امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 3.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ایا sap لازمه؟
لطفا یکی از دوستان بگه اگه که من بخوام برم ارشد سازه و آینده هم فقط بخوام به طراحی ساختمان بپردازم آیا این برنامه کلا لازم میشه یا نه؟ چون من ایتبس بلدم ولی اگه اونم می خواد بهتره که همین الان شروع بع یاد گیری اون کنم.
پاسخ
لطفا یکی جواب بده
با تشکر
پاسخ
یاد بگیر مهندس برای طراحی سوله و بعضی سازه های خاص(دکل ها و .....) بدرد میخوره
برای درس اجزا محدود هم abaqus یا ansys را یاد بگیر
سیف و اتوکد هم باید بلد باشی
پاسخ
(1392/5/27 ، 03:36 عصر)saeed0089 نوشته است: لطفا یکی از دوستان بگه اگه که من بخوام برم ارشد سازه و آینده هم فقط بخوام به طراحی ساختمان بپردازم آیا این برنامه کلا لازم میشه یا نه؟ چون من ایتبس بلدم ولی اگه اونم می خواد بهتره که همین الان شروع بع یاد گیری اون کنم.

سلام مهندس
اگر فقط کارت ساختمان باشد لازم نیست !ولی اگر به قول آقای omidrich "مهندس باید مهندس باشه" ونه فقط ساختمان ساز،لازم می شه.(بقول آقای miladezati خیارشورقروش وبه قول آقای mehdipanahiپنیرقروش هم ساختمان سازند وحتی اسم etabs وsapرا هم نشنیده اند.البته قطعا مقصودتان طراحی یا نظارت ساختمان هست وانشااله قصد انجام کارهای مهندسی ساختمان را هم دارید .باز هم مواردی پیش میاد که sap هم لازم میشه.مثلا طراحی مخزن سوخت یا تانک آب وعیره.)
پاسخ
سلام
بله در خیلی موارد شما نیاز پیدا میکنید به یاد گیریه سپ
خیلی تفاوت نداره با ایتبس
ولی بدردتون میخوره
پاسخ
سلام دوست عزیز شما اگه بخوای صرفا به طراحی سازه های کوچیک بپردازی اگه نرم افزارهای اتوکد و ایتبس و سیف رو یادبگیری کفایت میکنه اما من یه شخصه بهت توصیه میکنم که سپ رو هم یاد بگیر برای اینکه اکثر دفاتر فنی دارن به سمتی پیش میرن که علاوه بر طراحی سازه های معمول طراحی های دیگه رو هم انجام بدن, موفق باشی
پاسخ
(1392/5/31 ، 10:26 صبح)saeed0089 نوشته است: لطفا یکی جواب بده
با تشکر

نرم افزار sap2000 قابلیت تحلیل و طراحی ساز های متعارف بتنی و فولادی رو داره...
اگه ارشد بخونی، کلاً Etabs یادت میره، مخصوصا اگه گرایش سازه یا زلزله باشی...
از سپ برای تحلیل های دینامیکی و استاتیکی غیر خطی هم استفاده زیادی میشه
بحث مفصل پلاستیک غیرخطی از شیرین ترین بحث هایی هستش که در تحلیل غیر خطی باهاش مواجه میشین و سپ قابلیت فوقالعاده ای تو این زمینه داره
سپ برای طراحی سازه های خاص مثل مخازن ، سیلوها و سوله ها و پل ها و ... به کار میره
ضمن اینکه مفهوم تحقیقات و مطالعات رو که در دروه ارشد بهش توجه خاصی میشه فقط میشه در بعد سازه ای با سپ دنبال کرد

موفق باشید
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان