امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بلوک ICF/قالب ماندگار
#1
[color=var(--color-content-heading)]بلوک ICF با رابط فومی
بلوک ICF یونولیت / قالب ماندگار با رابط فومی  برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)  با رویکرد اقتصادی بودن طراحی گردیده است.به جهت افزایش سرعت اجرای کار از سوی مهندسین و مشاورین بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. علاوه بر کارایی بالا و سرعت اجرای چشمگیر قیمت اقتصادی بلوک ICF با رابط فومی مشخصه بارز این بلوکهای ICF میباشد. [URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) طوری طراحی شده است که بیشترین تعداد ممکن در کانتینر و وسایل نقلیه قابل حمل باشند و این یعنی هزینه کمتر.
دیوار ساخته شده با بلوک ICF یونولیت از دولایه مواد فشرده یونولیت به همراه یک لایه بتن مسلح تشکیل شده.به طور قابل ملاحظه ای نوسانات دما، و صدا و همچنین لرزشها و خسارات ناشی از زلزله ، طوفان و سیل را کاهش میدهد. این دیوارها آسایش و آرامش را بیش از دیوارهای آجری متداول و مصالح رایج دیگر برای فضای داخلی ساختمان مهیا میسازند.
بیش از 80 درصد صاحبان خانه های ساخته شده با بلوک ICF صبافوم متذکر آرامش ان خانه ها شده اند.این در حالی است که تنها 2 درصد از صاحبان خانه های آجری متدوال متذکر این مسئله شده اند.
[color=var(--color-content-heading)]ICF چیست؟[/color]
برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) اشکال توخالی ساخته شده از پلی استایرن انبساطی فشرده (یونولیت فشرده) غیر قابل اشتعال هستند که همانند پازل های لگو به یکدیگر متصل میشوند و دیوارها و سازه ی ساختمان ساخته میشود و داخل آنها با بتن مسلح پر میشود و ساختمان شکل خواهد گرفت.بلوک ICF یک دیوار بتونی مسلح و بسیار محکم و یک سازه صلب و یکپارچه را ایجاد خواهد کرد که از دو طرف با 5 سانتیمتر پلاستوفوم فشرده عایق کاری شده است. این ترکیب یک دیوار که به طرز غیر قابل باوری خواص مناسب و بسیار خوب برای ساختن ساختمان را دارد شکل داده است: عایق بندی هوا ، سازه مقاوم ، عایق بندی صدا، عایق بندی حرارت و مقاومت بالا در مقابل زلزله.
[color=var(--color-content-heading)]آیا بلوکهای ICF بعد از بتون ریزی در جای خود میمانند؟[/color]
بله بلوک ICF به عنوان قالب ماندگار جهت بتن ریزی استفاده میشود و در ساختمان باقی خواهد ماند و نقش عایق صوت و حرارت و رطوبت را دارد.
[color=var(--color-content-heading)]آیا سیستمهای بلوک ICF مختلفی وجود دارد؟[/color]
بله در دنیا سیستمهای بلوک ICF مختلفی وجود دارد که هر کدام خواص متفاوتی را ارائه میکنند. بسته به شرایط اقلیمی و استراتژیک آن منطقه اهداف متفاوتی را از طراحی انواع سیتمها دنبال میکنند. در برخی از مدلها ضخامت بتون بیشتری در نظر گرفته شده است.در برخی دیگر ضخامت فوم عایق بیشتری طراحی شده است. برخی مدلها برای اتصال دو دیواره فوم از رابط پلاستیکی استفاده شده است و در برخی رابط اتصال فومی است.
[color=var(--color-content-heading)]دیوار ICF چقدر میتواند بلند باشد؟[/color]
دیوارهای ساخته شده با بلوک ICF صبا فوم طراحی و مهندسی شده است.حداکثر ارتفاع بدون حایل آن میتواند 14 متر باشد. قابل توجه است طراحی سازه های ICF / قالب ماندگار براساس استاندارد ACI318 آمریکا صورت میگیرد.در طراحی آن اصول طراحی سازه های مصل بتونی باید در نظر گرفته شود.
توجه کنید همه نوع مواد [URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) تولید بلوک ICF یونولیت نیست و تولید آن حتما باید با مواد غیر قابل اشتعال و ساختمانی انجام شود. برخی از تولید کنندگان با بی توجهی و جهت سود بیشتر از مواد قابل اشتعال استفاده میکنند و سلامت استفاده کنندگان را به خطر می اندازند.
[color=var(--color-content-heading)]آیا با استفاده از بلوک ICF عایق رطوبتی نیاز است؟[/color]
خیر. ترکیب دولایه پلاستوفوم فشرده و بتن مسلح در بلوک ICF صبافوم باعث ایجاد سد محکمی در برابر هوا و رطوبت خواهد شد و نیازی به استفاده از عایق رطوبت نیست.
[color=var(--color-content-heading)]آیا ساختمان های ICF ضد آب هستند؟[/color]
خیر. همانند همه سیستمهای ساختمانی استفاده از عایقهای ضد آب در سرویسها و محلهای ریزش آب لازم و ضروری میباشد.
[color=var(--color-content-heading)]آیا بلوکهای ICF / قالب ماندگار جزء مصالح دوستدار طبیعت هستند؟[/color]
بله. با توجه به عدم آلودگی محیط زیست توسط این سبک ساختمان سازی و همچنین کمک به مصرف کمتر انرژی و در نتیجه تولید کمتر گازهای گلخانه ای به طرز قابل توجهی به حفظ زمین کمک خواهد شد و بلوکهای ICf جژو مصالح سبز محسوب میشوند که به حفظ زمین کمک میکند.
[/color]
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سوال ازجهت بارگذاری درسقف تیرچه بلوک 64mohandes 7 3,637 1394/3/28 ، 01:16 صبح
آخرین ارسال: علی خیرالهی

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان