امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بتن کارگاهی
طرح اختلاط بتن کارگاهی چگونه است؟
پاسخ
از این لینک میتونید دانلود کنید کتابش رو:
http://www.mycivil.ir/forum/attachment.php?aid=2705
از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ
با سلام
روشهای افزایش انعطاف پذیری بتن را میتوانید نام ببرید.
پاسخ
(1392/2/11 ، 10:41 عصر)najafi_vahid نوشته است: با سلام
روشهای افزایش انعطاف پذیری بتن را میتوانید نام ببرید.

ب*****
چند از موادری رو که به ذهنم میرسه خدمتتون عرض میکنم
_بتن به خودی خود شاخصه های خمشی و کششی مناسبی رو دارا نیست و برای ارتقای این مشخصه ها مسلح کردن بتن به مواد مظاف میتونه از راهکارهای افزایش مقاومت خمشی اون باشه ولی به غیر از ایم مطلب راه کار بررسی عوامل موثر بر مدول ارتجاعی سنگدانه ، خمیر سیمان ، ناحیه انتقال از موارد قابل توجه هستند چون در مواد ناهمگن و چند فازی نظیر بتن ، نسبت حجمی ، وزن مخصوص و مدول ارتجاعی مواد اصلی تشکیل دهنده و مشخصات ناحیه انتقال ، تعیین کننده خواص ارتجاعی ماده مرکب هستند . از جمله روش های ارتقای خاصیت خمشی که خدمتتون عرض میکنم میشه به الیاف پلیمری ، فلزی و ... اشاره کرد . به دلیل توسعه سریع ترک های مویین تحت تنش های اعمال شده ، مقاومت کششی و خمشی بتن کم است . با استفاده از الیاف کرنش کششی در هنگام گسیختگی افزایش می یابد .
جهت برسی بیشتر میتونید به مراجعی که خدمتتون عرض میکنم مراجعه کنید :
concrete(microstrucure,properties,and material) که ترجمه اون هم موجود هست
نشریه شماره ک_300 مرکز تحقیقات ساختمان تحت عنوان کابرد الیاف در بتن و سیمان مراجعه کنید .
پاسخ
(1392/1/26 ، 01:36 صبح)mehdi omrani نوشته است: طرح اختلاط بتن کارگاهی چگونه است؟

با سلام
میتونید به نشریه 327 سازمان مدیریت تحت عنوان ساخت و اجرای بتن در کارگاه مراجعه کنید
البته برای طرح اختلاط آئین نامه ها متعددی وجود داره که استفاده از روش طرح مخلوط ملی ( دکتر شکرچی زاده ) بهتر روش است چون با مصالح بومی ما مطابقت داره ( در صورتی برای آئین نامه های مثل ACI 211 این شرایط صدق نمیکنه )
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان