امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
این درسها را از انیشتن بیاموزیم
#1
1. کنجکاوی را دنبال کنید


“من هیچ استعداد خاصی ندارم. فقط عاشق کنجکاوی هستم “
چگونه کنجکاوی خودتان را تحریک می کنید ؟ من کنجکاو هستم. مثلا پیدا کردن علت اینکه چگونه یک شخص موفق است و شخص دیگری شکست می خورد. به همین دلیل است که من سال ها وقت صرف مطالعه موفقیت کرده ام. شما بیشتر در چه مورد کنجکاو هستید؟
پیگیری کنجکاوی شما رازی است برای رسیدن به موفقیت.


۲ .پشتکار گرانبها است


“من هوش خوبی ندارم، فقط روی مشکلات زمان زیادی میگذارم”
تمام ارزش تمبر پستی توانایی آن به چسبیدن به چیزی است تا زمانی که آن را برساند.مانند تمبر پستی باشید ؛ مسابقه ای که شروع کرده اید را به پایان برسانید .
با پشتکار می توانید به مقصد برسید.


۳ .تمرکز بر حال

پدرم به من می گفت نمی توانی در یک زمان بر ۲ اسب سوار شوی. من دوست داشتم بگویم تو می توانی هر چیزی را انجام بدهی اما نه همه چیز. یاد بگیرید که در حال باشید.تمام حواستان را بدهید به کاری که در حال حاضر انجام میدهید.
انرژی متمرکز، توان افراد است، و این تفاوت پیروزی و شکست است.

۴ .تخیل قدرتمند است.


“تخیل همه چیز است. می تواند باعث جذاب شدن زندگی شود. تخیلی به مراتب از دانش مهم تر است “
آیا شما از تخیلات روزانه استفاده می کنید؟ تخیل از دانش مهم تر است! تخیل شما پیش نمایش آینده شما است .نشانه واقعی هوش دانش نیست ، تخیل است.
آیا شما هر روز ماهیچه های تخیلتان را تمرین می دهید؟ اجازه ندهید چیزهای قدرتمندی مثل تخیل به حالت سکون دربیایند.


۵ .اشتباه کردن


“کسی که هیچ وقت اشتباه نمی کند هیچ وقت هم چیز جدید یاد نمیگیرد “
هرگز از اشتباه کردن نترسید. اشتباه شکست نیست. اشتباهات شما را بهتر،زیرک تر و سریع تر می کنند، اگر شما از آنها استفاده مناسب کنید . قدرتی که منجر به اشتباه می شود را کشف کنید.
من این را قبل گفته ام، و اکنون هم می گویم، اگر می خواهید به موفقیت برسید اشتباهاتی که مرتکب می شوید را ۳ برابر کنید .


۶ .زندگی در لحظه


“من هیچ موقع در مورد آینده فکر نمی کنم ،خودش بزودی خواهد آمد”
تنها راه درست آینده شما این است که در “همین لحظه ” باشید.
شما زمان حال را با دیروز یا فردا نمی توانید عوض کنید، بنابراین این از اهمیت فوق العاده برخوردار است، که شما تمام تلاش خود را به زمان جاری اختصاص دارید. این تنها زمانی است که اهمیت دارد، این تنها زمانی است که وجود دارد.


۷ .خلق ارزش


“سعی نکنید موفق شوید، بلکه سعی کنید با ارزش شوید “
وقت خود را به تلاش برای موفق شدن هدر ندهید،وقت خود را صرف ایجاد ارزش کنید. اگر شما با ارزش باشید ،موفقیت را جذب می کنید
استعدادها و موهبت هایی که دارید را کشف کنید ، بیاموزید چگونه آن استعدادها و موهبت های الهی را در راهی استفاده کنید که برای دیگران مفید باشد.
تلاش کنید تا با ارزش شوید و موفقیت شما را تعقیب خواهد کرد.


۸ .انتظار نتایج متفاوت نداشته باشید.


“دیوانگی : انجام کاری دوباره و دوباره و انتظار نتایج متفاوت داشتن “
شما نمی توانید کاری را هر روز انجام دهید و انتظار نتایج متفاوت داشته باشید ،به عبارت دیگر، نمی توانید همیشه کار یکسانی (کارهای روزمره) را انجام دهید، و انتظار داشته باشید متفاوت به نظر برسید.برای اینکه زندگی تان تغیر کند، باید خودتان را تا سر حد تغییر افکار و اعمالتان متفاوت کنید، که متعاقبا زندگی تان تغییر خواهد کرد.


۹ .دانش از تجربه می آید.


“اطلاعات به معنای دانش نیست . تنها منبع دانش تجربه است “
دانش از تجربه می آید . شما می توانید درباره انجام یک کار بحث کنید ، اما این بحث فقط دانش فلسفی از این کار به شما می دهد .شما باید این کار را تجربه کنید تا از آن آگاهی پیدا کنید .تکلیف چیست ؟ دنبال کسب تجربه باشید !
وقت خودتون رو صرف یادگرفتن اطلاعات اضافی نکنید .دست بکار شوید و دنبال کسب تجربه باشید.


۱۰ .اول قوانین را یاد بگیرید بعد بهتر بازی کنید.


“اگر شما قوانین بازی را یاد بگیرید از هر کس دیگر بهتر بازی خواهید کرد”
۲ گام هست که شما باید انجام بدهید .اولین گام این است که شما باید قوانین بازی که می کنید را یاد بگیرید ،این یک امر حیاتی است.گام دوم این که شما باید بازی را از هر فرد دیگری بهتر انجام بدهید .اگر شما بتوانید این ۲ گام را انجام دهید موفقیت از آن شما می شود.

پاسخ
#2
21 پله جهت رسیدن به موفقیت :

1) سفره را بچينيد
برای رسیدن به موفقیت بایدهدف داشته باشید، دقيقاً تصميم بگيريد كه چه مي‌خواهيد. است. پس هدفتون رو ، روی کاغذ بیارید


2 ) براي هر روز از قبل برنامه‌ريزي كنيد
برنامه‌ريزي، یعنی آوردن آينده به زمان حال
برنامه‌هايتان را روي كاغذ بياوريد. به ازاي هر دقيقه اي كه صرف برنامه‌ريزي مي‌كنيد، به هنگام اجراي آن پنج يا شش دقيقه در وقت خود صرفه جويي خواهيد كرد.
يكي از مهمترين قوانن كارايي فردي «قانون 90/10» است.
اين قانون مي‌گويد:
10% وقت اوليه آي را كه قبل از شروع كار صرف برنامه‌ريزي و تنظيم فعاليت‌هاي خود مي‌كنيد معادل 90% از وقتي را كه در حين انجام فعاليت‌تا مصرف مي‌كنيد صرفه‌جويي مي كند.


3 ) قانون 20/80 را در همه امور به كار بگيريد
ما هميشه وقت كمي داريم به شرط انكه هم بخواهيم و هم درست از آن استفاده كنيم.
(قانون 20/80‌) يكي از سودمندترين قوانين در زمينه مديريت زمان و زندگي است نام ديگر آن «قانون پارتو» است به افتخار بنيان گذار آن پارتو اقتصاددان ايتاليايي. وي متوجه شد كه جامعه‌اي كه در آن زندگي مي كند مردم را مي‌توان به طور طبيعي به دو دستته تقسيم كرد: گروه اول كه وي به آنها «اقليت بسيار مهم» مي‌‌گويد جزء 20% افرادي هستند كه از نظر اقبتصادي و اثر بخشي در صدر قرار دارند. گروه دوم كه وي به آنها «اكثريت كم اهميت» مي‌گويد 80% را تشكيل مي‌دهند كه در سطح پايين جامعه قرار دارند.
وي بعدها كشف كرد كه عملاً تمام فعاليت‌هاي اقتصادي تابع اين قانون هستند، به عنوان مثال:
80% از نتايجي كه شما به دست مي‌آوريد نتيجة 20% از فعاليتهاي شماست.


4 ) پيامد كارها را درنظر داشته باشيد:
مهم‌ترين و ضروري‌ترين كارهاي شما آنهايي هستند كه مي‌توانند بيشترين تأثير را چه مثبت و چه منفي روي كار و زندگي شما بگذارند.(بحث اهمیت و فوریت یادتونه) به جاي تمركز روي ساير كارها، تمام توجهتان را معطوف به اين نوع كارها كنيد.


5 ) روش الف ب پ را مدام به كار بگيريد
قبل از شروع ليستي از كارهايتان تهيه كنيد و سپس آها را از نظر ارزش و ضرورت اولويت بندي كنيد تا مطمئن شويد كه همیشه در حال انجام مهم‌ترين كارهايتان هستيد. (بازم بحث اهمیت و فوریت)


6 ) روي اهداف اصلي تمركز كنيد
وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمركز شوند توانايي فرد براي حل مشكلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي‌شود».
نتايجي را كه بايد قطعاً از كارتان بدست آوريد تا بتوانيد بگوئيد كه به خوبي از عهده كار برآمده ايد مشخص كنيد و در تمام مدت قاطعانه به دنبال به دست آوردن آنها باشيد.


7 ) به قانون تشخيص ضرورت عمل كنيد
هيچ وقت براي انجام همه كارها وقت كافي وجود ندارد اما هميشه براي انجام مهم‌ترين كارها وقت كافي هست.
كارهاي مهم را اول انجام دهيد و كارهايي را كه در اولويت نيستند اصلاً انجام ندهيد.


8 ) پيش از شروع، مقدمات كار را كاملاً فراهم كنيد:
آمادگي تمام و كمال قبل از شروع كار مانع عملكرد ضعيف مي‌شود.


9 ) هميشه يك شاگرد باقي بمانيد
هرچه در ارتباط با كارهاي ضروري و مهم‌تان دانش و مهارت بيشتري به دست آوريد، مي‌توانيد سريع‌تر آنها را شروع كنيد و زودتر به اتمام برسانيد.


10 ) استعدادهاي منحصر به فرد خود را تقويت كنيد
دقيقاً مشخص كنيد چه كاري است كه در حال حاضر خيلي خوب انجام مي‌دهيد يا در آينده مي‌توانيد خيلي خوب انجام دهيد، سپس تمام توان خود را در انجام آن به كار گيريد.

11- موانع و محدودیتهای خود را پیدا کنید
عوامل محدود کننده و باز دارنده خود را مشخص کنید. چه عواملی سرعت شما را در دستیابی به اهداقتان بالا می برد آن را پیدا کنید.


12- هر بار یک بشکه به جلو بروید
رمز موفقیت شما پیشرفت و حرکت قدم به قدم است.


13- خود را در منگنه قرار دهید
تصور کنید زمان بسیار کوتاهی به شما مهلت داده شده تا کارهایتان را انجام دهید، مهمترین آنها کدام است؟


14- قوای خود را به حداکثر برسانید
با کمی دقت زمانهای که انرژی و کارایی شما به حداکثر می رسد را پیدا می کنید سپس آنها را شناسایی کرده و در آن زمانها کار های اصلی تان را انجام دهید. گاهی برای رسیدن به کارایی بالا نیاز به استراحت کافی نیز دارید.


15- انگیزه بیشتر مساوی با کار بیشتر
در هر شرایطی به دنبال چیزهای مثبت بگردید به جای تمرکز بر مشکلات به دنبال راه حل بگردید با این کار انگیزه خودتان را بالا می برید


16- تنبلی اخلاق را تجربه کنید
چون زمان کافی برای انجام همه کارها را ندارید لازم است در انجام بعضی کارها از تنبلی اخلاق استفاده کنید آنها را کنار بگذارید تا فرصت برای انجام کارهای مهمتر را داشته باشید


17-اولین کار مساوی سخت ترین کار
صبح خود را با انجام سخت ترینها شروع کنید (زشتترین و بزرگترین قورباغه بخورید) با این کار بیشترین تاثیر مثبت را بر روی خود و کارهایتان می گذارید


18- کارتان را خرد کنید
شما می توانید کارهای بزرگ را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید و برای شروع یک قسمت کوچک از کار را شروع و به اتمام برسانید


19- برای هر بخش از کارتان زمان مشخص را در نظر بگیرید
وقتی برای کارهایتان زمان تعیین می کنید از اتلاف وقت جلوگیری می کنید


20- برای انجام کارها سرعت را به حداکثر برسانید
شما باید یاد بگیرید کارهای مهمتر را با سرعت بیشتر انجام دهید تا به عنوان فردی که کارها را با سرعت و دقت انجام می دهد مشهور شوید


21- در هر گام یک کار مهم انجام دهید
وقتی که شروع به کار می کنید و مهمترین کارها را در اولویت قرار می دهید به سرعت و بدون وقفه تا پایان کار آن را ادامه دهید تا به نتیجه مطلوب خود برسید


یادمون باشه ، با خودمون عهد ببندیم این 21 روش را در هر روز تمرین کنیم تا بخشی از وجودمون بشه ، با عادت روی این اصول و با رسیدن به خویش انضباطی، ما آینده ای درخشان را برای خودمون تضمین می کنیم ، پس بیایید قورباغه مون رو قورت بدیم ...


برگرفته از کتاب پرفروش قورباغه ات را قورت بده ( برايان تريسي )

*برنامه ریزی با بینش درست,به شما اعتماد به نفس و نیروی درونی می بخشد. (پاتریک چان)


*تصمیم گیری برای انجام دادن کارهای غیر معمول,مستلزم رو به رو شدن با مشکلات غیر معمول است. (پاتریک چان)


*امروز بزرگ ترین و تنها منبع ثروت,شما هستید . (پاتریک چان)
پاسخ
#3
چهار كليد موفقيت شغلي وجود دارد كه مي تواند شما را به شخص با ارزشتري تبديل كند، توانايي هاي شما را مؤثرتر عرضه مي كنند و شما را در حرفه خود با سرعت بيشتر به موفقيت برساند. اين چهار كليد عبارتند از: تخصص، تمايز، تقسيم بندي و تمركز.

1ــ تخصص عبارت است از توانايي شما در بكار بستن استعدادتان آنهام در قسمتي حياتي كه براي كمپاني شما يا مشتريانتان ارزشمند است. انتخاب اين قسمت كه در چه زمينه اي تخصص داشته باشيد در موفقيت بلند مدت شما بسيار را تعيين كننده است. شما در چه زمينه اي تخصص و مهارت داريد؟

2ــ تمايز عبارت است از اينكه چگونه خود را در يك يا چند زمينه كه تخصص داريد يا كارايي شما بهتر است برتري خود را نشان دهيد. توانايي شما در متمايز كردن خود براساس كيفيت كار بالا بسيار مهم و كانون فعاليت شغلي شماست. همانطور كه يك سازمان بايد حداقل در يك زمينه برتري داشته باشد تا رونق لازم را پيدا كند. شما هم به عنوان يك فرد بايد حداقل در يك زمينه كاري برتر باشيد. اگر از كارفرما يا كارمندان شما درباره شما بپرسند:«برتري او در چه زمبنه اي است؟» آنهاچه جوابي در مورد شما خواهند داد؟ در كدام قسمت كار شما برجسته هستيد؟چه كاري را بهتر از هر كسي انجام مي دهيد؟ چه كاري را اگر شما انجام دهيد سود زيادي نصيب سازمان شما مي شود.

اگر تاكنون در حرفه خود يك زمينه را مشخص نكرده ايد تا در آن بهترين باشيد، بايد زودتر اقدام كنيد. به توانايي خود و احتياجات سازمان و مشتريان خود توجه داشته باشيد چگونه بايد باشد؟ چگونه مي توانست باشد؟ نقشه شما براي تبديل شدن به فردي برجسته در حرفه خود چيست؟ و چگونه ميزان برتري خود را چه از نظر دانش و چه از نظر مهارت در يك زمينه كاري اندازه مي گيريد؟ اين اندازه گيري استاندارد شما را براي كارايي نشان مي دهد. بهترين بودن در يك زمينه مهم از شغل و حرفه شما بيشتر از هر چيزي به پيشرفت شما كمك مي كند.

3ــ تقسيم بندي عبارتست از توانايي شما در مشخص كردن افراد و سازمانهايي كه سود بيشتري براي شما دارند. نحوه كار بدين صورت است كه شما به طور واضح مهمترين مشتريان خود را مشخص مي كنيد. و براي جلب رضايت اين گروه خاص از مشتريان تصميم گيري مي كنيد.

اغلب شما مي توانيد خط مشي شغلي خود را با توجه به نياز مشتريان مهم براي ساختن آينده تغيير دهيد.

4ــ تمركز عبارتست از توانايي شما در تمركز ذهني براي روي خدماتي است كه براي آن شخص يا سازمان اهميت دارد.

اين چهار استراتژي (تخصص، تمايز، تقسيم بندي و تمركز) نقطه كانوني حياتي براي رسيدن به دست آوردهاي فوق العاده در سازمان و حرفه شماست.

از خود بپرسيد:« كدام مهارت است كه اگر آن را در خود تقويت كنيد بيشترين اثر مثبت را در حرفه شما به جا مي گذارد؟ پاسخي كه به اين سؤال مي دهيد را به عنوان يك هدف بنويسيد و براي آن يك ضرب العجل تعيين كنيد.براي خود طرح و نقشه داشته باشيد و براي رسيدن به هدف پر تلاش باشيد تا بر آن نائل شويد. اين كليد واقعي رسيدن به موفقيت شغلي است

پنج نكته مهم براي رسيدن به موفقيت شغلي

موفقترين افرادي كه داراي كسب و كارهاي كوچك هستند، پيشنهادات خود را براي موفقيت در بازار كسب و كار جهاني امروز مطرح مي كنند و در اختيار شما مي گذارند.
طبق نظرسنجي و آمار به دست آمده از مشاغل كوچك، اداره مشاغل كوچك آمريكا(Small business Administration ) براي رسيدن به موفقيت اين 5 نكته مهم و اساسي را ذكر مي كند:

1.آمادگي انجام کار براي ساعات دشوارتر و طولاني تر را داشته باشيد.

2.هنگام كار در اين ساعات طولاني و طاقت فرسا، مي توانيد به آموزشهاي لازم و ارتباطات شخصي خود نيز بپردازيد.

3.از تكبر و ادعا بپرهيزيد. فرقي نمي كند كه چه مقدار تخصص و آگاهي در شغل خود داريد، كسب موفقيت مستلزم پشتكار، مهارتهاي مالي، سرمايه كافي، كاركنان كارآمد و كار سخت و بسيار زياد است.

4.حداكثر كوشش و تلاش خود را براي جلب رضايت مشتريان انجام دهيد. هر قدر هم كه كسب و كار و تجارت شما كوچك باشد، اين موضوع، اهميت خاص خود را دارد.

5.هرگز قول و وعده اي ندهيد كه قادر به انجام دادن آن نيستيد.


هیزم شکن وقتی خسته میشه که تبرش کند بشه نه هیزمش زیاد بشه . تبر ما آدمها باورهامونه نه آرزوهامون


پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان