مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:HAMID GOLPA پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:105 زمان:1395/09/19
جزوات عصرانه سازه ای
شروع کننده:shadmand آخرین ارسال توسط:shadmand پاسخ ها:0 آموزش طراحی سازه با Etabs مشاهده:14 زمان:1395/09/19
اسمبلی برای بزرگراه
شروع کننده:kaveh1899 آخرین ارسال توسط:kaveh1899 پاسخ ها:0 درخواست ها مشاهده:17 زمان:1395/09/19
مشکل کرک کردن etabs 9.7.4
شروع کننده:uveper آخرین ارسال توسط:civil_samane پاسخ ها:338 دانلود نرم افزار Etabs مشاهده:99078 زمان:1395/09/19
آموزش آنالیز بها به شیوه ای کاربردی.
شروع کننده:taksa2012 آخرین ارسال توسط:MEHRIDADI پاسخ ها:140 آموزش آنالیزبها و پیشنهاد قیمت مشاهده:91426 زمان:1395/09/19
انواع خرابی در اتصالات پیچی (فوریییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:jarad پاسخ ها:1 طراحی سازه های فلزی مشاهده:603 زمان:1395/09/19
امن‌ترین مکان برای تخلیه فاضلاب
شروع کننده:mojdeh آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:1 موضوعات متفرقه مشاهده:70 زمان:1395/09/19
بهینه سازی ارتفاع و سطح مقطع اعضا شبکه دولایه فضاکار همراه با تقریب سازی
شروع کننده:fazasaze آخرین ارسال توسط:fazasaze پاسخ ها:0 طراحی سازه های فلزی مشاهده:61 زمان:1395/09/18
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:118 زمان:1395/09/17
خطوط جریان (فوریییییییییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:behnam1374 پاسخ ها:8 مکانیک خاک مشاهده:359 زمان:1395/09/16

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات: 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
باید موفق شویم.
1394/01/10 , 07:32 ب.ظ
ارسال: #91
RE: باید موفق شویم.
دوستان رمز فایل کاربر دکتر گاندی رو می زنم باز نمیشه چیه پس؟؟؟123456789 رو قبول نمیکنه

شخصیت منو با برخوردم اشتباه نگیر شخصیت من چزیه که من هستم
اما برخورد من بستگی داره به اینکه تو کی هستی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1394/01/11 , 01:23 ق.ظ
ارسال: #92
چون داری برعکس میزنی
1394/01/11 , 02:08 ق.ظ
ارسال: #93
(1394/01/10 06:20 ب.ظ)ehsan021 نوشته شده توسط:  یه مطلبی دیگه ام که یادم رفت بگم .اینکه شما در بخشی از عرایضتون گفتید که مشکلی نداره اگه کسی یه مغازه یا تولیدی بزنه و بعد یه نیم نگاهی هم به رشته تخصصی خودش داشته باشه و هر وقت موقعیت فراهم شد بره سره کار. خب البته این نظر بد نیست اما بشرطی که طرف از رشته عمران دور نشه. شاید بره یه تولیدی یا مغازه بزنه و کارش بگیره و پول دار شه اونوقت تا آخر عمرش دیگه عطای عمران رو به لقاش ببخشه.یعنی بگه ول کن باووو این همه واسه عمران دوندگی کردم هیچی نشدم بذار بچسبم به تولیدی... این از نظر من خیلی بده.البته میگم از نظر من بده. الان ما توی کشورمون فوتبال قوی نداریم. و جلوی کشور هایی مثل آلمان و آرژانتین حرفی واسه گفتن نداریم اما واقعا این درسته ما به فوتبالیستامون بگیم فوتبال رو ول کن برو مغازه بزن؟؟؟ این راهکاره؟؟؟ مطمئنا ما از زیر مسئولیت شونه خالی کردیم و به عبارتی ترسیدیم و ول کردیمو فرار کردیم.ما باید انقدر کار کنیم تا بتونیم در حد آلمان بشیم.اگه فوتبال آلمان شده آلمان نتیجه تلاششون بوده. ولی اگه ایران 45 جهانه بخاطر تلاش کمش بوده. این مثال میتونه توی همه چی صدق کنه.اگه ما شاهد ساخت یه پل معلق در کشور ژاپن رو اقیانوس هستیم اما توی کشور خودمون یه پل می سازیم فردا میریزه نتیجه تلاش کممون هست.چون اکثرا ملت ما به پول فکر میکنن و صرفا عشق به کار رو بخیال میشن. این حرفایی ام که من الان زدم صرفا برای اینکه بتونم انرژی مثبتی ایجاد کنم و روحیه ای رو بالا ببرم زدم. البته من خودم انقدر توی عمران ضعیفم که گاهی توی بخش هایی از انجمن روم نمیشه اظهار نظر کنم چون توی اون قسمت فکر میکنم اصلا حرفی واسه گفتن ندارم خب وقتی من توی یه انجمن نمیتونم توی مسائل علمیش اظهار نظر کنم چون حالیم نیست خب توی بازار کارم بهتره که اصلا بیکار باشم
با سلام
به راهتون ادامه بدین ولی توجه داشته باشید بنده به عنوان اینکه الان 36 سالمه دارم خدمتتون عرض میکنم که از سی سال به بعد ، انسان از لحاظ جسمی شروع میکنه به تحلیل رفتن . اوایلش بقدری آرام آرام هست که اصلا متوجه نمیشوی . یک روز بعد اصلاح موی سر متوجه میشوی که مقداری از گوشه مویتان ریخته . بعدها یک روز توی آیینه میبینی که یک شاخ مویت سفید شده . اول باورت نمیشود . فکر میکنی اشتباه دیدی ، ولی وقتی که با دقت نگاه میکنی ، میبینی نه واقعا سفید شده.
ببینید ما همیشه جوان نیستیم که بخواهیم کار کنیم . حتی محاسبات هم حال و حوصله و اعصاب میخواهد . منظورم محاسبات حرفه ای هست . نه اینکه یکی دو تا پروژه بخوای انجام بدی .
در هر حال زندگی ادامه داره و عمر ما در حال گذر هست . چه بخواهیم چه نخواهیم ما هم روزی پا به سن میگذاریم و پیر میشویم و باید الان که جوان هستیم برای آن روزها ره توشه ای برداریم .
در هر حال این به آزادی و عهده خود شخص بر میگردد که چه چیزی را برای خودش صلاح میداند . ولی چیزی که من دیدم در سن های بالا ، خانواده از آدم میخواهند که ازدواج کنی و تشکیل خانواده بدی . و با بیکاری و در انتظار کار بودن نمیشود ازدواج کرد . خوب بعضی ها از این مرحله به بعد میروند دنبال یک شغل دیگر .
الان شما حساب بکن تا 22 سالگی دانشگاه میری . فرض کن 2 سال خدمت . میشه 24 سال . به نظر شما 4 سال دیگر هم وقت بگذاری برای تقویت اندوخته های علمی و اجراییت ، کافی نیست ؟ یعنی تو این 4 سال نمیشود بیشتر نرم افزارها و روشهای اجرای ساختمانها و .... یاد گرفت ؟
بعد این 4 سال اگر کسی باز هم شغلی پیدا نکرد چی ؟ خوب خود این شخص دیگر باید برای زندگیش برنامه ریزی کند و به قول معروف دو دو تا چهار تا کند ببیند که چکار باید بکند .
1394/01/11 , 12:55 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1394/01/11 12:56 ب.ظ، توسط engineer2014.)
ارسال: #94
همه مدل می زنم برعکس هم میزنم ارور میده لطفا رمز فایلو حذف کنید آپلود کنید

شخصیت منو با برخوردم اشتباه نگیر شخصیت من چزیه که من هستم
اما برخورد من بستگی داره به اینکه تو کی هستی
1394/01/11 , 02:01 ب.ظ
ارسال: #95
(1394/01/11 02:08 ق.ظ)mehrazsarafraz14 نوشته شده توسط:  
(1394/01/10 06:20 ب.ظ)ehsan021 نوشته شده توسط:  یه مطلبی دیگه ام که یادم رفت بگم .اینکه شما در بخشی از عرایضتون گفتید که مشکلی نداره اگه کسی یه مغازه یا تولیدی بزنه و بعد یه نیم نگاهی هم به رشته تخصصی خودش داشته باشه و هر وقت موقعیت فراهم شد بره سره کار. خب البته این نظر بد نیست اما بشرطی که طرف از رشته عمران دور نشه. شاید بره یه تولیدی یا مغازه بزنه و کارش بگیره و پول دار شه اونوقت تا آخر عمرش دیگه عطای عمران رو به لقاش ببخشه.یعنی بگه ول کن باووو این همه واسه عمران دوندگی کردم هیچی نشدم بذار بچسبم به تولیدی... این از نظر من خیلی بده.البته میگم از نظر من بده. الان ما توی کشورمون فوتبال قوی نداریم. و جلوی کشور هایی مثل آلمان و آرژانتین حرفی واسه گفتن نداریم اما واقعا این درسته ما به فوتبالیستامون بگیم فوتبال رو ول کن برو مغازه بزن؟؟؟ این راهکاره؟؟؟ مطمئنا ما از زیر مسئولیت شونه خالی کردیم و به عبارتی ترسیدیم و ول کردیمو فرار کردیم.ما باید انقدر کار کنیم تا بتونیم در حد آلمان بشیم.اگه فوتبال آلمان شده آلمان نتیجه تلاششون بوده. ولی اگه ایران 45 جهانه بخاطر تلاش کمش بوده. این مثال میتونه توی همه چی صدق کنه.اگه ما شاهد ساخت یه پل معلق در کشور ژاپن رو اقیانوس هستیم اما توی کشور خودمون یه پل می سازیم فردا میریزه نتیجه تلاش کممون هست.چون اکثرا ملت ما به پول فکر میکنن و صرفا عشق به کار رو بخیال میشن. این حرفایی ام که من الان زدم صرفا برای اینکه بتونم انرژی مثبتی ایجاد کنم و روحیه ای رو بالا ببرم زدم. البته من خودم انقدر توی عمران ضعیفم که گاهی توی بخش هایی از انجمن روم نمیشه اظهار نظر کنم چون توی اون قسمت فکر میکنم اصلا حرفی واسه گفتن ندارم خب وقتی من توی یه انجمن نمیتونم توی مسائل علمیش اظهار نظر کنم چون حالیم نیست خب توی بازار کارم بهتره که اصلا بیکار باشم
با سلام
به راهتون ادامه بدین ولی توجه داشته باشید بنده به عنوان اینکه الان 36 سالمه دارم خدمتتون عرض میکنم که از سی سال به بعد ، انسان از لحاظ جسمی شروع میکنه به تحلیل رفتن . اوایلش بقدری آرام آرام هست که اصلا متوجه نمیشوی . یک روز بعد اصلاح موی سر متوجه میشوی که مقداری از گوشه مویتان ریخته . بعدها یک روز توی آیینه میبینی که یک شاخ مویت سفید شده . اول باورت نمیشود . فکر میکنی اشتباه دیدی ، ولی وقتی که با دقت نگاه میکنی ، میبینی نه واقعا سفید شده.
ببینید ما همیشه جوان نیستیم که بخواهیم کار کنیم . حتی محاسبات هم حال و حوصله و اعصاب میخواهد . منظورم محاسبات حرفه ای هست . نه اینکه یکی دو تا پروژه بخوای انجام بدی .
در هر حال زندگی ادامه داره و عمر ما در حال گذر هست . چه بخواهیم چه نخواهیم ما هم روزی پا به سن میگذاریم و پیر میشویم و باید الان که جوان هستیم برای آن روزها ره توشه ای برداریم .
در هر حال این به آزادی و عهده خود شخص بر میگردد که چه چیزی را برای خودش صلاح میداند . ولی چیزی که من دیدم در سن های بالا ، خانواده از آدم میخواهند که ازدواج کنی و تشکیل خانواده بدی . و با بیکاری و در انتظار کار بودن نمیشود ازدواج کرد . خوب بعضی ها از این مرحله به بعد میروند دنبال یک شغل دیگر .
الان شما حساب بکن تا 22 سالگی دانشگاه میری . فرض کن 2 سال خدمت . میشه 24 سال . به نظر شما 4 سال دیگر هم وقت بگذاری برای تقویت اندوخته های علمی و اجراییت ، کافی نیست ؟ یعنی تو این 4 سال نمیشود بیشتر نرم افزارها و روشهای اجرای ساختمانها و .... یاد گرفت ؟
بعد این 4 سال اگر کسی باز هم شغلی پیدا نکرد چی ؟ خوب خود این شخص دیگر باید برای زندگیش برنامه ریزی کند و به قول معروف دو دو تا چهار تا کند ببیند که چکار باید بکند .
سلام
فرمایشات شما بسیار متین هست. و بنده از عرایضتون بعنوان بزرگتر خودم بسیار استفاده کردم .و از هم صحبتی باشما بسیارخوشحال شدم.بلاخره هر کسی تو زندگیش یه راهی رو میره و به راهی هم که داره میره ایمان داره.اعتقاد داره که موفق میشه.برای مثال خوده من دارم راه طراحی و نرم افزار رو میرم.از آیندمم خبر ندارم.واقعا نمیدونم اصلا فردا زنده هستم یا نه...اصلا میتونم موفق بشم یا نه..ولی همه چی رو سپردم به دست تقدیر و راهمو میرم.من توی این تاپیک اصلا نمیخوام نظرم رو به کسی تحمیل کنم و برم روی منبر و بگم صرفا چون خودم معتقد به این راه هستم این راه درسته و همه هم باید همین راه رو برن. من فقط نظرمو دادم.امیدوارم که همه دوستان توی هر راهی موفق باشن. شاید بعضیا واقعا از عمران خسته شدن و از بیکاری هایی که توی این رشته هست عاصی شدن اما ما اینجا از بس از عشق به عمران و عشق به کار اجرا و طراحی حرف زدیم که افراد یه کم انرژی مثبت بگیرن.
امیدوارم سال 94 سال موفقیت همه دوستانی باشه که توی این تاپیک حرف از بیکاری زدن یا انقدر نا امید بودن که فکر کاره دیگه غیر از عمران هستن.و من امیدوارم سال 95 که میاد وقتی بازم همچین تاپیکی ایجاد شد دیگه کسی نباشه که بیاد از بیکاری و نا امیدی حرف بزنه . در درجه اول سلامتی رو از خدا براتون میخوام در درجه دوم هم رسیدن به اهداف عالی
ممنون از همه دوستان
از دکتر گاندی عزیز هم بخاطر اینکه به طرحش یه کم تند ایراد گرفتم واقعا عذر میخوام.
از مهندس میبدی هم برای ایجاد این تاپیک تشکر میکنم
از آقای سر افراز عزیزم به خاطر راهنمایی ها و صحبت های دل نشینشون تشکر میکنم.
در پناه حضرت حق

هیچی
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1394/01/11 , 04:43 ب.ظ
ارسال: #96
:بفرمایین اینم بدون رمز

فایل‌(های) پیوست شده
طرح توجیهی کار در دفتر فنی و مهندسی و همزمان باز کردن فروشگاه بزرگ سامسونگ با درامد ماهی 6 میلیون تومان تضمینی.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 49
اندازه 202.25 KB

1394/01/11 , 04:45 ب.ظ
ارسال: #97
البته با تشکر مجدد از دکتر گاندی

لطفا دوستان طرح های کار افرینی بیشتری قرار بدن ترجیحا مربوط به عمران باشه
1394/01/18 , 09:29 ب.ظ
ارسال: #98
درود بر همه دوستان

قصد انتشار مطلبی که امروز خوندم رو دارم.
این مطلب در واقع زمانیست که شما دارای شغل هستید.این رو گفتم که دوستی که فرمودن (طرف رو به ده راه نمیدادند آدرس خونه کد خدا رو میگرفت) شاکی نباشند.
همچنین دوستانی که به هر شکل عنوان این موضوع برایشان جالب است میتوانند مقاله را مطالعه فرمایند.(الزامی نیست)

چگونه مدیر خود را مدیریت کنیم؟

معمولا ما به هر شکلی که شده کارمان را مدیریت می کنیم اما آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه مدیر خود را مدیریت کنید؟
منظور از «مدیریت کردن مدیر»، کلک زدن به او نیست بلکه توفیق یافتن در برآوردن انتظارات او است. پس سوال این است که چگونه نیازها و اتنتظارات مدیر خود را برآورده کنیم؟
پنج توصیه این متن به شما کمک می کند که ارتباط خود با مدیران را بهتر کنید.

۱- اهداف مدیرتان را بدانید
مطمئنا مدیر شما برای خودش اهدافی دارد و شما باید از این اهداف اطلاع داشته باشید. شما باید دقیقا بدانید که مدیر بالادستی مدیر شما چه مسئولیت هایی به او داده است. متاسفانه خیلی از ما وقت زیادی را صرف فکر کردن به اهداف و نیازهای خودمان می کنیم و غافل از این هستیم که مدیرمان برای موفقیت به چه چیزهایی نیاز دارد. برای اینکه مسئولیت ها و اهداف مدیرتان را بهتر درک کنید، می توانید این کارها را انجام دهید:

* از مدیرتان بپرسید چه اهدافی دارد و رییسش چه انتظاراتی از او دارد؟
* برای ارزیابی عملکرد او از چه شاخص هایی استفاده می شود؟
* شما در رساندن مدیرتان به اهدافش چه نقشی می توانید داشته باشید.
* همیشه در جریان اولویت بندی های مدیرتان باشید.
از مدیر خود انتظار نداشته باشید که تمام توجه اش به شما و کارهایتان باشد. شما استخدام شده اید تا مدیرتان مجبور نباشد خودش همه کارها را انجام دهد، بنابراین تمرکز شما باید روی مسائلی باشد که مدیرتان به تنهایی قادر به مدیریت کردن آنها نیست.

۲- سبک ارتباطی مدیر خود را بدانید
کلید ارتباطی موفق با مدیرتان این است که سبک ارتباطی او را بدانید و سپس خودتان را با آن سبک هماهنگ کنید. مدیر شما ایمیل را ترجیح می دهد یا جلسات خصوصی؟ آیا معمولا خارج از ساعات اداری و از طریق تلفن امور را پیگیری می کند؟ آیا او از شما هم همین انتظار را دارد که خارج از ساعات اداری به او پاسخگو باشید؟
مدیریتان چقدر سریع به ایمیل های شما پاسخ می دهد؟ چه وقتی مایل است گزارش شما را دریافت کند؟ آیا مدیرتان از آن دسته مدیرانی است که می خواهد در گزارشی که به او تحویل می دهید، تمام جزییات را ذکر کنید یا فقط روی نکات مهم تمرکز کنید؟ آیا در جلساتی که با یکدیگر دارید، او ترجیح می دهد بیشتر صحبت کند یا گوش دهد؟ زبان بدن او چگونه است؟

۳- به زمان و برنامه مدیرتان احترام بگذارید
زمانی که افراد از نردبان سازمان بالا می روند، معمولا تعداد جلسات شان افزایش می یابد. بنابراین زمانی که مدیرتان جلسه ندارد، خیلی برایش با ارزش است. به محدودیت های زمانی مدیرتان احترام بگذارید. اگر در میانه یک جلسه، مدیر حرف شما را قطع می کند و می خواهد جلسه را زودتر تمام کند، او را درک کنید.
اگر امکان دسترسی به تقویم کاری مدیرتان وجود دارد، حتما از زمان جلسات مهم او اطلاع داشته باشید تا در آن روزها، تا جایی که امکان دارد، سراغ او نروید. یا برای مثال اگر مدیرتان صبح ها وقت زیادی را برای پاسخ دادن به تلفن ها صرف می کند، شما بیشتر بعدازظهرها موارد مورد نظرتان را با او مطرح کنید.

۴- سبک کاری مدیر خود را بدانید
مدیر شما چقدر به تقسیم وظایف معتقد است؟ چقدر می خواهد خودش مستقیما در جریان امور باشد؟ آیا مدیرتان به همکاری اهمیت می دهد یا از شما انتظار دارد خودتان کارها را به اتمام برسانید و در نهایت او را مطلع کنید؟ آیا مدیرتان یک مدیر میکرو است؟ (مدیری که جزییات برایش مهم است) اگر اینگونه است، سوالات او را پیش بینی کنید و از قبل پاسخ های مناسبی برای آنها آماده کنید. این کار باعث می شود مدیر به شما اعتماد کند و لازم نبیند که برای هر مسئله ای خودش مستقیما ورود پیدا کند.

۵- نقش خود را درک کنید
حقیقت ماجرا این است که هیچ سازمان یا مدیر بی نقصی وجود ندارد. مسئولیت شما خیلی ساده است. کاری را که برای آن حقوق می گیرید به بهترین شکل انجام دهید. بیشتر مدیران از به اشتراک گذاشتن ایده ها و بیان نظرات استقبال می کنند اما اگر مدیر شما از این دسته از مدیران نیست، خیلی لازم نیست به او فشار بیاورید.
کار شما این نیست که از تصمیمات مدیر خود انتقاد کنید. مدیریت ارشد سازمان به مدیر شما اعتماد کرده و او را در موقعیتی قرار داده که اختیار تصمیم گیری دارد، پس خیلی خودتان را درگیر تصمیمات او نکنید. ایراد گرفتن، آن هم پشت سر مدیر، تنها رابطه شما را لکه دار می کند.

از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

1394/01/22 , 01:18 ق.ظ
ارسال: #99
اصول ثابت یک زندگی موفق

زندگی بالا و پایین زیاد دارد و آدم‌ها در طول عمر عوض می‌شوند. این‌ها درست؛ اما برخی کارها هست که به نظر می‌رسد همیشه باید جزو کارهای مهم ما باشند. یعنی هر اندازه هم که در پیچ و خم زندگی تغییر کنیم، باید حواس‌مان باشد که همواره روی این چیزها تأکید داشته باشیم:
۱) دنبال کردن آرزوها
ممکن است خیلی‌ها بگویند رسیدن به این آرزویت محال است و تو آدم این کارها نیستی. ولی این تصمیم شماست که با این یک بار فرصتی که برای زندگی دارید، تسلیم حرف مردم شوید یا تا آخرین توان برای رسیدن به چیزهایی که می‌خواهید تلاش کنید.
۲) انسان بزرگ‌تر بودن
بزرگ‌تر بودن فقط به سن نیست. این مدل رفتار شما در روابط با دیگران، خصوصاً در دعواها و بحث‌هاست که نشان می‌دهد چه کسی بزرگ‌تر است. سعی کنید طوری رفتار کنید که در تمام جمع‌هایی که در آنها حضور دارید بزرگ جمع باشید.
۳) بخشش
بخشش کار ساده‌ای نیست. ولی آدم‌های بخشنده زندگی شادتری دارند. هر بار که شما اشتباه کسی را ببخشید احساس می‌کنید انگار باری از روی دوش‌تان برداشته شده. بخشیدن به معنای این نیست که کار طرف مقابل را قبول دارید، بلکه با یک رفتار مثبت، نگرش او را نیز عوض می‌کنید.
۴) نیمه پر لیوان را دیدن
همه می‌دانیم که نصف این لیوان پر است و نصفش خالی؛ اما این مثبت‌بینی است که به ما قدرت می‌دهد و می‌تواند کمک‌مان کند تا لیوان را پر کنیم. این را هم بدانید که همیشه و در هر شرایطی، یک کورسوی امید وجود دارد.
۵) روراست بودن با خود
دیگران ممکن است نظرات ضد و نقیضی درباره شما داشته باشند، اما مهم این است که در طول زندگی با خودتان روراست باشید. دیگران شاید بخواهند نظرات شما را مطابق میل خودشان شکل دهند و شما را به آدمی تبدیل کنند که نمی‌خواهید؛ برای همین سعی کنید خودتان باشید.
۶) وقت گذراندن با آنهایی باعث پیشرف‌تان می‌شوند
رفت و آمد با آدم‌هایی که سبب پسرفت‌تان می‌شوند را قطع کنید. سعی کنید دور و برتان آدم‌هایی باشند که شما را بالاتر می‌برند و تلاش کنید خودتان هم چنین خاصیتی را برای دیگران داشته باشید.
۷) درس گرفتن از اشتباهات
همه در زندگی اشتباه می‌کنند؛ ولی نحوه برخورد هر کسی با اشتباهاتش متفاوت است. بهتر است که در قدم اول قبول کنیم که اشتباه کرده‌ایم و بعد از آن درس بگیریم. وقتی بفهمید که چرا چنین خطایی کرده‌اید، اطلاعاتی به دست آورده‌اید که بسیار گرانبهاست.
۸) جدی گرفتن باورها
این درست است که تعصب بی‌جا روی باورها درست نیست. اما اگر شما باورهایتان را جدی نگیرید، دیگران نیز شما را جدی نمی‌گیرند. ممکن است در جمعی باشید که اکثرشان با شما هم‌نظر نباشند، اما تا وقتی که دلیل خوبی برای تغییر باورهایتان پیدا نکرده‌اید، آنها را جدی بگیرید.
۹) کم کردن غم و غصه
آدم‌ها در سنین جوانی معجونی هستند از هزاران غم و غصه. از مسائل شخصی و عاطفی گرفته تا مشکلات شغلی و مالی. تازه مشکلات و بحران‌های جهانی نیز خیلی وقت‌ها به این لیست اضافه می‌شوند تا بهانه مناسبی برای افسردگی به انسان دست بدهد. یکی از نشانه‌های بلوغ فکری این است که بتوانید به جای غصه خوردن، قدمی در رفع مشکلات بردارید.
۱۰) گذشتن از گذشته
خیلی وقت‌ها پشت سر گذاشتن برخی از ناراحتی‌های قدیمی کار دشواری است. کاری به حرف مردم نداشته باشید؛ سعی کنید به جای ماندن در گذشته، الان را ببینید و روی آینده تمرکز کنید. گذشته از شما اینی را ساخته که الان هستید، اما این آینده است که می‌تواند به شما قدرت تغییر کردن را بدهد.
۱۱) تغییر و خلاقیت
«شما نمی‌توانید مشکلی را با ماندن در همان شرایطی که باعث ایجاد آن مشکل شده حل کنید.» همه چیز را نمی‌توان با روش‌های قدیمی حل کرد. خیلی وقت‌ها لازم است شرایط را تغییر دهید و راه‌حل جدیدی خلق کنید. پذیرا بودن برای تغییر در مواقعی که لازم است یکی از خصوصیاتی است که باید همیشه در خودتان زنده نگه دارید.
۱۲) صداقت
صادق بودن همیشه کار ساده‌ای نیست، اما بی‌شک همیشه بهترین راه است. سعی کنید در هر شرایطی با خودتان و دیگران با صداقت رفتار کنید. بدانید که هر دروغی بالاخره یک روزی رو می‌شود و باید تاوانش را بدهید و تاوانش حتما از راستگویی سنگین‌تر خواهد بود.
۱۳) تعهد و صبر
این روزها خیلی‌ها دنبال راه‌هایی برای یک‌شبه میلیونر شدن و قرص‌هایی برای یک‌هفته‌ای لاغر شدن هستند و همه می‌دانیم که هیچ‌کدام‌شان جواب نمی‌دهد. برای رسیدن به هدف‌های مهم باید به کاری که انجام می‌دهید تعهد داشته‌ باشید و آن‌قدر آدم صبوری باشید که وسط راه کم نیاورید.
۱۴) قدردان بودن
خیلی وقت‌ها یادمان می‌رود که کمی به گذشته نگاه کنیم و قدردان چیزهایی باشیم که امروز داریم. برای همین است که خیلی وقت‌ها شاد نیستیم. ممکن است دیگران به شما بگویند که خیلی خوب نیستید، ولی توجهی نکنید. بدون شک شما چیزهایی دارید که به آنها افتخار کنید.
۱۵) گوش دادن به ندای قلب
همه می‌دانیم که باید برای زندگی برنامه داشت و برای گرفتن تصمیم‌های مهم زندگی فکر کرد و مشورت کرد و همه چیز را بررسی کرد. اما یادتان نرود که برخی تصمیم‌ها در زندگی بیشتر با قلب شما کار دارد تا مغزتان. مخصوصا اگر سرتان شلوغ است، حواس‌تان باشد که ندای قلب‌تان را فراموش نکنید.
۱۶) زمانی برای خود
ممکن است شرایط کاری و درسی‌تان طوری باشد که سرتان حسابی شلوغ باشد.اما فراموش نکنید که باید در میان این همه کار، وقتی هم برای خودتان بگذارید. مهم نیست که چقدر کار دارید، باید همیشه زمانی برای خودتان بگذارید و خودتان فکر کنید؛ چون لیاقتش را دارید.

منبع:مجله خلاقیت

1394/01/29 , 08:40 ب.ظ
ارسال: #100
چگونه به جای پرکاری، هوشمندانه کار کنیم؟

نقل قول: «نگویید وقت کافی ندارم. ما هر روز دقیقاً همان تعداد ساعت وقت داریم که هل کلر، پاستور، میکل‌آنژ، داوینچی و انیشتین داشتند.» جکسون بروان

آدم‌های زیادی را در طول روز می‌بینیم که همیشه مشغول‌اند. ایمیل چک می کنند، از این جلسه به آن جلسه می‌روند، تلفنی حرف می‌زنند و از این طرف به آن طرف می‌روند. اما آیا این «سرشلوغ بودن» به معنای این است که کار بیشتری انجام می‌دهند؟ به نظر می‌رسد برای چنین آدم‌هایی مفهوم بهره‌وری جا نیفتاده است. خیلی وقت‌ها می‌شود به جای پرکاری، هوشمندانه‌تر کار کرد.
مطمئن باشید اگر هوشمندانه کار کنید، برای تمام کارهایتان وقت خواهید داشت. توصیه‌هایی که در ادامه می‌بینید به شما کمک می‌کند که وقت‌تان را هوشمندانه‌تر صرف کنید. البته آدم‌ها با هم فرق دارند و ممکن است برخی از این راهکارها به درد شما نخورد. اما شما هم می‌توانید لیست شخصی خودتان را داشته باشید.
۱) اول مهم‌ترین کار را تمام کنید
این قانون طلایی مدیریت زمان است. اگر به طور روزانه چند وظیفه مختلف دارید، ابتدا از مهم‌ترینش آغاز کنید. وقتی آن کار تمام شد، احساس موفقیت بیشتری می‌کنید و با انرژی بهتری سراغ باقی کارها می‌روید. اما اگر کار مهم‌تر را برای آخر بگذارید، تا آخر روز نگرانش هستید و حواس‌تان روی کارهای دیگر متمرکز نمی‌شود.
۲) یاد بگیرید «نه» بگویید
خیلی وقت‌ها یک «نه» ساده باعث می‌شود که به همه کارهای اصلی‌تان برسید و وقت اضافه هم بیاورید. البته بعضی‌ها هم از آن طرف بام می‌افتند و با زیاد «نه» گفتن برخی از فرصت‌های پیش رو را از بین می‌ برند. فقط وقتی «بله» بگویید که مطمئن باشید وقت کافی دارید.
۳) ۷ تا ۸ ساعت بخوابید
برخی‌ها فکر می‌کنند زدن از زمان خواب راه خوبی برای افزایش بهره‌وری است. اما این‌گونه نیست. پزشکان می‌گویند وقتی شما کم‌خوابی داشته باشید، علاوه بر مشکلات مختلف جسمی، بهره‌وری‌تان نیز به شدت کاهش پیدا می‌کند. ممکن است دو ساعت جلو بیافتید، ولی در طول روز بعد با خستگی و کسالت چند ساعت را از دست می‌دهید.
۴) حواس‌تان را روی کاری که می‌کنید متمرکز کنید
تمام تب‌های مرورگر اینترنت‌تان را ببندید. تلفن‌تان را بی‌صدا کنید و کناری بگذارید. محیط کار را خلوت کنید و بعد می‌بینید کاری که چند ساعته تمام می‌شد خیلی زودتر تمام شده است و خیلی هم خسته نیستید. بعضی وقت‌ها شنیدن به یک موسیقی ملایم هم کمک می‌کند که حواس‌تان به چیزهای بی‌ربط پرت نشود.
۵) زود شروع کنید
اگر دنبال چند ساعت اضافه برای کار کردن هستید، به جای این‌که تا دیروقت سر کار بمانید، کارتان را صبح زود شروع کنید. شاید در ابتدا برایتان سخت باشد، ولی وقتی عادت کنید همیشه چند ساعت جلویید. بیشتر آدم‌های موفق سحرخیزند. با این کار از شر ترافیک صبح‌گاهی نیز خلاص می شوید.
۶) اجازه ندهید جزئیات بی‌اهمیت کارتان را مختل کند
بعضی وقت‌ها آن‌قدر به جزئیات توجه می‌کنیم و وسواس به خرج می‌دهیم که کارمان خیلی بیشتر از چیزی که باید طول می‌کشد. ایده‌آل‌گرا بودن خیلی وقت‌ها باعث هدر رفتن زمان می‌شود. سعی کنید از ابتدا نتیجه خوب و مورد قبول را مشخص کنید و وقتی به آن رسیدید دیگر وسواس برای بی‌نقص شدن را کنار بگذارید.
۷) وظایف کلیدی را به عادت تبدیل کنید
اگر کار شما به نوشتن مربوط می‌شود، سعی کنید هر روز بنویسید. حتی اگر سفارشی از جایی ندارید سعی کنید موضوعی پیدا کنید و درباره‌اش بنویسید و مثلاً عادت کنید روزی دست‌کم ۱۰۰۰ کلمه مفید بنویسید. وقتی به کارتان عادت کنید انجام دادنش سریع‌تر می‌شود و خستگی بعد از اتمام کار نیز تا حد زیادی از بین می‌رود.
۸) تلویزیون / اینترنت / بازی‌های ویدئویی را محدود کنید
لابد شما هم روزهایی داشته‌اید که کلش صرف همین سه کار شده باشد. زمانی که صرف تلویزیون دیدن و وب‌گردی و بازی کردن می‌شود می‌تواند از یک ساعت تا ۲۴ ساعت در شبانه‌روز باشد. اگر خودتان را محدود نکنید، بخش زیادی از زمان‌تان صرف این کارها می‌شود.
۹) زمان پایان کار را مشخص کنید
به جای این‌که بگویید «آن‌قدر پشت میز می‌نشینم تا این کار تمام شود» به خودتان بگویید «من این کار را تا سه ساعت دیگر تمام می‌کنم.» محدودیت زمانی به شما کمک می‌کند تمرکز کنید و با بهره‌وری بیشتری کار کنید. بعد از انجام کار در زمان مقرر هم حس بسیار خوبی خواهید داشت.
۱۰) بین کارها زمانی برای بازنگری بگذارید
وقتی از این کار با عجله به کار دیگر می‌روید، زمانی برای تحسین کردن خود و انگیزه گرفتن ندارید. همچنین در چنین شرایطی ایرادهای کارتان را نیز نمی‌بینید. بین کارها کمی استراحت کنید، قدم بزنید و همه چیز را مرور کنید. دراین مواقع هم ایرادهای کارتان را می‌بینید و هم به خودتان انگیزه می‌دهید.
۱۱) فقط به کلیت کار فکر نکنید
مخصوصاً وقتی کل پروژه خیلی پیچیده و طولانی است، به جای این‌که مدام به این روند طولانی فکر کنید و حرص بخورید، سعی کنید روی نزدیک‌ترین کاری که مشغولش هستید تمرکز کنید. وقتی این کار تمام شد سراغ قدم‌های سخت‌ترِ بعدی خواهید رفت.
۱۲) ورزش کنید و سالم غذا بخورید
مطالعات بی‌شماری رابطه مستقیمی بین سلامتی و بهره‌وری نشان می‌دهد. وقتی انرژی فیزیکی‌تان بیشتر باشد، می‌توانید هوشمندانه‌تر کار کنید.
۱۳) کمتر کار کنید
به جای این‌که چندین کار مختلف داشته باشید، سعی کنید آرام‌تر کار کنید و یک پروژه مشخص را به سرانجام برسانید. در چنین حالتی می‌توانید ارزش افزوده بیشتری تولید کنید.
۱۴) آخر هفته‌ها کمی کار کنید
درست است که آخر هفته برای تفریح و استراحت است. اما اگر ۲ تا ۴ ساعت روزهای تعطیل را صرف پرداختن به کارهای هفته بعد کنید، شنبه صبح را با نگرانی و افسردگی شروع نمی‌کنید.
۱۵) منظم کار کنید
اگر چند نفر زیر دست شما کار می‌کنند برای آن‌ها برنامه منظمی تهیه کنید که بدون اتلاف وقت کار کنند. همچنین اگر برای خودتان کار می‌کنید، همه چیز را در پوشه‌های منظم قرار دهید تا برای پیدا کردن مقاله هفته پیش دو ساعت وقت تلف نکنید.
۱۶) در زمان‌های انتظار کاری بکنید
وقتی در مطب منتظر نوبت نشسته‌اید یا در صف اتوبوس و تاکسی هستید می‌توانید از زمان‌تان استفاده کنید. خواندن یک کتاب جیبی یا مرور لغات زبان یا بررسی کردن برنامه کاری فردا از جمله این کارهاست. این‌گونه دیگر متوجه گذران وقت هم نمی‌شوید و اعصاب‌تان کمتر خرد می‌شود.
۱۷) خودتان را حبس کنید
بعضی وقت‌ها هیچ کاریش نمی‌شود کرد. برای این‌که کار به سرانجام برسد لازم است در اتاق‌تان را قفل کنید و بدون توجه به هیچ چیز دیگری کارتان را تمام کنید. شب‌های تحویل پروژه مثال خوبی برای چنین وقت‌هایی است.
۱۸) به برنامه‌تان متعهد بمانید
خودتان را گول نزنید. وقتی برای خودتان برنامه‌ریزی کرده‌اید که فلان کار را امروز انجام دهید و غیر از خودتان هیچ‌کسی نیست که به کار شما نظارت کند، به برنامه‌تان متعهد بمانید و حتی اگر خسته شده‌اید، کار را تمام کنید.
۱۹) کارهای مشابه را با هم انجام دهید
اگر باید در این هفته سه مقاله بنویسید و دو ویدئو بسازید. اول کار مقاله‌ها را تمام کنید و بعد سراغ ویدئوها بروید. وقتی ذهن‌تان به یک نوع کار مشغول می‌شود، سوئیچ کردن روی کار دیگر بهره‌وری را پایین می‌آورد.
۲۰) زمانی برای سکون پیدا کنید
از فضای شلوغ محیط کاری وارد ترافیک سنگین عصرگاهی می‌شوید و بعد هم در خانه از یک طرف تلویزیون روشن است واز طرف دیگر پای اینترنت هستید و با اعضای خانواده هم صحبت می‌کنید و دوباره روز از نو، روزی از نو. سعی کنید وسط این زندگی شلوغ و سریع،‌ لحظه‌های برای ساکت بودن و ساکن بودن پیدا کنید. وقتی پیدا کردید اثرش را هم متوجه می‌شوید.
۲۱) چیزهای غیرضروری را حذف کنید
زندگی مدرن مملو از چیزها و کارهای غیرضروری، اما زمان‌بر است. اگر بتوانید این چیزها را پیدا کنید و حذف‌شان کنید، متوجه می‌شوید که آن‌قدرها هم که فکر می‌کردید سرتان شلوغ نیست.
۲۲) از کارتان لذت ببرید
خیلی وقت‌ها آن‌قدر در کار غرق می‌شویم که فراموش می‌کنیم قرار بوده از کاری که می‌کنیم لذت ببریم. به این فکر کنید که چند سال قبل آرزو داشتید چنین جایگاهی داشتید و حالا که چنین پستی گرفته‌اید و کارتان خوب پیش می‌رود، فراموش کرده‌اید که قرار بود اگر مهندس، دکتر، مدیر، معلم و… شدید حسابی از کارتان لذت ببرید.

منبع:مجله خلاقیت

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Wink ثبت و اخذ رتبه شرکت پیمانکاری چه شرایطی دارد? و اگه آماده بخرم چقدر پول باید بدم? siamak takabi 4 258 1395/04/30 04:13 ب.ظ
آخرین ارسال: mortezafox

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان