ب.ظ
آخرین ارسال: m.m1313
  تحلیل بار لرزه ای در نرم افزار plaxis ya flac ninja25 1 463 1395/02/01 10:52 ب.ظ
آخرین ارسال: mortezafox
  سوال در مورد نرم افزار OpenSees halizade9965 0 252 1395/01/10 12:03 ب.ظ
آخرین ارسال: halizade9965
  نرم افزاری برای رسم نقشه اجرایی اکبر حقیقی 2 996 1394/11/16 05:40 ب.ظ
آخرین ارسال: civiling
  سوال در مورد نرم افزار perform3d mrb323 15 4,373 1394/08/12 12:12 ق.ظ
آخرین ارسال: hoomantaghavi
  نرم افزار رسم شکل تیر و خرپا و.. S.K.Y 1 640 1394/07/26 09:52 ب.ظ
آخرین ارسال: samisoft
  دانلود آموزش نرم افزار AutoCAD Structural Detailing 2014 آریانی 11 6,482 1394/07/19 10:09 ب.ظ
آخرین ارسال: aliahaniyan
  آموزش نرم افزار AutoCAD Structural Detailing زینب خوش کلام 16 6,671 1394/07/01 11:55 ب.ظ
آخرین ارسال: tahaatjensen

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان