امتیاز موضوع:
  • 117 رأی - میانگین امتیازات: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب بهترین نرم افزار برای ترسیم ساختمان بتنی
با سلام به دوستانی که در این مبحث شرکت کردند کاربرگرامی etemadiشما با داشتن هر دو etabs mate و saze90آیا میشود اینجانب خواهش کنم یک فایل etabsرا با هردو ترسیم کنید و برای اینجانب بفرستید میخواهم تفاوت احتمالی آرماتور اضافی طول اورلب و فاصله خاموت ها را در این دو ترسیم مقایسه کنم .
پاسخ
کاربر گرامی ETEMADIیک سوال دارم چرا در SAMPLE 3ترسیم شده ETABSMATEفاصله بین خاموت ها در ابتدا و انتهای یک ستون برای برخی ستونها کمتر است ولی برای برخی نیست در حالیکه طبق بند آیین نامه این فاصله در ابتدا و انتهای ستون ها بایستی کمتر باشد در همه ستونها و ضمنا طول آرماتور طولی در هر قسمت داده نشده فقط ددر ریشه داده شده و تعداد سنجاقی در SAMPLE 1یکعدد است در مقطع ستون در حالیکه بایستی دو عدد طبق آیین نامه و عقل باشد .در سازه بتنی تفاوتی برای جهت XوYبرای ستون مربع نیست.در پلان تای بیم برای دهانه بالای 4 متر ترسیم نشده SAMPLE 3آیا این موارد توسط کاربر از نرم افزار خواسته نشده یا نه و چرا نرم افزار برای برخی ستونها در مورد نحوه و فاصله خاموت گذاری تفاوت گذاشته است؟در نرم افزار SAZE90 تمامی موارد بالا برای تمامی ستونها لحاظ شده است.
پاسخ
علت اینکه فاصله بین خاموتها در برخی ستونها کمتر است این است که نرم افزار etabs mate نیروی برشی ستونها یا همان Av/s را کنترل مینماید و اگر ستونی Av/sبیشتری نسبت به حداقل آیین نامه لازم داشته باشد نرم افزار بصورت اتوماتیک برای ان ستون فاصله بین خاموتها را کمتر میکند تا جوابگوی Av/s مورد نیاز برای ان ستون که از انالیز سازه بدست آمده است باشد. اما اگر در ستونی Av/s مقدار کمی باشد یا صفر باشد نرم افزار حداقل آیین نامه یا مقداری که کاربر تعیین میکند را برای ستون ترسیم میکند که کاملا منطقی است.
پاسخ
ye narmafzar ham hast benam ECD tarifaii azash shenidam, age kasi bahash kar karde lotfan bege
پاسخ
در مورد سنجاقیهای ستونها نیز نرم افزار بشکل کاملا هوشمندانه عمل میکند و برای میلگردهای طولی ستون بصورت یک در میان سنجاقی استفاده میکند مگر در موردی که فاصله بین ارماتورهای طوی بیشتر از 15سانت باشد مثلا ستون 45*45 با هشت میلگرد طولی را چون فاصله بیشتر از 15 سانت میشود برای میلگرد وسط هم سنجاقی میاندازد حال انکه در ستون 35*35 یا 40*40 احتیاجی به سنجاق وسنجاقی ترسیم نکرده
بزرگترین مزیت نرم افزار etabsmate این است که دارای محیط گرافیکی راحتی است که شما خودت برا سازه تصمیم گیری میکنی و نرم افزار کمکمت می***ه نه اینکه نرم افزار بجای مهندس طراح تصمیم بگیره من که کاملا ازش راضی هستم
پاسخ
با سلام به همه دوستان عزیز
من تازه نرم افزاز ETABS MATE رو خریداری کردم و خیلی راضی هستم
من این نرم افزار رو توصیه میکنم خیلی راحته
مطمئنان هر نرم افزاری ایرادهایی داره ولی کلا خوبه
خوبه که ما میتونیم تو ایران همچنین نرم افزارهایی رو بنویسیم. دستشون درد نکنه با اینکه تازه شروع کردن ولی خیلی حرفه ای عمل کردن.
پاسخ
نرم افزار ecd هم خوب هست ولي كيفيت نقشه هاي به سازه 90 نميرسه
پاسخ
(1392/3/6 ، 11:42 صبح)CivilS نوشته است: سلام

سازه نگار فکر میکنم خوب باشه اونطور که شنیدم. حالا باز باید پرس و جو کنید تا هزینه اضافه نپردازید.

اما اگر میخواهید سازه نگار رو بگیرید. صبر کنید ورژن 6 رو فکر میکنم داره میاد بیرون که خیلی کاملتر از قبل هستش. این رو تهیه کنید بهتره نسبت به ورژنهای قبلی خودش.

موفق باشید
سلام سازه نگار 7 هم اومد
البته سازه نگار سازه فولادی هستش
پاسخ
با سلام
دوستانی که تجربه کار با etabsmate و ecd رو دارن لطف کنید بفرمایید این موارد توی کدوم برنامه کاملتر هست؟
1-سازگاری با etabs2013
2-همخوانی با مبحث9 ویرایش92
3-ترسیم پی
4-ترسیم دیوار برشی
5-بهینه سازی
فقط بحث سازه 90 رو نکنین چون قیمتش واقعا غیر منطقیه
پاسخ
حقوق ماهانه ی نقشه کش چقده؟؟؟؟
ترسیم هر نقشه چقدر هزینه داره؟؟؟؟
ب نظر من ادم منطقی فکر کنه قیمت سازه نگار خیلی هم بالا نیست
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  درخواست کمک در مورد نرم افزار ABAQUS sabet32 2 340 1395/7/19 ، 12:19 عصر
آخرین ارسال: sabet32
Rainbow نرم افزار ترسیم نقشه فولادی کد استیل m.m1313 23 7,822 1395/7/18 ، 02:14 صبح
آخرین ارسال: reza2434
  بهترین نرم افزار ترسیم نقشه سازه بتنی در cadکدام است؟ eaglesweem 62 22,323 1395/6/13 ، 02:52 عصر
آخرین ارسال: m.m1313
  تحلیل بار لرزه ای در نرم افزار plaxis ya flac ninja25 1 639 1395/2/1 ، 10:52 عصر
آخرین ارسال: mortezafox
  سوال در مورد نرم افزار OpenSees halizade9965 0 378 1395/1/10 ، 12:03 عصر
آخرین ارسال: halizade9965
  نرم افزاری برای رسم نقشه اجرایی اکبر حقیقی 2 1,201 1394/11/16 ، 05:40 عصر
آخرین ارسال: civiling
  سوال در مورد نرم افزار perform3d mrb323 15 4,977 1394/8/12 ، 12:12 صبح
آخرین ارسال: hoomantaghavi
  نرم افزار رسم شکل تیر و خرپا و.. S.K.Y 1 865 1394/7/26 ، 09:52 عصر
آخرین ارسال: samisoft
  دانلود آموزش نرم افزار AutoCAD Structural Detailing 2014 آریانی 11 7,548 1394/7/19 ، 10:09 عصر
آخرین ارسال: aliahaniyan
  آموزش نرم افزار AutoCAD Structural Detailing زینب خوش کلام 16 7,541 1394/7/1 ، 11:55 عصر
آخرین ارسال: tahaatjensen

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان