امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 2.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بتن پیش تنیده
[font=&quot]سلام
دوستان. کسی هست که در مورد محاسبات و اجرا سازه های ساخته شده با بتن پیش تنیده
مطلب یا کتابی معرفی کنه یا محاسبات یک سازه پیشتنیده مثل پل و .. رو داشته باشه.
[/font]
پاسخ
سلام اگه کسی در مورد محاسبات سازه با دال پیش تنیده مطلب داره ارائه بده یا راهنمایی کنه
پاسخ
سلام

می توانید برای آشنایی و محاسبات آن به کتاب جدید دکتر باجی ( پروژه های کاربردی در safe14 ) رجوع نمائید .
پاسخ
منم شنیدم تعریفشو
شما خودت کتابو داری؟؟
پاسخ
(1393/6/11 ، 10:33 صبح)cvmosi نوشته است: منم شنیدم تعریفشو
شما خودت کتابو داری؟؟

من این کتابو برای اولین بار در نمایشگاه کتاب دیدم و یکی از همکارانمون این کتابود خریدن ، با نگاه اجمالی متوجه این شدم که برای افراد مبتدی این کتاب مناسب نیست و بیشتر برای کاربرانی می باشد که در حد متوسط و کمی بالاتر برای طراحی آمادگی دارند . ولی پیشنهاد می کنم این کتاب را تهیه کنید و از منابع دیگر برای مکمل و توضیحات بیشتر استفاده نمائید . مطمعناً اگر در بازار کتاب محل س***ت خود مراجعه کنید و کتابهای رسته بتنی را مشاهده نمائید به خیلی از مطالب در زمینه طراحی دال برخورد می کنید . که می تونه در کنار این کتاب اموزش نرم افزاری ، نکات طراحی دیگر و تئوریهای آن را هم یادگرفت تا کاملا طرح بهینه و بدون نقص ارائه داده باشید .
پاسخ
دوستان سازه های پیش تنیده موضوع پروژه تخصصی من در دانشگاه است که باید حداقل طراحی یک سازه پیشتنیده مثل پل یا هر نوع سازه دیگر را در آن بیاورم . اما از آنجایی که من با محاسبات و طراحی آن آشنایی ندارم نیاز به یک سازه طراحی و شده دارم .اما من در اینترنت و کتابها طراحی و محاسبات یک سازه پیشتنیده را به طور کامل را ندیدم و بیشتر طرح درس هستند. اگر کسی از دوستان طراحی و محاسبات کامل یک سازه اجرا شده را دارد ، اگر در اختیار من قرار دهد و یا کتابی را معرفی کند ممنون می شوم.
پاسخ
سلام
نشریه در این زمینه هست
الان شماره نشریه خاطر نیست
در گوگل سرچ بفرمایید
پاسخ
دوست عزیز تشکر. نام این نشریه ، نشریه 250 است که با راهنمایی شما اون رو پیدا کردم ، ولی من محاسبات یک سازه پیش تنیده اجرا شده رو لازم دارم.
پاسخ
بتن پیش تنیده برای غلبه بر مشکل ترک خوردن در بتن آرمه ، برای اولین بار توسط مهندسی درسان فرانسیسکو در سال 1886 ثبت شد.
زمانی که یک جزء ساختمانی پیش از حمل بار خدمات، متراکم می شود پیش تنیدگی به وجود می آید.
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) به عنوان نسل سوم بتن معرفی شده است. پیش تنیدگی توسط فولاد مسلح کشیده شده در یک جزء ساختمانی به وجود می آید.
با توجه به مراحل بتن ریزی ، پیش تنیدگی بتن پیش تنیده می تواند به عنوان پیش تنیدگی و پس تنیدگی دسته بندی شود. پیش تنیدگی ، فولاد مسلح را پیش از بتن ریزی تحت کشش قرار می دهد و پیش تنیدگی به پیوند ساخته شده بین فولاد مسلح کشیده شده و بتن سفت شده اعمال می شود. در تکنیک پس تنیدگی فولاد مسلح یا تاندون پس از بتن ریزی و بدست آوردن مقاومت مناسب کشیده می شود . در پس تنیدگی تاندون های فولادی در بتن با مقاومت مناسب در حفره های محفوظ قرار داده می شوند.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان