مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:34 زمان:1395/09/14
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:SK1970 پاسخ ها:24 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:507 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:25 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1166 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:36 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:24 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3613 زمان:1395/09/13
مشکل کپی کردن در اتوکد
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:Cadkhoda پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:117 زمان:1395/09/13
تیرچه فلزی
شروع کننده:b.h آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:2858 زمان:1395/09/13
محاسبه فوندانسیون سازه فلزی
شروع کننده:ni.barekati آخرین ارسال توسط:ni.barekati پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:30 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 90 رأی - میانگین امیتازات: 2.93
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهترین نرم افزار ترسیم نقشه سازه بتنی در cadکدام است؟
1393/05/06 , 04:00 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/05/06 04:20 ب.ظ، توسط حمید فلاح منش.)
ارسال: #31
RE: بهترین نرم افزار ترسیم نقشه سازه بتنی در cadکدام است؟
سلام
بحث جالبی بود
همین جا هستش که میفهمم چرا وضعیت مهندسی ممکلته ما انقدر داغونه
وقتی وارد بازر کار بشید میبینید که به خاطر وجود همین نرم افزار هایی که شما میفرمایید چه بلایی
سر مردم و جامعه مهندسی داره میاد خودتون پشیمون میشید
دوست عزیز آیا گرفتن این نرم افزار ها جزئ واجبات؟
مثل نان توی سفره شماست که این جوری میگید آدم دلش به رحم میاد؟ که یکی وسعش نمیرسه و چیو چی؟
csi میاد میگه مردم سختشونه 50000$ بدن اذیت میشن طرف سوپر مارکته انقدی در نمیاره که بتونه ایتبس بخره؟

اخه این چه منطقیه دوستان؟ من خودم هم این نرم افزار هارو ندارم ولی میدونم همینا و قیمت ارزونشون چه بلایی سر
این قشر داره میاره
وقتی میبینی کسی که هیچ وقت حتی یک لحظه توی دانشگاه دروس عمرانی نخونده و فرق بتن و فولاد نمیدونه
میاد با 40 ساعت کلا ایتبس و نرم افزار رسام یاد میگیره
500 تومن میده ایتبس(اگر دانلود نکنه) و بین 0.5تا3 میلیون میده رسام میگیره وچون اینها همه کارا رو انجام میدن
ساختمون طراحی میکنه برای شما
چی توی ذهنت میاد؟
کجا شما میتونی با 4 میلیون تومن کار افرینی کنی از صفر بدون تخصص؟

اخه تا کی میخواید تبر بگیرید دستتون ریشه خودتونو بزنید؟

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1393/05/06 , 04:29 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/05/06 04:32 ب.ظ، توسط کیوان بابایی.)
ارسال: #32
سلام

من هم با نظر مهندس فلاح منش موافقم ، کاربران عزیز اولین شرکت هایی که این نرم افزارو دادند بیرون شرکت هایی بودند که تعرفه فعلی آنها با وضعیت بازار کنونی ایران زیاد است . اما این زیاد بودن تعرفه به چه معنا باشد این مهم است !

بیاییم چند نرم افزار نقشه کشی را با هم بدون نام بردن برند مقایسه کنیم هر مورد اختلاف سطحی و جزئیی و یا زیادی دارند ولی وقتی که کار می کنید می بینید که اختلاف فقط سطحی نیست و همراه باخطا هستش . منظورم این نیست که نرم افزارها با تعرفه پاینتر خطا دارند و با تعرفه بالاتر درستر هستند بلکه اینکه کدام یک ز اینها تایید شده هستند و یا وضعیت بازار کنونی خوبی دارند . ما نباید یک پک نرم افزار نقشه کشیو با پک نرم افزاری دیگه مقایسه کنیم و در قیمتش قضاوت نشون بدهیم چرا ؟ چون دروضعیت کارش قرار نداریم هر چند کفتنش ساده هست ولی باور داشته بشاید وضعیت درست کردن و کارشدن برنامه های نقشه کشی در ایران خیلی خیلی وقت و هزینه می بره . دقیقاً اگر ایتبس ورژن اصلی برنامه از شرکت اصلی را هم قیمتشو با ورژن های قفل شکسته ایران مقایسه کنید به این اختلاف قیمت خواهیم رسید .

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

Instagram : keyvan.mycivil
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1393/05/06 , 06:05 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/05/06 06:10 ب.ظ، توسط tahaatjensen.)
ارسال: #33
فکر میکنم در این هقته چندمین بار است که این مطلب را در سایتهای عمرانی میخوانم.

متاسفانه 10 ها برنامه درباره تولید نقشه بتنی در ایران تولید شده که همه یک کار انجام میدهند یک فایل تکست از ایتبز میگیرند یک دقیقه بعد یک دفتر نقاشی 60 برگ تحویلت میدهند.
هر روز هم که میگذرد یک برنامه جدید دیگر می اید که دقیقا همین کار را انجام میدهند و به عبارتی همه از روی دست هم کپی میکنند حالا هم که تعداد زیاد شده دعوا سر قیمت است که حالا چرا من نداشته باشم وقتی بقیه دارن

این هم از مشکلات فرهنگی ماست که کاربر ایرانی فکر میکند نرم افزار باید مفت باشد یا یارانه دولتی بگیرد و یا باید مثل هوا در اختیار همه باشد. در اخر همه هم از بیکاری مینالن

این همه نرم افزار های گران قیمت خارجی روی دسکتاپ کاربران ایرانی نصب است این همه امکانات. کجای مهندسی عمران را گرفته ایم وضعیتمان نسبت به کشورهای همسایه خودمان چگونه است. وضعیت مسکنمان چگونه است چرا ؟؟ ما که این همه تجهیزات داریم

من شدیدا با نظر مهندس فلاح موافقم. متاسفانه تیشه را از مهندسان باسواد و تحصیلکرده ای همچون سازندگان این نرم افزارها میخوریم. فکر میکنید خود کمپانی csi و اتودسک و امثالهم به عقلشان نرسیده بوده یک پلاگین بسازن که فایل تکست بگیره و نقشه های اجرایی بده.

تمام نرم افزارهای تولید نقشه خارجی برای تولید نقشه از شما میخواهند اول مدلسازی کنید و نتایج طراحی را بدهید و ... و سپس در گام اخر برای شما نقشه میکشند. معنیش این است که نرم افزار اجازه نمیدهد که کاربر بیسواد با ان کار کند.

با وجود این نرم افزارها باعث شده هر بیسوادی ادعای مهندسی محاسبی بکند در صورتی که دلیل هیچ کدام از اعداد ارقامی که در دفترچه اش است نمیداند.
روز به روز هم نرخ مهندسی دارد پایین می اید و جامعه مهندسی فقیرتر. اگر پای حرف مجریان و سازندگان بشینید میشنوید که ادعا میکنند دارند پول زور به دفتر مهندسی میدهند و دعا میکنند همین چندرغازم از حلقوممون پایین نره چون انها هم احتمالا خودشان را باسواد تر استاد دانشگاه میدانند تا خود ما

فاجعه وقتی اتفاق می افتد که برای همین نرم افزارهای ایرانی همان مبلغ 500 هزار تومان هم نمیخواهند هزینه کنند. کافی است در گوگل سرچ کنید کرک + (اسم یکی از این نرم افزارها ) ببینید چند صفحه باز میشود. چندتایشان میگویند تازه همان کرک (تازه اگر باشد چون قلف ها سخت افزاری است ) برای فروش گذاشته اند

همین کتاب اقای باجی که یکی از مهمترین منابع اموزشی ایتبز است انقدر فایل پی دی اف ان دست به دست شد که دیگر فکر نمیکنم ناشران ان رغبتی به اپدیت کتاب داشته باشند.
همان شد که دیگر کمتر کتابی با محتوای خوب میتوانید پیدا کنید به غیر از چند کتاب در نمایشگاه امسال بقیه کتابهای اموزشی نرم افزار ها ترجمه نعل به نعل هلپ نرم افزار بود و روی جلد ان اسمای دو استاد تمام و دو کارشناس ارشد دانشگاه معتبر کشور بدون انکه محتوای مناسبی ببینی

ای کاش بجای این همه حرص برای کلکسیون کردن نرم افزار و فایل های مجانی یکیشان را درست و تا اخر یاد میگرفتیم و تا اخر با همان کسب درامد میکردیم
ترسیم نقشه یک شغل است یعنی یک انسان خرج زندگیش از این را میگذر کافی است سرچ کنید jobs for shopdrawing تا درامدها را ببینید و موقعیت شغلیشان راببینید انقدر عادت نکنید همه چیز را میشود با پول خرید چرخ دنیا اینجوری کار نمیکنه
نابرده رنج گنج میسر نمیشود
والسلام
1393/05/06 , 07:54 ب.ظ
ارسال: #34
با سلام
کسی نگفته که مفت باید نرم افزار بخریم ، یا دولت بهمون یارانه بده . حرف من اینه که قیمت برخی نرم افزارها فارغ از زحمتی که کشیده اند یا کپی برداری کرده اند ، غیر منطقی هست. در ضمن بنده سال 1381 از دانشگاه فارغ التحصیل شدم و در آزمون ورود به حرفه مهندسی با نمره خوبی قبول شدم . کی گفته که یک آدم بیسواد میتونه با این نرم افزارها جای مهندس رو بگیره ؟ اگه اینجوری که میگید طرف بخواد بره دوره اموزشی ببینه و بیاد جای ما رو بگیره ، به نظر من رسم با اتوکد برای آدم بیسواد راحتتر از یاد گرفتن کار کردن با ایتبس هست . همونطور که میدونید اول باید ایتبس رو بنویسی تا بتونی نقشه جزئیات رو از این نرم افزارها بدست بیاری . پس عیب از اینگونه نرم افزارها نیست . در ضمن ما اینجا تو یزد کسی نداریم که بیسواد باشه و نقشه محاسباتی ساختمان بیرون بده . اینجا مهندس عضو دفتر نظام مهندسی نقشه بیرون میده . اگه دو تا بز گر تو گله پیدا بشه که نمیشه به عموم جامعه اونو نسبت داد .
در ضمن وجود اینگونه نرم افزارها واقعا لازمه ، چون ترسیم نقشه با دست بسیار وقتگیر هست .
شما اشتباه نکنید . وقتی نقشه ترسیم میشه با اینگونه نرم افزارها ، ما خودمون کلا نقشه رو از اول تا آخر مرور میکنیم . اگر جاییش مشکل داشته باشه ، میفهمیم و رفع میکنیم . تنها مزیتی که اینگونه نرم افزارها دارند اینه که بجای اینکه تا نصف شب بخوای وقت بذاری و اتوکد رسم کنی ، میتونی وقتتو کمتر تلف کنی . مثالش اینجوری میشه که مثلا میخوای زمین رو با گاو آهن شخم بزنی یا با تراکتور . وقتی تراکتور هست کسی نمیره از گاو آهن استفاده کنه . فقط با اصول شخم زدن هم بلد باشی . این رو گفتم تا در لزوم بودن اینگونه نرم افزارها شک نکنید . واقعا لازمه و کار آدم رو راه میندازه .
ما نمیتونیم به خاطر اینکه 4 تا آدم بیسواد از اینگونه نرم افزارها سوء استفاده میکنند ، بگیم که قیمتو بالا ببریم که طرف بترسه و صرفش نکنه که اینها رو بخره و کار و کاسبی راه بندازه .
در جواب آقایی که گفتند نمیدونم اجاره دفتر و اینها ، حداقل برای اجاره دفتر انحصاری تو کار نیست . تا قبل از اینکه مثلا ایتبس مت یا نرم افزارهای دیگه بیاند ، سازه نود تنها خان این معرکه بود با قیمتهای باور نکردنی و گران . معلوم بود که داره سوء استفاده میکنه .
آقای فلاح منش شما غصه وضعیت مهندسی کشور رو نخور . این نرم افزارها جامعه مهندسی رو بیچاره نکرده . اگر تو تهران هرج و مرج هست و هر کسی هر کاری دلش بخواد میکنه ، اینجا اینجوری نیست . اینجا کسی بیسواد نقشه بیرون نمیده . شما نترس . اصلا حرفت غیر منطقیه . کدوم آدم بیسوادی میتونه با کامپیوتر کار کنه ؟ حداقل باید ی چیزایی سر در بیاری چی به چی هست تا به قول شما بتونه ی نقشه ای بیرون بده . اصلا آدم بیسواد نمیتونه .
اینها رو باید به نظام مهندسی استان خودتون بگید .
ما با قیمت غیر منطقی و بالای نرم افزارهای مهندسی مخالفیم . قیمت باید منطقی باشه تا این دو هدف زیر رو تامین کنه :
1- راه افتادن کار یک کارشناس عمران برای آسایش هر چه بیشتر وی
2- قیمت به گونه ای باشد که سازنده نرم افزار خرجش در بیاد و بتونه نرم افزارشو توسعه بده و آپدیت بکنه
هر نرم افزاری که انحصاری یا شبه انحصاری باشه باید قیمتش منطقی باشه . همین و همین و همین . حرف من همینه . قیمت منطقی . نرم افزار هم به دلایلی که در بالا گفتم اگر کار محاسباتی انجام میدی ، واجبه که داشته باشی .
نمیشه خشک و تر رو با هم سوزوند آقای فلاح منش . هر کسی بی سواده و از این نرم افزارها سوء استفاده میکنه ( که قطعا اینجور چیزی که شما میگید نمیشه ) ، اولا باید پاسخگوی وجدان خودش باشه . بعد پاسخگوی خداوند در روز قیامت . همچنین نظام مهندسی ها باید دقت بکنند که دفاتر نقشه رو به چه شخصی برای محاسبه میدهند . باید اینها رو درست کرد . کار اساسی کرد . از ریشه . نه اینکه با حالت احساسی بیاییم قیمت هر چیزی رو بالا ببریم که کمتر کسی بتونه بخره و ازش استفاده بکنه . اون آقایی که گفتند این نرم افزارها نقاشی بیرون میدهند ، واقعا اینجوری نیست . من خودم اخیرا یک نقشه رو با همین نرم افزار ایتبس مت کشیدم . واقعا خوب بود . محاسباتش خوب بود . ترسیمش خوب بود . اصلا هم نقاشی نبود . چرا فرافکنی میکنید . خوب به چیزی که هست اعتراف کنید . کی گفته نقاشی هست ؟ چرا ما این نقاشی بودن رو تشخیص نمیدیم ؟ من تا قبل از این 4 سال هست که دارم این کار رو انجام میدم . من با این تجربه ام ، نقاشی بودنشو تشخیص نمیدم ؟؟؟
دست آخر باز هم میگم : قیمت منطقی . قیمت منطقی . قیمت منطقی
1393/05/06 , 08:28 ب.ظ
ارسال: #35
سلام و درود خدمت همکاران گرامی
بنده با نظر برخی از دوستان موافق و با برخی نیز مخالف هستم. از صحبت دوستان اینطور برداشت کردم که قیمت پایین این نرم افزارها باعث و بانی اکثر مشکلات جامعه ساخت و ساز کشور است. بنده در ظاهر موافق این قضیه هستم ولی ریشه این مشکلات را نرم افزار قیمت پایین نمیدانم. مشکل بسیار ریشه ای تر از این حرفهاست. بنظر بنده چه اشکال دارد قیمت نرم افزار پایین باشد تا همه بتوانند از آن استفاده کنند. چه اشکال دارد دانشجویان بتوانند از این نرم افزارها با قیمت پایین برای مقاصد آموزشی استفاده کنند. چه اشکال دارد که تعداد این نرم افزارها زیاد گردد تا فضای رقابتی برای قیمت انها به وجود آید؟ و ...
آری معضل، قیمت این نرم افزارها نیست. معضل را باید در جای دیگر جست. با افزایش قیمت این نرم افزارها چیزی حل نمی شود. اتفاقا برخی از همان آقایانی که می فرمایید فرق فولاد و بتن را نمی دانند با بنیه قوی مالی که دارند ککشان را نمی گزد که قیمت یکی از نرم افزارهای نقشه کشی که 3.5 میلیون باشد بشود 10 میلیون، نه 20 میلیون. نه معظل اینجا نیست. معضل جای دیگریست و بسیار ریشه ای تر از این صحبتهاست.
مبحث دوم مقررات ملی سالیان سال می باشد که قانون شده است. از نواقص و کاستی های این قانون بگذریم. چند درصد این قانون نصفه و نیمه اجرایی می شود؟ بحث طراحی یک چیز است. بحث نقشه کشی چیز دیگر و بحث اجرا چیز دیگر. اینها دست به دست هم داده است که ساخت و ساز ما اینگونه باشد. چند روز پیش بنده در رسانه ملی شاهد گزارشی بودم که در آن گزارش اشاره شد که در فلان بیمارستان یکی از شهرها به علت آلودگی دستگاه جراحی چشم چندین بیمار دچار آسیب جبران ناپذیر شده بود. درکجا با ان بیمارستان و آن پزشکان برخورد شد؟ در یکی از موارد دیگر که ان نیز باز از رسانه ملی پخش شد پزشکی سر عمل جراحی وقتی بازرس بیمارستان را می بیند از سر عمل و بیمارستان گریخته و بیمار را رها می کند و بیمار دچار عارضه ی جبران ناپذیر می شود. در کجا با آن پزشک به نظر بنده جنایت مرتکب شده بود برخورد جدی صورت گرفت؟؟؟ کجا؟ اما این بحث را بیاییم در حرفه ی خود دنبال کنیم. مهندس جوانی که ناظر ساختمانی می باشد به علت عدم نصب تابلو مشخصات پروژه و عدم وجود نقشه های مصوب در کارگاه توسط شورای انتضامی به 6 ماه تعلیق از فعالیت حرفه ای محکوم می شود. تازه این از محکومیتهای سبک می باشد. خود شما چندین بار شنیده اید که فلان مندس ناظر به دلیل اهمال یک کارگر ساختمانی به دیه محکوم ( به علت سقوط کارگر در نصفه شب انگار که ناظر ساختمان باید 24 ساعته کارگران را بپاید) شده است. مخلص کلام این که مهندسین انحادی باهم ندارند و بلکه در مواردی شدیدا همکاران خود را تخریب می کنند. بله اینهاست که ساخت و ساز ما را به اینجا رسانده . نه قیمت پایین نرم افزارهای نقشه کشی. کجا وفتی مهندس ناظری گزارش خلاف به مرجع صدور پروانه ساختمان میدهد، جلوی کار توسط ان ارگان گرفته می شود؟ نه گرفته نمی شود. بلکه اجازه میدهند که ساخت و ساز انجام شود تا بتوانند جریمه و پول بیشتری از مالک بگیرند (دزدی آشکار). اصلا بیایید بپذیریم تمام نقشه های تولیدی با این نرم افزارها دارای خطا و اشکال. آیا این نقشه های ناقص نیز به صورت ایده آل اجرا می شوند؟ خیر معضل جای دیگریست. کجای کار ما به کارگرانمان آموزش میدهیم؟ کجای کار از ساخت و ساز ماست فروش و بقال سرکوچه یا ... جلوگیری می کنیم؟ کجای کار؟؟ بله درد اینهاست نه قیمت نرم افزار. چه اشکالی دارد قیمت این نرم افزارها پایین باشد که دانشجوی ما توان خرید و اموزش حرفه ای انها را داشته باشند؟
بله درد اینهاست. حال ما بیاییم بر سر قیمت این نرم افزار باهم جدال بکنیم که بالاست یا پایین است. قصد جسارت به احدی ندارم بلکه هدفم چیز دیگریست.
بنده که امیدی به اصلاح این وضع ندارم. اگر امیدی هست دوستان بفرمایند که ضمیر ما نیز روشن شود.
موفق باشید.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
1393/05/07 , 01:46 ق.ظ
ارسال: #36
با سلام
من کلا با همه صحبت های مهندس پناهی موافقم .
جناب مهندس به نظر من ، در حالت کلی جامعه ، این مساله بیکاری شدید قشر تحصیلکرده هست که باعث اینجور رقابتهای ناسالم میشه .
وقتی کار کم باشه ( حالا چه محاسب و چه مجری و چه ... ) ، هر کدوم از اینها سعی دارند خودشونو بهتر و برتر از بقیه نشون بدهند تا اون کار رو تصاحب کنند و اکثرا هم با دادن قیمت پایین اون کار رو تصاحب میکنند و بعدشم برای اینکه جبران قیمت پایینشونو بکنند ، کار رو به بدترین نحو اجرا میکنند و تحویل میدهند .
معظل اینجاست . کلا کشور ما توش بیکاری زیاده . اماری خوندم که نرخ بیکاری در حال حاضر 30 درصد هست . که البته آمار بیکاری قشر تحصیلکرده تا 50 درصد هم میرسه . اینهاست که باعث میشه وضعیت خراب بشه و زیر آب زدن ها شایع بشه . وقتی که کار زیاد باشه ، لزومی به این چیزها نیست .
بله درسته مهندس پناهی ، مساله ریشه دارتر و عمیق تر از این حرفهاست .
من اگر بخواهم درباره مسایل مهندسی و نظارت و اینها صحبت کنم ، مثنوی هفتاد من میشه . خودتونم همشو حفظ هستید والا . نمونه اش همون که مهندس پناهی فرمودند : منم چند باری نامه نوشتم به شهرداری که کاری رو متوقف کنه . حتی حضورا رفتم پیش رئیس دایره اجرائیات . اما فایده نداشت . گفتند نامه ات را بده و برو . ما خودمون کارشو تعطیل میکنیم . اما نکردند . از این دست چیزها فراوونه . حالا راجع به کدومش صحبت کنیم ما ؟
به نظر من این نرم افزارها برای دانشجویی که حالا میخواد فرض کنید نقشه های پروژه بتن رو بکشه ، لزومی نداره بره این نرم افزار رو بخره . این که زیاد کاری نداره . دانشجویی که فرض کنید 5 ماه وقت گذاشته پروزه اش رو به سر انجام رسونده ، یک هفته دیگه هم وقت بذاره بره نقشه اش رو با دست با اتوکد بکشه . لزومی نداره این نرم افزار ها به حدی قیمتش پایین باشه که یک دانشجو هم بتونه اونو بخره . اما خیلی هم نباید گرون باشه .
در هر حال امیدواریم حالا که اینگونه نرم افزارها به بازار عرضه شده ، با حمایت ها یی که ازشون میشه ، کم و کاستیهاشونم ، کم کم اصلاح بشه و به مرحله بهره برداری قطعی برسند و جوری باشه که بصورت رقابتی باشه تا از طریق همین رقابت ، قیمتهاشونم تعدیل بشه . اونی که زیادی ارزونه ، کمی گرونتر بشه و اونی که زیادی گرونه ، ارزونتر بشه . در هر حال خود یک مهندس هم با بررسی و تحقیق در رابطه با عملکرد و قیمت این نرم افزارها ، میتونه تصمیم نهاییشو بگیره و با توجه به عملکرد و قیمت هر نرم افزار ، بهترینشو برای خودش انتخاب کنه و استفاده بکنه .
به عنوان آخرین جمله و در پاسخ به شروع کننده این تاپیک بهتره اسم چند نرم افزار ترسیم نقشه رو که من میشناسم در پایان بگم و بحث رو تموم کنیم و قضاوت نهایی رو دیگه بگذاریم بر عهده خریداران :
1- سازه 90 saze90
2- ایتبس مت ETABS MATE
3- ECD
1393/06/19 , 06:59 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/06/19 07:02 ب.ظ، توسط pandora.)
ارسال: #37
بجای اینکه به بحث قیمت بپردازیم بهتره دوستانی که تجربه کار با این برنامه ها رو دارن لطف کنن توضیح بدن که این موارد توی کدام دو برنامه etabs mate , ecd کاملتر هست؟
1-سازگاری با ایتبس2013
2-همخوانی با مبحث 9 ویرایش 92
3-ترسیم دیوار برشی
4-ترسیم پی
5-بهینه سازی
بنده بتازگی پایه 3 محاسبه رو گرفتم خواستم تحقیق کنم کدوم برنامه رو بگیرم etabs mate یا ECD. البته بحث سازه90 رو نکنین که قیمتش واقعا غیرمنطقیه.
ممنون میشم اگه تخصصی راهنمایی بفرمایید
1393/07/10 , 07:56 ب.ظ
ارسال: #38
سلام به همه دوستان
بنظرم اگر کمی واقع بین باشیم خواهیم گفت که همه ما داریم از تکنولوژیهای جدید استفاده میکنیم بخاطر راحتی و سرعتشون و دیگه هم نمیتونیم تکنولوژی رو از زندگیمون حذف کنیم
من خودم الان خیلی وقته که دارم با ETABS MATE کار میکنم و واقعا برا من سرعت و دقت آورده
شما فکر میکنید میشه اونهمه میلگرد تقویت برا یه ساختمون رو حساب کنید و اشتباهی پیش نیاد؟ بنظرم اصلا امکان نداره
اصلا یه موضوع دیگه: خیلی وقتا شده که مثلا یه مقطع برا ستون تو ایتبز میسازیم مثلا به اسم C40-12F16 با 12 تا فی 16 بعد میریم طراحی میکنیم میبینیم جواب نمیده بعدش میریم میلگردها رو میکنیم مثلا 12 تا فی 22 و بعد یادمون میره که اسمش رو عوض کنیم خوب بنظرتون چه اتفاقی میافته نقشه کش یا خودمون ستون رو با توجه به اسمش ترسیم میکنیم و ممکنه که یه فاجعه رخ بده ...
اما نرم افزار قویی مثل etabs mate مشخصات مقطع رو از فایل ایتبز میخونه و ترسیم میکنه و مهندس تازه میفهمه که چه اشتباهی کرده
این مثال رو زدم چون واقعا برا خودم پیش امد و اگه از این نرم افزار استفاده نکرده بودم مطمئنا اصلا متوجه این مسئله نمیشدم. ایتبز میت خیلی جاهای دیگه هم اشتباهات من رو گرفت مثلا تو ترسیم سنجاقیهای ستون دقیقا فاصله میلگردها رو حساب میکنه و اگه لازم باشه سنجاقی میندازه و خیلی موارد دیگه...
پس اگه واقع بین باشیم میبینیم که نرم افزاری مثل ایتبز میت میتونه خیلی هم خوب باشه و ما میتونیم فرصت بیشتری برای کنترل سازمون داشته باشیم بجای اینکه همش گیر ترسیم نقشه و حساب کردن میلگردهای تقویتی باشیم
من به دوستی که سوال کرده بود نرم افزار etabs mate رو پیشنهاد میدم چون خیلی قوی و راحت هست ترسیم دیوارهای برشیش فوق االعاده هست و کیفیت ترسیماتش خیلی عالیه و من با نقشه هاش خیلی حال میکنم و مطمئنم که تیم حرفه ای و خیلی قویی پشت این نرم افزار هست که این از ظاهر نرم افزار هم قابل فهمه و خیلی با نرم افزارهای دیگه متفاوته
آدرس سایتشون http://www.etabsmate.ir هست
توصیه میکنم حتما نمونه نقشه های نرم افزار و خود نرم افزار رو ببینید
1393/07/16 , 02:24 ب.ظ
ارسال: #39
سلام
دوستاني كه با نرم افزار ايرانسازه كار كردن نظراتشون رو بگن. قيمت 1.5 ميليون. گويا هم ترسيم ديوار برشي را انجام مي دهد و هم ترسيم فونداسيون
http://www.iran-saze.com/

به نسبت ايتبس مت چگونه نرم افزاري است؟

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
1393/07/16 , 07:37 ب.ظ
ارسال: #40
سلام
من بتازگی ایران سازه رو گرفتم نمونه نقشه رو هم میتونید تو سایتشون دانلود کنید...
قضاوت با خودتون ولی کارکردن باهاش عالیه و نقشه هاش هم خیلی خوبن..
آره هم فنداسیون و هم دیواربرشی و کلی امکانات دیگه...
ممنون از مهندس اشرفی عزیز...
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کمک در مورد نرم افزار ABAQUS sabet32 2 177 1395/07/19 12:19 ب.ظ
آخرین ارسال: sabet32
Rainbow نرم افزار ترسیم نقشه فولادی کد استیل m.m1313 23 6,799 1395/07/18 02:14 ق.ظ
آخرین ارسال: reza2434
  انتخاب بهترین نرم افزار برای ترسیم ساختمان بتنی eaglesweem 27 10,970 1395/06/15 06:43 ب.ظ
آخرین ارسال: m.m1313
  قیمت سازه 90 ؟ saeed0089 15 9,402 1395/03/23 10:34 ق.ظ
آخرین ارسال: mehdi1183
  تحلیل بار لرزه ای در نرم افزار plaxis ya flac ninja25 1 463 1395/02/01 10:52 ب.ظ
آخرین ارسال: mortezafox
  سوال در مورد نرم افزار OpenSees halizade9965 0 252 1395/01/10 12:03 ب.ظ
آخرین ارسال: halizade9965
  نرم افزاری برای رسم نقشه اجرایی اکبر حقیقی 2 996 1394/11/16 05:40 ب.ظ
آخرین ارسال: civiling
  سوال در مورد نرم افزار perform3d mrb323 15 4,373 1394/08/12 12:12 ق.ظ
آخرین ارسال: hoomantaghavi
  نرم افزار رسم شکل تیر و خرپا و.. S.K.Y 1 640 1394/07/26 09:52 ب.ظ
آخرین ارسال: samisoft
  دانلود آموزش نرم افزار AutoCAD Structural Detailing 2014 آریانی 11 6,482 1394/07/19 10:09 ب.ظ
آخرین ارسال: aliahaniyan

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان