امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امتیازات: 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی پروژه ی بتن
(1393/5/1 ، 04:51 عصر)hhn1370 نوشته است: سلام مهندس فرزاد

مقدار T که شما وارد کردید 0.8275
ولی من حساب کردم شده 0.6655

فک کنم شما ضریب بدست اومده رو در 1.25 ضرب کردین (برای اقتصادی تر شدن ).درسته؟

سلام.خوبی شبتون خوش.این ضریبو آیین نامه داده تا دست ما بازتر بشه.طرحمون اقتصادی تر بشه.بازم زمان تناوب سازه توی مود اول خیلی بیشتر از عدد بدست اومده میشه .هرچی زمان تناوب بیشتر میشه بازتاب به صورت معکوس کمتر میشه و درنهایت یک عدد کوچیکتر تقسیم به کسر مشخص نتیجه رو برای ما کاهش میده و سایز مقاطع سازه کوچکتربدست می یاد
و چقدر دوست داشتنی هستند
آدمهایی که، شبیه حرفهایشان هستند

پاسخ
ممنون

بحث من سر این موضوعه که چرا بار wall تو ترکیبات بار وارد می کنیم ؟

مثلا چرا تو ترکیب بار می نویسیم 1.4Dead+1.7Live+1.4Wall ؟

مگه بار Wall از نوع other نیست ، پس تاثیری تو ترکیب بار نداره ولی داره وارد میشه ؟ (این حرف و من براساس ترکیب بار هایی که مهندس فرزاد احمدی

کرهرودی تو پروژه ای که تو همین تاپیکه بیان میکنم - میخام رفع ابهام بشه برای من )

مهندس حمید فلاح منش هم توی بحثی که در همین مورد تو سایت انجام دادن این موضوعو بیان کردن که ((تفاوت اصلی بار از نوع other با بار dead در این هست که بار wall در ترکیبات بار طراحی دخالتی نداره))
صحبت از گرمای هوا بود که به ماه رمضان رسید...
امسال روزه می گیری؟
اگر خدا بخواهد ...
من هم می گیرم، ولی کدام پزشک این همه سختی را برای بدن تایید می کند؟
همان که وقتی همه پزشکان جوابت کردند ، برایت معجزه می کند!
پاسخ
(1393/5/2 ، 04:21 صبح)hhn1370 نوشته است: ممنون

بحث من سر این موضوعه که چرا بار wall تو ترکیبات بار وارد می کنیم ؟

مثلا چرا تو ترکیب بار می نویسیم 1.4Dead+1.7Live+1.4Wall ؟

مگه بار Wall از نوع other نیست ، پس تاثیری تو ترکیب بار نداره ولی داره وارد میشه ؟ (این حرف و من براساس ترکیب بار هایی که مهندس فرزاد احمدی

کرهرودی تو پروژه ای که تو همین تاپیکه بیان میکنم - میخام رفع ابهام بشه برای من )

مهندس حمید فلاح منش هم توی بحثی که در همین مورد تو سایت انجام دادن این موضوعو بیان کردن که ((تفاوت اصلی بار از نوع other با بار dead در این هست که بار wall در ترکیبات بار طراحی دخالتی نداره))

سلام
بار از نوع other در ترکیب بار طراحی وارد نمی شودپس روی مقاطع اثری ندارد بلکه در ترکیب بار قسمت mass sourcذکر میشه.همکاران محترم اشاره کردند که این بار مجازی بوده وفقط در احتشاب مرکز جرم تاثیراضافی دارد
پاسخ
سلام

من پروژه رو با ترکیب بارهایی که مهندس فرزاد گفتن طراحی کردم البته با دال بتنی به ضخامت 15 سانتی متر ، ولی یک تفاوت عجیب توی سازه اتفاق افتاد

که مقطع ستون ظبقه ی اول من تقریبا ابعادش دو برابر سازه ای شد که مهندس فرزاد انجام دادن . یعنی تغییر سقف تا این حد تاثیر داره ؟

البته من توی ترکیب بارها بار Mass که از نوع Other بود رو وارد نکردم .(فایلی که مهندس فرزاد انجام داده بودن این بار و وارد کرده بودن )
امسال روزه می گیری؟
اگر خدا بخواهد ...
پاسخ
(1393/5/3 ، 02:40 صبح)hhn1370 نوشته است: سلام

من پروژه رو با ترکیب بارهایی که مهندس فرزاد گفتن طراحی کردم البته با دال بتنی به ضخامت 15 سانتی متر ، ولی یک تفاوت عجیب توی سازه اتفاق افتاد

که مقطع ستون ظبقه ی اول من تقریبا ابعادش دو برابر سازه ای شد که مهندس فرزاد انجام دادن . یعنی تغییر سقف تا این حد تاثیر داره ؟

البته من توی ترکیب بارها بار Mass که از نوع Other بود رو وارد نکردم .(فایلی که مهندس فرزاد انجام داده بودن این بار و وارد کرده بودن )

سلام.خوبید؟بعضی از دوستان مهندس این ترکیب و وارد می کنن و بعضی ها وارد نمیکنن.تاثیری نداره.اختلاف سازه شمارو با دال برای شما محاسبه کردم که در کل سازه حدود 225 تن شد.این مقدار کلا طراحی سازه را تغییر میده.
و چقدر دوست داشتنی هستند
آدمهایی که، شبیه حرفهایشان هستند

پاسخ
سلام خدمت همه ی مهندسین

من پروژه رو که تو این تاپیک روش بحثه انجام دادم ولی توی قاب های 1 و 6 به مشکل خوردم و مقاطعم جوابگو نیست (تا ابعاد 1.35*1.35

برای همین فایلو اینجا میذارم چک کنید

با تشکر

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   etabs .rar (اندازه: 334.52 KB / تعداد دفعات دریافت: 2)
امسال روزه می گیری؟
اگر خدا بخواهد ...
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نحوه بررسی و رفع مشکل ستون کوتاه در ساختمان دوبلکس Shakerieng 0 283 1398/1/31 ، 12:33 صبح
آخرین ارسال: Shakerieng
  بررسی نامنظمی پیچشی Arya68 1 4,670 1398/1/13 ، 09:03 عصر
آخرین ارسال: Arya68
  کمک در مورد پروژه سازه بتن ارمه peyman_m1992 268 59,666 1395/12/9 ، 02:14 عصر
آخرین ارسال: pari32184
  درخواست پروژه تحلیل طیفی در ساختمان بتنی به همراه فایل ایتبس m.salehi 0 691 1395/5/17 ، 08:00 عصر
آخرین ارسال: m.salehi
  سوال در مورد پروژه فولاد مبتدی 0 766 1395/5/16 ، 11:04 صبح
آخرین ارسال: مبتدی
  راهنمایی ارور 0.17 E/fy در پروژه فولاد afshin_ipe 1 1,445 1395/4/18 ، 12:17 عصر
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  درخواست پروژه engineerrosta 0 643 1395/1/10 ، 05:44 عصر
آخرین ارسال: engineerrosta
Photo چک پروژه farshad125 0 672 1394/12/27 ، 12:17 عصر
آخرین ارسال: farshad125
  جواب ندادن مقاطع در پروژه فولاد hA.d1984 4 1,230 1394/12/26 ، 09:48 عصر
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  نظر خواهی در مورد اصلاح پروژه mosa2 4 719 1394/12/24 ، 05:10 عصر
آخرین ارسال: mosa2

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان