مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
انواع خرابی در اتصالات پیچی (فوریییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:jarad پاسخ ها:1 طراحی سازه های فلزی مشاهده:566 زمان:1395/09/19
امن‌ترین مکان برای تخلیه فاضلاب
شروع کننده:mojdeh آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:1 موضوعات متفرقه مشاهده:26 زمان:1395/09/19
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:Reza-MSR پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ مشاهده:60 زمان:1395/09/18
مشکل کرک کردن etabs 9.7.4
شروع کننده:uveper آخرین ارسال توسط:civil_samane پاسخ ها:336 دانلود نرم افزار Etabs مشاهده:98993 زمان:1395/09/18
بهینه سازی ارتفاع و سطح مقطع اعضا شبکه دولایه فضاکار همراه با تقریب سازی
شروع کننده:fazasaze آخرین ارسال توسط:fazasaze پاسخ ها:0 طراحی سازه های فلزی مشاهده:27 زمان:1395/09/18
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:90 زمان:1395/09/17
خطوط جریان (فوریییییییییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:behnam1374 پاسخ ها:8 مکانیک خاک مشاهده:325 زمان:1395/09/16
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3706 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:640 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:133 زمان:1395/09/15

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 36 رأی - میانگین امیتازات: 3.19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برای شروع یادگیری ایتبس از چه کتاب یا جزوه ای استفاده کنم؟
1392/04/22 , 10:47 ق.ظ
ارسال: #1
برای شروع یادگیری ایتبس از چه کتاب یا جزوه ای استفاده کنم؟
با سلام خدمت همه دوستان، همه دوستانی که در این سایت فعالیت میکنند عموما کار با ایتبس را کاملا میدانند. من به عنوان بک کاربر تازه کار میخواستم از شما درباره شروع کار و یادگیری مشورت بخوام، همچنین میخواستم بدونم شما برای شروع یادگیری ایتبس از چه منبع یا منابعی استفاده کردید؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/04/22 , 11:53 ق.ظ
ارسال: #2
RE: برای شروع یادگیری ایتبس از چه کتاب یا جزوه ای استفاده کنم؟
نظر من به ترتیب:
کتاب اول:تحلیل و طراحی ساختمانهای فولادی بر مبنای مقررات ملی ساختمان با برنامه ETABS(مرجع کامل دستورات)
نالیف:مهدی هادیزاده بزاز - علی سیفی
مرکز آموزش مهندسین خانه عمران
این کتاب مرجع کاملیه و تمام منو ها و گزینه هارو مو به مو توضیح داده.
دوتا پروژه فولادی هم آخرش هست.
-----------------------------------------------------------------------------------------
کتاب دوم:تحلیل و طراحی ساختمانهای بتنی بر مبنای مقررات ملی ساختمان با برنامه ETABS
نالیف:مهدی هادیزاده بزاز - علی سیفی
مرکز آموزش مهندسین خانه عمران
این کتاب هم به صورت خیلی کاربردی در مورد ساختمانهای بتنی توضیح داده و چند تا پروژه بتنی رو توضیح داده.
-----------------------------------------------------------------------------------------
کتاب سوم: کتاب تحلیل و طراحی سازه ها با برنامه ایتبس
تالیف:حسن باجی-جواد هاشمی
انتشارات متفکران
کتاب چهارم:تکنیکهای مدلسازی،تحلیل و طراحی کامپیوتری سازه ها
پروژه های کاربردی با استفاده از برنامه های SAP2000-ETABS-SAFE
تالیف:حسن باجی - جواد هاشمی
انتشارات متفکران
تو این کتاب فقط پروژه های کاربردی هستش که برای تمرین کردن عالیه.
در ضمن هر سه یرنامه SAPE -SAF - ETABS رو توضیح داده و کاملا مشکلتون رو حل میکنه.
----------------------------------------------------------------------------------------
در ضمن اگه دنبال طراحی دستی و کار با برنامه ایتبس هستید
کتاب پنجم:طراحی دستی SAFE و ETABS کاملا تشریحی
تالیف:سعید مزرعه
----------------------------------------------------------------------------------------
موفق باشید.
1392/04/30 , 04:32 ب.ظ
ارسال: #3
با تشکر
ولی من تو سایتای مختلف گشتم این کتابا نیستن، از کجا باید این کتابا رو پیداکنم؟
1392/04/30 , 06:52 ب.ظ
ارسال: #4
بهترین کار به نظر بنده اینه که شما از پروژه های ساده استفاده کنید که در همین سایت هم هستند.
اینجوری خیلی بهتره تا اینکه کتابی رو دانلود و یا حتی خرید کنی و بدون آگاهی شروع کنی به یادگیری منو ها.
البته این فقط نظر بنده بود...!

از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

1392/04/30 , 07:02 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/04/30 07:10 ب.ظ، توسط 14morteza14.)
ارسال: #5
(1392/04/30 04:32 ب.ظ)alireza122 نوشته شده توسط:  با تشکر
ولی من تو سایتای مختلف گشتم این کتابا نیستن، از کجا باید این کتابا رو پیداکنم؟

ضمن سلام
این کتاب ها رو باید بخرید
تو هیچ سایتی نیست
موفق باشید
1392/04/30 , 07:10 ب.ظ
ارسال: #6
اگه پایتون صفره من شنیدم که کتاب دو جلدی هادیزاده و سیفی کتاب خوبیه . اما اگه پیش زمینه دارید جلد چهارم از کتاب باجی می تونه کمک کنه . همچنین جزوات آموزشی ای که در سایت هست می تونه کمک زیادی کنه . مثل جزوه همکارم مهندس امن خانی که برای افراد مبتدی بسیار مفید است و به زبان خیلی ساده گفته شده است :

http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%A...D8%B4-1391

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/04/30 , 08:53 ب.ظ
ارسال: #7
سلام

دوستان بی زحمت در این موردم راهنمایی بفرمایند که جهت یادگیری ایتبس باید چه مطالبی (کدوم واحدای درسی رشته عمران پاس بشه) و کدوم آیین نامه ها رو بلد باشیم تا بتونیم اصولی کار کنیم؟؟

انجام پروژه راهسازی بصورت دستی و نرم افزاری

- مطابق با آخرین آیین نامه ها و نشریات
- توسط جدیدترین نرم افزارهای رشته نقشه برداری از جمله AutoCAD , Land , Civil3D و سایر نرم افزارهای کاربردی دیگر

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/04/30 , 11:06 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/04/30 11:15 ب.ظ، توسط Manciple.)
ارسال: #8
(1392/04/30 08:53 ب.ظ)Reza-MSR نوشته شده توسط:  سلام

دوستان بی زحمت در این موردم راهنمایی بفرمایند که جهت یادگیری ایتبس باید چه مطالبی (کدوم واحدای درسی رشته عمران پاس بشه) و کدوم آیین نامه ها رو بلد باشیم تا بتونیم اصولی کار کنیم؟؟

سلام

واحد های درسی:

استاتیک-مقاومت مصالح -تحلیل یک - تحلیل دو - بتن یک - بتن دو - فولاد یک - فولاد 2 - بارگذاری -

ایین نامه ها:

جهت تحلیل و طراحی سازه های ساختمانی متعارف ===> اشراف به مباحث 20 گانه مقررات ملی ساختمان (البته بیشتر مبحث ششم و نهم و دهم و پی سازی)
به اضافه مطالعه ایین نامه های بتن و فولاد معتبر لاتین (ACI و AISC)
به اضافه ایین نامه بتن ایران(ابا)

برای تشکر فقط از دکمه [تصویر:  postbit_thx.gif] استفاده کنید.
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1392/06/17 , 11:11 ب.ظ
ارسال: #9
(1392/04/30 11:06 ب.ظ)Manciple نوشته شده توسط:  
(1392/04/30 08:53 ب.ظ)Reza-MSR نوشته شده توسط:  سلام

سلام

واحد های درسی:

استاتیک-مقاومت مصالح -تحلیل یک - تحلیل دو - بتن یک - بتن دو - فولاد یک - فولاد 2 - بارگذاری -

ایین نامه ها:

جهت تحلیل و طراحی سازه های ساختمانی متعارف ===> اشراف به مباحث 20 گانه مقررات ملی ساختمان (البته بیشتر مبحث ششم و نهم و دهم و پی سازی)
به اضافه مطالعه ایین نامه های بتن و فولاد معتبر لاتین (ACI و AISC)
به اضافه ایین نامه بتن ایران(ابا)

منم زلزله و 2800 رو اضافه می کنم که هر چی می کشیم از این 2 تاس
1392/06/17 , 11:27 ب.ظ
ارسال: #10
البته کتاب باجی جلد 4 یا پروژه های Etabs,Safe در مورد طراحی فولادی از UBC97_asd ستفاده کرده که به خاطر تغییر مبحث 10 باید از AISC-ASD89 استفاده کرد (در روش تنش مجاز)
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کتاب اموزشی m57 1 123 1395/09/05 03:31 ق.ظ
آخرین ارسال: Alek2Lek
  مشکل لاغری IPE در ایتبس 2015 hajix8867 3 180 1395/08/18 03:55 ب.ظ
آخرین ارسال: mehdipanahi
  سوالات رایج در مصاحبه استخدامی برای سرپرست کارگاه چیست؟ amirkazemi 1 151 1395/08/18 12:44 ب.ظ
آخرین ارسال: mehdipanahi
Photo ارور ایتبس etabs mardinfati 0 128 1395/08/07 05:52 ب.ظ
آخرین ارسال: mardinfati
  اختلاف در برخی مقاطع در نقشه های تایید شده نظام مهندسی و مدل ایتبس hoseinasgary 1 174 1395/07/30 12:20 ب.ظ
آخرین ارسال: hoseinasgary
  دیدن حداکثر ظرفیت تیر یا ستون برای خمش،برش و...از ایتبس ali_deylami 11 6,114 1395/06/25 03:04 ب.ظ
آخرین ارسال: jamshid1372
  مقایسه دو ساختمان در ایتبس 2015 ali.esfandi 0 195 1395/06/21 08:36 ق.ظ
آخرین ارسال: ali.esfandi
  خبر: ایتبس 2016 با قابیلیت های جدید در راه است... فرشاد امن خانی 1 566 1395/06/04 10:15 ب.ظ
آخرین ارسال: Alek2Lek
  خطا در ایتبس 2015 Arya68 7 947 1395/05/26 06:10 ب.ظ
آخرین ارسال: nabati kazem
  درخواست پروژه تحلیل طیفی در ساختمان بتنی به همراه فایل ایتبس m.salehi 0 138 1395/05/17 08:00 ب.ظ
آخرین ارسال: m.salehi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان