امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ایجاد تاپیکهایی برای بررسی و رفع ابهام بند بند مباحث مقررات ملی ساختمان ویرایش 1392
متاسفانه بعد ار انتشار مباحث جدید مقررات ملی ساختمان کمتر شاهد شرکت دوستان در این چنین تاپیکهایی بوده ایم یا اگه بوده ایم به علت استقبال کم نیمه کاره رها شده
در زمان انتشار پیش نویس مباحث مقررات ملی ساختمان که هدف از انتشار این پیشنویس ها بررسی رفع ابهام و اشکالات این مباحث و لحاظ کردن این تغییرات در نسخه نهایی بود
دوستان صاحب نظر و اساتیدو مهندسان سکوت اختیار کرده واشکالات این مباحث راجهت بررسی عنوان نکردند و حالا پس از انتشار پیش نویس نهایی سیل عظیم انتقادات
و اشکالات راه افتاده که ای کاش این انتقادات و بررسی ها زمان انتشار پیش نویس مباحث اتفاق می افتادکه الان شاهد این چنین مباحثی پر از ابهام وبحث بر انگیز نمیشدیم
الانم دیر نشده ازشما دوستان و سروران خواهشمندم نظرات خود را درباره ایجاد این تاپیکها عنوان کرده
ودر این تاپیکها شرکت کرده تا ابهامات بند بند این آیین نامه ها مورد بررسی و کارشناسی قرار بگیرد
پیشاپیش از شما مهندسان زخمت کش و اعضای محترم سایت تشکر و قدردانی میکنم

آرش نقیبی
آموزش وریفای کردن مقالات با آباکوس
تدریس تخصصی آباکوس،اپنسیس،پرفورم ،ایتبس،سپ
بهسازی لرزه ای سازه ها
پاسخ
دوستان کسی نظری در این باره نداره وهمچنان سوالات و بحث پیرامون مباحث قدیم هست
یعنی کسی مشکلی در مورد آیین نامه های جدید نداره

بهسازی لرزه ای سازه ها
پاسخ
با سلام.
ممنون جناب مهندس نقیبی عزیز بابت ایجاد چنین تاپیکی.
سایت نظام مهندسی تهران هم برای بازنگری مجموعه مقررات ملی فراخوان زده بود.و چه بهتر که در این تاپیک به جمع بندی های خوبی برسیم و شما هم جمع بندی ها را به انها ایمیل کنید.
برای شروع کار درباره بار تیغه مبحث ششم 1392 اگر دوستان مشکلی ندارند کمی بحث کنیم.
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

پاسخ
سلام
ممنون مهندس میبدی عزیز کلا مباحث مقررات ملی دستخوش تغییر شده اند که می توان سال 92 را ******ی در مهندسی عمران دانست
دیگر باید با مباحث قدیم خداحافظی کرد و تمرکز خود را بر روی مباحث جدید که دارای ابهامات زیادی هستند گذاشت متاسفانه همچنان محوریت
سوال و پاسخ دوستان بروی مباحث قدیم هست وکسی ظاهرا مشکلی درباره آیین نامه های جدید نداره
هدف ایجاد این تاپیکها بررسی بند بند نکات آیین نامه ای و اجرایی می باشد که قطعا بسیار مفید خواهد بود
هدف پیش رو زمانی بهترین نتیجه و فایده را خواهد داشت که همه مهندسان تو این تاپیک ها هم فکری و مشارکت داشته باشند
ومهمترین عامل مفید بودن این تاپیک ها شرکت تمام مهندسان عزیز و پرسش و پاسخ بر روی بند بند آیین نامه ها می باشد
تاپیک های ایجاد شده به ترتیب اولویت به قرار زیر خواهند بود
تاپیک پیرامون مبحث 6 مقررات ملی ساختمان ویرایش 1392
تاپیک پیرامون آیین نامه 2800ویرایش چهارم
تاپیک پیرامون مبحث 10 مقررات ملی ساختمان ویرایش 1392
تاپیک پیرامون مبحث 9 مقررات ملی ساختمان ویرایش 1392
تاپیک تخصصی پیرامون نرم افزار ETABS2013
با تشکر از شما
بهسازی لرزه ای سازه ها
پاسخ
جناب مهندس نقیبی عزیز با تجربه ای که در زمینه ی این گونه تاپیکها دارم پیشنهاد میکنم بحث را شروع کنیم ،خود به خود دوستان شرکت میکنند ،در ضمن زمان هم فاکتور بسیار مهمی هست که نباید فراموش کنیم.دوستان اگر تمایل دارند از مبحث ششم 1392 شروع کنیم.
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

پاسخ
بله حتما
این کار با اینکه سختی های خودشو داره ولی قطعا ارزششو داره وباید منظم پیش بره و نباید نیمه کاره و بدون نتیجه گرفتن رها بشه
بهسازی لرزه ای سازه ها
پاسخ
با سلام خدمت مهندسین بزرگوار.
اگر اجازه بدید من هم دوست دارم تا در این بحث سهم کوچکی داشته باشم.
خیلی وقته من هم دنبال یه همچین تایپک مفیدی میگردم.اگر امکان داره هر شب یک ساعت مشخصی رو اعلام کنید تا در این تایپک به بحث در مورد مقررات ملی بپردازیم.
البته اگر بحث برای روشن شدن کامل مطالب هست بهتره از اولین نکته مبحث ششم شروع کنیم حتی اگه چیز ساده و پیش پا افتاده ای باشه.در آخر هم از دانسته های همه بهترین موارد رو انتخاب کنیم و یک فایل PDF تولید بشه و در همین فضا برای دانلود و استفاده همه قرار بگیره.
با تشکر.
پاسخ
سلام

همانگونه که گفتم این تاپیک ها با مشارکت و هم فکری وهمکاری شما مهندسان عزیزه که به نتایج مطلوب و مفیدی خواهد رسید

تاپیک ها به امید خدا با کمک شما دوستان بر اساس اولویتی که در بالا عنوان کردم پیگیری خواهد شد
بهسازی لرزه ای سازه ها
پاسخ
کار ارزشمندی خواهد شد .البته میتوان در مواردی که ابهام وحود دارد از آیین نامه های معتبر نیز کمک گرفت.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دانلود ویرایش جدید آیین نامه فولاد آمریکا 2016 AISC 360-16 با کیفیت بالا فرشاد امن خانی 1 468 1395/11/19 ، 08:31 عصر
آخرین ارسال: mohsen.se69
  دانلود نسخه فارسی و قابل جستجوی استاندارد 2800 ویرایش چهارم فرشاد امن خانی 0 402 1395/9/19 ، 06:11 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  دانلود دستورالعمل طراحی سازهای و الزامات و ضوابط عملکردی و اجرایی نمای خارجی ساختمان فرشاد امن خانی 0 334 1395/7/21 ، 09:19 عصر
  دانلود ورکشاپ تفسیر استاندارد 2800 ویرایش 4 sabzsaze.com 1 1,260 1394/7/19 ، 09:58 صبح
آخرین ارسال: sabzsaze
  دانلود آیین نامه 2800 ویرایش چهارم (ویرایش سوم از اعتبار خارج شد) فرشاد امن خانی 0 558 1394/7/15 ، 11:04 عصر
  دانلود ضوابط ایمنی ساختمان از دید آتش نشانی (ضوابط ملاک عمل ایمنی معماری) فرشاد امن خانی 0 460 1394/7/14 ، 09:19 عصر
  دانلود استاندارد ملى"سیستم های کشف و اعلام حریق در ساختمان ها" فرشاد امن خانی 0 421 1394/7/12 ، 08:20 عصر
  ابلاغ ایین نامه 2800 ویرایش چهارم و بررسی آن mehdipanahi 2 2,393 1394/7/7 ، 05:52 عصر
آخرین ارسال: parse65
  دانلود "راهنماي طراحی و اجراي ساختمان ورزشگاه هاي کوچک (محله اي)" زینب خوش کلام 0 620 1394/3/4 ، 06:36 عصر
آخرین ارسال: زینب خوش کلام
  چگونگی محاسبه فشار مبنای باد در مبحث 6 مقررات ملی-چاپ 92 زینب خوش کلام 5 8,271 1394/2/21 ، 04:30 عصر
آخرین ارسال: علی خیرالهی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان