مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3635 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:564 زمان:1395/09/15
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:22 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:93 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:48 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:47 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:56 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1184 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:64 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:54 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات: 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
باید موفق شویم.
1394/01/04 , 04:13 ب.ظ
ارسال: #31
RE: باید موفق شویم.
اینو از زبون کسایی میگم که هیچ وابستگی به دولت ندارند و مهندس بنام و خیلی خوبی هستن میگم تو این مملکت چیز که زیاده کاره ولی کو کار کن بعضی ها منتظرند تا لیسانس گرفتند و دو نفر بهشون گفت مهندس سرپرست یه کار گاهی چیزی بشن نه عزیزم حداقل باید چند سال کار کنی و خاک بخوری بعد خودتو نشون بدی تا بفهمند مهندسی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1394/01/04 , 07:31 ب.ظ
ارسال: #32
با سلام.
یکی از الگوهای کاری من جناب یونس ژائله هستند.
خواندن زندگینامه ایشان را برای همه دوستان عزیزم توصیه میکنم.
موفق باشید.

آشنایی با یونس ژائله مالک شرکت شیرین عسل
جوانی که آذربایجان را پایتخت شکلات کرد

[تصویر:  postPicture.ashx?ID=22430]
امسال پنجاهمین شمع تولدش را فوت می‌کند. این جوان تبریزی که توانسته است بارها و بارها نام صادرکننده نمونه را از آن واحد تولیدی‌اش کند، شاید برای اهل فن شناخته شده باشد، اما مسلماً نامش برای دیگرانی که کاری با اتاق بازرگانی و انجمن شیرینی و شکلات و... ندارند، چندان آشنا نیست. با شروع جنگ تحمیلی به جبهه رفت اما سال 1362 برای تحصیل وارد دانشگاه تبریزشد. 127 واحد هم در رشته بیهوشی گذرانید، اما ادامه کار را نگرفت. او کارهای عام‌المنفعه فراوانی را در کارنامه دارد. می‌گویند از کودکی عاشق شیرینی و شکلات بوده و همین حالا هم که بزرگ‌ترین واحد تولیدی شیرینی و شکلات در خاورمیانه را در اختیار دارد، خودش بسیاری از طعم‌ها را در زمان پخت می‌آزماید و نمی‌گذارد چیزی که با ذائقه شیرینی دوست خودش در تضاد است، راهی بازار شود.
دهه 50 دهه او بود. در این دهه بارها و بارها به عنوان صادرکننده نمونه انتخاب شد و بارها در فعالیت‌های اتاق بازرگانی نقش اساسی ایفا کرد و در انتخابات اتاق بازرگانی کاندیدا شد و مصاحبه کرد و گفت: اتاق بازرگانی را به بخش خصوصی بسپرید.
یک بار هم که تب اشتغال‌زایی بالا گرفته بود و دولت هر روز راهی را برای افزایش میزان اشتغال می‌آزمود، گفت: حاضر است تحت شرایطی 100 هزار شغل در صنعت غذا ایجاد کند و این کار را شدنی می‌داند.
از مشکلاتی که در حوزه فعالیتش است بدون هیچ ترسی سخن می‌گوید. از این‌که چرا باید ترخیص کالاهای واردات افزایش قابل توجه داشته باشد. چرا قیمت مواد اولیه در ایران رشد فراوانی را تجربه می‌کند. چرا؟
مردی که این چراها را مطرح می‌کند، کسی نیست جز «یونس ژائله سعدآباد» که مالک شرکت بزرگ «شیرین عسل» است. او در طول حدود 20 سال فعالیت شرکت تحت تصدی‌اش توانسته است هشت هزار و 500 شغل در 15 شرکت تحت تصدی‌اش ایجاد کند و تحولی عظیم در حوزه تولید شیرینی و شکلات در ایران به وجود بیاورد.
یونس ژائله هر چند 50 ساله است، اما او را جوانی از تبریزمعرفی می‌کنند. او وقتی عزم خود را برای راه‌اندازی «شیرین عسل» جزم کرد، شهرک صنعتی تبریز را برای فعالیت برگزید. آن روزها او جوانی 30 ساله بود و شهرک صنعتی تبریز بیابانی بیش نبود. کارگاهی کوچک در این شهرک برپا شد و «ژائله» به امید موفقیت دست به کار شد. خود بالای سر کار ایستاده بود و می‌گفت چه چیزی باید کم شود و چه چیزی زیاد تا محصول تهیه شده خوش‌مزه‌تر باشد. شغل خود را خوش‌مزه می‌دانست و با انتخاب نام «شیرین عسل» نشان داد که چقدر به شیرینی حاصل از عسل علاقه‌مند است.
حکایت شیرین عسل شدن مجموعه تولیدی «شیرین عسل»، حکایت غریبی است. می‌گویند سال‌ها قبل از راه‌اندازی این شرکت، «یونس ژائله» وضعیت سختی را از نظر مالی تجربه می‌کرد و کارهای مختلفی را آزموده بود. از صفر شروع کرد و برای استخدام شدن به عنوان بازاریاب در یکی از شرکت‌های پخش هم تلاش کرد. نشد که نشد، اما وقتش که شد، «ژائله» در باور خودش هم نمی‌گنجید که در باشگاه میلیاردرهای ایرانی حضور یافته است
.
[تصویر:  IMG_8433.jpg]
او تنها به تولید کیک، بیسکوییت و شکلات و آدامس بسنده نکرد، بلکه شرکتی برای بسته‌بندی محصولاتش راه‌اندازی کرد و کارخانه تولید پودر کاکائو را نیز راه انداخت. از سوی دیگر تلاش کرد بتواند زنجیره تولیدش را تکمیل کند و فروشگاه‌های عرضه مستقیم محصولات «شیرین عسل» را پایه‌گذاری کرد تا محصولات تولیدی شرکتش در فضایی شیک به مصرف‌کنندگان عرضه شود.
«یونس ژائله» را می‌توان از کسانی دانست که خوب راهشان را پیدا کردند. باوجود جوانی، خامی نکردند و نشان دادند تجربه و ایده قابل اجرا به یک اندازه در راه‌اندازی یک کسب و کار موفق، تاثیر دارد.
او هم‌اکنون رییس اتحادیه شیرینی و شکلات کشور است. ژائله نیز از پایتخت شیرینی و شکلات ایران برخاسته است؛ از آذربایجان شرقی.
آذربایجان شرقی با دارا بودن 900 واحد تولید شیرینی، شکلات، صنایع غذایی تبدیلی به یکی ازمهم‌ترین قطب‌های صنایع غذایی خاورمیانه تبدیل شده و بیش از 45 درصد محصولات شیرینی و شکلات و صنایع غذایی و تبدیلی کشور را تولید و به بازارهای داخلی و خارجی صادر می‌کند.
هم اکنون در صنایع بزرگ شیرینی و شکلات آذربایجان شرقی، «شیرین‌عسل»، «آیدین»، «داداش‌برادر»، «نجاتی»، «عباس‌پور»، «آی‌سودا»، «چیچک»، «آناتا» و... حدود 30 هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول به‌کار هستند و تولید روزانه شیرینی و شکلات و صنایع غذایی استان روزانه به 200 کامیون سه تا پنج تنی رسیده، طوری‌که کارخانه‌های بزرگ تولید شیرینی و شکلات را به تشکیل شرکت‌های بین‌المللی حمل‌ونقل ترغیب کرده و برخی از این صنایع برای عرضه روزانه محصولات خود به بازارهای داخلی و اروپایی و آسیای‌میانه و قفقاز ده‌ها کامیون یدک‌کش را به‌کار گرفته‌اند.
به گفته رییس اداره امور صنعتی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی هم اکنون 900 نوع محصول شیرینی و شکلات در واحدهای صنعتی و تولیدی آذربایجان شرقی فرآوری می‌شود و تنها ظرفیت تولید واحدهای تولید بیسکوییت از 260 هزار تن در سال گذشته است.
بررسی‌ها نشان می‌دهد علاوه بر صنایع تولیدی مذکور 83 واحد بزرگ و کوچک تولید ویفر با تولید115 هزار تن در تبریز فعال هستند و 43 درصد انواع ویفر صنایع غذایی کشور نیز در تبریز تولید می‌شود.
60 واحد تافی و شکلات با ظرفیت 91 هزار تن ،46 درصد این محصول را درکشور تولید می‌کند و تولید واحدهای آب‌نبات نیز از 73 هزار تن گذشته که 38 درصد تولید این نوع محصول را در کشور شامل می‌شود.
33واحد بزرگ تولید انواع شیرینی و شکلات در استان فعال هستند و تولید سالانه آن‌ها از 130 هزار تن فراتر رفته و 53 درصد شیرینی و شکلات تولیدی کشور را تشکیل می‌دهند.
بر این اساس مجموع ارزش تولیدات شیرینی و شکلات جهان 134 میلیارد دلار است که ایران با صادرات 500 میلیون دلاری شیرینی و شکلات حدود پنج درصد صادرات این محصول را به‌دست آورده است.
در کل 205 واحد تولید محصولات شیرینی و شکلات در شهرهای تبریز، تهران، مشهد وغیره فعال هستند و تعداد 96 هزار نفر درصنایع شیرینی و شکلات ایران کار می‌کنند.
اگر به قول ژائله روزگاری به تولید شیرینی و شکلات در ایران بها نمی‌دادند و به آن «قاقالی‌لی» می‌گفتند، امروزه صنایع غذایی و شیرینی و شکلات با بهره جستن از کارآفرینان ایرانی رشد بسیاری یافت و صادرات این محصولات از صادرات صنایع خودروسازی ایران پیشی گرفته است.
بر اساس آمارهای ارائه شده از صادرات 500 میلیون دلاری شیرینی و شکلات ایران، 20 درصد مربوط به صادرات محصولات «شیرین عسل» است که این محصولات از تبریز به 65 کشور جهان صادر می‌شود و اخیراً نیز در نمایشگاه بین‌المللی شیرینی و شکلات آلمان چند قرارداد صادرات محموله‌های شیرین عسل به اروپا، آمریکا، آسیا و آفریقا به امضا رسید.
ژائله امروز که بر بلندای صنعت شیرینی و شکلات ایستاده است، اما از مشکلات این صنعت غافل نیست. طی ماه‌های اخیر بحران‌هایی در اغلب صنایع تولیدی ایجاد شده است و صنعت شیرینی و شکلات را نیز بی‌نصیب نگذاشته است. از سال گذشته تعدیل نیرویی در شیرین عسل به وقوع پیوست و این روزها نیز برخی سوپرمارکت‌داران از عدم تولید برخی محصولات شیرین عسل سخن می‌گویند. بعد از دو دهه فعالیت و کارنامه‌ای درخشان، این بار نیز باید برنامه‌ای برای بیرون رفتن از بحران اندیشیده شود.
شاید وقت آن رسیده که آذربایجان شرقی این بار، بعد از حل مشکلات تبدیل به استان شیرینی و شکلات شود و نام این استان برندی شود برای همه فعالان این استان.
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1394/01/05 , 03:20 ق.ظ
ارسال: #33
(1394/01/04 04:13 ب.ظ)mahdi72 نوشته شده توسط:  اینو از زبون کسایی میگم که هیچ وابستگی به دولت ندارند و مهندس بنام و خیلی خوبی هستن میگم تو این مملکت چیز که زیاده کاره ولی کو کار کن بعضی ها منتظرند تا لیسانس گرفتند و دو نفر بهشون گفت مهندس سرپرست یه کار گاهی چیزی بشن نه عزیزم حداقل باید چند سال کار کنی و خاک بخوری بعد خودتو نشون بدی تا بفهمند مهندسی
(1394/01/04 04:13 ب.ظ)mahdi72 نوشته شده توسط:  اصولا فکر نکنم تو این زمان ها کسی چنین انتظاری داشته باشه . یعنی اینقدر آگاهی دارند که میفهمند تا چند سالی کارهای پیش پا افتاده انجام ندهند ، بطور رسمی وارد بازار کار نشده اند . مشکل از آنجایی هست که حتی بعد از مثلا 4 سال کار کردن و آفتاب خوردن و سیاه سوله شدن و تو برف و سرما کلیه ات داغون شدن و دستشویی در دسترس نبودن و آب مخلوط با خاک خوردن و گرد و خاک خوردن ، بعد از تحمل همه این رنجها ، باز هم روال به همون شکل سابق است یا بدتر ممکنه در اثر شرایط ویژه اقتصادی پیش آمده همون شغل رنج آور قبلیت رو هم از دست بدی و کلا بیکار بشی.
(1394/01/04 04:13 ب.ظ)mahdi72 نوشته شده توسط:  من تو پست قبلیم هم گفتم ، اشتغال به شرایط جسمانی و روحی روانی بستگی داره .
(1394/01/04 04:13 ب.ظ)mahdi72 نوشته شده توسط:  اینکه شما میفرمایید تو این مملکت چیزی که زیاده کار و کو کارکنش ، به نظر من مقداری زیاده روی هست . من خودم دیدم افرادی که تازه فارغ التحصیل شده بودند اومده بودند کارگاه ما تا ی چیزایی رو یاد بگیرند ، یک نفر بود که خیلی تنبل و بی انگیزه بود . مثلا میگفتی سر شاخصو بگیر ، اصلا با زور این کار رو میکرد . یکی دو هفته ای هم بیشتر نیومد و بعدش فرار کرد . خوب معلومه این آدم یا تنبله . جسمش نمیکشه . یا بچه پولداره و دستش جایی بنده یا انگیزشو نداره . ولی باور کنید تعداد نفراتی که با همه توان و با جون و دل میخواهند کار کنند و زحمت بکشند و عرق بریزند و لقمه نونی بدست اوردند خیلی زیادتر از این قبیل افراد تنبل هست . اما کو کار براشون . شما یک لحظه تصور بکن فرد تازه فارغ التحصیل شده بی پول . اگه کار گیرش نیاد اون چجوری میتونه مثل اون آقای سلطان شکلات ایران ی کار و کاسبی کوچولو راه بندازه . در ضمن باز هم میگم ی عده افراد خاص هستند که ذاتا زرنگ و زحمتکشند . ولی خوب ی عده آدم هستند که اینجوری نیستند . اینها باید برند بمیرند ؟ یعنی دولت هیچ کاری برای این افراد نباید بکنه ؟ اگه دولت حمایتشون نکنه پس کی باید حمایتشون بکنه .
1394/01/05 , 05:15 ب.ظ
ارسال: #34
سلام
.سلطلن نخ ایران از روستاهای خلخال است. .سلطلن فرش ایران هم از روستاهای اسکو بلندشده واز صفر به اون مرتبه رسیدن
هردو آذریند.
گاهی بابام مثالایی میزنه که از روی تجربه هست ومن قبولش دارم .میگه خیلی عوامل دست به دست هم میده تا یکی سلطان میشه هزاران نفر با توپ وتانک هم بدوند نمیشه که نمیشه.

صدها آدم زرنگ تودستگاه سلطان شکلا ت وسلطان نخ وسلطان فرش وغیره کار می کنند ولی نیم سلطان هم نمیشن.
در این که باید فکر خلا ق داشته باشیم وامید داشته باشیم وتلاش شبانه روزی داشته باشیم شکی نیست ولی همیشه از خدا بخواهیم نظرش روی ما هم باشه
اگر جفت وجور نشه ممکنه همونی بشیم که آقای سرافراز میگن یعنی بعد از دهسال دویدن باز ببینیم سر خطیم.
یه حرف دیگه که بابام خیلی تاکید میکنه ایه که هرکس توکارش باید الگوی مناسب انتخاب کنه.مثلا اگه تولیدی داره یه تولید کننده موفق باید الگوش باشه اگه بساز بفروشه یه ساختمانساز موفق باید الگوش باشه توکار بازاریابیه یه کارآفرین وبازاریاب برجسته باید الگوش باشه.ورزشکاره یه قهرمان ورزشی باید الگوش باشه .کارگره یه کارگر محبوب وموفق باید الگوش باشه.
انتخاب اشتباه الگو آدمو بدبخت میکنه واثر خوب نداره.با عث میشه آدم اونچه را که لازمه موفقیت کارش هست درست انجام نده وانتظارات بیجا ونتایج نامطلوب داشته باشه.
پس من خودم اصلا بیل گیتس وسلطان شکلات وسلاطین دیگر را الگوی خودم نمی دونم چون نه فرصتهایی که اونها داشتند را دارم نه الانه با سرمایه چند میلیون تومنی میشه از اون کاراکرد.من مهندسین سخت کوش کشورمون را الگوی خودم می دونم
1394/01/06 , 08:04 ق.ظ
ارسال: #35
(1394/01/05 05:15 ب.ظ)sogand نوشته شده توسط:  گاهی بابام مثالایی میزنه که از روی تجربه هست ومن قبولش دارم .میگه خیلی عوامل دست به دست هم میده تا یکی سلطان میشه هزاران نفر با توپ وتانک هم بدوند نمیشه که نمیشه.

بله . دقیقا به همین شکله . اگه دقت بکنید مثلا عده ای افراد هستند که فرض کنید تا 80 درصد تلاش اون آقایون سلطان رو انجام میدن ولی چرا 80 درصد اونها موفق نمیشن ؟ نه تنها 80 درصد موفق نمیشن بلکه هیچ تاثیری هم نداره .
(1394/01/05 05:15 ب.ظ)sogand نوشته شده توسط:  همانطور که در ابتدا گفتم و ایشون هم میفرمایند که پدر گرامیشون گفته اند که در امر موفق شدن هر کسی خیلی عوامل وجود داره . باید همه عوامل دست به دست هم بده تا یک فعل صورت بگیره . باید قبول کرد که فراهم آوردن همه عواملی که منجر به یک نتیجه خاصی میشود در توان و تخصص هر کسی نیست وهر چقدر هم تلاش بکند برخی عوامل هستند که خارج از قدرت اون شخص هست و اون شخص نمیتونه برخی عوامل رو فراهم بکنه
1394/01/06 , 01:33 ب.ظ
ارسال: #36
سلام
جندتا جوان که فوق دیپلم گیاهان دارویی داشتند دست به دست هم میدن در یک شهرستانی که پتانسیل اینکار راداشته شروع می کنند فعالیت واولش خوب پیش می زفته ولی وقتی عوامل سلطان
گیاهان دارویی متوجه می شوند بیچاره شان می کنندویک خبرنگار رفته بود سراغشان یکیشان گریه می کرد.دلم به حالش سوخت.
آقای بختیاری کارآفرین جوان صاحب فروشگاههای آیس پک در تلویزیون می گفت راز موفقیت ش فقط ایده مناسبش نبوده بلکه قبل از اینکه کسی بویی ببرد 50 تا فروشگاه را سریع بنا کرده بوده در حالیکه اکاکن حتی مجوز یکی را هم نداده بوده.
حرف مهندس مهرسرافراز درست است.خیلی ها اجازه فعالیت نمی دهند وسنگ درشت زیر پا می اندازند وکمر را می شکنند.خیلی باید زیرکانه کار کرد تا ازبین صدها مانع زیر ودرشت با مهارت عبور کرد.
فکر نمی کنم این نوع موانع در کشورهای غربی وامریکا هم باشد.
علت ورشکستگی خیلی از جوانهایی که تازه شروع می کنند اونه که خیلی ساده اند وموانع را خوب نمی شناسند وکلیدهای رفع موانع را هم خوب نمی شناسند.
من هم با سوگند ومهرسرافراز موافقم الگوی خارجی بدرد ما نمی خوره.ظاهر کار الگوی داخلی هم بدرد ما نمی خوره چون از روابط پیچیده پشت پرده اون آدمهای موفق
خبر نداریم.این همان سادگی هست که در جوانان گیاهان دارویی بود.
شناخت واقعی از ده ها عوامل موثر هم به اندازه تخصص، ایده وجسارت لازمه!

عاشق ، خادم است وعشق، تنها سرود ماندگار زندگی است
1394/01/06 , 04:12 ب.ظ
ارسال: #37
(1394/01/06 01:33 ب.ظ)صفرکیلومتر نوشته شده توسط:  سلام
جندتا جوان که فوق دیپلم گیاهان دارویی داشتند دست به دست هم میدن در یک شهرستانی که پتانسیل اینکار راداشته شروع می کنند فعالیت واولش خوب پیش می زفته ولی وقتی عوامل سلطان
گیاهان دارویی متوجه می شوند بیچاره شان می کنندویک خبرنگار رفته بود سراغشان یکیشان گریه می کرد.دلم به حالش سوخت.
آقای بختیاری کارآفرین جوان صاحب فروشگاههای آیس پک در تلویزیون می گفت راز موفقیت ش فقط ایده مناسبش نبوده بلکه قبل از اینکه کسی بویی ببرد 50 تا فروشگاه را سریع بنا کرده بوده در حالیکه اکاکن حتی مجوز یکی را هم نداده بوده.
حرف مهندس مهرسرافراز درست است.خیلی ها اجازه فعالیت نمی دهند وسنگ درشت زیر پا می اندازند وکمر را می شکنند.خیلی باید زیرکانه کار کرد تا ازبین صدها مانع زیر ودرشت با مهارت عبور کرد.
فکر نمی کنم این نوع موانع در کشورهای غربی وامریکا هم باشد.
علت ورشکستگی خیلی از جوانهایی که تازه شروع می کنند اونه که خیلی ساده اند وموانع را خوب نمی شناسند وکلیدهای رفع موانع را هم خوب نمی شناسند.
من هم با سوگند ومهرسرافراز موافقم الگوی خارجی بدرد ما نمی خوره.ظاهر کار الگوی داخلی هم بدرد ما نمی خوره چون از روابط پیچیده پشت پرده اون آدمهای موفق
خبر نداریم.این همان سادگی هست که در جوانان گیاهان دارویی بود.
شناخت واقعی از ده ها عوامل موثر هم به اندازه تخصص، ایده وجسارت لازمه!

با سلام.
دوست عزیزم اگر بنشینیم و بگوییم که حق ما را خوردند ،عجب دنیای بدی ،الگوی خارجی بد است ،الگوی داخلی هم که بد است ،
این که نشد.هدف تاپیک هم این بود که به واقع دست در دست هم بدهیم و روشنایی را ببینیم نه تاریکی را .
مگر من از جایی غیر از ایران آمده ام ،نمی دانم در چه شرایطی زندگی می کنیم ؟ قطعا از خیلی ها بهتر می دانم شرایط چیست .
باور کنید اگر من هم شروع کنم به صحبت کردن درباره ی موضوعات منفی از شما دوستان بسیار بیشتر حرف برای زدن دارم.
در یک جمله بگویم اگر همینطور بگوییم همه دزدند و همه بد بخت و همه حق ما را خورده اند ،الگو ها را رها کنیم که دیگر باید افسوس خورد
که انسانیم.
توانایی های انسان بسیار بیشتر از این حرف هاست.
معمولا بزرگتر ها و با تجربه تر ها کوچک تر ها را یاری می دهند ،نه این که نا امیدشان کنند.
شما از بابک بختیاری صحبت کردید ،به نظر شما احتمالا لابی می کند ،شما زندان رفتن او را ندیدید ؟
از همه چیز او صحبت می شود اما درباره ی زندان رفتن او هم صحبت کنید .
بسیار این انسانها سختی کشیده اند من و شما اگر یک لحظه جای این افراد بودیم قطعا حال خوبی نداشتیم.
با روحیه ی کارمندی دوستان عزیزم نمی شود کار آفرین شد.
شرایط کنونی بسیار سخت است ،بله می دانم من هم با نظر مهندس عزتی موافقم باید به کارهای غیر از رشته ی تحصیلی فکر کرد ،
من که نظر مهندس بهروز را در زمینه کاری که کرده بودند خواستم ،چرا از ایشان سوال کردم ؟ حتما هدفی داشتم.
دوستان عنوان این تاپیک باید موفق شویم هست نه اینکه باید کار عمرانی پیدا کنیم یا باید اشتباه نکنیم.

من یک مثالی خدمت شما عزیزان مطرح میکنم درباره ی کار آفرینی مجازی :
شما به مهندس امن خانی عزیز نگاه کنید فچند سال هست که این انجمن را تاسیس کرده است ؟
چقدر شبانه روز زحمت می کشد ؟ قطعا ایشون یک کار آفرین خوب هستند .
از انتخاب اسم این انجمن گرفته تا مدیریت آن چقدر زحمت و هزینه شده است ؟

پس بگوییم آقا انجمن داری کار سختی هست هر کسی انجمن دارد زد و بند کرده و ...

تفکرمان را عوض کنیم لطفا ،آیا همه ی انسانهای موفق در جهان زد و بند کرده اند ؟

در این دوره از جهان باید مغز کار کند نه بازو ،وقت خود را به نقد های بیهوده تلف نکنید ،کمکی باشید برای
دوستان دیگر خود.
منتظر نظرات خوب شما دوستان عزیزم هستم.
باید از هم انرژی مثبت بگیریم نه اینکه مدام یگدیگر را زیر سوال ببریم.
در این تاپیک کفر که گفته نمی شود ،اینقدر همه جبهه می گیرند.

اگر کمک نیستید ،ترمز نباشید.

موفق باشید.

آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

1394/01/06 , 05:09 ب.ظ
ارسال: #38
.خیلی ها اجازه فعالیت نمی دهند وسنگ درشت زیر پا می اندازند وکمر را می شکنند
بله چوب لای چرخ می گذارند اما وظیفه ما جنگیدن وتلاش سرسختانه هست.
1394/01/06 , 05:51 ب.ظ
ارسال: #39
سلام
از آقای مهندس میبدی ممنونیم که نیت خیر دارند.ضمن اینکه حرف تعدادی از همکارا در مورد موانع کارآفرینی را قبول دارم ولی به نظرم مهندس کاظمی
درست میگن جوون جویای کار یا کارآفرین نباید تسلیم بشه.هم باید زرنگ باشه وبتونه با مهارت موانع را دور بزنه.
اینکه فلان کارآفرین بزرگ از چه روشهایی به اونجا رسیده خیلی مهم نیست مهم این هست که صدها نفر را نون میده وبعضی هاشون نام کشورمون را هم در دنیا مطرح کرده اند.
اگر منوه هم داده اند تا کارشون پیش بره اگر هم درست باشه شاید مجبور شده اند.
اصلا باید پذیرفت که همانطورکه الان پیدا کردن فرمول علمی سخته چون اکثر فرمولهای ساده کشف شده اند پیدا کردن سوژه کاری بدیع هم سخته.پس خیلی باید فکر کرد وزحمت کشید.
دوران کارمند کوچولو با خیال راحت کارکردن گذشته.جتی شرکتها هم قراردادی وروزمزد استخدام می کنند پس مطابق با واقعیتهای روز باید فکر کرد وپیش رفت وتا حرکت وزحمتی نباشد حاصلی هم نیست.
1394/01/06 , 06:55 ب.ظ
ارسال: #40
خب برای اینکه از بحث اصلی دور نشیم ، من فقط در ابتدا خواستم شرایطی که منجر به بیکاری یا باکاری افراد میشه رو توضیح بدم در چند بند و بعدش گفتم که
فراهم آوردن همه این شرایط بستگی به تلاش خود فرد و شرایط اجتماع و عوامل دیگه و همچنین عنایت خداوند داره .
اما راه حل چیه ؟
به نظر من دلسوزترین فرد برای آدم ، خود شخص هست . هیچ کسی بیشتر از خودش دلش برای خودش نمیسوزه ، بنابراین اولین کار اینه که خودتون برای بدست اوردن شغلی یا کار آفرین شدن با در نظر گرفتن اینکه مثلا افرادی که این راه رو رفتند چه کارهایی کرده اند و تحقیق کنید که چه شیوه هایی رو بکار برده اند .
قدم بعدی اینه که باید ، تا کید میکنم که باید دولت هر کشوری وظیفه داره که محیط مناسب برای رونق کسب و کار مردم ایجاد کنه . مردم باید از دولت این را بخواهند . حالا دولت به چه شیوه ای این کار رو میکنه من زیاد نمیدونم ولی میدونم که وظیفه دولته . باید بوسیله مالیات از افراد پولدار بگیره و برای رونق کسب و کار خرج بکنه .
همچنین دولت ها موظف هستند به برقراری عدالت در جامعه . اگر ما در جامعه خواهان کار دولتی زیاد داریم ( که الان بهتون میگم چرا . : من خودم تجربه کار کردم در شرکتهای خصوصی رو دارم . : حقوق کم - ساعت کاری از 7.5 صبح تا 7.5 عصر - ناهار با کیفیت بد - تمام جمعه ها باید سر کار میرفتیم - بیشتر تعطیلی های عمومی هم باید سر کار میرفتیم و فقط روز عید فطر و شب بیست و یکم رمضان و عاشورا و 14 خرداد تعطیل بودیم - تحقیر شدن توسط کارفرما و کنترل مداوم نیروها برای انجام کار بیشتر و اینکه کسی جرات نکنه حرفی بزنه - برخی مواقع میشد که کارفرما متواری میشد و بعضا حقوق چند ماه عقب افتاده شما به فنا میرفت . اگر خیلی زرنگ بودیم میتونستیم بواسطه ضمانت نامه ای که پیماناکار نزد سازمان داشت و مجبور بود برگرده ، ازش یک چک میگرفتیم که باز هم همون چک در اکثر مواقع پاس نمیشد و کار به دادگاه و شکایت و شکایت کشی میرسید و خیلی موارد دیگه) . خوب اقای سیامک میبدی شما خودتون قضاوت کنید آیا شغل کارمندی که اینقدر شما ازش بد تعریف میکنی ، این معظلاتو داره ؟ غیر از این هست که حقوق کافی میدن - 5 شنبه و جمعه و تعطیلی ها و بین التعطیلی داری - مرخصی داری - کسی زیاد بالا سرت نیست - تحقرت که نمیکنن هیچی هنوزم چکت اعتبار داره و تو جامعه هم اعتبار داری - ساعت کاری مشخص داری و اگر یک دقیقه بیشتر کار کنی میشه جز اضافه کاریت و نه مثل شرکتهای خصوصی که اضافه کاری نداره و ساعت کاریت 12 ساعته بجای 7.5 ساعت . و کلی مزایای دیگه مثل عیدی و بن و حق مسکن و اولاد و سنوات ؟؟؟؟؟ به نظر شما اینها بد هست ؟
اگر کسی نخواهد خیلی پیشرفت کند و در حد همین کارمندی بماند چی ؟ شاید عده ای دلشون بخواهد با همین حقوق کارمندی سر کنند و نخواهند ویلای شمال و ماشین های شاسی بلند بخرند . اونوقت تکلیف چیه ؟
خب داشتم میگفتم . واسه اینکه تقاضا برای کارمندی زیاده و به نظر من هم حق هست و کسی نمیتونه از مزایای کارمندی چشم بپوشه ( به غیر از افرادی که واقعا میتونن کار بهتری پیدا کنند که درامد بیشتری داشته باشه ) ، اینجا دولت برای اینکه عدالت بین مردم باشه و دیگه پارتی بازی نشه و کسی هم که پارتی داره جلوش گرفته بشه اینه که : کارمندی رو باید سهمیه ای بکنه . یعنی هر شخص متقاضی کارمندی باید 5 سال فقط کارمند باشه و بعد 5 سال جاشو به نفر بعدی بده . اینجوری حداقل افراد بیکار برای 5 سال هم که شده با خیال راحت کار میکنند و درامدی کسب میکنند و توشه راهشون میشه برای ساختن اینده اشون .
مساله بعدی هم اینه که برمیگرده به مسایل کلان کشور که ما باید دست از این حرکات تنش زا و فلان وبهمان برداریم و بشیم مثل همه ملتهای دیگه و سرمون به کار خودمون گرم باشه تا کشورهای خارجی بیان تو مملکت ما سرمایه گذاری کنند و اقتصاد مملکت راه بیفته .
من این راه حل ها به نظرم میرسید . حالا خوشحال میشم اگر شما ها هم راه حل هایی ارائه بدهید تا همه یک چیزهایی یاد بگیریم .
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Wink ثبت و اخذ رتبه شرکت پیمانکاری چه شرایطی دارد? و اگه آماده بخرم چقدر پول باید بدم? siamak takabi 4 251 1395/04/30 04:13 ب.ظ
آخرین ارسال: mortezafox

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان