مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1157 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:18 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:17 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3598 زمان:1395/09/13
مشکل کپی کردن در اتوکد
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:Cadkhoda پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:101 زمان:1395/09/13
تیرچه فلزی
شروع کننده:b.h آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:2852 زمان:1395/09/13
محاسبه فوندانسیون سازه فلزی
شروع کننده:ni.barekati آخرین ارسال توسط:ni.barekati پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:22 زمان:1395/09/13
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:mehrazsarafraz14 پاسخ ها:21 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:492 زمان:1395/09/13
آسانسور هیدرولیک در ساختمان های قدیمی
شروع کننده:vasvas آخرین ارسال توسط:Amiresh پاسخ ها:5 نکات آموزشی و اجرایی مشاهده:5550 زمان:1395/09/13
درخواست نمونه سوال گودبرداری جهت ارتقا پایه 3 به 2
شروع کننده:elyas64 آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:0 سایر مشاهده:16 زمان:1395/09/12

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات: 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
باید موفق شویم.
1394/01/02 , 05:21 ب.ظ
ارسال: #21
RE: باید موفق شویم.
سلام
سال نو رو تبریک میگم...
اگر به اینده خودتون براتون مهمه می تونید سری به این سایت بزنید...
http://abasmanesh.com/
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1394/01/02 , 07:18 ب.ظ
ارسال: #22
با سلام
احساس میکنم حرفها یا بهتر است اینگونه بگم که شعرهایتان هم از سایتی جایی کپی پیست باشه .
ما هم قبول داریم که خداوند انسانها را یاری میکند . البته حتی افراد کافر رو هم خداوند از عنایت خود دور نمیکند . ولی البته افرادیکه که به او نزدیکتر هستند مشمول عنایت ویژه خداوند میشوند .
اینطور بگویم که مثلا اینجور نیست که فلان شخص اروپایی چون نماز نمیخواند (حالا به مراسم شیوه خودشون که من خبر ندارم ) ، پس او در پیدا کردن کار عاجز است . این حرف صحیح نیست .
من یکی دوباری در این سایت نظر خودمو در مورد بازار کار و اشتغال گفته ام .
عزیزان دقت کنید . ما اینهمه فارغ التحصیل دانشگاهی داریم . همه پدر و مادر ها خواستار شغل آبرومند و دهن پر کن برای بچه هاشون بودند و هستند . بنابراین فقیر و غنی به هر نحوی که شده و به هر دانشگاهی که شده ، بچه اشون رو فرستادن تا درس بخونه . خب به نظر شما آیا این امکانپذیره ؟ یک کم فکرتونو بکار بیاندازید . چجوری امکان داره اینهمه فارغ التحصیل تازه و اینهمه بیکار های از قبل انباشه شده همگی برن سر شغل و کار اصلی و رشته خودشون ؟ ما چقدر مهندس نساجی میخواهیم ؟ اصلا کارخانه نساجی تاسیس میشه دیگه ؟ چقدر کارشناس فلان و بهمان میخواهیم ؟
آقایون خانومها هنوز که هنوز رشته عمران خداپدرشو بیامرزه ، بخت شغل پیدا کردن توش ، مناسب هست . بعضی رشته ها که سال اندر سال هم حتی یک نفر استخدام نمیشه .
حالا شما فرض کنید آقای شماره الف نماز میخونه و خدا بخاطر نماز خوندش اونو میبره سر کار . آقای ب نماز نمیخونه و خدا اونو بیکار میذاره . آیا تمام بیکارهای ما نماز نخون هستند ؟ من خودم بالشخصه افرادی را سراغ دارم که واقعا نمازخون هستند و بیکار هستند .
بیایید با دیدی وسیع به معظل نگاه کنیم . به نظر من چند عامل در اشتغال یا بیکاری افراد تاثیر داره :
1- وضع و اوضاع اقتصاد کلی کشور : مثلا الان ما در شرایط تحریم بسر میبریم . از یکطرف جلوی فروش نفت ما رو گرفتند . سرمایه گذاری نمیذارن تو کشور انجام بشه . قیمت نفت کم شده . بسیاری از کالا فوق العاده گران شده . من افرادی رو میشناسم که مثلا الان چند ساله ماشین نخریده و منتظره تا تحریم ها شکسته بشه و ماشین ارزون بشه و بخره . اینو شما بگیر برو تا تهش . عده ای کار و بار و کارگاه و کارخونه خودشونو به حالت استند بای در آوردند تا موقعیت مناسب پیش بیاد . در کل میتونم یک کلمه بگم : رکود
2- وضع مالی شخص : اگر شخصی دارای قدرت مالی مناسب شغل مورد نظرش باشه ، میتونه بجای اینکه برای دیگران کار بکنه و بقول معروف در به در دنبال شغلی بگرده ، خودش ی کار و کاسبی کوچیکی واسه خودش راه بندازه .
3- وضع و اوضاع جسمانی شخص : بر کسی پوشیده نیست که هر رشته ای وضعیت فیزیکی خاصی رو میطلبه . مثلا همین عمران . اگه قرار باشه بری تو کارگاه ها و از پله بالا پایین کنی یا تو چله تابستون تو آفتاب بایستی یا زیر بارون و برف یا مثلا تو پزشکی خون ببینی و از این حرفا . در ضمن سن شخص هم مهمه . من خودم چون پا تو سن گذاشتم اینو میگم . دیگه مثل سابق حال و حوصله اینکه برم تو آفتاب و اینها رو ندارم . یعنی بدنم کم میاره . پس از اینجا این نکته ظریف رو میتونید برداشت کنید که : آدم هر کاری کرد تو سن جوونیش . یعنی اینجور بگم تا سن 40 سالگی اگه تونستید ی کار درست درمون پیدا کنید که کردید . اگه نتونستید بعد از اون خیلی سخته . هم بدنتون جواب نمیده . هم سنتون بالا رفته و کارفرماها زیاد تمایلی ندارن کار بهتون بدن .
4- وضع و اوضاع روحی و روانی شخص : بر کسی پوشیده نیست که افراد عصبانی ، خجالتی و کم رو و افراد ترسو ، احتمال اینکه شغل مناسبی رو پیدا کنند کم هست . شما فرض کن یک نفر با معدل خوب از دانشگاه فارغ التحصیل شده ، اما خجالتی و کم رو هست و سرخ و سفید میشه وقتی باهاش حرف میزنی . خوب اینو کدوم کارفرما میاد استخدام کنه ؟ اصلا جایی کار گیرش میاد ؟ فرض کن اومد . آیا ماندگاره ؟ اصولا باید توجه کنید که برخی افراد وجود دارند که مناسب هیچ کاری نیستند . یعنی ساخته نشدند برای کار کردن . حالا هی پدر مادر روش فشار میارن که چرا کار گیرت نمیاد . هی جامعه روش فشار میاره . فامیل از طرف دیگه . اما کسی نمیاد به درد دل این شخص برسه که بابا این بنده خدا به هر دلیلی اصولا توانایی انجام کاری رو نداره .
5- وضع و اوضاع منزلت اجتماعی خانواده شخص و توانایی یافتن افراد واسطه برای پیدا کردن شغل : این هم بر میگرده به اینکه شما آیا از خانواده معروفی هستید یا نه ؟ پدرتون تو محله و جامعه سرشناسه یا نه ؟ برادری خواهری عمویی دایی داری که کمکت کنه ؟ پدرت با آدم کله گنده ای در ارتباط هست که دستتو ی جایی ولو موقتا بند کنه ؟
6- مهارت و تخصص محاسباتی و کارگاهی شخص : بر کسی پوشیده نیست که تجربه کاری عامل موثری در پیدا کردن شغل های بعدی است . لذا توصیه میشه هم در طول دوران تحصیل و هم در طول دوران بیکاری بعد از فارغ التحصیلی ،حتی اگر هم شده به زور ، برید یک جایی بدون دستمزد ، یک چیزهایی رو یاد بگیرید . در ضمن یادتون نره که علمتونو به روز نگه دارید . همیشه آیین نامه ها در حال تغییر هستند . بنابراین شما هم باید به روز باشید . همچنین ذکر خیر کارفرماهای قبلی پیش کارفرمای جدیدتون عامل موثریه . مثلا یک جایی کار میکردید و الان کارش تموم شده و میخواهید جای دیگه کار بکنید . اگه کارفرمای قبلی توصیتونو پیش کارفرمای جدید بکنه عامل موثریه .
7- عامل کمک و یاری خداوند : من به این عامل هم معتقدم . حالا ممکنه اسمشو بذاریدشانس یا هر چیز دیگه . ولی وجود داره . من برام پیش اومده که اصلا برای بدست اوردن فلان شغلی تلاش نکرده بودم و یکهو یکی از دوستهام زنگ زده که فلانی بیا فلان جا ، کارفرما به ی نر احتیاج داره . کارفرمایی که من اصلا نمیشناختم و خبری هم از اونشغل نداشتم ولی خلاصه یکهو جور شده . حالا شما اسمشو هر چی میخواهید بذارید . عامل معنوی ، شانس یا هر چیز دیگه .
در پایان میخوام بگم که اصولا پدیده بیکاری در همه کشورها هست . تو آمریکا هم فکر کنم 7 درصد بیکار هستند . فقط فرقش تو اینه که اونجا واقعا حقوق بیکاری به شخص میدن . جوری که زندگی شخص و خانواده اش میچرخه . در ضمن اونجا کار انجام دادن عار نیست . فرض کن شخصی تو رشته خودش کار گیرش نمیاد . میره راننده میشه . کسی اونجا مسخره اش نمیکنه . اما تو ایران خدا نکنه مهندسی بره دنبال ی شغل سطح پایینتر . از خانواده بگیر برو تا فامیل و همسایه و فلان و بهمان میریزن رو سر ادم که فلانی کار گیرش نیومده رفته دنبال مثلا رانندگی . همین عامل باعث شده که جوانان ما از ترس حرف فامیل ، رو به کارهای غیره نیارند .
به نظر من اگر الان ما افرادی رو داریم که جانباز هستند و حقوقی از دولت دریافت میکنند ، باید افرادی رو هم که بخاطر تحریم ها بیکار شده اند یا بیکار هستند را " جانباز پایداری " بنامیم و بهشون برسیم و حقوق و مزایای مناسب بهشون بدیم و کاری کنیم که تشکیل زندگی بدهند و زندگی کنند .
بهترین لحظات عمر انسان داره بخاطر تحریم ها میسوزه . خدا رو شاهد بگیرید ، آیا نباید این افراد رو جانباز بنامیم ؟ آیا این افراد در صف تکه تکه جان دادن و مثل شمع سوختن نیستند ؟ نوک پیکان تحریم دقیقا در قلب همین افراد فرو رفته است . اما دولت چشمش را بسته و در خواب خرگوشی است . جانبازانی که از عمر جوانی خود میزنند و از خوشبختی و تشکیل زندگی دادن و از لذت میزنند . بخاطر ایستادکی در برابر زورگویی دشمن .
در پایان باید بگم که اگه تو رشته خودتون شغلی پیدا نمیگنید ، به شغل های دیگه هم فکر کنید . شغل های مناسب دیگه هم هستند . ممکنه اوایل براتون تحقر آمیز و سخت باشه . ولی مثل هر چیزی که آدم عادت میکنه ، شما هم عادت میکنید . و کم کم ممکنه وضع مالی مناسبی پیدا کنید و دوباره بخواهید به رشته اصلی خودتون برگردید .
در پایان از خداوند میخواهم که کاری بکنه که تحریم ها برداشته بشن و مملکت از رکود خارج بشه و شغل های دولتی جوری نباشه که موروثی بشه و کاش شغل های دولتی جوری میشد که سهمیه ای میشد و به هر شخص داوطلب شغل دولتی مثلا ده سال شغل دولتی میرسید تا اینکه از این نعمت ، همه افراد داوطلب ، ( چه پارتی دار و چه بی پارتی ) ، بهره مند بشند .
خدا اخر عاقبت همه رو بخیر بکنه
1394/01/02 , 10:58 ب.ظ
ارسال: #23
با سلام.
ضمن تبریک سال نو ،در خدمت دوستان عزیزم هستم با یک مطلب بسیار مهم :
مطلبی از یک استاد کار آفرینی برای دوستان و خودم قرار میدهم .
فریبا معصومی استاد واقعی کار آفرینی ،واقعا آفرین به این پشتکار من خودم به شخصه
واقعا به این پشتکار حسودی میکنم ،و البته برای خودم متاسفم که با این سلامت چرا
اینقدر تنبلی میکنم.
شاید این مطلب برای خیلی از دوستان مفید باشد که از همین الان شروع کنند به فعالیت ،
زمینه ی فعالیت در اینجا اصلا مهم نیست مهم استارت ،کاری که دوست دارید است.
همین الان شروع کنید ...

[تصویر:  resized_205054_687.jpg]
[تصویر:  resized_205046_679.jpg]
[تصویر:  resized_205059_461.jpg]
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

دوستان عزیزم انشا الله که همیشه موفق باشید.

آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1394/01/03 , 03:03 ب.ظ
ارسال: #24
(1394/01/02 05:21 ب.ظ)matin2h نوشته شده توسط:  سلام
سال نو رو تبریک میگم...
سلام
اونهایی که با اصول دوازده گانه بهائیت جدید آشنا هستند زود متوجه می شوند که متاسفانه آقای عباس منش با زبانی زیرکانه همان اصول را تبلیغ می کند.
اصول رویایی با ظاهر خوش آیند مثل عدم تعصب،صلح جهانی وغیره.
جالب اینجاست که صهیونیستها که مدافعان اصلی بهاییها هستند خود ازسرسخت ترین و متعصب ترین اقوام دنیا نسبت به عقاید پوشالی خودشان هستند.
هدف بهاییها وبه اصطلاح استاد طاهری مخترع اشعه کیهانی وبه اصطلاح این استاد عباس منش،یکی است زدن پنبه عقاید اسلامی واز بین بردن تعصب وتلاش مردم نسبت به خاک وفرهنگ ونوامیس خودشان وتوقف میل به تغییر وضع موجود جهان وغیره هست.
1394/01/04 , 12:08 ق.ظ
ارسال: #25
(1394/01/03 03:03 ب.ظ)chili نوشته شده توسط:  
سال نو رو تبریک میگم...
سلام
اونهایی که با اصول دوازده گانه بهائیت جدید آشنا هستند زود متوجه می شوند که متاسفانه آقای عباس منش با زبانی زیرکانه همان اصول را تبلیغ می کند.
جالب اینجاست که صهیونیستها که مدافعان اصلی بهاییها هستند خود ازسرسخت ترین و متعصب ترین اقوام دنیا نسبت به عقاید پوشالی خودشان هستند.
هدف بهاییها وبه اصطلاح استاد طاهری مخترع اشعه کیهانی وبه اصطلاح این استاد عباس منش،یکی است زدن پنبه عقاید اسلامی واز بین بردن تعصب وتلاش مردم نسبت به خاک وفرهنگ ونوامیس خودشان وتوقف میل به تغییر وضع موجود جهان وغیره هست.
سلام
این دیدگاه شماست و قابل احترام
بنده اینطور فکر نمی کنم!
1394/01/04 , 12:36 ق.ظ
ارسال: #26
(1394/01/04 12:08 ق.ظ)matin2h نوشته شده توسط:  
(1394/01/03 03:03 ب.ظ)chili نوشته شده توسط:  
سال نو رو تبریک میگم...
سلام
سلام
این دیدگاه شماست و قابل احترام
بنده اینطور فکر نمی کنم!
سلام
دوست من
این دیدگاه من نیست بلکه دیدگاه پژوهندگان تاریخ وجامعه شناسی هست که نشان دادهاند انگلیس در 300 سال گذشته برای پیش برد منافعش بیش از 20 مذهب جدید وجعلی در اقصی نقاط دنیا بوجود آورده که ایران، هند،عربستان وچین کانون آنها بوده.
وهابیت،بهانیت وبابیگری واشعه کیهانی و.... از نسخه های خاورمیانه ای هستند.من از برادر بزرگم که معلم تاریخ است وفرقه شناسی خوانده این چیزهاراشنیده ام وانتظار هم ندارم شما با این سن کمتان وتحصیلات عمرانی توان تشخیص این جور چیزها را داشته باشید!
اگر علامت تعجب نمی گذاشتید من جواب نمی دادم.چ.ن این سایت مال این بحثها نیست.
1394/01/04 , 12:46 ق.ظ
ارسال: #27
با سلام.
دوستان عزیزم ،اگر امکان دارد از مسیر اصلی تاپیک خارج نشوید.
با تشکر.
موفق باشید.

آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1394/01/04 , 04:15 ق.ظ
ارسال: #28
(1394/01/02 07:18 ب.ظ)mehrazsarafraz14 نوشته شده توسط:  با سلام
احساس میکنم حرفها یا بهتر است اینگونه بگم که شعرهایتان هم از سایتی جایی کپی پیست باشه .
ما هم قبول داریم که خداوند انسانها را یاری میکند . البته حتی افراد کافر رو هم خداوند از عنایت خود دور نمیکند . ولی البته افرادیکه که به او نزدیکتر هستند مشمول عنایت ویژه خداوند میشوند .
اینطور بگویم که مثلا اینجور نیست که فلان شخص اروپایی چون نماز نمیخواند (حالا به مراسم شیوه خودشون که من خبر ندارم ) ، پس او در پیدا کردن کار عاجز است . این حرف صحیح نیست .
من یکی دوباری در این سایت نظر خودمو در مورد بازار کار و اشتغال گفته ام .
عزیزان دقت کنید . ما اینهمه فارغ التحصیل دانشگاهی داریم . همه پدر و مادر ها خواستار شغل آبرومند و دهن پر کن برای بچه هاشون بودند و هستند . بنابراین فقیر و غنی به هر نحوی که شده و به هر دانشگاهی که شده ، بچه اشون رو فرستادن تا درس بخونه . خب به نظر شما آیا این امکانپذیره ؟ یک کم فکرتونو بکار بیاندازید . چجوری امکان داره اینهمه فارغ التحصیل تازه و اینهمه بیکار های از قبل انباشه شده همگی برن سر شغل و کار اصلی و رشته خودشون ؟ ما چقدر مهندس نساجی میخواهیم ؟ اصلا کارخانه نساجی تاسیس میشه دیگه ؟ چقدر کارشناس فلان و بهمان میخواهیم ؟
آقایون خانومها هنوز که هنوز رشته عمران خداپدرشو بیامرزه ، بخت شغل پیدا کردن توش ، مناسب هست . بعضی رشته ها که سال اندر سال هم حتی یک نفر استخدام نمیشه .
حالا شما فرض کنید آقای شماره الف نماز میخونه و خدا بخاطر نماز خوندش اونو میبره سر کار . آقای ب نماز نمیخونه و خدا اونو بیکار میذاره . آیا تمام بیکارهای ما نماز نخون هستند ؟ من خودم بالشخصه افرادی را سراغ دارم که واقعا نمازخون هستند و بیکار هستند .
بیایید با دیدی وسیع به معظل نگاه کنیم . به نظر من چند عامل در اشتغال یا بیکاری افراد تاثیر داره :
1- وضع و اوضاع اقتصاد کلی کشور : مثلا الان ما در شرایط تحریم بسر میبریم . از یکطرف جلوی فروش نفت ما رو گرفتند . سرمایه گذاری نمیذارن تو کشور انجام بشه . قیمت نفت کم شده . بسیاری از کالا فوق العاده گران شده . من افرادی رو میشناسم که مثلا الان چند ساله ماشین نخریده و منتظره تا تحریم ها شکسته بشه و ماشین ارزون بشه و بخره . اینو شما بگیر برو تا تهش . عده ای کار و بار و کارگاه و کارخونه خودشونو به حالت استند بای در آوردند تا موقعیت مناسب پیش بیاد . در کل میتونم یک کلمه بگم : رکود
2- وضع مالی شخص : اگر شخصی دارای قدرت مالی مناسب شغل مورد نظرش باشه ، میتونه بجای اینکه برای دیگران کار بکنه و بقول معروف در به در دنبال شغلی بگرده ، خودش ی کار و کاسبی کوچیکی واسه خودش راه بندازه .
3- وضع و اوضاع جسمانی شخص : بر کسی پوشیده نیست که هر رشته ای وضعیت فیزیکی خاصی رو میطلبه . مثلا همین عمران . اگه قرار باشه بری تو کارگاه ها و از پله بالا پایین کنی یا تو چله تابستون تو آفتاب بایستی یا زیر بارون و برف یا مثلا تو پزشکی خون ببینی و از این حرفا . در ضمن سن شخص هم مهمه . من خودم چون پا تو سن گذاشتم اینو میگم . دیگه مثل سابق حال و حوصله اینکه برم تو آفتاب و اینها رو ندارم . یعنی بدنم کم میاره . پس از اینجا این نکته ظریف رو میتونید برداشت کنید که : آدم هر کاری کرد تو سن جوونیش . یعنی اینجور بگم تا سن 40 سالگی اگه تونستید ی کار درست درمون پیدا کنید که کردید . اگه نتونستید بعد از اون خیلی سخته . هم بدنتون جواب نمیده . هم سنتون بالا رفته و کارفرماها زیاد تمایلی ندارن کار بهتون بدن .
4- وضع و اوضاع روحی و روانی شخص : بر کسی پوشیده نیست که افراد عصبانی ، خجالتی و کم رو و افراد ترسو ، احتمال اینکه شغل مناسبی رو پیدا کنند کم هست . شما فرض کن یک نفر با معدل خوب از دانشگاه فارغ التحصیل شده ، اما خجالتی و کم رو هست و سرخ و سفید میشه وقتی باهاش حرف میزنی . خوب اینو کدوم کارفرما میاد استخدام کنه ؟ اصلا جایی کار گیرش میاد ؟ فرض کن اومد . آیا ماندگاره ؟ اصولا باید توجه کنید که برخی افراد وجود دارند که مناسب هیچ کاری نیستند . یعنی ساخته نشدند برای کار کردن . حالا هی پدر مادر روش فشار میارن که چرا کار گیرت نمیاد . هی جامعه روش فشار میاره . فامیل از طرف دیگه . اما کسی نمیاد به درد دل این شخص برسه که بابا این بنده خدا به هر دلیلی اصولا توانایی انجام کاری رو نداره .
5- وضع و اوضاع منزلت اجتماعی خانواده شخص و توانایی یافتن افراد واسطه برای پیدا کردن شغل : این هم بر میگرده به اینکه شما آیا از خانواده معروفی هستید یا نه ؟ پدرتون تو محله و جامعه سرشناسه یا نه ؟ برادری خواهری عمویی دایی داری که کمکت کنه ؟ پدرت با آدم کله گنده ای در ارتباط هست که دستتو ی جایی ولو موقتا بند کنه ؟
6- مهارت و تخصص محاسباتی و کارگاهی شخص : بر کسی پوشیده نیست که تجربه کاری عامل موثری در پیدا کردن شغل های بعدی است . لذا توصیه میشه هم در طول دوران تحصیل و هم در طول دوران بیکاری بعد از فارغ التحصیلی ،حتی اگر هم شده به زور ، برید یک جایی بدون دستمزد ، یک چیزهایی رو یاد بگیرید . در ضمن یادتون نره که علمتونو به روز نگه دارید . همیشه آیین نامه ها در حال تغییر هستند . بنابراین شما هم باید به روز باشید . همچنین ذکر خیر کارفرماهای قبلی پیش کارفرمای جدیدتون عامل موثریه . مثلا یک جایی کار میکردید و الان کارش تموم شده و میخواهید جای دیگه کار بکنید . اگه کارفرمای قبلی توصیتونو پیش کارفرمای جدید بکنه عامل موثریه .
7- عامل کمک و یاری خداوند : من به این عامل هم معتقدم . حالا ممکنه اسمشو بذاریدشانس یا هر چیز دیگه . ولی وجود داره . من برام پیش اومده که اصلا برای بدست اوردن فلان شغلی تلاش نکرده بودم و یکهو یکی از دوستهام زنگ زده که فلانی بیا فلان جا ، کارفرما به ی نر احتیاج داره . کارفرمایی که من اصلا نمیشناختم و خبری هم از اونشغل نداشتم ولی خلاصه یکهو جور شده . حالا شما اسمشو هر چی میخواهید بذارید . عامل معنوی ، شانس یا هر چیز دیگه .
در پایان میخوام بگم که اصولا پدیده بیکاری در همه کشورها هست . تو آمریکا هم فکر کنم 7 درصد بیکار هستند . فقط فرقش تو اینه که اونجا واقعا حقوق بیکاری به شخص میدن . جوری که زندگی شخص و خانواده اش میچرخه . در ضمن اونجا کار انجام دادن عار نیست . فرض کن شخصی تو رشته خودش کار گیرش نمیاد . میره راننده میشه . کسی اونجا مسخره اش نمیکنه . اما تو ایران خدا نکنه مهندسی بره دنبال ی شغل سطح پایینتر . از خانواده بگیر برو تا فامیل و همسایه و فلان و بهمان میریزن رو سر ادم که فلانی کار گیرش نیومده رفته دنبال مثلا رانندگی . همین عامل باعث شده که جوانان ما از ترس حرف فامیل ، رو به کارهای غیره نیارند .
به نظر من اگر الان ما افرادی رو داریم که جانباز هستند و حقوقی از دولت دریافت میکنند ، باید افرادی رو هم که بخاطر تحریم ها بیکار شده اند یا بیکار هستند را " جانباز پایداری " بنامیم و بهشون برسیم و حقوق و مزایای مناسب بهشون بدیم و کاری کنیم که تشکیل زندگی بدهند و زندگی کنند .
بهترین لحظات عمر انسان داره بخاطر تحریم ها میسوزه . خدا رو شاهد بگیرید ، آیا نباید این افراد رو جانباز بنامیم ؟ آیا این افراد در صف تکه تکه جان دادن و مثل شمع سوختن نیستند ؟ نوک پیکان تحریم دقیقا در قلب همین افراد فرو رفته است . اما دولت چشمش را بسته و در خواب خرگوشی است . جانبازانی که از عمر جوانی خود میزنند و از خوشبختی و تشکیل زندگی دادن و از لذت میزنند . بخاطر ایستادکی در برابر زورگویی دشمن .
در پایان باید بگم که اگه تو رشته خودتون شغلی پیدا نمیگنید ، به شغل های دیگه هم فکر کنید . شغل های مناسب دیگه هم هستند . ممکنه اوایل براتون تحقر آمیز و سخت باشه . ولی مثل هر چیزی که آدم عادت میکنه ، شما هم عادت میکنید . و کم کم ممکنه وضع مالی مناسبی پیدا کنید و دوباره بخواهید به رشته اصلی خودتون برگردید .
در پایان از خداوند میخواهم که کاری بکنه که تحریم ها برداشته بشن و مملکت از رکود خارج بشه و شغل های دولتی جوری نباشه که موروثی بشه و کاش شغل های دولتی جوری میشد که سهمیه ای میشد و به هر شخص داوطلب شغل دولتی مثلا ده سال شغل دولتی میرسید تا اینکه از این نعمت ، همه افراد داوطلب ، ( چه پارتی دار و چه بی پارتی ) ، بهره مند بشند .
خدا اخر عاقبت همه رو بخیر بکنه
شخصی راجع به حرفهای من نظری نداره ؟ آیا مورد دیگری میتونید اضافه کنید ؟
1394/01/04 , 12:51 ب.ظ
ارسال: #29
سلام

فقط در مورد صحبتهایی که فرمودین با اکثرشون موافقم (مخصوصاً جانباز پایداری)

اما،
نقل قول: یعنی اینجور بگم تا سن 40 سالگی اگه تونستید ی کار درست درمون پیدا کنید که کردید . اگه نتونستید بعد از اون خیلی سخته
شما میفرمائید که اگه تا سن 40 سالگی تونستیم کار پیدا کنیم،....
اما من میگم تا 35-40 باید هر چی کار کردی یواش یواش بزاری کنار و فقط نظاره گر باشی و مابقی واسمون کار کنن(یعنی حدود 20 سالگی باید کار داشته باشی)

نقل قول: فقط فرقش تو اینه که اونجا واقعا حقوق بیکاری به شخص میدن . جوری که زندگی شخص و خانواده اش میچرخه
تو ایران یه بنده خدایی حقوق بیکاری میگرفت.وقتی بیمه اش تکمیل شد . شروع کرد به حقوق بازنشستگی گرفتن دولت ایشان را مجاب به پرداخت آن هزینه بیکاری کرد( این هم از بیمه بیکاری-هه هه هه جالبه نه؟)

اما چیزی که خیلی از ما و از جمله خود من بهش توجه نمیکنیم این هستش که ما اول میریم دانشگاه بعد دنبال کار میگردیم.که بنظرم برعکس این صحیح هستش.
یعنی باید اول کاری رو شروع کنیم و بعد برای آن کار شروع به یادگیری تئوری کنیم.یا نهایتا این دو مقوله رو با هم شروع کنیم.

کشور چین با 1میلیارد و 370 میلیون نفر در سال 2014 رشد اقتصادی برابر 7.4 داشته(با اینکه در برخی از کشور های توسعه یافته و از جمله ایران این آمار منفی است)
سال گذشته در آمد شرکت گوگل برابر درآمد فروش نفت ایران بوده(این یعنی خلاقیت)
کلی هم افراد مبتکر در کشور داریم که برای طرح هایشان تره هم خرد نمیکنند.
(طراح اتاق سری 5 شرکت BMW یک ایرانی است)
(از موفق ترین مدیران گوگل یک ایرانی است)
و خیلی های دیگه که ما فقط اسمشان را میشنوبم

اگه بخواهیم در مورد این مسائل فکر کنیم جز افسوس چیزی نداریم.(عمق فاجعه بالاست)

از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

1394/01/04 , 02:01 ب.ظ
ارسال: #30
سلام
وقتی نفت ارزان شد وبه یک سوم قیمتش رسید بلافاصله تو سفره امریکاییها وغربیها ظاهر شد.یکی از اقوام ما مقیم امریکاست.خبر داد که بنزین گالنی4.5 دلار
شده 1.5 دلار ومونده اند با این بنزین مفت کجا مسافرت کنند! ولی متاسفانه در کشور ما فقط سختیها مال همه است وامتیازات وشیرینیها مال قشرهای
خاص .وعده سر خرمن هم تا دلت بخواد.آدم می شناسم که هنوز لیسانس نگرفته مدیرعامل شرکت بزرگ وابسته به دولت بود چون به یه جاهایی وصل بود.واز بچه های همین سایت آدمی را می شناسم که 2 سال است سربازیش تموم شده بنده خدا بال بال می زند وکوکار.؟
سختی ها مال همه، امتیازات مال قشرهای خاص.واقعا که؟!.از این وضعیت واز این روش، انتظار چه فرجی برای جوانان تحصیا کرده بینوای جویای کار دارید؟
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Wink ثبت و اخذ رتبه شرکت پیمانکاری چه شرایطی دارد? و اگه آماده بخرم چقدر پول باید بدم? siamak takabi 4 249 1395/04/30 04:13 ب.ظ
آخرین ارسال: mortezafox

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان