امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بار مرده زنده برای پارکیگ
لطفا کمک کنید برای مشخص کردن بار مرده و زنده پارکینگ چه میزان بار مناسب است در کف طبقاط پارکینگ
پاسخ
و برای بار دیوار طبقات در دوجهت دیوار موردنظر ضخامت 10CM است به همراه بازشو میشه این بار را در کف طبقات جای گزین LP که بصورت گسترده اعمال میکنم جایگزین باشه یا چون دیوار خارجی هست باید اعمال بشود
پاسخ
(1395/10/19 ، 08:32 عصر)7mycivil نوشته است: لطفا کمک کنید برای مشخص کردن بار مرده و زنده پارکینگ چه میزان بار مناسب است در کف طبقاط پارکینگ

با سلام
برای بار مرده که باید از دیتیلی که قصد ارائه آن را دارید برداشت کنید (مثلا عددی مثل 385 کیلوگرم بر متر مربع) و برای بار زنده 300 از نوع غیر کاهشی
پاسخ
(1395/10/19 ، 08:37 عصر)7mycivil نوشته است: و برای بار دیوار طبقات در دوجهت دیوار موردنظر ضخامت 10CM است به همراه بازشو میشه این بار را در کف طبقات جای گزین LP که بصورت گسترده اعمال میکنم جایگزین باشه یا چون دیوار خارجی هست باید اعمال بشود
بار دیوار خارجی در محل خود اعمال شود. ولی بار دیوار داخلی جزء بار زنده محسوب می شود و می توان طبق آیین نامه به صورت گسترده وارد کرد.

پاسخ
سلام مهندس این پلان مشاهده کنید واسه قسمت مشخص شده میشه بار گسترده در نظر گرفت ؟

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
(1395/10/20 ، 12:08 صبح)7mycivil نوشته است: سلام مهندس این پلان مشاهده کنید واسه قسمت مشخص شده میشه بار گسترده در نظر گرفت ؟
بله . باید بار گسترده خطی در محل دیوار وارد شود. مقدار این بار باید با توجه به دیتیل دیوار بازشودار تعیین شود.
برای اینکه بتوانید این بار را به صورت گسترده خطی در محل خود وارد نمایید باید یک لاین از نوع none ترسیم کنید.
پاسخ
سلام دوستان خسته نباشید.

میخواستم بدونم بار دیوار های پیرامونی طبقه پارکینگ در ایتبس رو کجا وارد کنم؟؟؟

چون کف پارکینگ در قسمت base ایتبس قرار داره، و در قسمت base هم، تیر یا کفی وجود نداره که بخوام باری روش اعمال!

نظر شما چیه؟ باید بار دیوار پیرامونی پارکینگ رو در نرم افزار safe وارد کنم؟؟؟
پاسخ
(1395/11/7 ، 01:15 صبح)sasan.ce نوشته است: سلام دوستان خسته نباشید.

چون کف پارکینگ در قسمت base ایتبس قرار داره، و در قسمت base هم، تیر یا کفی وجود نداره که بخوام باری روش اعمال!

با سلام
امکان اعمال بار دیوار پیرامونی طبقه ای که در تماس مستقیم با پی است در ایتبس وجود ندارد. اما در سیف قابل اعمال است.البته در عین حال می توان از اعمال آن صرفنظر کرد.
در سیف معمولا جدا از بارهایی که از ایتبس به سیف در محل ستونها منتقل می شود، بارهای مرده و زنده ناشی از کف سازی را فقط وارد می کنند.
پاسخ
(1395/11/7 ، 02:05 صبح)civil92 نوشته است:

با سلام
امکان اعمال بار دیوار پیرامونی طبقه ای که در تماس مستقیم با پی است در ایتبس وجود ندارد. اما در سیف قابل اعمال است.البته در عین حال می توان از اعمال آن صرفنظر کرد.
در سیف معمولا جدا از بارهایی که از ایتبس به سیف در محل ستونها منتقل می شود، بارهای مرده و زنده ناشی از کف سازی را فقط وارد می کنند.

ممنونم بابت پاسختون،

یک بار معادل wall یا mass در سقف طبقه پارکینگ (یا همان کف طبقه همکف) اعمال میشه (به علت اختلاف ارتفاع طبقه پارکینگ و همکف)
آیا اعمال این بار معادل با چشم پوشی از بار دیوار های پیرامونی پارکینگ مشکلی ایجاد نمیکنه؟
پاسخ
(1395/11/7 ، 02:19 صبح)sasan.ce نوشته است:
(1395/11/7 ، 02:05 صبح)civil92 نوشته است:

با سلام

ممنونم بابت پاسختون،

یک بار معادل wall یا mass در سقف طبقه پارکینگ (یا همان کف طبقه همکف) اعمال میشه (به علت اختلاف ارتفاع طبقه پارکینگ و همکف)
آیا اعمال این بار معادل با چشم پوشی از بار دیوار های پیرامونی پارکینگ مشکلی ایجاد نمیکنه؟

خیر. مشکلی ندارد. بار معادل به تیرها وارد می شود و نه فونداسیون
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  محاسبه غلط ایتبس برای ضریب k hojat70 8 2,905 1393/2/11 ، 03:52 عصر
آخرین ارسال: حمید فلاح منش

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان