مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3635 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:564 زمان:1395/09/15
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:22 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:93 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:48 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:47 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:56 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1184 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:64 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:54 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات: 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
باید موفق شویم.
1394/01/09 , 12:41 ق.ظ
ارسال: #71
RE: باید موفق شویم.
اقا فرزاد من نگفتم رشته رو ول کنیم بچسبیم به موبایل فروشی من نگفتم بریم وسط خیابون یه پارچه پهن کنیم و جهار تا گوشی بندازیم اونجا و با چهار باتری و داد بزنیم بدو بدو موبایلیه
شما به دلیل اینکه سنتون کمه هنوز سردی گرمی جامعه رو حس نکردین البته نظرتون قابل احترامه ولی ببینید برای شخصی که تازه از خدمت سربازی برگشته سخته با ماهی 700 تومان زندگی خودش رو بچرخونه حالا شما فکر کن نامزدم داشته باشه باید پس اندازم داشته برای عروسی و غیره

خوب اینجاست که اولین سوالی که براتون پیش میاد اینه که اقا کسی که 50تومان داره دیگه نیازی نیست پس انداز کنه بره ازدواج کنه و به زندگیش برسه خوب اونیکه داره بسم الله
ولی اونای که 50تومن ندارن حتما هم لازم نیست 50 تومن داشته باشن میشه با 25 تومن هم کار رو شروع کرد
خوب بعضی ها میگن از کجا بیاریم خوب دوست من این 25 تومن رو یا باید وام بگیری یا باید از پدری عموی دایی قرض بگیری که شاید بعضی ها شانس اینو داشته باشن بتونن جور کنن
حالا اونای که نتونستن جور کنن مجبورا با همون 700 تا 1 تومن بگذرونن تا یواش یواش خودشون رو بکشونن بالا
ولی اونای که جور کردن قدرت مانور بسیار بالای دارن و میتونن خودشون رو زودتر بالا بکشن

حالا چه عیبی داره شما هم سهم هم از سود تیلیاردی بازار تکنولوژی داشته باشین

وحتما لازم نیست تا سالهای سال این کار رو ادامه بدین شما هم رشته عمران رو ادامه دادین هم کارتکنولوژی رو

بعد یه مدت میتونید یکیش رو بگیرید اون یکی رو ول کنید
اقا فزراد زندگی به همین سادگی ها هم نیست حساب یکی یکی دو تا هم نیست خیلی خوش بین و امیدواری ولی از اینده بترس موفق باشی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1394/01/09 , 12:55 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1394/01/09 01:08 ق.ظ، توسط صفرکیلومتر.)
ارسال: #72
سلام آقای دکتر گاندی
2 تا سئوال دارم
اول اینکه اگر این مغازه ای که شما گفتید جور شد ویک وقت جنسایی که توش ریختند فروش نرفت چی؟پول کرایه وویترین وخرجهای جانبی که رفته .موبایهارا هم زیر قیمت یک موبایل فروش می خره
ضرر 7تا 9 میلیونی میمونه رودست جوون جویای کار ما.
سئوال دوم خودتان تاحالا چکار کردین.چرا خودتان این راه را نمی روید وهمه اش به تجربه دوست موفقتون اشاره می کنید؟
ضمنا به آقا قرزاد میگم یکبار در عمرش دنبال وام رفته باشه از این حرفا نمی زنه.سود موبایل 15تا 25 درصده.وامهای 50 میلیونی هم اگر بعضی از بانکهای خصوصی بدن سودش تا 30 درصده.با پول وام وموبایل فروشی نمی شه پولدارشد.راجع به ضامن معتبر وغیره حرفی ندارم.کسی که 5 میلیون نداره کدام فامیل یا کارمند میاد ضامنش بشهبرای بالای 20000000؟ضمن اونجایی که فروش موبایل توبورسه کرایه اش خیلی بالاتره.مثلا در هفت حوض تهران کرایه بالای 8000000 هست مال یکسال را هم از اول می گیرند!در مجیدیه وجیحون تهران که توبورس نیست کرایه ماهانه بالای 3000000 هست.در اطراف تهران وکزج که پرنده پر نمی زند 1000000است.اینها را نگفتم جوونا را نومید کنم گفتم تا خطرات سر راه را هم ببینند.

عاشق ، خادم است وعشق، تنها سرود ماندگار زندگی است
1394/01/09 , 12:56 ق.ظ
ارسال: #73
اقا فرزاد خوب شما لطف کن کل شرایطش رو برام با پیام خصوصی بفرست
من واسه خرید لپتاپ امدم یه وام 5 میلیونی خرید لوازم خانگی بگیریم انچنان شرایطش سخت بود که واقعا پدرم درامد
الان با بازپرداخت شده 7.5 تومن همون وام 5 تومنی
ولی من تو خوش بینی اقا فرزاد تو شک هستم
احتمالا ایشون ایران نیستن
1394/01/09 , 01:09 ق.ظ
ارسال: #74
سلام آقای دکتر گاندی
2 تا سئوال دارم
اول اینکه اگر این مغازه ای که شما گفتید جور شد ویک وقت جنسایی که توش ریختند فروش نرفت چی؟پول کرایه وویترین وخرجهای جانبی که رفته .موبایهارا هم زیر قیمت یک موبایل فروش می خره
ضرر 7تا 9 میلیونی میمونه رودست جوون جویای کار ما.
سئوال دوم خودتان تاحالا چکار کردین.چرا خودتان این راه را نمی روید وهمه اش به تجربه دوست موفقتون اشاره می کنید؟
ضمنا به آقا قرزاد میگم یکبار در عمرش دنبال وام رفته باشه از این حرفا نمی زنه.سود موبایل 15تا 25 درصده.وامهای 50 میلیونی هم اگر بعضی از بانکهای خصوصی بدن سودش تا 30 درصده.با پول وام وموبایل فروشی نمی شه پولدارشد.

اقای صفر کیلومتر برادر من اگه توجه کنید اسمش ایده بود نه چیز دیگه ای...
ایده یعنی چیزی که یک نفر بیان می کنه و چندین و چند نفر رو اون ایده اظهارنظر می کنن تا اون ایده حالت اجرایی به خودش بگیره
اگر شما فقط یک برند خاص رو بیارین و تبلیغات خوبی داشته باشین یعنی روزی دو نفر هم سراغتون نمیان اینهمه مغازه داریم که از لحاظ دکور زیر صفر هستن اگه چیز متفاوتی بزنین چرا ضرر کنی چرا ؟
مگه پوشاکه که ضرر کنی مگه خوراکی که خراب شه نگین این حرفارو ...
همه این ها نشان از سن کم شماست البته بازم نظر تک تک شما قابل احترامه شما جای برادر من هستین
و من مشتاقانه منتظر ایده های نوی شما هستم

و واقعا چرا کسی اید ه های عمرانی نمیده

مثلا
1- ایده تولید تیرچه بلوک

2- ایده تولید بلوک بتونی

3-ایده تولید فوم

4-ایده اماده کردن خاموت اماده

یکمی رو این ایده ها هم تحقیق کنید و تو سایت قرار بدید من زیاد سر در نمیارم ببینیم چقدر سرمایه میخواد چقدر نیرو میخواد و چقدر سود اوری داره
1394/01/09 , 02:00 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1394/01/11 02:27 ب.ظ، توسط فرشاد امن خانی.)
ارسال: #75
(1394/01/08 01:12 ق.ظ)دکتر گاندی نوشته شده توسط:  
شوک شوک شوک
فلاش فلاش
توجه توجه
سوپرایز ویژه من به تمام مای سیویلی ها
دانلود طرح توجیهی کار در دفتر فنی و مهندسی و همزمان باز کردن فروشگاه بزرگ سامسونگ با
[size=medium]درامد ماهی 6 میلیون تومان تضمینی
سلام
من این طرح رو خوندم و دیدم تنها فشردن دکمه تشکر لازم نیست بلکه بایستی تاپیکی به افتخار شما بزنم
پس من به نوبه خودم از شما بابت طرح عالیتون تشکر می کنم و خودم الان توی خونه کف زدم براتون و از همه می خواهم برای این ایده کار آفرینی که به نظر خیلی عالیه همه کف بزنید و به افتخار مهندس گاندی همه پای این تاپیک تشکر کنید از ایشون
متشکرم جناب
و همه به افتخارشون بزن کف قشنگ رو و منتظریم دوستان نظرات خودشون رو بگن
[تصویر:  54462678116684491158.gif]

تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1394/01/09 , 02:03 ق.ظ
ارسال: #76
(1394/01/08 06:30 ب.ظ)دکتر گاندی نوشته شده توسط:  شوک شوک شوک

فلاش فلاش

توجه توجه

سوپرایز ویژه من به تمام مای سیویلی ها

دانلود طرح توجیهی کار در دفتر فنی و مهندسی و همزمان باز کردن فروشگاه بزرگ سامسونگ با

درامد ماهی 6 میلیون تومان تضمینی

دوستان ای دوستان شما چرا حرف من رو گوش نمی دید چرا ما باید اینطوری باشیم من قبلا هم بهتون گفتم این تاپیک میتونه بزرگترین و موثرترین تاپیک سایت باشه گفتم عوض غم و غصه خوردن بیاین ایده هامون رو تو سایت بیان کنیم ولی اقای عزتی مخالفت کردن گفتن هر ایده برای خودش یک ثروته من نظر ایشون رو محترم میدونم ولی دوست من شاید یک دوستی سرمایه ای داره ولی به قدری درگیر مسایل و مشکلات زندگیشه که حتی کوچکترین ایده ها به زهنش نمیرسه چه اشکالی داره ما بیایم ایده هامون رو تو سایت بیان کنیم مگه ما مسلمان نیستیم مگه قرار نیست بهم دیگه کمک کنیم
استارت کار رو من زدم شما کل اینترنت رو بگرد ببین ایا میتونید طرحی رو که من دادم رو مثلش رو پیدا کنیدخودشم به روز وبا تمام جزییات و ایا سایتی هست که این طرح هارو رایگان ارائه بده خوب معلومه که نه
پس چرا کم کاری می کنید چرا عوض گذاشتن ایده تو سایت بحث کارمندی وغیر کارمندی تو سایت راه می اندازین و باعث دلخوری همدیگه میشین چه مفیدی تو این کار می بینید
این طرح رو به درخواست یکی از دوستان عزیز قرار دادم تمام قیمت ها مربوط به 94/01/05 می باشد یعنی بروزترین ایده موجود در کشور از لحاظ قیمتی می باشد
از قرار معلوم دوستان قصد ادامه ندارند و نمیخوان ایده هاشون رو قرار بدن که لطف دوستان رو نشون میده ولی من تا بتونم تا نفس دارم فعالیت خواهم کرد

به امید فعالیت شما دوستان

link download: page 6

password:987654321

در مورد مغازه موبایل فروشی من زیاد نمیدونم . فقط یک نکته رو میدونم و اونم اینه که برای اینجور مغازه ها بیشترین چیزی که موثر هست جای مغازه هست . اگر بهترین ویترین ها و بهترین و زیباترین فروشندگان هم در داخل مغازه قرار بدی ، اگر مکان مغازه مناسب نباشه ، فروش نداری . نکته دوم اینه که الان تو شهر ما اینجوری شده که هر شخص فوق العاده پولداری میاد یک ساختمان 7 طبقه با وسعت زیاد میسازه و بعدا آنرا تبدیل به مجتمع فروش موبایل و تبلت و لپ تاپ و اینها میکنه . من خودم شاهد هستم که تقریبا 90 درصد مردم که میخواهند موبایل نو بگیرند ، اصلا دیگر به مغازه ها مراجعه نمیکنند ، بلکه همه میرن سمت این مجتمع ها . چونکه تعداد زیادی مغازه داخل اینجور مجتمع ها هست و بسیار شیک هستند این مجتمع ها و خود بنده هم سه سال پیش میخواستم موبایل بخرم کل شهر رو زیر و رو کردم دیدم قیمت موبایل در این مجتمع ها حدود 20 هزار تومن ارزانتره از داخل مغازه ها . بنابراین در این مورد چیزی که من میدونم اینه که مکان مغازه مهمه. دومین نکته که به ذهنم میرسه اینه که باید توجه داشته باشید که کسی مغازه اش را سه ماهه اجاره نمیدهد . همه 12 ماهه اجاره میدهند و پول پیش هم میگیرند و 12 تا چک اجاره رو هم اول میگیرند و بعدا مغازه اجاره داده میشود .بنابراین باید بدونید که اگر موفق نشوید ، این مبلغ یکساله اجاره را باید پرداخت کنید و نمیشود از زیرش در بروید .
و اما نکته بعد این است که کسی که پایه 3 نظام مهندسی داشته باشه برای استفاده از حق امضایش باید عضو دفاتر مهندسی که به تایید نظام مهندسی هر استان رسیده باشه و رئیس دفتر هم خودش دارای پایه طراحی نظام باشه ، در بیاید . اگر منظور شما استفاده از حق امضای ایشان است که طبیعتا طبق اظهارات قبلی شما ، چون قصد تاسیس دفتر آزاد دارید ، پس این مورد سندیت پیدا نمیکنه .
اصولا مهندسین عضو دفاتر نیازی به کار کردن در دفاتر ندارند و دفاتر معمولا به این صورت هست که سه روز در هفته و اونم بعد از ظهرها به مدت 3 ساعت باز است تا مثلا نقشه ها به کارفرماها تحویل شود یا مهندسین عضو به دفتر بیایند برای امضای نقشه ها . اینجور نیست که کار دائمی باشه و نیاز باشه که مثلا مثل کارمندی هفت هشت نفر بیان داخل دفتر کار بکنند . حتی من دفاتری میشناسم که دفاتر دیگر را تحت پوشش خودشون دارن و اینجور بگویم حدود 50 نفر از مهندسین را زیر پوشش دارند و فقط خود رئیس دفتر و یک خانم منشی در دفتر کار میکنند . چون اصولا برای تهیه نقشه ها نیازی به حضور مهندس در دفتر نیست . مهندس میتواند مثلا در وقت آزادش در شبها ، نقشه ها را تهیه کند ( کاری که خود من انجام میدادم) و بعدا بعد از ظهر هفته بعدش که مثلا نقشه ها تمام شد ، آنها را به دفتر تحویل دهد .
نکته سومی که به ذهن من میاد اینه که اصولا دفاتر آزاد ، چه کار نقشه کشی یا مهندسی بهشون ارجاع داده میشه ؟ آیا تهیه نقشه مگر در دست دفاتر نظام مهندسی نیست ؟ بله تا قبل از تصویب قانون نظام مهندسی و مثلا 20 سال پیش ، حرف شما صحیح بود . این همین دفاتر آزاد بودند که برای مردم نقشه میکشیدند و از این حرفا . ولی الان کارفرماها باید به دفاتر نظام مهندسی رجوع کنند . لا اقل بنده دفتر کاملا آزاد کاری را که فقط به امر نقشه کشی بپردازد ، در شهر خودمان ندیدم .
1394/01/09 , 02:24 ق.ظ
ارسال: #77
سلام به همه دوستان
نمیخوام برم رو منبر و کلمات قلمبه سلمبه واستون بلغور کنم.
2روزی نبودم،خوشحال شدم که این همه این تاپیک رونق گرفته و ناراحت شدم که بعضیا ایده یا صحبت های دیگران رو مسخره کردند.
100% با صحبت مهندس عزتی که فرمودند:(شریک اگر خوب بود،خدا هم برای خودش شریک میگرفت) موافقم.
از طرفی هم به کار گروهی شدیداً علاقه دارم.

من خودم هم شدیداً با کار دولتی مخالفم!حس خلاقیت و کارآفرینی رو در آدم میکشد.

مرحوم "بیژن پاکزاد" رو بخاطر بیارین.ایشون هم یک فرد خلاق بود.واسه چه قشری کار میکرد؟قشر مولتی میلیاردر ها و قشر ثروتمندان واقعی؟
از تزئیین ماشینهای تشریفاتی گرفته تا طراحی کت و شلوار برای رئیس جمهور آمریکا هنرپیشه ها و عطر و ... .
آیا ایشون بیل و کلنگ دست گرفت و عرق ریخت؟
فکر کرد! چیزی که جامعه امروز ما باهاش غریبه است.

من خودم رو مثال میزنم:
عاشق صبحانه خوردن با نون تازه هستم!
همیشه با خودم گفتم ای کاش میشد یک نفر برای من صبح این کار را انجام دهد و من به ایشان 5برابر قیمت نان پول میدادم.(پولدار نیستم) اما شما فکر کنید که من قراره صبح واسه خودم نون تازه بگیرم.

بعد از کلی لباس پوشیدن و رسیدن به سر و وضع خودمون از خونه در میاییم.اگه ماشین شخصی داشته باشیم که هیچ اگر نه مجبورم به نزدیکترین نونوایی که شاید نون خوبی هم نداشته باشه پیاده برم و برگردم(شما فک کنید نونوایی هم صبح زود صف نداشته باشد.که جزو محالات است.)

حالا بجای این 5برابر پول نون رو میدادم و بجای اون اول صبحی 1 ساعت مطالعه مرتبط با رشته ام میکردم.
انصافاً کدوم یکی بهتره؟
تا حالا کسی پیدا شده که بخواد این کارو انجام بده؟البته که خیر.
(حالا شما بگو 5تا نون بگیر بذار فریزر و بعدش دربیار بذار تو مایکروویو-اگه مهمون داشتی چی؟)

تو چند پست اخیر دیدم دوستان به فروشگاه اینترنتی اشاره کردند.خیلی خوبه اما همه چیز که نباید امروزی باشه.

دوست بنده بعد از گرفتن دیپلم راهش را از همه ما جدا کرد.(اکثر ما از هم تقلید میکنیم و فکر نمیکنیم)
شاید باورتون نشه چندین هکتار گندمزار کرایه کرد شروع کرد به کار کردن(البته با گذاشتن دست روی کمرش).چکار میکرد؟
سال اول که محصول داد با ماشین کشاورزی(کمباین) محصولش رو جمع آوری کرد و با ماشین دیگری بعد از مدتی گندم کاشت.(گندم،محصولی که همیشه خریدار دارد.)
همین رویه رو ادامه داد و حالا 80% زمین ها را از صاحبانشان خریداری کرده...
حالا بعد از 6 سال ایشان آماده شروع یک زندگی واقعی (بقول دوستان ماشین شاسی بلند هم دارد) را دارد، و ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم.

نمیخوام بگم چون ما درس خوندیم کار خوبی نکردیم.چون اگر ما به هدفی که داریم برسیم پرستیژی به مراتب بالاتر از اونها داریم.اما...

دوستان عزیز ایده هاتون رو محدود به شهر و کشورتون نکنید!
اتفاقاً بنظرم کسی رو که تو ده راه نمیدن یه موقع میبینی با کدخدا شدن رفیق گرمابه و گلستان هم.

جمله زیبایی که تو ذهنم مونده این هستش که میگن به شخص اول ژاپن گفتند آمریکا شهرهای شما رو با بمب اتم نابود کرد،چرا شما مرگ بر آمریکا نمیگویید؟
گفت:همان که تلفن روی میز رئیس جمهور آمریکا "پاناسونیک" هست برای ما کفایت میکند.

موفق و موید باشید/

از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

1394/01/09 , 03:31 ق.ظ
ارسال: #78
باز اینجا نمیخواهم بحث کار دولتی یا غیر دولتی را بکنم . واقعا عده ای افراد هستند که آن حس خلاقیتی را که شما میفرمایید درون خود ندارند یا احساس میکنند که ندارند ولی در واقع دارند و خودش خبر ندارند . در هر حال ، اینگونه افراد شدیدا دنبال کار دولتی بی دردسر هستند . نمیشود هم تخطئه اشون کرد .
بنده خودم کار دولتی ندارم و دیگر هم در سنی نیستم که حتی پارتی هم داشته باشم ، به استخدام دولت بتونم در بیایم . در هر حال کار به این چیزها نداریم . هر کسی بسته به شرایط خودش ، خودش را با یک شغلی وفق میدهد . اینکه فلانی چیکار کرد هم به نظر من مهم زیاد نیست . خوب باید ما هم همون کار رو میکردیم . چرا نکردیم ؟ باز هم میگویم منظور من از راه دهش نمیدهند واقعا شخص خاصی نبود . منظورم جوان ها بودند که هنوز هیچ سرمایه و تجربه ای ندارند و برخی ها داشتند نسخه افراد فوق العاده موفق رو براشون میپیچیدند . من گفتم نسخه افراد تا حدی موفق را برایشان بپیچید ، بهتر است و دم دست تر است و قابل لمس تر و قابل قبولتر است .
افرادیکه از رشته خودشان یا از درس و مشق جدا شده اند و به مال و منالی رسیده اند واقعا زیاد هستند . حتی محدود به اون چیزهایی که شما میگویید نیستند و افراد نادری هم نیستند . خیلی ها این کارها را انجام میدهند . یعنی وقتی فارغ التحصیل میشوند و بعد از چند مدت دوندگی میبینند این درسی را که خوانده اند برایشان فایده ندارد و میروند دنبال یک کار دیگر . اما بحث اصلی و نکته اصلی ( که به آن اشاره نمیکنید ) ، این است که این شخص خودش را راضی کرده است که درس و مشق را رها کند و رشته اصلی خودش را رها کند . دقیقا این همان کاری است که افراد در آن متفاوت رفتار میکنند .
مثلا تا قبل از اینکه بروید دانشگاه . اگر یکی از همکلاسیهایتان کلا قید درس را بزند و برود دنبال کار و کاسبی ، همین شماها به او میگویید ، عجب اشتباهی کرد و فلانی درسش خوب بود و کاش درس میخوند تا مهندسی دکتری چیزی بشود . ولی وقتی بعد از چند سال خودتان به این نقطه میرسید ، میگویید ، کاشکی ما هم همان کار را کرده بودیم . ولی خوب نکردید . چون حالا به هر دلیلی . یا از سرزنش خانواده و فامیل میترسیدید که به شما بگویند بچه چرا دنبال درس نرفتی که مهندس بشوی و تو فامیل ما هم مهندس داشته باشیم یا خودتان در افکارتان برای خودتان از مهندسی یک شخصی تصور کرده بودید که مثلا بعد فارغ التحصیلیتان دارای بهترین شغل ها و بهترین امکانات میشوید و توی دل خودتان به همین رفیقتان که درس را رها کرده میگفتید که حالا من وقتی مهندس شدم بهت نشان میدهم که کارت اشتباه بوده که درس را رها کردی .
کلا میخواهم بگویم تفاوت انسانها در همین هست . اون توانسته خودش را از این بحث ها جدا کند و دل از درس خواندن بکند و شما به هر دلیلی نتوانسته اید .
بعد فارغ التحصیلی دانشگاه هم همین است . عده ای میتوانند دل از رشته خودشان بکنند و پیه همه چیز را به تن خودشان میمالند و حرف دیگران را به جون میخرند و میروند دنبال کارگری یا کارگاه داری یا هر چیز دیگر . ولی خوب ، عده ای افراد هستند که نمیتوانند دل از این رشته ای که خوانده اند بکنند و میمانند در برزخ . نه تو رشته اشون کار گیرشون میاد و نه دل و جرات این را دارند که از رشته اشان دل بکنند .
برای همین است که آمار بیکاری زیر دیپلم ها 10 درصد است ولی امار بیکاری لیسانس به بالاها حدود 50 درصد .
بنده داشتم میگفتم کاش دولت کارهای دولتی را سهمیه ای میکرد تا هر جوانی در عنفوان جوانی بتواند صاحب شغل و درامدی شود و تشکیل خانواده بدهد و پولی پس انداز کند تا بعدا بتواند به پشتوانه این پول ، کار وکاسبی آزادی برای خودش راه بیندازد . لا اقل برای مدت 5 سال به نظر من شغل دولتی بد نیست .
حالا نکته دیگری میخواهم بازگو کنم . شما حتما میخواهید بدانید اگر نخواستید رشته اتان را ادامه دهید و خواستید در کار دیگری مشغول شوید ، دنبال چه کاری بروید ؟
نظر شخصی بنده این است که بیایید یک روز از ساعت 9 صبح تا 1 بعد از ظهر در چند خیابان اصلی شهرتان قدم بزنید و به مغازه ها خیره شوید و کاغذ و قلم دستتان باشد و ببیند داخل ه مغازه چقدر شلوغتر است .
به نظر من مغازه هایی که با اغذیه مردم در ارتباط هستند ، مثل نانوایی ها - سوپر مارکت ها - خواربار فروشی ها - لبنیات و ساندویجی ها و میوه فروشی ها و امثالهم در ردیف اول هستند .
بعدا مغازه هایی مثل موبایل فروشیها و تبلت و لپ تاپ و امثالهم .
بعدا مغازه هایی که در ارتباط با اتوموبیل هستند مثل تعمیرگاه ها و نمایشگاه ها و لوازم یدکی و .....
بعدا مغازه هایی مثل پوشاک و پارچه و ...
بعدا مغازه هایی مثل آرایشگاه مردانه و زنانه
مغازه های فروش لوازم خانگی
مغازه های لوازم التحریر
مغازه های فروش تاسیسات برقی و مکانیکی
یک سری شغل ها هم هستند که اصولا نیازی به مغازه ندارند و در راس انها مثل همین بنایی و شغل های مرتبط با ساختمان
و افراد تعمیرکار ، مثل برق کشی و لوله کشی ساختمان و سرویس و نصب وسایلی مثل کولر و شوفاژ و پکیج و آیفون تصویری و ....
افرادیکه به عنوان مدرس خصوصی به تدریس بچه ها برای آماده شدن کنکور میپردازند
مشاغلی که به کسب و کار اینترنتی موسوم هست و بنده از انها سر در نمیا ورم
حالا من این شغل ها را بصورت نمونه آوردم . شما میتوانید به خیابان های شهرتان مراجعه کنید و ببینید کدام مغازه ها شلوغتر هستند ، همان کارها را راه بیندازید تا احتمال موفقیتتان بیشتر شود . حالا اگر کاری بود که در ارتباط با رشته اتان هم بود که چه بهتر .
ولی همه اینها مستلزم این است که یک سرمایه اولیه ای داشته باشید و اگر قرار است مغازه ای را اجاره کنید ، مکان یابی مناسبی بکنید و همچنین بتوانید خودتان را راضی کنید که دل از رشته اصلی اتان بکنید .
1394/01/09 , 01:49 ب.ظ
ارسال: #79
سلام
بنده هم خیلی دوست دارم توی این تاپیک فعال باشم چون حس میکنم بحث خیلی جالبیه البته اگه به بی راهه نره.دوستان من خودم سنی ندارم تازه رفتم تو 26 سال و از خیلی از شما دوستان و اساتید کوچیک ترم و افتخار میکنم که اومدم در رکاب شما و خیلی چیز ها یاد کرفتم. اما در مورد کار دولتی باید بگم که من آرزو دارم بتونم برم تو وزارت راه استخدام شم.چون یکی از دوستانم اونجا استخدامه و زندگی خوبی داره و کلاس کاری هم داره.درسته هر وقت خودش رو میبینم میگه آی به درد نمیخوره...آی وای بر من ... باید سره یه لیوان آب تو اداره با یه آدم بی سواد بحث کنم و ازین حرفا که هر وقت میبینمش از دهنش بیرون میاد اما حس میکنم که بهترین کارو داره...کیه که نخواد مهندس وزارت راه باشه؟ کیه که نخواد تو شهرداری یه مسئول بلند پایه باشه؟ کیه که نخواد تو پروژه های خاتم الانبیا دست نداشته باشه؟ گاهی بعضی از دوستان چون خودشون شرایط کار دولتی رو ندارن به کار دولتی ایراد میگیرن و خبر ندارن شاید با این ایراد گرفتناشون بزنن تو ذوق خیلی از بچه کم سن و سالایی مثل من که آرزوی کار دولتی داریم...یه خواهش دارم از بعضی دوستان اگر واقعا از کار دولتی بدتون میاد یا بی میل هستید این بی میلی و بی رغبتی خودتون رو منعکس نکنید تو تاپیک که به خیلی از دوستان دیگه که آرزوی کار دولتی دارن سرایت کنه.درسته کار دولتی شاید گاها پول یه مغازه دار ساندویچی رو ندارشته باشه اما کلاس کاری که داره می ارزه به تمام ساندویچی هایی که تو تهرانن. وقتی شما تو وزارت راه یه کارمند بلند پایه باشی چقدر کلاس کاری داری تا اینکه یه مغازه دار ساندویچی باشی.گاهی ما ادما فقط به پول فکر میکنیم و فکر میکنیم دیگرانم مثل ما فقط به پول فکر میکنن. اما اینطور نیست خوده من راضی ام ماهی یک میلیون حقوق داشته باشم اما برای مثال رییس شهرداری منطقه 6 تهران باشم.چون واسم کلاس کاری مهم تره . خب شاید خیلیا بگن طرف میخواد قیافه بگیره بگه من شهردارم. بذار اینطور فکر کنه . خب این آرزوی منه ...اول این تاپیک هم یه فیلم رو مهندس میبدی آپلود کرد که طرف میگفت باید به آرزو هامون برسیم. و آرزوی همه ما با هم برابر نیست .پس لطفا بعضی دوستان اگه نسبت به کاری رغبت ندارن انقدر نگن به نظر ما کار دولتی توش پول نیستو به درد نمیخوره و ازین حرفا واسه بعضی ملاک فقط پول نیست .من بازم میگم درسته دولت راهی رو برای کسی باز نذاشته اما اگه ما خودمون فرد قوی باشیم و واقعا به معنای واقعی مهندسی عمران رو درک کرده باشیم و بلد باشیم کارمون رو تو کار دولتی ام دست پیدا میکنیم.من دوست دارم توی این تاپیک انرژی مثبت برای همه باشه. اما صرفا میبینم انرژی مثبت به افرادی که هدف کار آفرینی دارن هست اما انرژی مثبت برای کسایی که ارزوی کار دولتی دارن توی این تاپیک نیست و برعکس تو ذوقشون زده میشه وانرژیشون رو که میگیره هیچ از زندگی هم سیرشون میکنه. اینکه ما هی بگیم ای بابا درس خونیدیم به جایی نرسیدیم اما تقی خان کلاس پنجم ابتدایی ول کرد رفت شد بساز بفروش سرمایشو توپ تکون نمیده این اصلا منطق درستی نیست. من خودم بچه فقیرم و الان بیکارم اما لذت میبرم یکی بهم بگه مهندس.چون واسم کلاس کاری خیلی مهمه. من اگه هزاران بار هم فقیر تر از الان شم و بدونم از عمران هیچی بهم نمیرسه بازم عمران رو دوست دارم و هزار بار دیگه ام به عقب برگردم بازم عمران رو به عنوان رشته انتخاب میکنم چون با کلاس بودن از پول برام مهم تره
ممنون که حوصله کردید و حرفای این حقیر رو خوندید
یا حق

هیچی
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1394/01/09 , 02:17 ب.ظ
ارسال: #80
درود بر شرف شما
خوشمان امد روحیه مان بالا رفت
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Wink ثبت و اخذ رتبه شرکت پیمانکاری چه شرایطی دارد? و اگه آماده بخرم چقدر پول باید بدم? siamak takabi 4 251 1395/04/30 04:13 ب.ظ
آخرین ارسال: mortezafox

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان