مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:61 زمان:1395/09/17
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:miladvb پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ مشاهده:22 زمان:1395/09/16
خطوط جریان (فوریییییییییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:behnam1374 پاسخ ها:8 مکانیک خاک مشاهده:308 زمان:1395/09/16
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3676 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:610 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:112 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:66 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:64 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:68 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1191 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات: 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
باید موفق شویم.
1394/01/09 , 02:56 ب.ظ
ارسال: #81
RE: باید موفق شویم.
یه مسئله دیگه ام که یادم رفت مطرح کنم.البته نمیخوام به دوستان خوب و سروران خودم توهین یا ایرادی بگیرم. اما بعضی دوستان میگن بیا برو موبایل فروشی بزن؟؟؟ واقعا طرف این همه درس خونده با هزار تا استاد سرو کله زده به زور نمره گرفته که بیاد بره دنبال وام و مغازه برای موبایل فروشی؟؟؟اگه واقعا مهندس جوان که با هزاران امید و آرزو اومده تو عمران بخواد عاقبتش بشه گوشی فروش یا قلیون فروش باید بشینی و به حال همه ملت ایران گریه کنی...شما ببین تو خارج با نخبه هاشون چیکار میکنن. اصلا میاد نخبه های مملکت ما رو هم می دزدن بعد ما مهندس جوان خودمون رو به موبایل فروشی تشویق میکنیم؟؟من میگم کسی که عمران خونده و به عشق کار عمران اومده جلو نباید بره سره کار دیگه غیر از عمران... چون این یعنی ازین شاخه به اون شاخه پریدن... اگه کسی واقعا پنج میلیون پول داره یا هر مقدار کمی که سرمایه تو جیبش هست بشینه واسه عمران سرمایه گذاری کنه تا در آینده پیشرفت کنه. برای مثال یک مهندس جوان کار با دوربین توتال رو بلد نیست یا نرم افزار ایتبس و سیف رو بلد نیست و توی جیبش 5 میلیون هم پوله خب بیاد اون پنج میلیون رو بده خانه عمران یا یه مهندس تا بهش یاد بده. یعنی بیاد ضعف ها و نقایصش رو بر طرف کنه تا بتونه توی بازار کار عمران سری بشه توی سر ها....چرا باید یه مهندس عمران بیکار باشه؟؟؟آیا مملکت ما افغانستانه یا عراق جنگ زده هست؟؟؟نه عزیزان... مشکل اینه که مهندسای ما فقط مدرک دارن و ضعف علمی در اون ها بسیار زیاده..صرفا مدرک گرفتن دلیل بر با سواد بودن نیست...آقا قبول کن اگه بیکاری بخاطری که ضعیفی...آدم ضعیف له میشه.. پس بجایی که همون سرمایه اندکت رو بذاری بری تو کار موبایل بیا روی یاد گیری ایتبس و نرم افزارای دیگه و کار با دوربین ها رو یاد بگیر اونوقت هزار تا شرکت هست که تورو بعنوان کسی که نقشه بردار حرفه ای هستی. بعنوان کسی که ایتبس رو به صورت حرفه ای بلدی با جون و دل و التماس دعوتت میکنه واسه کار...آقا شما برو خانه عمران تهران بخدا طرف قاضی دادگاه هست اومده اونجا یه چیزی یاد بگیره بره تو کار بساز بفروش. خب تویی که مهندس عمران هستی چرا اندک سرمایه خودت رو میخوای صرف موبایل کنی؟ یا بری مغازه قلیون فروشی بزنی.؟ برو روی حرفه ای شدن خودت سرمایه گذاری کن. وقتی شدی یه مهندس همه چی تموم بخدا کار هست. ازین شاخه به اون شاخه پریدن اشتباه بزرگه. مهدسای ما لیاقت ازین بهترا رو دارن.من خودم ضعیفم...میدونید چرا؟؟؟ چون شرکت بهران میخواست یک سازه صنعتی بسازه وپیمانکارش به من گفت میتونی نقشه خوانی کنی؟؟ من هم که نقشه خوانی بلد نبودم به صورت حرفه ای این موقعیت کاری رو از دست دادم و جای من یک مهندس دیگه که تازه ام از دانشگاه فارغ التحصیل شده بود اومد.چون نقشه خوانی رو در حد حرفه ای بلد بود من بلد نبودم... اگه میدونستم اینطور میشه میرفتم یاد میگرفتم اندک سرمایشم داشتم. یاد میگرفتم که کسی دیگه حق من رو توی کار نخوره

هیچی
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1394/01/09 , 04:04 ب.ظ
ارسال: #82
اقا احسان مجددا درود بر شرفت
دقیقا درد دل من رو گفتی
من طرح دکتر گاندی رو مطالعه کردم طرحشون خوب بود زیاد نیت ایشون رو زیر سوال نبرین یجوری بحث رو دنبال می کنید که انگاری دکتر گاندی شده اقا بده و میخواد با طناب پوسیده مارو بفرسته تو چاه
طرح دکتر گاندی با 50 تومن تو تهران جواب نمیده چون به قول یکی از دوستان مکان مناسب میخواد که تو تهران ماهی باید تا 10 تومن کرایه بدی و بعضی ها مال یک سال رو پیشاپیش می گیرن و این خوب یعنی اینکه نمیشه همه جا هم اینکارو اجرا کرد ولی به نظر خود من میشه اینکار رو تو شهرهای کوچیکی مثل شوشتر اجرا کرد تو شهر ما هر کی میخواد موبایل بگیره پامیشه میره اهواز خوب پس معلومه کمبودش احداث میشه

خوب بگذریم بریم سر مبحث رشته خودمون اقا احسان همه مون دقیقا میدونیم مشکل کجاست اما از گفتنش عبا وترس داریم مشکل میدونید چیه مشکل اینه که در عین حالی که فکر می کنیم خیلی چیز ها بلدیم هیچ چی بلد نیستیم و جالبیش هم اینه یه سایت داریم با هزاران هزاران کاربر که میتونیم ضعف های همدیگرو پوشش بدیم ولی دوستان فقط میان و دانلود می کنن و میرن دریغ از یک ذره کمک و همدلی

من لیسانس دارم نقشه کشی نقشه برداری ایتبس اتوکد پاس کردم اما نمیدونم منظور از نقشه خوانی چیه نمیدونم طرف وقتی میخواد یک زمین رو براش نقشه برداری کنی منظورش چیه نمیدونم اینهمه خروجی از ایتبس می گیریم کابردی کجا به درد میخوره دقیقا نمیدونم برای فرستادن نقشه به شهرداری برای تایید باید چند تا پلان و چندتا برش و نما و چه جزییاتی باشه چرا اینارو بهم دیگه نگیم علاوه بر من خیلی ها بلد نیستن
اصلا تکسلا چیه

دوستانی که عین من خیلی رو عمران غیرت دارن خوب بیان جلو چند تا مطلب شما بگین چند تا مطلب ما بگیم اطلاعات کاربردی مون بره بالا

اول از اقا احسان شما شروع کن دوستان هم مهکاری کنن منظور از نقشه خوانی چیه همون عوارض زمین رو میگی یا چی و چطوری باید یادش گرفت با دتیال توضیح بدید مرسی...
البته بی زحمت بازم ممنون...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1394/01/09 , 04:45 ب.ظ
ارسال: #83
(1394/01/09 04:04 ب.ظ)nana_ahvazi نوشته شده توسط:  اقا احسان مجددا درود بر شرفت
دقیقا درد دل من رو گفتی
من طرح دکتر گاندی رو مطالعه کردم طرحشون خوب بود زیاد نیت ایشون رو زیر سوال نبرین یجوری بحث رو دنبال می کنید که انگاری دکتر گاندی شده اقا بده و میخواد با طناب پوسیده مارو بفرسته تو چاه
طرح دکتر گاندی با 50 تومن تو تهران جواب نمیده چون به قول یکی از دوستان مکان مناسب میخواد که تو تهران ماهی باید تا 10 تومن کرایه بدی و بعضی ها مال یک سال رو پیشاپیش می گیرن و این خوب یعنی اینکه نمیشه همه جا هم اینکارو اجرا کرد ولی به نظر خود من میشه اینکار رو تو شهرهای کوچیکی مثل شوشتر اجرا کرد تو شهر ما هر کی میخواد موبایل بگیره پامیشه میره اهواز خوب پس معلومه کمبودش احداث میشه

خوب بگذریم بریم سر مبحث رشته خودمون اقا احسان همه مون دقیقا میدونیم مشکل کجاست اما از گفتنش عبا وترس داریم مشکل میدونید چیه مشکل اینه که در عین حالی که فکر می کنیم خیلی چیز ها بلدیم هیچ چی بلد نیستیم و جالبیش هم اینه یه سایت داریم با هزاران هزاران کاربر که میتونیم ضعف های همدیگرو پوشش بدیم ولی دوستان فقط میان و دانلود می کنن و میرن دریغ از یک ذره کمک و همدلی

من لیسانس دارم نقشه کشی نقشه برداری ایتبس اتوکد پاس کردم اما نمیدونم منظور از نقشه خوانی چیه نمیدونم طرف وقتی میخواد یک زمین رو براش نقشه برداری کنی منظورش چیه نمیدونم اینهمه خروجی از ایتبس می گیریم کابردی کجا به درد میخوره دقیقا نمیدونم برای فرستادن نقشه به شهرداری برای تایید باید چند تا پلان و چندتا برش و نما و چه جزییاتی باشه چرا اینارو بهم دیگه نگیم علاوه بر من خیلی ها بلد نیستن
اصلا تکسلا چیه

دوستانی که عین من خیلی رو عمران غیرت دارن خوب بیان جلو چند تا مطلب شما بگین چند تا مطلب ما بگیم اطلاعات کاربردی مون بره بالا

اول از اقا احسان شما شروع کن دوستان هم مهکاری کنن منظور از نقشه خوانی چیه همون عوارض زمین رو میگی یا چی و چطوری باید یادش گرفت با دتیال توضیح بدید مرسی...
البته بی زحمت بازم ممنون...
سلام
اول از همه بگم که من جسارتی نسبت به دکتر گاندی عزیزم نکردم و در این حدم خودمو نمیبینم که بخوام به احدی بگم آدم بده. من ایرادم به طرح دکتر گاندی عزیز هست نه به شان و شخصیت ایشون که شما میگید ایشون رو آدم بده نکنید. اینکه من به یکی بگم طرحت خوب نیست یعنی من به ایشون گفتم شما آدم بدی هستی؟؟؟؟؟ اما اگر اینطور به نظر میرسه من واقعا عذر خواهی میکنم.اما یه سوال بازم میمونه آیا اگه یه فارغ التحصیل پزشکی یا وکالت یا هر چی .....بیاد این تاپیک رو ببینه که مهندسای عمران به هم دیگه موبایل فروشی رو پیشنهاد میکنن نمیخنده؟؟؟ چرا باید اینطور باشه؟؟؟ اینجا کسانی هستن که تجربه بسیار بالایی دارن و توی عمران هم دستی بر آتش دارن و برعکس کسانی هم هستن که جوانن و و هیچ تجربه ای ندارن پس وظیفه افراد با تجربس که کوچیک تر ها رو راهنمایی کنن اونم توی رشته ای که شاید تمام زندگی و دنیای اون جوون باشه. مثل من که عمران رو بی نهایت دوست دارم؟؟اصلا نمیتونم به خودم بقبولونم که ول کنم برم یه کار دیگه ای غیر از عمران انجام بدم...من نمیتونم به یه مهندس بگم برو سوپر مارکت باز کن.من میگم برو خودتو قوی کن توی عمرانم کار زیاده... در ضمن بنده اگه نقشه خوانی بلد بودم که اون کار رو از دست نمیدادم.اما باید بگم نقشه خوانی یعنی تو هر چیزی رو بتونی به زبون مهندسی که توی کاغذ نوشته شده رو بخونی و بفهمی که چی میگه..فقط باید بگم اینجا انجمن عمرانه و همه دوستان هم مهندسین عمرانن ...و این تاپیک هم تاپیک ایجاد انرژی مثبت و همفکری در راستای کار عمران هست پس دوستان سعی کنن تلاششون بر این باشه که بتونن در راستای اهداف انجمن...و همکاران مهندس و تاپیک حرکت کنن. یعنی اینکه الان من نقشه خوانی و ایتبس رو واقعا بلد نیستم.اندک سرمایه ای هم دارم که میتونم بدم به یک نفر به من یاد بده..اگه کسی توی این انجمن اهل تهران هست و ایتبس رو در حد حرفه ای بلده من حاضرم سرمایه خودمو بدم از ایشون ایتبس رو یادبگیرم... ببینید دوستان عزیزی که بیکار هستید.من یه راهکار دارم. اول از همه برید توی بازار کار عمران .ببینید که توی بازار کار بیشتر چه چیزی مورد نیاز جامعه ی عمران هست. اگه بلد نیستی سرمایه عمر و جوانی و مالی که داری رو بذار یاد بگیر بعد که یاد گرفتی برو سره کار...اصلا مگه برای مثال مگه آموزش ایتبس چقدر هزینه مالی میخواد.خوبه یک میلیون باشه؟؟ خب اگه ندارید از خانواده هاتون بگیرید و برید آموزش ببینید. این راهکار بنده هست .

هیچی
1394/01/09 , 09:00 ب.ظ
ارسال: #84
ehsan21،

سلام
ببینید یه قانون کلی رو در نظر بگیرید.
[پنج انگشت یکی نمیشود]

هرکس علاقه ای داره،شما به شخصیت شغلیتون فکر میکنید و ممکنه کس دیگری هم به فکر درآمد آن شغل.
پس نباید ایده های دیگران(موبایل فروشی و قلیون فروشی و ...)رو زیر سوال ببرید.
اگه قرار باشه به ایده های ما احترام گذاشته بشه پس باید به ایده های دیگران هم احترام گذاشت.

مساله دیگری هم که هست،
تو رشته ما عمرانیهای ایران،اگر یک پروژه مسکونی 5-6 طبقه رو (که خیلی عادی و پیش پا افتاده بنظر میاد) در نظر بگیریم.بحث طراحی آن نهایتا 1ماه طول خواهد کشید.
اما اجرای آن پروژه اگر خیلی خوشبین باشیم حداقل 10 ماهی بطول خواهد انجامید.
پس با یک 2-2 تای ساده میشه فهمید که بازار عمران به مهندسای کاربلد مجری خیلی بیشتر از مهندسای طراحی احتیاج داره.

پس اگه ترجیح میدین که با کت شلوار رسمی وارد آفیس بشین تا در یک گارگاه ساختمانی با لباس تر و تمیز وارد و خاکی خارج بشین،باز هم به نظر شما بر میگرده و البته قابل احترام هم هست.

اما باید این حسرت رو قبول کنید که اگر روزی مثلاً در خیابان ماشین چند صد میلیونی دیدین بگین که ای کاش ما هم یکی از اینها داشتیم.

موفق و موید باشید/

از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

1394/01/09 , 09:20 ب.ظ
ارسال: #85
(1394/01/09 09:00 ب.ظ)علی خیرالهی نوشته شده توسط:  ehsan21،

سلام
ببینید یه قانون کلی رو در نظر بگیرید.
[پنج انگشت یکی نمیشود]

هرکس علاقه ای داره،شما به شخصیت شغلیتون فکر میکنید و ممکنه کس دیگری هم به فکر درآمد آن شغل.
پس نباید ایده های دیگران(موبایل فروشی و قلیون فروشی و ...)رو زیر سوال ببرید.
اگه قرار باشه به ایده های ما احترام گذاشته بشه پس باید به ایده های دیگران هم احترام گذاشت.

مساله دیگری هم که هست،
تو رشته ما عمرانیهای ایران،اگر یک پروژه مسکونی 5-6 طبقه رو (که خیلی عادی و پیش پا افتاده بنظر میاد) در نظر بگیریم.بحث طراحی آن نهایتا 1ماه طول خواهد کشید.
اما اجرای آن پروژه اگر خیلی خوشبین باشیم حداقل 10 ماهی بطول خواهد انجامید.
پس با یک 2-2 تای ساده میشه فهمید که بازار عمران به مهندسای کاربلد مجری خیلی بیشتر از مهندسای طراحی احتیاج داره.

پس اگه ترجیح میدین که با کت شلوار رسمی وارد آفیس بشین تا در یک گارگاه ساختمانی با لباس تر و تمیز وارد و خاکی خارج بشین،باز هم به نظر شما بر میگرده و البته قابل احترام هم هست.

اما باید این حسرت رو قبول کنید که اگر روزی مثلاً در خیابان ماشین چند صد میلیونی دیدین بگین که ای کاش ما هم یکی از اینها داشتیم.

موفق و موید باشید/

سلام
من اصلا و ابدا موبایل فروشی رو زیر سوال نبردم.به نظر من همه شغل ها در ایران شریفه به شرطی که نان حلال باشه. متاسفانه ما در جامعه ایران انتقاد پذیر نیستیم. شاید گاهی انتقادات ما سازنده باشه اما ما اصلا به اون سازنده بودن انتقاد ها کاری نداریم و بیشتر سعی بر این داریم کارمون رو توجیح کنیم.و ما شاهد این هستیم که گاهی توی کشور ما بخاطر انتقاد ازمسئله ای طرف رو میکشن .گاهی ما میبینیم که یه نمایینده مجلس برای مثال یه طرحی رو توی مجلس مطرح میکنه و هزاران نمایینده دیگه اون طرح رو رد میکنن و انتقادات بعضا تندی به اون نماینده بابت طرح میشه. اما این انتقادات به این معنی نیست که اون نماینده کار بلد نیست و یا فرد بدی هست خدایی ناکرده... ولی خب طرحش شاید مورد پسند یه عده قرار نگیره. من هم به شخصه یک طرح رو در این تاپیک مورد پسندم نبود و شاید گاهی من طرحی بدم که مورد پسند کسی دیگه واقع نشه. من ازین مسئله ناراحت نمیشم. حضرت علی علیه السلام میگه که دوست من کسی هست که از من انتقاد کنه و دشمن من کسی هست که همش از من تعریف و تمجید کنه. من اگر توی این انجمن اشتباهی کنم خوشحال میشم کسی من رو متوجه اشتباهم کنه. اما من نظرم این هست . و بازم میگم که این انجمن مهندسای بزرگ و با تجربه که سن و سالی ازشون گذشته زیاد داره و بر عکس مهندسای جوان بی تجربه که فاقد سابقه کار یا گاها دانشجویان زحمت کشی هستن که نیاز دارن مهندسای بزرگ تر کمکشون کنه.من میگم چون اینجا انجمن عمرانه خیلی خوبه که به کوچیک ترا که آینده های این مملکت تو صنعت عمرانن یه چیزی یاد بدن.شاید ازین هزاران هزار جزوه ای که اینجا هست برای دانلود بعضی دوستان هیچی ازین جزوه ها نفهمن و روشونم نشه بگن ما یاد نمیگیریم .بنظرم خوبه که ما بیاییم با کلاس های مجازی یا طرحی جهت رفع مشکلات خودمون توی عمران از مهندسای با تجربه و کار بلد کمک بگیریم.ای کاش کامنت های من توی این تاپیک طوری دیگه ای از سوی دوستانم برداشت میشد و این تفکر به وجود نمیومد که بنده دارم سایر مشاغل رو می کوبم
موفق باشید
یا حق

هیچی
1394/01/10 , 02:02 ق.ظ
ارسال: #86
(1394/01/09 01:49 ب.ظ)ehsan021 نوشته شده توسط:  سلام
بنده هم خیلی دوست دارم توی این تاپیک فعال باشم چون حس میکنم بحث خیلی جالبیه البته اگه به بی راهه نره.دوستان من خودم سنی ندارم تازه رفتم تو 26 سال و از خیلی از شما دوستان و اساتید کوچیک ترم و افتخار میکنم که اومدم در رکاب شما و خیلی چیز ها یاد کرفتم. اما در مورد کار دولتی باید بگم که من آرزو دارم بتونم برم تو وزارت راه استخدام شم.چون یکی از دوستانم اونجا استخدامه و زندگی خوبی داره و کلاس کاری هم داره.درسته هر وقت خودش رو میبینم میگه آی به درد نمیخوره...آی وای بر من ... باید سره یه لیوان آب تو اداره با یه آدم بی سواد بحث کنم و ازین حرفا که هر وقت میبینمش از دهنش بیرون میاد اما حس میکنم که بهترین کارو داره...کیه که نخواد مهندس وزارت راه باشه؟ کیه که نخواد تو شهرداری یه مسئول بلند پایه باشه؟ کیه که نخواد تو پروژه های خاتم الانبیا دست نداشته باشه؟ گاهی بعضی از دوستان چون خودشون شرایط کار دولتی رو ندارن به کار دولتی ایراد میگیرن و خبر ندارن شاید با این ایراد گرفتناشون بزنن تو ذوق خیلی از بچه کم سن و سالایی مثل من که آرزوی کار دولتی داریم...یه خواهش دارم از بعضی دوستان اگر واقعا از کار دولتی بدتون میاد یا بی میل هستید این بی میلی و بی رغبتی خودتون رو منعکس نکنید تو تاپیک که به خیلی از دوستان دیگه که آرزوی کار دولتی دارن سرایت کنه.درسته کار دولتی شاید گاها پول یه مغازه دار ساندویچی رو ندارشته باشه اما کلاس کاری که داره می ارزه به تمام ساندویچی هایی که تو تهرانن. وقتی شما تو وزارت راه یه کارمند بلند پایه باشی چقدر کلاس کاری داری تا اینکه یه مغازه دار ساندویچی باشی.گاهی ما ادما فقط به پول فکر میکنیم و فکر میکنیم دیگرانم مثل ما فقط به پول فکر میکنن. اما اینطور نیست خوده من راضی ام ماهی یک میلیون حقوق داشته باشم اما برای مثال رییس شهرداری منطقه 6 تهران باشم.چون واسم کلاس کاری مهم تره . خب شاید خیلیا بگن طرف میخواد قیافه بگیره بگه من شهردارم. بذار اینطور فکر کنه . خب این آرزوی منه ...اول این تاپیک هم یه فیلم رو مهندس میبدی آپلود کرد که طرف میگفت باید به آرزو هامون برسیم. و آرزوی همه ما با هم برابر نیست .پس لطفا بعضی دوستان اگه نسبت به کاری رغبت ندارن انقدر نگن به نظر ما کار دولتی توش پول نیستو به درد نمیخوره و ازین حرفا واسه بعضی ملاک فقط پول نیست .من بازم میگم درسته دولت راهی رو برای کسی باز نذاشته اما اگه ما خودمون فرد قوی باشیم و واقعا به معنای واقعی مهندسی عمران رو درک کرده باشیم و بلد باشیم کارمون رو تو کار دولتی ام دست پیدا میکنیم.من دوست دارم توی این تاپیک انرژی مثبت برای همه باشه. اما صرفا میبینم انرژی مثبت به افرادی که هدف کار آفرینی دارن هست اما انرژی مثبت برای کسایی که ارزوی کار دولتی دارن توی این تاپیک نیست و برعکس تو ذوقشون زده میشه وانرژیشون رو که میگیره هیچ از زندگی هم سیرشون میکنه. اینکه ما هی بگیم ای بابا درس خونیدیم به جایی نرسیدیم اما تقی خان کلاس پنجم ابتدایی ول کرد رفت شد بساز بفروش سرمایشو توپ تکون نمیده این اصلا منطق درستی نیست. من خودم بچه فقیرم و الان بیکارم اما لذت میبرم یکی بهم بگه مهندس.چون واسم کلاس کاری خیلی مهمه. من اگه هزاران بار هم فقیر تر از الان شم و بدونم از عمران هیچی بهم نمیرسه بازم عمران رو دوست دارم و هزار بار دیگه ام به عقب برگردم بازم عمران رو به عنوان رشته انتخاب میکنم چون با کلاس بودن از پول برام مهم تره
ممنون که حوصله کردید و حرفای این حقیر رو خوندید
یا حق
با سلام . دقیقا من هم همین چیزها را به بقیه میگویم . دیگر کسی نزدیکتر از برادر خود آدم به آدم نمیشود که . برادر من سال 76 با جور کردن پارتی ، تونست به یک کار دولتی دست پیدا بکنه و الان کارمند متوسط اونجاست و با احتساب مزایا و حقوق اصلیش ، تقریبا ماهی سه میلیون تومان درامدش هست . کارمند دولتی احترام خاصی در جامعه دارد .
حالا امروز که 10 فروردین هست ، دولت شرایط استخدام در چند حوزه رو در سایت فکر کنم وزارت سنجش قرار داده . میتونی تشریف ببری ببینی شما شرایطشو داری یا نه . در ضمن یک چیزی یادت نره که حداکثر اگر سربازی نرفته باشی و مثلا معاف شده باشی تا سن 30 سالگی میتونی استخدام دولت بشی و اگر سربازی رفته باشی تا سن مثلا 30 + مدت دوره سربازیت . پس زیاد وقت نداری و باید دست بجنبونی به قول خودمون . بعضی ها نمیفهمند که برخی انسانها همین که یک زندگی متوسط رو داشته باشند براشون کافیه و نمیخواهند خیلی خیلی پولدار شوند و یا نمیخواهند خلاقیت و فلان و بهمان به خرج دهند . باور کنید بعضی انسانها هستند که یک کار در حد اینکه زندگی عادی داشته باشند و اموراتشان را بگذرانند میخواهند و نه بیشتر . باز هم در آخر بگویم که بنده نه کار دولتی دارم و نه سنم دیگه اجازه میده . بنده هم در زمان خودم در امتحانات ورودی چند سازمان دولتی شرکت کردم و قبول هم شدم . اما در مصاحبه ها ، همگی مردود شدم . حتی در امتحان ورودی یک سازمان دولتی رتبه دوم شدم ، اما خوب قبولم نکردند . دو نفر که از خاناوده شاهد بودند و دو نفر هم بصورت قراردادی قبلا برای همان سازمان کار میکردند را قبول کردند . بنده را قبول نکردند . در هر حال گذشته ها گذشته و باید به فکر آینده بود . من قبلا هم گفتم که انهایی را که میخواهند دنبال کار دولتی بروند نا امید نکنید .
اصولا بگذار یک چیز را بهت بگویم . مثلا همین دوست شما که بهت میگوید نه خوب نیست و اینها ، این افراد از شدت حسادتشان و اینکه میخواهند پیشرفت آدم را نبینند اینطور میگویند . شما خودت حساب بکن ، مثلا استخدام یک دستگاه دولتی میشوی و میروی کار میکنی و بعد 3 سال میبینی نه زیاد خوب نیست و تعریفی ندارد ، خب آقا جان راه چاره دست خودت هست . بلافاصله میتونی استعفا دهی . اینکه ساده هست . پس چرا آن دوست شما استعفا نمیدهد ؟ استعفا دادن که بسیار ساده تر است از پیدا کردن کار دولتی . پس بدان که انها دروغ میگویند .
1394/01/10 , 02:15 ق.ظ
ارسال: #87
Big Grin RE: باید موفق شویم.
(1394/01/09 02:56 ب.ظ)ehsan021 نوشته شده توسط:  یه مسئله دیگه ام که یادم رفت مطرح کنم.البته نمیخوام به دوستان خوب و سروران خودم توهین یا ایرادی بگیرم. اما بعضی دوستان میگن بیا برو موبایل فروشی بزن؟؟؟ واقعا طرف این همه درس خونده با هزار تا استاد سرو کله زده به زور نمره گرفته که بیاد بره دنبال وام و مغازه برای موبایل فروشی؟؟؟اگه واقعا مهندس جوان که با هزاران امید و آرزو اومده تو عمران بخواد عاقبتش بشه گوشی فروش یا قلیون فروش باید بشینی و به حال همه ملت ایران گریه کنی...شما ببین تو خارج با نخبه هاشون چیکار میکنن. اصلا میاد نخبه های مملکت ما رو هم می دزدن بعد ما مهندس جوان خودمون رو به موبایل فروشی تشویق میکنیم؟؟من میگم کسی که عمران خونده و به عشق کار عمران اومده جلو نباید بره سره کار دیگه غیر از عمران... چون این یعنی ازین شاخه به اون شاخه پریدن... اگه کسی واقعا پنج میلیون پول داره یا هر مقدار کمی که سرمایه تو جیبش هست بشینه واسه عمران سرمایه گذاری کنه تا در آینده پیشرفت کنه. برای مثال یک مهندس جوان کار با دوربین توتال رو بلد نیست یا نرم افزار ایتبس و سیف رو بلد نیست و توی جیبش 5 میلیون هم پوله خب بیاد اون پنج میلیون رو بده خانه عمران یا یه مهندس تا بهش یاد بده. یعنی بیاد ضعف ها و نقایصش رو بر طرف کنه تا بتونه توی بازار کار عمران سری بشه توی سر ها....چرا باید یه مهندس عمران بیکار باشه؟؟؟آیا مملکت ما افغانستانه یا عراق جنگ زده هست؟؟؟نه عزیزان... مشکل اینه که مهندسای ما فقط مدرک دارن و ضعف علمی در اون ها بسیار زیاده..صرفا مدرک گرفتن دلیل بر با سواد بودن نیست...آقا قبول کن اگه بیکاری بخاطری که ضعیفی...آدم ضعیف له میشه.. پس بجایی که همون سرمایه اندکت رو بذاری بری تو کار موبایل بیا روی یاد گیری ایتبس و نرم افزارای دیگه و کار با دوربین ها رو یاد بگیر اونوقت هزار تا شرکت هست که تورو بعنوان کسی که نقشه بردار حرفه ای هستی. بعنوان کسی که ایتبس رو به صورت حرفه ای بلدی با جون و دل و التماس دعوتت میکنه واسه کار...آقا شما برو خانه عمران تهران بخدا طرف قاضی دادگاه هست اومده اونجا یه چیزی یاد بگیره بره تو کار بساز بفروش. خب تویی که مهندس عمران هستی چرا اندک سرمایه خودت رو میخوای صرف موبایل کنی؟ یا بری مغازه قلیون فروشی بزنی.؟ برو روی حرفه ای شدن خودت سرمایه گذاری کن. وقتی شدی یه مهندس همه چی تموم بخدا کار هست. ازین شاخه به اون شاخه پریدن اشتباه بزرگه. مهدسای ما لیاقت ازین بهترا رو دارن.من خودم ضعیفم...میدونید چرا؟؟؟ چون شرکت بهران میخواست یک سازه صنعتی بسازه وپیمانکارش به من گفت میتونی نقشه خوانی کنی؟؟ من هم که نقشه خوانی بلد نبودم به صورت حرفه ای این موقعیت کاری رو از دست دادم و جای من یک مهندس دیگه که تازه ام از دانشگاه فارغ التحصیل شده بود اومد.چون نقشه خوانی رو در حد حرفه ای بلد بود من بلد نبودم... اگه میدونستم اینطور میشه میرفتم یاد میگرفتم اندک سرمایشم داشتم. یاد میگرفتم که کسی دیگه حق من رو توی کار نخوره
البته با بخشی از نظرات شما موافقم . در هر حال باید نقاط ضعف علمی و اجرایی خودمان را برطرف کنیم . ولی خوب واقعا زمینه های درخواست کارفرماها بسیار زیاد است . مثلا خیلی ها رو اتوکد سه بعدی و مایا مانور میدهند . یک جایی کار با نرم افزار تدبیر - یک جایی متره برآورد و همینطور بگیر برو جلو . اونوقت شما به عنوان یک جویای کار هی باید بری فلان چیزو یاد بگیری . بعد اگه اون موقعیت کاری به هر دلیلی قسمتت نشد ، دوباره بری فلان چیزو حرفه ای یاد بگیری . همینطور باید در حال یاد گیری باشی و این نمیشه .
اصولا به نظر من تا چهار ، پنج سال بعد فارغ التحصیلی باید به تقویت نقاط ضعف پرداخت و دنبال کار عمرانی رفت و اینجور چیزها . ولی قبول کنید که وقتی سن آدم بالا میرود ، واقعا آدم تحت فشار قرار میگیرد که باید تشکیل خانواده بدهد و زندگی بکند ، بنابراین توصیه بنده این است که اگر بعد 5 سال نتونستید شغل عمرانی بدست آورید ، بهتر است دنبال مشاغل دیگر بروید . حالا حتما نباید قلیون فروشی باشد که
خیلی کارهای دفتری دیگر هم هست که برای یک مهندس زیاد بد نیست یا مشاغلی که اگر پول دارید راه بیندازید و به عنوان کار تولیدی باشد که بد نیست . توصیه ام به اینجور افراد این است که ضمن اینکه در شغل های دیگر به کسب روزی بپردازند ، یک نیم نگاهی هم به بازار رشته اصلی خودشان داشته باشند و اطلاعات خودشان را بروز نگه دارند که اگر موقعیت کار اصلیشان جور شد ، بتوانند به کار اصلیشان برگردند . خوب چون شما هنوز جوان هستید میفرمایید که من اگر تا آخر عمرم هم اگر کار مخصوص رشته ام گیرم نیاید ، دنبال کار دیگری نمیروم . ولی اگر شماسنتان از 30 سال به بالا برود ، مطمئن باشید همچین حرفی دیگر نمیزنید .
1394/01/10 , 02:34 ق.ظ
ارسال: #88
اصولا کارهای نرم افزاری و غیر اجرا در رشته عمران بازار کارش کمتر هست . مثلا خیلی کم شرکتی پیدا بشه که بخواد یک نفر رو بخاطر تخصص در ایتبس استخدام بکنه . چون اکثر شرکتها ، نقشه هاشون از قبل آماده شده هست برای اجرا . انها فقط اجرا کننده هستند . این را من خودم از روی تجربه ام میگویم . اما اکثریت شرکتها دنبال یک کسی هستند که بقول معروف بهش میگن : " آچار فرانسه " ، یعنی کسی که بتونه به هر وجهی شده ، کارشونو راه بیندازه تو کارگاه . این قبیل افراد باید داری تجربه کافی در رشته خودشون و حتی برخی امور دیگر مثل راه اندازی ماشین آلات و غیره هم داشته باشند .
بنده مثلا زمینه کاری خودم که بنده شرکت پیمانکاری آب را دارم میگویم : قبلا ما توی دانشگاه یک نرم افزار مخصوص برای طراحی آبرسانی و فاضلاب داشتیم که من الان اسمشو هم به خاطرم نیست . باور بفرمایید هیچ شرکتی نیاز به شخصی ندارد که این نرم افزارها را بلد باشد . بلکه مثلا کسی را میخواهند که در زمینه ، لوله گذاری آب یا لوله گذاری فاضلاب یا اجرای مخازن زمین و هوایی آب تخصص داشته باشد .
این کارهای نرم افزاری بیشتر به درد ادارات دولتی و همچنین شرکتهای مشاور میخورد که زمینه استخدام در انها کمتر است .
باز هم میگویم نه اینکه کارهای نرم افزاری اصلا بازار کار نداشته باشد ، دارد ، ولی درصد احتمال اینکه بوسیله آن کاری گیرتان بیاد کمتر هست . بنده توصیه میکنم در زمینه های اجرایی هم خودتان را قوی کنید . مثلا صبح ها بروید یکی از شرکتهای پیمانکاری به عنوان کارورز یا همان کارآموز خودمان ، اونجا ببینید چجوری اجرا میکنند و این حرفا . بعد از ظهر ها در خانه و در وقت بیکاریتون به یاد گیری نرم افزارها و مثلا متره برآورد و این قبیل کارها بپردازید . به نظرم اینطوری بهتر باشد .
1394/01/10 , 06:03 ب.ظ
ارسال: #89
(1394/01/10 02:34 ق.ظ)mehrazsarafraz14 نوشته شده توسط:  اصولا کارهای نرم افزاری و غیر اجرا در رشته عمران بازار کارش کمتر هست . مثلا خیلی کم شرکتی پیدا بشه که بخواد یک نفر رو بخاطر تخصص در ایتبس استخدام بکنه . چون اکثر شرکتها ، نقشه هاشون از قبل آماده شده هست برای اجرا . انها فقط اجرا کننده هستند . این را من خودم از روی تجربه ام میگویم . اما اکثریت شرکتها دنبال یک کسی هستند که بقول معروف بهش میگن : " آچار فرانسه " ، یعنی کسی که بتونه به هر وجهی شده ، کارشونو راه بیندازه تو کارگاه . این قبیل افراد باید داری تجربه کافی در رشته خودشون و حتی برخی امور دیگر مثل راه اندازی ماشین آلات و غیره هم داشته باشند .
بنده مثلا زمینه کاری خودم که بنده شرکت پیمانکاری آب را دارم میگویم : قبلا ما توی دانشگاه یک نرم افزار مخصوص برای طراحی آبرسانی و فاضلاب داشتیم که من الان اسمشو هم به خاطرم نیست . باور بفرمایید هیچ شرکتی نیاز به شخصی ندارد که این نرم افزارها را بلد باشد . بلکه مثلا کسی را میخواهند که در زمینه ، لوله گذاری آب یا لوله گذاری فاضلاب یا اجرای مخازن زمین و هوایی آب تخصص داشته باشد .
این کارهای نرم افزاری بیشتر به درد ادارات دولتی و همچنین شرکتهای مشاور میخورد که زمینه استخدام در انها کمتر است .
باز هم میگویم نه اینکه کارهای نرم افزاری اصلا بازار کار نداشته باشد ، دارد ، ولی درصد احتمال اینکه بوسیله آن کاری گیرتان بیاد کمتر هست . بنده توصیه میکنم در زمینه های اجرایی هم خودتان را قوی کنید . مثلا صبح ها بروید یکی از شرکتهای پیمانکاری به عنوان کارورز یا همان کارآموز خودمان ، اونجا ببینید چجوری اجرا میکنند و این حرفا . بعد از ظهر ها در خانه و در وقت بیکاریتون به یاد گیری نرم افزارها و مثلا متره برآورد و این قبیل کارها بپردازید . به نظرم اینطوری بهتر باشد .
سلام دوست عزیز
من در این تاپیک الان بسیار نظر شما رو نزدیک به نظر خودم میبینم.البته نظر های دیگه هم برای من قابل احترامه اما چون انتقاد کردم دوستان فکر کردن من دارم بی حرمتی میکنم. من کل عرایض شما رو خوندم و کاملا درک کردم که شما بسیار درست می گویید.الان در کشور ما آرشیتکت بسیار زیاده اما من حس میکنم کشور ما به تکنسین و اجرا کننده کار و پروژه های عمرانی نیاز منده. برای همین ما میبینیم که حتی رشته های جدیدی مثل عمران اجرایی هم روی کار اومده و سعی وزارت علوم بر این هست که نیرو های متخصص در امر اجرا رو برای کشور پرورش بده. اما خب بازم این به این معنی نیست که کسی که علاقه به طراحی و کار با نرم افزار یا به عبارتی کاره ترو تمیزو پشت میزی داره نیست.. من بازم میگم مهندسای عزیز نباید در هیچ امری ضعف داشته باشن به قول شما باید آچار فرانسه باشن. اما خب کسی هم که پی این رو به بدنش می ماله که بره دنبال کار کردن از طریق نرم افزار باید این رو هم در نظر بگیره که باید یه آدم به روز باشه...یعنی هر چی نرم افزار که امروز اومد توی بازار طرف فرداش اون نرم افزار رو بلد باشه. شاید به نظر یه کم سخت بیاد اما کسی که علاقه داشته باشه مطمئنن براش سخت نیست بلکه شیرین هم هست . من در کل این تاپیک مفهوم عرایضم این بود که مهندس عمران اگه بیکاره بخاطر اینکه خودش مقصره چون ضعیفه اگه خودشو قوی کنه کار هست. حالا اگه علاقه به اجرا داره بره خودشو توی اجرا قوی کنه اگه میخواد طراحی کنه و نرم افزار کار کنه بره توی طراحی خودشو قوی کنه. برای مثال بنده خودم به نرم افزار و طراحی و ازین حرفا علاقه ویژه ای دارم و برعکس از اجرا اصلا خوشم نمیاد. برای همین دارم شرکت فنی مهندسی میزنم. با اینکه میدونم اجرا سه برابر توش پول هست اما من شخصا برام پول زیاد مهم نیست. بنظرم خدا روزی هر کسی رو با توجه به اون تلاشش و اهدافش میده و کسی گرسنه نمیمونه.الانم بنده 26 سالمه و شما گفتید 30 سالتون که شد اونوقت میفهمی چقدر بی پولی سخته و دیگه این حرفا رو نمیزنی باید بگم که من همین الانشم انقدر سختی کشیدمو بیکاری کشیدم که خدا میدونه. صد تا شرکت رزومه دادم هیچ کدوم منو نخواست هزار جا رو زدم هیچ کس روی منو نگرفت . شاید روزایی بوده که هزار تومن توی جیبم نبوده که برای یه جوون 26 ساله این شرایط یعنی فاجعه اما ناامید نشدم . و واقعا عمران رو دوست دارم و کلاس کاری برام حرف اول رو میزنه.
ممنون ازشما سرور گرامی.
یا حق

هیچی
1394/01/10 , 06:20 ب.ظ
ارسال: #90
یه مطلبی دیگه ام که یادم رفت بگم .اینکه شما در بخشی از عرایضتون گفتید که مشکلی نداره اگه کسی یه مغازه یا تولیدی بزنه و بعد یه نیم نگاهی هم به رشته تخصصی خودش داشته باشه و هر وقت موقعیت فراهم شد بره سره کار. خب البته این نظر بد نیست اما بشرطی که طرف از رشته عمران دور نشه. شاید بره یه تولیدی یا مغازه بزنه و کارش بگیره و پول دار شه اونوقت تا آخر عمرش دیگه عطای عمران رو به لقاش ببخشه.یعنی بگه ول کن باووو این همه واسه عمران دوندگی کردم هیچی نشدم بذار بچسبم به تولیدی... این از نظر من خیلی بده.البته میگم از نظر من بده. الان ما توی کشورمون فوتبال قوی نداریم. و جلوی کشور هایی مثل آلمان و آرژانتین حرفی واسه گفتن نداریم اما واقعا این درسته ما به فوتبالیستامون بگیم فوتبال رو ول کن برو مغازه بزن؟؟؟ این راهکاره؟؟؟ مطمئنا ما از زیر مسئولیت شونه خالی کردیم و به عبارتی ترسیدیم و ول کردیمو فرار کردیم.ما باید انقدر کار کنیم تا بتونیم در حد آلمان بشیم.اگه فوتبال آلمان شده آلمان نتیجه تلاششون بوده. ولی اگه ایران 45 جهانه بخاطر تلاش کمش بوده. این مثال میتونه توی همه چی صدق کنه.اگه ما شاهد ساخت یه پل معلق در کشور ژاپن رو اقیانوس هستیم اما توی کشور خودمون یه پل می سازیم فردا میریزه نتیجه تلاش کممون هست.چون اکثرا ملت ما به پول فکر میکنن و صرفا عشق به کار رو بخیال میشن. این حرفایی ام که من الان زدم صرفا برای اینکه بتونم انرژی مثبتی ایجاد کنم و روحیه ای رو بالا ببرم زدم. البته من خودم انقدر توی عمران ضعیفم که گاهی توی بخش هایی از انجمن روم نمیشه اظهار نظر کنم چون توی اون قسمت فکر میکنم اصلا حرفی واسه گفتن ندارم خب وقتی من توی یه انجمن نمیتونم توی مسائل علمیش اظهار نظر کنم چون حالیم نیست خب توی بازار کارم بهتره که اصلا بیکار باشم

هیچی
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Wink ثبت و اخذ رتبه شرکت پیمانکاری چه شرایطی دارد? و اگه آماده بخرم چقدر پول باید بدم? siamak takabi 4 255 1395/04/30 04:13 ب.ظ
آخرین ارسال: mortezafox

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان